Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

właśnie był juz temat o fenomenie tm to moze czas na fenomen cymy ,wella i jg???

jak to sie stało ze cyma i well znane głównie z shitowych gówien ,nagle wydaja serie dobrej klasy replik w granicach 300-400 zł?? czy tak łatwo jest przejsc z wytwarzania szitów do dobrych replik , ja rozumumiem ze dla wielu te firmy sa i pozostaną synonimem badziewia ,ale dla wielu tanim kosztem sa pozwoliły wejsc w świat airsoftu pozdro

Link to post
Share on other sites
  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cyma itp. wykonuje swoje "repliki" z tańszych(co nie oznacza mniej wytrzymałych) surowców i robi to dużo mniej precyzyjnie niż TM lub CA. Ponadto nie płaci konstruktorom za projekty testy itp. tylko kopiuje pomysły TM... Kolejny czynnik - reklamy i oficjalni dealerzy/serwisanci - Czy ktoś widział coś takiego z np. Cymą? Mówisz - nie łatwo jest przejść z "shitu" na porządny sprzęt - ja powiem że bardzo łatwo :D kupujesz różne obrabiarki lepsze gatunki metalu etc. i zaczynasz wszystko produkować z lepszego metalu. Podnosisz cenę replik (wg. mnie takie repliki nawet nie warte są tych 4 stówek myślę że koszt produkcji jednego AEGa to około 150 zł przy produkcji masowej) i po miesiącu zwracają się koszta wymiany urządzeń w "fabryce " "broni" ASG

Link to post
Share on other sites

ale jednak cos w tym jest , znam wiele osób, które twierdza ,ze np mp5j i ak cymy wcale sie nie róznią od replik tm, ca czyi cs :killer:

 

 

Czyli nie mają pojęcia co mówią.... Cios poniżej pasa na "dzieńdobry":

 

Ile czasu Ci którzy porównują Wella, Cymę czy JG mają repliki tych firm?? Czy po kilku kiesiącach użytkowania można powiedzieć .. ba porównać te repliki do replik firm które robią repliki słynące wieloletnich bezawaryjnych okresów "pracy".

 

Prosta sprawa repliki Cymy, Wella czy innych Chinskich producentów będzie można porównac do TM, CA, ICSa jak minie troche ponad roczek i zobaczymy jak się wtedy spisują. Tyla na temat porównywania.

 

Co do "fenomenu" żaden fenomen każdy kto coś produkuje zwłaszcza na zasadach kopiowania innych lepszych rozwiązań wkońcu zacznie kopiować te najlepsze rozwiązania. To tzw naturalna ewolucja. Wiec gdzie tu fenomen ??

 

Chyba że fenomenem nazwiesz ich popularność na rynku.. ale to jak zauważył OLO tylko wynik ich ceny czyli niższych kosztów produkcji bo gdyby kosztowały tak jak TM czy ICS to na pewno nie zaistniały by na rynku. Tyla w sprawie "fenomenu popularności".

Link to post
Share on other sites

A ja widziałem hurtowo padające kałasze cymy, może to też jakiś fenomen. :wink:

 

Poza tym, z całym szacunkiem, ludzie z tańszymi replikami dużo gadają (nie chcę tego rozwijać)*, potem odsyłają "po cichu" guny do serwisu albo wystawiają na allegro lub WMASGu.

 

*to nie tyczy się wszystkich

 

EDIT

Thor był szybszy ;-)

Link to post
Share on other sites
Ile czasu Ci którzy porównują Wella, Cymę czy JG mają repliki tych firm?? Czy po kilku kiesiącach użytkowania można powiedzieć .. ba porównać te repliki do replik firm które robią repliki słynące wieloletnich bezawaryjnych okresów "pracy".
Pytanie ilu z posiadaczy Cym i in. mieli na własność TM czy CA... Bo na razie to porównują tak jak ja bym porównywał Poloneza do Ferrari ;)
Link to post
Share on other sites

Miałem wella. Mam CA.

