Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

a ja mysle ,ze gdyby ruszył dział "porównania" nie było by problemu ,ja wiem ze repliki mozna dobrze porównać tylko ,trzymając dana bron w łapsku ,ale jednak taki dział ułatwił by "zielonym" podjecie decyzji ,o zakupie ,a pierwsze porównania powinno dotyczyć ak tm i cymy,..... pozdro i wesołych swiat wszystkim zycze

Link to post
Share on other sites
  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To i ja sie wypowiem.

Ja np. kupuje wlasnie PJ4 S-System. Opinie rozne - zajebiaszcze / chooyowe w stocku.

Tak czy siak Ponoc da sie z tym juz normalnie grac bez przerobek. Nie bedziesz daleko w tyle, za przecietnymi aeg'ami z "wyzszej polki". Stock'owo ponoc 305fps.

Poza tym, planuje w niedalekiej przyszlosci zrobic upgrade, poczawszy od wymiany hopsiupa, wstawieniu precki, po wymiane cylindra z tlokiem i wszelkimi uszczelnieniami mechanizmu. Do tego pewnie mocniejsza batka... whatever.

Za replike daje 530zl (nowka) za jakies dodatkowe 200-300zl zrobie w./w. upgrade. czyli za okolo 800zl mam karabinek ktory ma okolo 360-380fps. A moze wiecej. To wiecej niz TM, dodatkowo czesci mam lepszej jakosci niz w TM, bo po wymianie... Oczywiscie nie da sie zrobic 450-500fps po pierwsze po co mi to a po drugie za slaby material body na takiego szatana. Ale tak samo TM tez nie mozna bezgranicznie upgrade'owac.

A jezeli chodzi o plastikowe body PJ4... pewnie kolejnym krokiem bedzie wymiana body na metal... Ale narazie o tym nie mysle. Bede mial jak narazie konkretny karabinek za mniejsza cene niz "z wyzszej polki" TM / CA / ICS.

pzdr

Link to post
Share on other sites
Ale narazie o tym nie mysle. Bede mial jak narazie konkretny karabinek za mniejsza cene niz "z wyzszej polki" TM / CA / ICS.

pzdr

Tyle że nadal masz coś co niewiadomo czy pochodzi dłużej niż pół roku... i nie zmieni tego fakt wymiany połowy bebechów ;)

Link to post
Share on other sites
Tyle że nadal masz coś co niewiadomo czy pochodzi dłużej niż pół roku... i nie zmieni tego fakt wymiany połowy bebechów

 

A dlaczego coś ma sie rozpieprzyć?

Jeżeli będą za słabe styki i sie popalą, to sie je wymieni... myśle, że to nie będzie duży koszt... bateria zwyczajna... możliwe, że słaba... i tak prędzej czy później trzeba wstawic coś mocniejszego. Silnik słaby? raczej niekoniecznie. A nawet jeśli... - mowiłem, ze ten karabinek będe upgrade'ował, to ma być taka zabawka do strzelania i upgrade'owania... pewnie za jakiś czas i body wymienie na metal i wtedy to już nie będzie P&J tylko Scizo-Custom :lol:

Nie widze powodów dlaczego coś miałoby sie sypać bez powodów, a już napewno jeżeli zrobie ten upgrade, w którym wymienie wszystkie mechanizmy, na które będzie szła największa moc, czyli elementy gearboxa.

Tak poza tym zdaża sie, że nawet TM / CA sie sypią jakie by nie były.

A co do tego fenomenu całego. Co to za głupota?? Kto wymyślił ten cały niby-fenomen? :lol:

Link to post
Share on other sites

Problem polega tym że choćbyś nie wiem jak zmienial i przerabial to nie osiągniesz tkiego 'optimum" graania, ustawienia i dopasowania jak "magicy" TM/ICS/CA... zwsze się okaże że po Twoim tuningu jakas zebatka sie szybciej "zjedzie", że ostatni ząb na tłokuszlag trafi, że xle zwyreulowanepodladki zjedzą szybcie baterię bo zębatki będą ciężej pracowaly...A w TMczy innych bezgrebanialadujes batrię istrzelasz... imasz wszystko w cztreh literach. Ze nie wspomnę o tym, że często slabsze repliki markowe mają większy zasięg niż upgrade'owane "podróby". Bo kwestia 0.2 mm w konstrucji komory HU potarfi zdzialac cuda.

