Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Więc tak to jest z chińczykami. Jeden ma w stocku 250, inny 350. Jeden da się tuningować od ręki innego za chińskiego Boga nie uruchomisz z upg. Jeden będzie służył lata inny zepsuje się od stania pod ścianą. Jak już mówiłem - jakość produkcji i kontrola jakości.

Link to post
Share on other sites
Ja mam stocka 350fps na 100 a nie 110
A sprawdzałeś? To jest chińczyk. Bóg jeden wie czy to, co Chińczycy nazywają M100 nim jest. Szczerze mówiąc wcale bym się nie zdziwił, gdyby w testach wyszło że jest to odpowiednik M120. Edited by BlazakoV
Link to post
Share on other sites

Foooooookaaaa proszę Cięęęęęęęęęęę...

 

 

Każde mierzone G36C JG na chrono u krakmanów ma 350fps'ów. KAŻDE.

 

edit: Ja się na tym nie znam ale pytałem kilka razy specjalistów w tej dziedzinie i mówią, że to m100.

Edited by Wojtass_nt
Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Nie pisz bzdur, że "KAŻDY". Nawet pomiędzy egzemplarzami prawdziwej broni są istotne różnice w celności, a co dopiero w przypadku tak delikatnych i skomplikowanych zabawek?

 

Czy zmierzyłeś swoją zabawkę na chrono SAM?

Link to post
Share on other sites

Tak zwana "przestrzelona i sprawdzona" replika ak47 cymy miała 163 fps na stocku. Byłem przy pomiarach w asgshopie.

Co prawda kupiona na zbrojowni.

 

Panowie.. nie widzicie co próbujemy wam uświadomić? Póki co kontrola jakości w chinach stoi na NISKIM poziomie.

Cyma kumpla chodziła bezawaryjnie ponad pół roku, teraz psioczy na nią, bo zaczęła strzelać bez przerwy a potem w ogóle siadła i nie ma żadnego odzewu mimo sprawdzenia GB.

 

WY teoretyzujecie.

Ja cyme miałem dłuższą chwilę, dużo znajomych dalej ma.

Co więcej. Kiedyś uważałem, że chińczyk jest dobrą podstawą do upg. ;)

 

Teraz uważam, że chińczyk owszem. Na początek najlepiej używany. Tak żeby później sprzedać i dużo nie stracić.

Edited by marys1
Link to post
Share on other sites

Wojtass powiedz mi jak to jest:

 

Kupiłem M14 chińczyka z nastawieniem że będe go tuningował. Po około 50% tuningu z połową części "firmowych" poprostu przestał strzelać. Wniosek trzeba wymienić WSZYSTKO W ŚRODKU żeby normalnie działało. WSZYSTKO tzn min. cały szkielet GB zwłaszcza jeżeli chcesz włożyc dużo mocniejsza sprężynę.

Dlaczego porównujesz tuning chińczyka do replik TM? Porównaj do ICSa, CA, G&P i wtedy zacznij swoje wyliczenia a przedewszystkim wykaż wytrzymałość chińczyków po tuningu w stosunku wytrzymałości "markowych" replik. Np po co mam tuningować repliki CA czy G&P skoro w stocku sa na tyle mocne że J&P np trzeba naprawdę solidnie "przebudować" żeby im dorównały. Wracając do TMa ciekawe jak wytłumaczysz że repliki TM mając słabsza moc mają często więszy zasięg ? Jakoś żaden chińczyk nie ma takiego HU jak TM Zauważ że w takim przypadku tuning TMki w zasadzie opiera się tylko na wymianie sprężyny i to nie na jakiegośpotwora tylko spokojnie o jeden góra dwa rzędy wielkości. (np z 100 na 110 czy 120) i jak wtedy Twoje "wyliczenia?

 

Też kiedys tak myślałem że kupię chińczyka wymienię bebechy i bedzie OK ... no i taniej.. a tu dupa...

 

500 M14, preclufa 100, sprężyna 50, guma HU 20, bateria 130 = 800 PLNów i dupa same problemy. Do tego ponad 300 szkielet GB, tłok, cylinder, głowice tłoka i cylindra, łożyska, komora HU, i nagle się robi około 1500 PLNów... Potem wieczne problemy ze stykami na GB, selektorem ognia itp....

 

A za TMa dałbym 1200 do tego dokupił sprężynę za 50, prowadnicę, i łożyska plus zębatki i wyszło by taniej albo co najwyżej to samo i miałbym komfort że wszystko będzie zawsze działało.

