Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Po co mi coś lepszego. Airsoft to tylko jakaś tam rozrywka od czasu do czasu, mam inną pasję, na którą idą wszystkie pieniądze, wydatki na sprzęt do as to grosze w porównaniu z tym, co idzie na samochód. Trzeba zrozumieć że dla niektórych airsoft to tylko jakaś forma sportu a nie całe życie i po prostu nie chcą utapiać w tym wszystkich swoich pieniędzy których to niestety w naszym kraju zawsze mało.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ehh wszystko jest Chińskie ! musicie to przyznać...Adidas ? Chiny...Nike ? Chiny...Puma ?...Pakistan :D Tylko jest podział na rzeczy Dobre i Gówniane :) Ale co do Cym i Welli...Już tego gówna więcej nie kupię...wolałem wydać 350 złotych na używkę Beretty M92F z TM niż na silnik do MP5 który kosztował 80 złotych...dlaczego ? bo miałem o wiele większy "fun" gdy biegałem z czymś co mi się nie zjebie --,--.

Link to post
Share on other sites
Po co mi coś lepszego. Airsoft to tylko jakaś tam rozrywka od czasu do czasu, mam inną pasję, na którą idą wszystkie pieniądze, wydatki na sprzęt do as to grosze w porównaniu z tym, co idzie na samochód. Trzeba zrozumieć że dla niektórych airsoft to tylko jakaś forma sportu a nie całe życie i po prostu nie chcą utapiać w tym wszystkich swoich pieniędzy których to niestety w naszym kraju zawsze mało.

 

 

Po co jakiś samochód, przecież to forma sportu kiedy wydajesz kupę siana na super tuningowaną maszyne i zajebiste dresy w których każda laska będzie chciała ci wypolerować maskę samochodu.

Skoro jest mało kasy to PO KIEGO GRZYBA WYDAJESZ TYLE KASY NA COŚ co żre wiecej paliwa niż kontenerowiec.

Link to post
Share on other sites

Popieram wypowiedź MaxXxi47.

 

P&J S-System I i II gen. ...

G36C JG...

AUG A2 JG...

 

To już zupełnie inna klasa.

Z resztą... repliki CA też nie są idealne. Z kolei TM pozbawione jest praktycznie możliwości upgradowania. A jak już, to bynajmniej sie to nie opłaca.

 

Ja sobie sprawę przedstawiłem tak:

 

Kupując replikę (dowolną) musisz doliczyć jeszcze z 300-400 lub więcej zł na takie rzeczy jak: bateria, ładowarka, wymiana gumki HU na sylikonową, magazynki, smary, ew. optyka i preclufa.

Kupując np. AUGa CA nie wydajemy więc podawaną przez sklep cenę ok. 900zł, a znacznie więcej.

Wolę więc kupić AUGa JG i mieć spory zapas mamony na oporządzenie, buty itp.

A jak już coś się zepsuje - no problem. Kupuję nowe części i dalej jest taniej.

Co do TM i ich trwałości przez 5 lat - nie sądzę bym miał tyle 1 replikę. Raczej każda replika się zużywa i po tych 2 latach wypada ją wymienić niezależnie od firmy, która ją wyprodukowała.

 

Mam 1500zł i co? I kupię AUGa od JG za 500zł. Bo mam również inne wydatki.

 

Gdyby CA było bezawaryjne jak TM, świetnej jakości, doskonałe pod każdym względem, z baterią i ładowarką - kupiłbym bez zastanowienia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No .Chyba czas na odświeżenie wątku . :uśmiech: :uśmiech:

A to za sprawa zalewu średniej jakościowo i cenowo replik

JG

BE

Cyma

Nawet cybergun wypościł coś :wink: :wink:

I teraz pytanie ,to jest juz średnia półka ??? ,czy nadal tanie repliki????

Gdzie jest granica [cenowa ,jakościowa] ,między "chińczykami " a" japońcami?"

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie że czasy np:takich firm jak TM juz przemijają.Nie będą miały szans konkurować z replikami chińskimi.Jakosć chińczyków stale wzrasta robią coraz lepiej i to nie ostatnie ich słowo.Wczoraj TM był niezły ale dzisiaj już jest inaczej.Z jednym chyba wszyscy sie zgodzą.Za chińczykami przemawia cena i pomału w stosunku do ceny jakość.MottoTM-a to: kup, nie ingeruj w wewnętrzne mechanizmy, strzelaj z taką mocą jaką dała fabryka 0,78J(290fps)= ok.37m zasięgu skutecznego.Najwyżej to zmień sobie lufe na precke i gumke na lepszą.lepiej Przy poważniejszym tuningu zaczynają sie schody.Po prostu trzeba wymieniać wszystko!!!!(bebechy)

 

Przy poważniejszym tuningu w chińczyku tez trzeba by wymienic wszystko!!!!!! (jw.),ale jest jedna drobna różnica.