Link to post
Share on other sites

to co mowi thor jest niestety prawda... mamy w teamie moja mp5 wella z ftk hurricane m100 + silikonowy hu + precka 300mm oraz mp5 CA z takimi samymi upgradami... predkosc lotu kulek moze nie jest duzo wieksza przy CA ale zasieg i precyzja jest ZAUWAZALNIE lepsza...

 

%-)

Link to post
Share on other sites

masz racje... mysle ze asgshop.pl ktory mi upgrade zakladal w wellu (jak i w tym CA) spartolili u mnie sprawe :> ... na chrono u nich wyszlo mi 300fps (bez precki - lufa wella oryginalna 6.10 200mm). Mimo wszystko to w cenie ok 600zl replika strzela bardzo ladnie no i przemielone prawie 30000 kulek... well ciagle na chodzie

Link to post
Share on other sites

Scizophrenikz sory ale chyba nie łapiesz o czym psałem... Ne chodzi mi o umiejętność grzebania ale o precyję wykonania pewnych części. Może jesteś superspecjalistą i mi wyjasnisz dlaczego ze wszystkich dostępych kmór HU i całych mechanizmów HU to wlaśnie TM bije wszystko na głowę ?. Dlaczego repliki TM mające o kilkadziesiat fpsów mniej od innych potrafią dalej i celniej strzelać ?? No i ja tu sie ma Twój upgrade?

Link to post
Share on other sites

Drodzy moi! Nie ładnie tak się kłócić w Święta ale skoro problem "czy warto kupować chińskie wyroby" ponownie został odgrzany, i jak widać dalej budzi spore emocje, postaram się podzielić moimi spostrzeżeniami.

 

Na wstępie musze wyznać, że temat znam całkiem nieźle, i nie jestem teoretykiem w

tej kwestii! Posiadam 9 (słownie: dziewięć) elektryków - w tym 7 chińskiej produkcji. Postaram się krótko opisać moje wrażenia z około rocznej (pierwszego WELL'a kupiłem w lutym) przygody z chińskimi produktami ASG i porównać je z produktami TM z jakimi mam styczność na co dzień (FAMAS i AUG).

 

Co się tyczy "chińszczyzny":

 

- MP5 Well'a - posiadam dwa egzemplarze tej broń, obydwa w stocku. Pierwszy z nich od roku jest dosłownie katowany i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Drugi został przeze mnie kupiony za 100 PLN (!!!) jako używany (jedyną wadą był brak sprężynki przerywacza - czyli single fire nie działa) - ludzie, magazynek TM więcej kosztuje!!!

 

- G3SAS Well'a - ta broń to istny majstersztyk w wykonaniu Chińczyków. W stocku ma 285 fps, mało tego (sorry Thor ale magia TM pryska) porównałem go swego czasu z P90 TM o takiej samej prędkości wylotowej - zasięg identyczny. UWAGA! To wszystko za 299 PLN, nóweczka na airsoftguns.pl !

 

- AK Cymy - ładnie wykonany, niestety niecelny i z niestandardową komorą HU, ale za to coraz tańszy!!! Nowego kupiłem za 385 PLN.

 

- MP5SD6 "custom" na bazie JG z plastikowym gearboxem. Włożyłem tam metalowe bebechy z innego "chińczyka" które bez zacięć i awarii współpracują ze sprężyną 170% CA

 

- AUG BE - porażka...

 

- M4A1 Well'a - jak wyżej. Mimo że dałem za niego 170 PLN to myślę że nie jest wart nawet tej ceny...