 

I może Ty mi pokażesz błąd w obliczeniach ??

Link to post
Share on other sites

Wymieniasz. To kosztuje grosze. Przykład. Okablowanie do repliki kosztuje 109 zł. w sklepie ASG

Jak kupisz sobie najlepszy kabel do głośników niskooporowy super wypas to zapłacisz 30 zł/m, styki pewnie możesz dostać pozłacane też za pare groszy w porównaniu do tego co Ci oferują w zestawie za tą cene.

Jeżeli pokombinujesz i pochodzisz po sklepach modelarskich i z elektroniką to masz.

Link to post
Share on other sites

Hmmmm pomyslmy

 

Cyma np AK 500 Tuning aby dorownal mojej M4 CA

Gearbox wzmocniony Guarder - 135

obudowa silnika - 42

sprezyna M120 systemy - 63

Lozyska slizgowe DF - 40

ZĘbatki CA- 129

Porwadnica DF- 42

Cylinder BU DF - 169

Tlok DF - 60

lufa DF - 106

body CA - 220 + 309

 

Do tego gumka HU elektryka + 200

 

i dodajemy

Replika 500

Tuning 1315

Razem - 1815

 

Do tego wszystko to co sie zakupi trzeba zakupic odrazu aby wspolgralo

 

A teraz Moja M4 CA

Zakupiona za 1200 zl z 7 midcapami (roczna uzywka wtedy) odrazu na stockowych czesciach wsadzona sprezyna systemy M120. i patrzcie panstwo po roku jedyne co musze wymienic to ta pierdolowata kostka spustowa i nowa baterie koszt hmmm ~200 (wliczona juz sprezyna ktora wsadzilem ROK temu)

lacznie 1400 i zero awaryjnosci. Chyba roznice widac. Wiec panowie teoretycy, przestancie kruszyc kopie w walce o "przewage" chinczykow nad pelnoprawnymi AEGami bo nigdy nie wygracie, chyba ze naprawde osiagna klase reprezentowana przynajmniej przez CA

 

 

Oli jestes Elektrykiem?

Owszem mozesz dac cieniutki "niskooprowy" kabelek, jednak wiedz ze wzrosnie Ci opor przez co beda Ci sie jaraly na styykach, baterie tez spalisz etc etc. 2miesiace spokoju i znow wydatek

 

Stosuj polskie znaki.

Link to post
Share on other sites

W sumie Chinczyki juz przerosly CA - patrz : RealSword ;-). Jednak jesli chodzi o niskobudzetowe Chinczyki to pomimo istnienia na rynku prawie rok - nadal sa tuz za linia startu, nie sa nawet w polowie... Sporo wody w Wisle uplynie nim CYMA bedzie mogla konkurowac z TM. Niektorzy pewnie pamietaja poczatki CA - syfilo sie na kazdym kroku. W zasadzie gdyby nie oferowali metalowego body, to mysle ze nikt nie uznalby ze "warto w tym troche pogrzebac" i firma szybko zniknelaby z rynku. Dzis CA rozwija sie w najlepsze i oby tak dalej. A Chinczycy tylko kopiuja. W dodatku niedokladnie i z bledami. A z takim podejsciem to daleko nie zajada...

 

Acha, tak - jestem z tych ktorzy chetnie doplaca drugie tyle wartosci giwery za metal, oznaczenia i indywidualny numer seryjny, bo niedobrze mi sie robi na widok tandetnego napisu "MADE IN CHINA" rodem z bazarowych t-shirtow. Wolno mi chciec i zaplacic za to by te chec zrealizowac. Producentowi zas wolno zadac za produkt takiej ceny, jaka sobie zywnie wymysli, albowiem produkt jest wart tyle, ile klient jest w stanie za niego zaplacic - podstawy ekonomii.

 

Racja, kiedys nie bylo Chinczykow... Srodowisko bylo mniejsze i wolniej sie powiekszalo... Tylko czy komus to przeszkadzalo? AEG ksoztowal 1500 zl i kupowal go ten, komu naprawde na nim zalezalo - oszczedzal na niego, czy to przed zona czy z kieszonkowego i umial ten produkt docenic. Nie mow mi ze dzis ludzie nie doceniaja swoich chinskich replik, bo ciezko na nie ciulaja kase. Tak ciezko pozbierac na CA/TM, zamiast pisac po miesiacu na forum "Jaki tuning? Mam na niego 200 zl..."?