NIE MA PORÓWNANIA NAWET.

Miałem SRC. Mam TM.

 

Również bez porównania :roll:

 

 

Repliki cymy, wella itd. sprzedają się dobrze bo są tanie. Wielu ludziom nie chce się po prostu czekać aż uzbierają pieniądze na coś porządnego. Mówią że te tanie repliki są dużo lepsze od TM, CA, ICS itd. Powód? Nigdy nie mieli replik tych "drogich" firm...

 

Najlepsi są tacy posiadacze tanich replik, którzy wymienią wszystkie bebechy, wsadzą M120 a po pierwszej strzelance mówią że wszystko wytrzymuję spokojnie i osiągi lepsze od TM/Ca/itd. :mrgreen:

 

Albo dopiero co wyjmą z pudełka swoje przecudowne tanie repliki i już porównują do drogich replik, których w życiu w ręku nie mieli...

Link to post
Share on other sites

Już kiedyś mówiłem - pogadajmy za rok lub dwa. A co do fenomenu - nie widzę tu żadnego, a wręcz przeciwnie - kupują bo tanie - można to porównać do fenomenu sklepów z używaną odzieżą ;-)

 

Wszystkie repliki CYMY które widziałem to syf z awaryjnością rzędu 75%.

I na Boga - nie porównujcie ich do TM lub CA bo mi ręce opadają.

 

Mam tylko jeden obraz jeśli chodzi o tę markę - jak zaczyna strzelać gdzieś w lesie, od razu wiadomo, że to CYMA - silnik żęzi jak przy "padającej" baterii w TM lub CA

 

Fenomen Cymy - dobre :wink: :wink: :wink:

 

Edit: Padająca bateria w TM i CA brzmi o wiele lepiej niż CYMA ;-)

Link to post
Share on other sites

TM nie pada na trzeciej strzelance od momentu kupna...

Cyma owszem. A CA potrafi nawet na pierwszej. :P

Żadnego "fenomenu" nie ma. Po prostu Chińczycy odkryli nowe zabawki do kopiowania - teraz pozostaje poczekać, aż z ilości przejdą na jakość, bo jak na razie wykonanie niektórych replik, jak np. Warrior-1 czy Well R4 są SKANDALICZNE. Oczywiście są "lepsze" modele - na A&K S-System nikt nie narzeka, CM028 też ma opinię "równie dobrego jak TM" (to akurat z Arnie's), ale nadal - chińskie repliki są raczej dla majsterkowiczów, ew. do pożyczenia.

Link to post
Share on other sites
Po prostu Chińczycy odkryli nowe zabawki do kopiowania - teraz pozostaje poczekać, aż z ilości przejdą na jakość
Nie był bym taki pewny. Chńczycy od kilkunastu lat robią gówniane podróbki mikserów i odkurzaczy i wciąż nie widać poprawy :-F . Firma która robi M4 S-system pochodzi chyba z Tajwanu, a to już nie są Chiny.

Posiadam AK47 Marui, MP5 Cymy, chiński odkurzacz i chiński mikser, więc wiem o czym piszę. :wink:

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za OT, ale...

 

Kilku koleów z teamu ma AK Cymy i już zaczyna wymieniać na repliki CA. A ja tymczasem biegam ze sprężynką :-P Czytam ten wątek i tak sobie myślę, czy dozbierać do AK Cymy [krótszy okres biegania z sprężynką] czy zbieerać i zbieerać na jakiegoś TM-a [dłuugi okres biegania ze sprężynką]. Bo skoro niema porównania, a z Cymy i tak byłbym bardzo zadowolony, to...? Sam już niewiem.