 

Podsumowanie: za cenę około półtora ;) nowej zabawki TM mam SIEDEM zabawek, z których większość sprawuje się wyśmienicie. Jeśli ktoś mimo wszystko ma wątpliwości co do jakości chińskich elementów - ceny część stockowych CA i TM lecą na łeb - tydzień temu kupiłem kompletny zestaw wyciągnięty z gearboxa CA (z zębatkami i lufą) za 99 PLN. Tak ulepszony "chińczyk" różni się od renomowanych replik już tylko brakiem oznaczeń producenta, a cena dalej dwa, trzy razy niższa.

 

Kolej na TM:

- FAMAS F1 - dażę go sentymentem - to mój pierwszy AEG - ale też zdarza mu się nawalić, wykonany jest z plastiku a la M4A1 Well'a (tylko że kosztuje tyle co trzy Well'e) a za konstrukcję przerywacza w gearboxie V.1 najchętniej bym coś komuś przerwał - np. życie prezesa TM!

- AUG SR - posiadaczem jest mój najlepszy kumpel więc znam tę broń jak swoją. Kolega zgubił lub urwał większość ruchomych elementów zewnętrznych gdy podczas drugiej (!) strzelanki w historii tego produktu Tokio Marui pękła komora HU i lufa niespodziewanie oddzieliła się od reszty broni. :D

 

Podsumowanie: ktoś wspomniał, że TM wyznacza standardy - to prawda - standardy wyciągania kasy od naiwnych, opracowali np. "samopękający" szkielet V.2 i 10 lat (dekadę) dochodzili do wniosku że można by montować zębatkę silnikową z 4 zapadkami - wszystko po to żeby biedny, naiwny gracz nakupował "elementów wzmocnionych" za równowartość repliki...

Link to post
Share on other sites

A wiec Hypki porownanie G3SAS z P90 pod względem osiagów wybacz ale nie będę komentował... zwrócę tylko uwagę na różnice w choćby długości lufy wewnętrznej...

 

Może porównujac repliki chinskie M4, AK i MP5 porównaj je do odpowiednich replik TM co? Bo wg mnie porownanie AUGa BE do AUGa TM dosc wyraźnie pokazało co potrafią Chińczycy...

 

Jak się ma Twój MP5 Wella do np MP5 TM albo ICSa ??

Jak się ma Twoj AK Cymy do AK TM czy np G&G ??

 

O tym customie nie będę pisał bo skoro wygladajak plastik GB to niestety choćby strzelał jak prawdziwy to dla mnie nie będzie repliką tylo potworkiem przypominajacym MP5. Replika ASG o nie tylko bebechy ale i odwzorowanie oryginału,stąd nazwa REPLIKA.

 

Więc naucz się porównywać coś co się da porównać,bo idąc Twoim tokiem myślenia możnaby porównywać Boeinga 747 z rakietą Harpoon bo przecież produkuje to jedna firma...no i wychodzi na to że Harpoon jest lepszy bo bardziej manewrowy...

 

:wink:

 

Dodam, że o ile się orientuję to AUG i FAMAS nie należą do udanych replik TM więc faktycznie zrobiłeś ekstra porownanie.

Link to post
Share on other sites
O tym customie nie będę pisał bo skoro wygladajak plastik GB to niestety choćby strzelał jak prawdziwy to dla mnie nie będzie repliką tylo potworkiem przypominajacym MP5. Replika ASG o nie tylko bebechy ale i odwzorowanie oryginału,stąd nazwa REPLIKA.
http://cf.civ.pl/zdjecia/sg/strony/zdjecie136.html - znajdź tutaj "potworka". Akurat jedyne MP5 z plasticzanym g-boxem, z którego można zrobić customa, to JG 2848/2858, które można na pierwszy rzut oka bardzo łatwo pomylić z Marui.
Link to post
Share on other sites

Scizophrenikz sory ale chyba nie łapiesz o czym psałem... Ne chodzi mi o umiejętność grzebania ale o precyję wykonania pewnych części. Może jesteś superspecjalistą i mi wyjasnisz dlaczego ze wszystkich dostępych kmór HU i całych mechanizmów HU to wlaśnie TM bije wszystko na głowę ?. Dlaczego repliki TM mające o kilkadziesiat fpsów mniej od innych potrafią dalej i celniej strzelać ?? No i ja tu sie ma Twój upgrade?