Cena.Chińczyka kupujemy za ok.500zł(nowego). TM (tez nowego) bez ok 1000zł to za bardzo nie mamy co do sklepu wchodzić.

 

I niech mi co niektórzy nie wciskają kitu że TM w stoku jest nadal lepszy od np: Cymy 031 po modernizacji za np: 700stów(to juz duża wartość i podzespoły do modernizacji możemy kupić sobie lepsze), bo za tą kase to możemy sobie wymienić bebechy, lufe gumke nawet hopa i podkręcić maszynke do ok. 400fpś-ów.Całość będzie nas kosztowała ok.1200zł DUZO!?Pamiętajcie o tym że STOCK TM to wydatek ok. 1000zł.

 

Tuning TM na takich samych podzespołach jak do chińczyka bedzie też kosztował te 700zł+cena zakupu 1000zł=1700zł i mamy to samo co w chińczyku, ale tam wszystko kosztowało o 500 stów taniej!!!!

Zostaje nam tylko kwestia opakowania. Co jest lepsze?Japoński czy chiński plastik albo japoński czy chiński ZnAl.Bo po modernizacji tylko to nam zostanie.

 

+ TM jak nie chcesz nic przy nim robić i chcesz aby działał dobrze to może i jest to dobry zakup (ale czy za tą cene?)

-chińczyka jest to sprzęt raczej dla majsterkowicza,chociaż chociaż ........ jurto chińczycy mogą nas zaskoczyć

Link to post
Share on other sites
takich firm jak TM juz przemijają
AkuratTM dość dawno jest w odwrocie. ICS, CA, G&P wręcz odwrotnie i chińczyki jeszcze dłuuuugo im nie dorównają.

 

Nie będą miały szans konkurować z replikami chińskimi.Jakosć chińczyków stale wzrasta robią coraz lepiej i to nie ostatnie ich słowo
Tak, ale jakość wzrasta i cena też. Niedługą będę jakości porównywalnej z pozostałymi firmami, ale cena to już nie będzie 300 czy 400 zł a zbliży się do 1000.

 

Przy poważniejszym tuningu w chińczyku tez trzeba by wymienic wszystko!!!!!! (jw.),ale jest jedna drobna różnica.

Cena.Chińczyka kupujemy za ok.500zł(nowego). TM (tez nowego) bez ok 1000zł to za bardzo nie mamy co do sklepu wchodzić.

Poczekajmy i zobaczymy jak z trwałością. Swojego pierwszego TM kupiłem w marcu 2003 i nadal działa bez problemu.

 

Co jest lepsze?Japoński czy chiński plastik albo japoński czy chiński ZnAl.
Plastik zdecydownie lepszy jest w replika TM, a porównywałem i z Cymą i z Wellem.

 

Tak z ciekawości - miałeś dłużej do czynienia z markową repliką, czy jesteś szczęśliwym posiadaczem Cymy i podbudowujesz swoje morale?

 

PS Po znakach interpunkcyjnych stosuj odstęp.

Link to post
Share on other sites

Jedna roznica - po tym tuningu za 7 stow chinczyk ledwie zaczyna dzialac jak stockowy Marui... Bo co musisz wymienc? Szkielet GB i Zebatki to 450 zl na start, zauzmy ze z reszta pierdolek zmiescisz sie w 7 stow. Strzelacie - i co sie okazuje? Ze HU TM i tak robi swoje - wiem bo stockowy AUG TM mial identyczny zasiego co moje M15 CA na M110 (415 fps).

Link to post
Share on other sites

A może trzeba porównać raczej z JG P&J(czyli A&K) AGM co?

Czego mam porównywać trwałość? Tych elementów co np: wymieniłem.Czy obudowy?

Podzespoły można sobie kupić np:zestaw FTK Guardera 449zł(chyba wysoka półka?)

Gearbox? 150zł jak bys chciał też "DF" .To ma być mniej trwałe niz stockowe podzespoły TM-a? Zostaje tylko opakowanie TYLKO!

 

Napisałem gdzie i kiedy TM może mieć plusa.Jak będziesz go używał na tym co fabryka dała.To on powinien działać bezawaryjnie.