 

Srodowisko bylo mniejsze. Ale i poziom mialo wyzszy. Niestety...

Link to post
Share on other sites

Nie pisz bzdur, że "KAŻDY". Nawet pomiędzy egzemplarzami prawdziwej broni są istotne różnice w celności, a co dopiero w przypadku tak delikatnych i skomplikowanych zabawek?

 

Czy zmierzyłeś swoją zabawkę na chrono SAM?

 

TAK. Mierzyłem osobiście i wyszło 333 na 0.25. Kolega swojego tez mierzył i wyszło 332 na 0.25, pozostali z którymi rozmawiałem takie same wskazania mieli.

 

Słyszeliście może o starej generacji aegów z JG?

Link to post
Share on other sites
Racja, kiedys nie bylo Chinczykow... Srodowisko bylo mniejsze i wolniej sie powiekszalo... Tylko czy komus to przeszkadzalo?
Ech, piękne czasy... To se ne wrati...

 

Słyszeliście może o starej generacji aegów z JG?
A Ty słyszałeś o starej generacji CA? Wtedy pewnie jeszczo o airsofcie nie słyszałeś...
Link to post
Share on other sites

Istnieje tańszy sposób na profesjonalny upgrade do M150. Zestaw ITK guarder + batka 10,8V G&P. Szkielet GB jak chcesz to wymień ale nie jest to konieczne bo v3 podobno są bardzo mocne. Do tego trzeba dołożyć kasę porządnego silnika (może być nawet CA, ICS T3000 lub Systema). SUMA:

-Replika - 400

-ITK - 469

-Batka - 200

-Silnik - 100 - 300

-GB - 135

-Komora HU + Gumka + Lufa - 230

-Wszystko: trochę powyżej 1530 zł. + trzeba dokupić ładowarkę mikroprocesorową.

 

Ja mam CA M15A2 i mój tuning wyniósł;

-ITK - 499

-Replika - 919

-Gumka HU - 30

-Bateria - 200

SUMA: 1750 + Ładowarka

 

Podsumowanie - Tuning CA wychodzi niewiele droższy przy lepszym efekcie z powodu dłuższej lufy i lepszym spasowaniu części. Dodatkowo zyskujemy metal body i cały klimacik. W CA nie wymieniałem silnika szkieletu GB lufy i komory ponieważ standardowe części bez problemu wytrzymują tuning.

 

Części po wymianie stockowe CA można dodatkowo pchnąć za około 2 bańki a tych od cymki to raczej nikt nie kupi czyli cała różnica w cenie się niweluje.

 

CA wychodzi taniej i lepiej :D

Link to post
Share on other sites

Przepraszam Jaśnie Wielmożnych Panów, że ja prosty cham, burak, ups obrażam buraka, że ja natka od buraka ośmieliłem sie podjąc dyskusje i przedstawiać jakiś tam bzdurne argumenty. Że mam czelność ze swoim tanim elektrykiem stawać obok Was i się z wami porównywać o Wy szlachetni i prawi rycerze. Przecie ogólnie wszystkim wiadomo, że taki np: boski TM jest najlepszy na świecie i basta, a kto sie z tym nie zgadza, albo próbuje podjąć polemike to mu łeb utniemy.

 

 

NIGDY NIE WSPOMNIAŁEM, ZE CHIŃCZYK JEST LEPSZY OD CA I NAWET TAK NIE UWAŻAM. PISZE TYLKO O TYM, ZE TM JEST BARDZO DROGI W STOSUNKU DO TEGO CO OFERUJE.

Link to post
Share on other sites

OLI a czemu ten sarkazm? Nie potrafisz zrozumiec ze Twoj tok myslenia jest bledny? nikt nie twierdzi ze jestes ASGowcem korszej klasy i nie kwalifikujesz do zabawy wraz innymi forumowiczami, chodzi o to ze Cyma i TM to dwa odmienne swiaty. byly i beda. I zadne teoretyczne przemyslenia tego nie zmiena

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Chlopaku, troche luzu.

 

Nikt nie ucina lba. Foka moglby po prostu skasowac posty, i to by bylo uciszenie. Ty masz swoje zdanie, wywodzisz je z teorii - ja i inni odpowiadaja jak jest w praktyce. Po co bierzesz to tak personalnie? Czy ktos Ci napisal, ze jestes glupi? Jestes po prostu - na tym etapie, zaznaczam - teoretyk-gawedziarz i potrzebujesz kupic kilka replik, porownac i pobawic sie nimi troche.