 

Mnie cały czas chodzi o to, że ja OSOBIŚCIE kupuje sobie chinola (ktory ma dobre osiągi tak czy siak) bo będe w nim grzebał i wymienie te gorsze elementy, ktore odbiegają znacznie jakościowo od tych z replik TM Ca czy cokolwiek innego. Ta replika ma 300fps (krakman) a dzieki kilku przeróbkom bedzie miala spokojnie 350 - poziom TM a koszt nadal mniejszy... Zakonczmy już prosze. Chcesz / lubisz grzebać - kupujesz co ci sie podoba, nie chcesz grzebać i masz odpowiednio dużo kasy - kupujesz TM czy cokolwiek innego w czym nie trzeba grzebać. Finito.

Link to post
Share on other sites

na pierszy rzuoka.... pomylić z TM... a na ktory rzut oka pomyliszgo z prawdziwym ?? Fenomen chińczyków polega chyba na tym że większość firm markowych "podrabia" prawdziwe egzemplarze broni a chińczycy w zasadzie z małymi wyjątkami podrabiają TM :D

Link to post
Share on other sites

Martwi mnie forma dyskusji zdecydowanie kontrastująca ze Świąteczną atmosferą ale muszę stanąć w obronie zdrowego rozsądku:

 

porownanie G3SAS z P90 pod względem osiagów wybacz ale nie będę komentował... zwrócę tylko uwagę na różnice w choćby długości lufy wewnętrznej...

 

Zupełna pomyłka z Twojej strony - te bronie mają lufy podobnej długości, mało tego, to P90 ma dłuższą (24 cm wobec 20 cm w G3 SAS). Może pomyślałeś, że piszę o G3SG1 lub podobnej wersji...

 

Może porównujac repliki chinskie M4, AK i MP5 porównaj je do odpowiednich replik TM co?

 

Tu pojawia się chyba NAJWAŻNIEJSZE pytanie: Czy Ty robiłeś takie porównania? Bo piszesz o chińskich wyrobach jak o ostatnim szmelcu z takim przekonaniem jakbyś każdy nowym model kupował i testował (porównywał z TM) osobiście. Ja jak już wiesz kupiłem prawie wszystkie chińskie modele dostępne na rynku, i zrobiłem to między innymi z ciekawości jak się spisują w porównaniu z konkurencją.

MP5'tki porównywałem wielokrotnie - mają co najwyżej krótszy zasięg (o jakieś 2-3 metry), G3 jest fantastyczne, a porównanie z P90 jak najbardziej trafne. Co do AK Cymy, masz wyjątkowo obszerny wątek na tym forum - wynika z niego że ta replika mimo swoich wad jest pięknie odwzorowana, ma duży zasięg a jedynym argumentem przeciwników jest... wydawany przez nią dźwięk! ;)

 

 

O tym customie nie będę pisał bo skoro wygladajak plastik GB to niestety choćby strzelał jak prawdziwy to dla mnie nie będzie repliką tylo potworkiem przypominajacym MP5. Replika ASG o nie tylko bebechy ale i odwzorowanie oryginału,stąd nazwa REPLIKA.

 

Myślę, że Westi rozwiał Twoje wątpliwości - to po prostu chińska skórka za 80 PLN, która niczym się zewnętrznie od TM nie różni. BTW: anegdotka, przerabiając tę replikę pod metalowy gearbox musiałem kupić kilka elementów Twoich ulubionych firm, np. chwyt pistoletowy od MP5 Marui. I wiesz co? Przy montażu złamał się ten wystający element (okalający pin)... Super JAPOŃSKIE tworzywo - istne Audi wśród ASG!!! ;-D

 

 

Dodam, że o ile się orientuję to AUG i FAMAS nie należą do udanych replik TM więc faktycznie zrobiłeś ekstra porownanie.