 

Nie jestem posiadaczem Cymy. I nie podbudowuje sobie swojego morale. Mam MP-40 z AGM. I wiem jakie ma słabości,które dość łatwo jest wyeliminować .Ale i zalety.Opakowanie.! Wiesz jakie?. Masywne odlewy ZnAl-u, częsci metalowe-blacha stalowa : Górna pokrywa zamka z gniazdem magazynka, magazynek, stopka kolby, muszka. Plastiku jest niewiele.

Jedynie co mnie zastanawia w MP-40 to trwałość gearboxa a tylko dlatego że jest nietypowy.

 

G&P.Średnia cena oscyluje coś koło 1500zł. Nieżle do tego trzeba dorzucic ładowarke i akumlator.Ile to wyjdzie?......

 

Wiesz jakie podzespoły moge władować do MP za 1000zł (ta różnica).Delikatnie mówiąc niezłe.(podejrzewam że nawet lepsze niż oferuje w środku G&P)

Link to post
Share on other sites

Do Maxavelli.

Ledwie zaczyna działać.Hehehe.

Stock TM to:

-lufa kal 6,12mm - super precyzyjna!!!!

Vp.=285 fps na kulkach 0,20g hop-up ustawiony na zero.

Zasięg skuteczny ok.37m.Dlaczego nie więcej! Bo kulka o masie 0,20g przy tej prędkości nie zaleci dalej.Przepraszam zaleci dalej ale co z tego jak w nikogo nie trafi chyba że ktoś na nią wbiegnie hehehehehe. Po ok 40 metrze kulka zaczyna świrować jest juz za lekka.

Twój M15 CA przy 415(Vp mierzone na kulkach 0,20g?) fps-ach powinien mieć zasięg skuteczny 52 m, ale na kulkach 0,25g(Vp=ok370fps) bo takie są optymalne przy tej prędkości.

Link to post
Share on other sites
Mam MP-40 z AGM. I wiem jakie ma słabości,które dość łatwo jest wyeliminować .Ale i zalety.Opakowanie.! Wiesz jakie?.
"Bawiłem się" 2 czy 3 egzemplarzami. Fajny jest o tyle, że to jedyna działająca replika tej broni, a poza tym? Przeciętny tani AEG.

 

G&P.Średnia cena oscyluje coś koło 1500zł. Nieżle do tego trzeba dorzucic ładowarke i akumlator.Ile to wyjdzie?......
Zgadza się. Ale jakość wykonania i zewnętrznego i wewnętrznego jest o niebo lepsza od wymienionych przez Ciebie. Oryginalne oznaczenia, indywidualny numer seryjny, bdb wykończenie i stockowe bebechy wytzymają sprężynę M110, a może i 120. Spróbuj tego w swoim AGMie ;)

 

Delikatnie mówiąc niezłe.(podejrzewam że nawet lepsze niż oferuje w środku G&P)
Tak, na pewno. Szczególnie z tym nietypowym GB ;)

 

PS Pisz i redaguj poprawnie posty albo będę je kasował!

Link to post
Share on other sites

Możesz kasować moje posty ale....

Ile Ty masz lat?.Podniecasz sie orginalnymi oznaczeniami, indywidualnym numerem seryjnym?To ma służyć za atut? Wnętrze to już nie chińczyk a Guarder DF. Wymieniamy bebechy, nawet Gearbox na "DF"(nie mówie juz o moim przypadku ale np: taki G-36C JG tam gearbox jest standardowy V.3) wzmocniony który m120 chyba pociągnie. Co? Jedynie co mozna sie czepić to wykonanie zewnętrzne. Ale czy uważasz że plastik jest mocniejszy od blachy stalowej?

 

[Ostatnie ostrzeżenie. Spacje po znakach interpunkcyjnych, albo naztępny post, niezależnie jak merytoryczny będzie, leci w kosmos.]

Link to post
Share on other sites

Oli, najwyraźniej świetny z Ciebie teoretyk.

 

Ja mam porównanie praktyczne.

Tak się składa, że mam MP 40 AGM. Świetny dla klimatu na strzelanki historyczne i tyle.

 

Mam AK TM i dopiero teraz przymierzam się do wymiany bebechów, po 3 latach BEZAWARYJNEGO, intensywnego użytkowania bez spadku osiągów.

I wcale nie muszę - chcę coś zmienić.

Żaden stockowy chińczyk nie dorówna TM, a żaden tuningowany nie jest wart repliki typu ICS czy G&P.