Link to post
Share on other sites

Mam tylko jeden obraz jeśli chodzi o tę markę - jak zaczyna strzelać gdzieś w lesie, od razu wiadomo, że to CYMA - silnik żęzi jak przy "padającej" baterii w TM lub CA

 

Fenomen Cymy - dobre :wink: :wink: :wink:

 

Edit: Padająca bateria w TM i CA brzmi o wiele lepiej niż CYMA ;-)

 

Hmm...coś mi się zdaje, że masz na myśli moje mp5 cymy :D bo chyba żęzi najgłośniej z teamu (nie wiem czemu) ;) Ale co prawda to prawda. CM nigdy nie będzie jak TM.

Link to post
Share on other sites

A ja tak bez jakiegokolwiek domyślania się czy fantazjowania powiem to co widziałem na własne oczy. A co widziałem?

Repliki CA padające jedna za drugą, a to coś się zmieliło w środku, a to silnik rzęził jak chory po czym zdychał, a to znowu coś innego.

I tak samo widziałem Cymy które strzelały, strzelały i nagle przestawały strzelać (wot ot tak sobie, po naciśnięciu spustu głucha cisza). Popalone styki i inne cuda.

Pewnie że jedne są zrobione lepiej i z droższych materiałów, ale na awaryjność poprostu nie ma rady. A widziałem naprawdę tyle samo zepsutych droższych replik co i tańszych.

Ja osobiście gdybym miał kupować coś z wyższej półki to nie CA (Broń Panie Boże) czy TM, a G&G czy G&P lub coś w tym guście. A jeśli już kupuję chińczyka to i tak wiem że wywalę bebechy.

 

A czemu ludzie kupują chińskie AEGi? Tak już wiele osób powiedziało: Bo są tanie, a stosunek cena-jakość wychodzi na plus. No i to niestety widać kto kupił np. AK ze świadomego wyboru :roll:

Link to post
Share on other sites
Nie był bym taki pewny. Chńczycy od kilkunastu lat robią gówniane podróbki mikserów i odkurzaczy i wciąż nie widać poprawy :-F . Firma która robi M4 S-system pochodzi chyba z Tajwanu, a to już nie są Chiny.
Nope, ciągle ChRL. Tajwańskie emki są u nas nie do dostania, a i tak porównując koszty i w HK, i w Stanach, wychodzi ta sama cena, co za "rewelacyjne" tajwańskie SRC.

Ja z kolei przytoczę przeczytaną w Newsweeku anegdotę o chińskich lodówkach (Haier). Otóż w roku bodajże 1997 nowy dyrektor, planujący podbicie zachodnich rynków, wprowadził kontrolę jakości - oprócz potrącania pracownikom z pensji, odpowiedzialni za zmontowanie bubla mieli rzeczony bubel rozwalić za pomocą młotków.

Może powinni sobie wywiesić w fabrykach dazibao (takie duzie bannery) z napisem "Składajcie to porządnie, bo znów powiedzą, że robimy dziadostwo!"?

Link to post
Share on other sites

szeregowy_miles napisał:

Hmm...coś mi się zdaje, że masz na myśli moje mp5 cymy
He, he - zgadza się :lol:

 

Westie napisał:

Ja z kolei przytoczę przeczytaną w Newsweeku anegdotę o chińskich lodówkach (Haier).

Ostatnio mi sprzedawca zachwalał lodóweczkę z "mega wypasionym" ciekłokrystalicznym wyświetlaczem tego producenta, argumentując, że bardzo się poprawili - no i właśnie miałem dylemat z chinolem. Kupić czy nie kupić - oto jest pytanie ;-)

Link to post
Share on other sites

Ja mam mp5-J i miałem w rękach nie jednego CA i Tm tak jak mówią wszyscy fajna jest i strzela porónawczo do TM ale na samym początku moja cyma ma 4 miesiące i co raz gorzej strzela większy rozrzut itd. Poprostu jest nieprecyzyjnie zrbiona a TM trzyma równą "formę" całe 2-3 lata to tyle. Nie porównujcie tego ja umiem sobie sam naprawic bron i to jest bron dla takich osób. Masz 400zł a nie masz doświadczenia do naprawiania replik??? dozbiraj i kup jakiegoś używanego albo nawet nowego TM

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...