 

I wowczas byc moze zmienisz zdanie w stosunku do TM, a byc moze - jesli chinskie repliki osiagna do tego czasu poziom wykonania TM - nie. Ale na razie przekonywanie Cie nie ma sensu, bo Ty tego nie sprawdziles, a my tak.

 

Uspokoj sie, wypij melisse, spal cos nielegalnego i posluchaj dobrego reggae, bo jak sie tak bedziesz przejmowal, to dostaniesz wrzodow. A Twoje fochy sa naprawde Twoja osobista sprawa.

Link to post
Share on other sites

Porównanie TM'ów i tanich chińczykow z autopsji.

TM'y z którymi ja się spotykam "na codzień" z grupką airsoftową w której jestem działąją 2-3-4 rok bez zarzutów. Cymy/Welle i inne chińskie wynalazki już nie.

TM na stoku bardzo dobrze strzela mimo upływu czasu.

Chińczyk na stoku niesie kulki bliżej niż taki TM, po upgrejdzie niewiele lepiej (a najczęściej i tak przegra z TM'ką), a jest bardziej zawodny (o ile nie jest to upgrejd robiony przez osobę znającą budowę gearboxów i wogóle elektryków jak włąsną kieszeń).

Body: tu bez porównania wygrywa TM.

Wole zdecydowanie TM'kę niż chińczyka jako podstawę zabawy w airsoft. Choć nie przecze że moge nabyć jakiegoś chińczyka dla określonego scenariusza badź wymagań osiągowych jesli takie się pojawią jednak nie będzie on nigdy dla mnie podstawą do zabawy. Wole poprostu wydać ponad 1000 PLNów na Tokio lub coś lepszego niż 500 na replikę + xxx pieniedzy na upgrejdy z dodatkiem nerwow czemu to nie działą jak chce.

 

A co do okresów bez chińczykowych to 3-4 lata temu byly to sprężyny TM, CG i HFC ktore do dnia dzisiejszego są używane do zabawy od czasu do czasu.

Link to post
Share on other sites

Mam doświadczenia ak-47 od cymki, mam z ak-74 od cymki i mam z TM i nie ma co porównywać na razie. ak-47 była cienka, widac było słabe wykonanie, słychac nieszczelności a do tego mocny rozrzut. Z ak-74 jest lepiej natomiast nie ma co udowadniać,że cyma jes lepsza od TM, cudów nie ma po prostu. Chińczyk nadaje się na początek co by poznać co i jak aby potem lepszego sprzetu nie popsuć.

Link to post
Share on other sites

A ja miałem MP5 RAS od TM. Porównywałem z MP5 CA, emkami wszelkiej maści, AK Cymy, i generalnie rzecz biorąc , obiektywnie mówiąc i z ręką na sercu orzekam 8) iż była to najlepsza replika jaką miałem w rękach. Celna, niezawodna, świetnie wykonana, zasięg:

a. przewyższał wszystkie stocki CA, o cymach/wellach/pj nie mówiąc.

b. był wystarczający, by zdjąć snajpera ( vel krynia16 - SL 9 Star? >500 fps), który myślał że z tej odległości jest bezpieczny

 

zmieniłem na chińskiego PJ. Zasięg jak się można domyśleć jest dużo mniejszy, ale ciągle wystarczający. Jestem szturmowcem, dużo robię w cqb. Na zasięg nie walczę raczej. Jeśli już to góra 30 m.

8-)

 

sam się czasem zastanawiam , czemu zmieniłem. Chyba z miłości do eMek...

 

 

 

Strzelam się nie długo, ale zdążyłem zauważyć, że swoją mobilnością, potrafię wymanewrować "warszafffkę". Są to ludzie, którym raczej lepiej idzie robienie sobie zdjęć w szpeju niż samo granie . Pieniędzy na AS wydają dużo, ale mimo zajebistości swoich replik, nie są wartościowymi graczami.

Edited by madjong
Link to post
Share on other sites
Strzelam się nie długo, ale zdążyłem zauważyć, że swoją mobilnością, potrafię wymanewrować "warszafffkę". Są to ludzie, którym raczej lepiej idzie robienie sobie zdjęć w szpeju niż samo granie . Pieniędzy na AS wydają dużo, ale mimo zajebistości swoich replik, nie są wartościowymi graczami.

 

Hehe milo to slyszec Madjong, moze wypowiesz sie na ten temat na warriorze? :P

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...