 

Mam równiez porównanie z ICS, bo posiadam C15 - żaden stock chiński mu nie dorówna, a i tak hop up oceniam wyżej w TM niż ICS.

 

Miałem G3SAS z TM, teraz ma bliżniaczego moja dziewczyna - i ten mały gówniarz strzela równiej, celniej i ma lepszy HU od chinoli.

A z nimi miałem do czynienia więc wiem co piszę.

 

Poza tym jakość wykonania i spasowania chinoli często jeszcze pozostawia wiele do życzenia.

Do tej pory najlepiej wykonana replika chińska jaką miałem w rękach to S system PJ.

Inne nie trzymają tego poziomu.

 

Zaś każdy może strzelać z czego chce, nawet z kapcia z wsadzonym GB.

Tyle, że w asg liczy sie także klimat, odwzorowanie - właśnie ten wygląd zewnętrzny i oznaczenia.

Na podwórku możesz banglać z chinola by "RUCH".

Link to post
Share on other sites
Ile Ty masz lat?.Podniecasz sie orginalnymi oznaczeniami, indywidualnym numerem seryjnym?To ma służyć za atut?
Mam 14 lat i mamusia dała mi pieniądze na replike bo jest bogata. A co to ma do rzeczy?

Chcę mieć oznaczenia i jestem gotów za nie zapłacić. DLatego Glocka kupiłem droższego, ale z oznaczeniami, dlatego wymieniłem zamek na metalowy. A chińszczyzna mi tego nie oferuje, a to jest kolejny składnik ceny droższych replik, więc nie można go pominąć przy porównaniu.

 

A co do upg cienizny to mógłbym coś napisać o niby-dobrym SRC, ale szkoda mi nerwów.

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Oli, nie wprowadzaj tu bez potrzeby elementów personalnych. Masz swoje zdanie - OK. Wypowiedziałeś się, nie musisz się kłócić i reagować na docinki.

 

Rynek airsoftu rozwija się tylko dlatego, że popularne robią się tanie, chińskie repliki - sektor nabywców replik za 1000 PLN i więcej jest niezmienny, bo ilość zjebów biegających z zabawkowymi karabinami na kulki po lesie jest w społeczeństwie stała.

 

Przepraszam - ilość (procentowo do populacji) takich osobników którzy generują popyt efektywny na repliki powyżej 1000 PLN jest w każdym społeczeństwie stała (może wzrastać, gdy poprawiają się płace w danym regionie).

 

Nie ma sensu mówić tu o cenie jako wyznaczniku rozwoju. Chcesz uznawać argumenty ekonomiczne jako plus "chińczyków"? Są do podważenia - jakość jest gorsza, przynajmniej na razie, a ich awaryjność znacznie większa (ja wiem, co Foka miał z SRC). Ale jeśli miałeś cokolwiek do czynienia z ekonomią to wiesz, że do kolekcji i tego typu dóbr nie stosuje się w ogóle klasycznej teorii popytu i podaży - ludzie potrafią zapłacić ponad 1000 złotych za pistolet gazowy Tanaki i cenią to wyżej niż SCARa jakiejś chińskiej firmy.

 

Że już nie wspomnę o samoróbkach, które (vide np. Flacha) wzbudzają w środowisku największy podziw.

 

Owszem, możesz to zalać ilością. Cały "rozwój" airsoftu opierałby wówczas się według Twojej teorii (przynajmniej w tym kraju) na tanich replikach, które masowo kupują dzieci. Siłą rzeczy jakiś procent trafia na strzelania (gdy skończą już 18 lat) i bywa akceptowana. Potem zawiązują się grupy i ruchy usiłujące zaspokoić "potrzeby" tych dzieci, które nota bene stają się coraz bardziej rozpieszczone.

 

Ale to nie jest "rozwój". To tylko wzrost.

 

 

 

 

PS. A Foce Mama dała tak naprawdę pieniądze na co innego, ale przep... uścił na replikę.

Link to post
Share on other sites

Ok, co do tych znaków interpunkcyjnych. Ale....

Tak masz racje jestem teoretykiem. Wydaje mi sie że cały czas nie możemy sie zrozumieć.

-Ten stockowy chińczyk kosztuje ok. 500zł

-Stockowy TM ok. 1000zł

-Różnica 500zł. Za tą kase to moge wymienic komore hop up kupic prec lufe i gumke np: Systemy sprężyne np 140% PDI i jeszcze mi sporo kasy zostanie. I

WTEDY JUŻ NIE MÓWIMY O STOCKOWYM CHIŃCZYKU. NO NIE?.