 

To TM robi nieudane repliki? Niemożliwe... ;)

 

Thor, bez zbędnych złośliwości, obawiam się że nie wiedziałeś wielu nowych chińskich produktów i dlatego nie zauważyłeś że z każdym miesiącem pojawiają się repliki coraz lepiej wyglądające i strzelające, a powodów do kupowania TM ubywa.

 

 

 

Pozdrawiam!

 

 

P.S. Apeluję o kulturę i spokój - są Świeta. Trex - nie masz nic nowego do dodania - nie pisz, zamiast mnie bezpodstawnie obrażać.

Link to post
Share on other sites

Stoi przede mną na półeczce jeden z ostatnich wystrzałowych, super, hipr, wspaniałych chińczyków który jest chwaloy przez wszystkich, na wszystkich forach ASG na świece... M14 KART i co tego, że kosztuje połowę TMa? C z tego, że jest "ładny"? Co z tego, że pięknie "szczęka" przy przeładowanu ? Skoro wszystk w nim trzeba wymienić żeby nadawał się do czego kolwiek ? Dla mnie powoli to już nie jest chińczyk bo wszystko poza lufą zewnętrzną będzie w nim wymienione.

Kupiłem bo miałem pomysł na "budowanie" na jego lufie całej reszty. I co mam powiedzieć że kupiłem dobrego chińczyka ?? Jak a kasę którą wydałem owszem jest zrobiony ładnie ale kompletnie nie spełnia moich wymagań jako relika do zabawy w ASG. Wiem tylko ze jego zakup pomógł mi w podjeciu decyzji zakupu w przyszłości M14 G&G.

 

90% replik Wella (M4 i MP5) jakie gdzieś się pojawiały wokoło robiło tylko problemy swoim użytkownikom. W miarę zadowoleni są tylk ci którzy lubią grzebać.

 

Tak więc darujmy sobie opowieści jak to z chińczyka tanim kosztem moża zrobić dobrą replikę, tylko oceńmy STOCKOWE repliki chińskich producentów i zastanówmy sie co dają swoim właścicielom.

 

Dla mnie przeróbka i wymiana części na markowe nie jest wyznaikiem fenomenu czy jakości producenta który produkuje wątpliwej jakości opakowanie z byle bebechami które trzeba wymieniać.

 

Jeżeli tak kochacie te chńskie repliki to spoko przecież nie będę Wam ich wybijał z głowy.

 

Twierdzę że nie ma czegoś takiego jak fenomen "chńszczyzny", twierdzę że jeszcze trochę czasu musi upłynąć żeby chińskie repliki były solidne, i i tak, jak będę kupował kolejną replikę to będzie to coś markowego. Ale jeszcze trochę to potrwa bo na razie w zupełności mi wytarczy te kilka pistoletów i karabinków z których poza chińskim M14 wiem że reszta będzie długo służyła bez problemów.

 

Co do G3 to fakt pomyliłem toto z G3SG

Link to post
Share on other sites

thor_ - łoże aż takie złe jest ? :)

 

Faktycznie. Well jest do kitu.

Jednak cyma ( ak, bo z mp5 już gorzej ) w stocku wcale zła nie jest. Jej dźwięk jest faktycznie.. nie zawsze miły, ale nowe modele brzmią już całkiem inaczej.

Akurat ten model chinczykom się udał, mimo wad ktore posiada... ( jak kazda replika? :) )

 

Jednak uwazam, że nie ma ŻADNEGO fenomenu i mimo wszystko lepiej kupić coś markowego.

 

Z mojego AK też dużo nie zostanie niedługo ...

 

I właśnie Thor.. o ile z hop upem się zgodzę, bo TM robi świetne HU ( i chyba to zasługa gumki a nie komory ) to co może być nie tak w gb, po upg? szkielet? bo tyle prakycznie zostaje po tuningu.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...