 

Zaóżenie: Mam na 140%PDI ok. 345fps, prec lufa MadBull 6,03mm dł.363mm ok. 5fps + poprawa skupienia i troche zasięgu, uszczelnienie komory NOWEJ NIE STOCKOWEJ!! taśmą teflonową też da pare fps-ów.

Sumując: Uzyskam ok 360 fps + prec lufa + nowa komora + gumka nowa. Będe strzelał na amunicji o m = 0, 23g, Vp. wtedy 335 fps Zs = 45m!!!

 

Stock TM. Vp. = 285 fps lufa kal. 6, 12mm na kulkach o m = 0,20 g.lufa o dł. 363mm Zasięg 37m!!

I TERAZ WSZYSCY CHCECIE MI WMÓWIC ZE TM O PREDKOSCI POCZĄTKOWEJ 285 FPS STRZELA DALEJ I CELNIEJ NIZ JUZ LEKKO STUNINGOWANY DO 360FPS CHIŃCZYK? .

Link to post
Share on other sites
Ilość zjebów biegających z zabawkowymi karabinami na kulki po lesie jest w społeczeństwie stała.
Polemizowałbym. Po swoim lokalnym środowisku widzę, że od chińczyków się zaczyna tak jak kiedyś od sprężynowych pistoletów TM.
Stock TM. Vp. = 285 fps lufa kal. 6, 12mm na kulkach o m = 0,20 g.lufa o dł. 363mm Zasięg 37m!!

I TERAZ WSZYSCY CHCECIE MI WMÓWIC ZE TM O PREDKOSCI POCZĄTKOWEJ 285 FPS STRZELA DALEJ I CELNIEJ NIZ JUZ LEKKO STUNINGOWANY DO 360FPS CHIŃCZYK? .

Nie krzycz. Spokojnie. Pytanie numer jeden - Skąd masz takie dane? Tzn zasięg skuteczny 37m na 0,2?

A co do pytania - jeżeli jako chińczyka używasz AK47 i porównujesz do jego odpowiednika TM (długość lufy podobna) z czystym sumieniem odpowiadam [tadaaam] TAK. Nie wieRZysz? Sam porównaj. FPSy to nie wszystko, naprawdę.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Nie możemy się zrozumieć, bo jesteś teoretykiem.

 

Spróbuj się trochę najebać przy tuningowaniu chińczyka. Czasami się udaje, ale zawsze spada "reliability", jak to Angole nazywają. Te mechanizmy są precyzyjne, a chińskie standardy jakości potrafią skutecznie uniemożliwić działanie takiej repliki po złożeniu.

 

Jeśli kleiłeś kiedyś modele to przypomnij sobie, jak trudno było cokolwiek wydobyć z rosyjskich wyprasek z targu (takich kupowanych w folii, bez instrukcji). Czasami było warto - gdy trafiało się na unikat (odpowiednikiem jest tu chiński M3, bo Hudsona trudno dostać, do niedawna MP40). To samo tutaj - czasami warto, ale koszty Twojej pracy i części przewyższą cenę TMa.

 

Co do Twojego desperacko wykrzyczanego pytania - tak, dokładnie tak. Precyzja wykonania, jakość części i montażu daje więcej niż czysta prędkość wylotowa. Po pierwsze - zasięg skuteczny nie zwiększa się jakoś istotnie, no chyba, że masz wyjątkowe szczęście lub mówimy o tuningu G&P za ponad 2000 PLN łącznie. Po drugie - chyba lepiej, żeby strzelał dłużej, niż kilkanaście razy mocno a potem znowu był do reperacji?

 

 

PS. Blazakov:

 

Polemizowałbym. Po swoim lokalnym środowisku widzę, że od chińczyków się zaczyna tak jak kiedyś od sprężynowych pistoletów TM.

Gdzie tu polemika? Chyba po prostu mnie nie zrozumiałeś.

 

Airsoft, jak każda gra wojenna, jest po prostu rozrywką dla określonych osób, których w każdym społeczeństwie jest określony procent.

Link to post
Share on other sites

Wzmocniona plastikowa komora Hop-Up do M16 / M15

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1164

88

 

Lufa precyzyjna 6.04mm o długości 363mm M4A1/M15/SR16 Deep Fire

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1425

97

 

Fioletowa gumka hop-up Prometheus przystosowana do karabinów o mocy do 400 fps

http://asgshop.pl/produkt.php?id=717

54

 

Sprężyna główna M120 Deep Fire

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1379

35

 

Co już daje 274 zł, dodaj do tego (już nie chce mi się zestawiać) zębatki, zespół tłoka i cylindra i być może korpus GB.

Nadal to masz w kiepskiej chińskiej obudowie.

I zobaczymy jak długo to pociągnie.

 

Zapominasz o jednym. Dobry tuning nie ogranicza się do wymiany sprężyny. Po takim jak Ty zapropoznowałeś replika nie będzie strzelała albo będzie strzelała przez 100 czy 200 kulek. A wzmocnione zębatki? A silnik, który to pociągnie? Wymiana łożysk? Nie da się wzmocnić repliki wymieniając jeden czy dwa elementy, to dużo bardziej złożony proces (wyjątkiem są właśnie repliki z wyższych półek typu G&P, ICS czy Systema) gdzie można dać lekko mocniejszą sprężyne bez wymiany pozostałych części. Ale zaryzykuję zdanie, że nawet ICS czy G&P bez zmian dalej idących nie uciągnęłyby sprężyny 140%.

 

TERAZ WSZYSCY CHCECIE MI WMÓWIC ZE TM O PREDKOSCI POCZĄTKOWEJ 285 FPS STRZELA DALEJ I CELNIEJ NIZ JUZ LEKKO STUNINGOWANY DO 360FPS CHIŃCZYK?
Tak. Bo totalnie pomijasz aspekt jakim jest dokładność wykonania i spasowania części.

Na prawdę przestań teoretyzować, zrób to co tu napisałeś i porównaj wyniki na strzelance.

Link to post
Share on other sites

Mój Ak 47 cymy ma już rok. Wymieniłem w nim wszystko, jedynie nie ruszałem gearboxa i o nim będzie mowa. Preszło przez niego 30 tysięcy kulek. Gb ma sie bardzo dobrze, żadnych problemów. Możliwe że trafiłem na dobry egzemplarz. Polecam!!!

Reszty częsci nie opisuje bo je wymieniłem na metalowe, drewniane.

Bateria jest ok, ale w naszym teamie są duże rofy - każdy stok ma 9,6 więc i ja zmieniłem baterie na 9,6 2200 mAh G&P. Kilka akcji już przeszło, bardzo długie serie a strzela naprawde szybko!! Polecam

Link to post
Share on other sites

SwideR tak, ale właśnie Oli mówi o ingerencji w GB. A chińczyki (w tym Cyma) są niestety przykładem pojęcia "kontrola jakości". Tobie działa od roku, znam też inne takie. Ale znam też egzemplarze, które psują się od stania pod ścianą (dosłownie - karabin strzela, odkładasz go na 2 dni, bierzesz do ręki i nie strzela). I to jest brak kontroli jakości, żeby takich zdefektowanych egzemplarzy nie wypuszczać.

Link to post
Share on other sites
Airsoft, jak każda gra wojenna, jest po prostu rozrywką dla określonych osób, których w każdym społeczeństwie jest określony procent.
Ale zobacz, kto te kilka lat temu słyszał o ASG? Potencjalni gracze ASG nie wiedzieli o jego istnieniu. Jeżeli już na coś takiego się natknęli, poczytali trochę w internecie doszli do prostego wniosku - "skoro za najtańszą działającą replikę muszę wydać 700zł (używany MP5), to co będzie, jak mi się nie spodoba?" Tym sposobem grom osób rezygnował zanim naprawdę zaczął.

Teraz sprawnego używanego MP5J Cymy można kupić za 200zł. Shota z Taiwanguna za 1/4 tego. Kilka lat temu takich rzeczy po prostu nie było. Airsoft się spopularyzował - dużo osób, które nawet nie mają świadomości, że ta zabawa może im się spodobać ma szanse ją wypróbować. Część z nich na pewno zostanie. Odsetek graczy na pewno od tamtej pory wzrósł, i ciągle wzrasta.

Edited by BlazakoV
Link to post
Share on other sites

Oczywiście wszystko zależy od szczęścia. Trzeba pamiętać, że to zabawki i to normalne że się psują nawet CA, ale częsciej psują się "chińczyki".

Trzeba przyznać że przy tuningu cymy trzeba wymienić wszysto prawie.

Hop TM faktycznie bdb kręci, ale kulka leci dosyć wolno. TM przegrało juz dawno z CA, G&P,G&G itp. Teraz konkuruje z chińczykami, narazie skutecznie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...