Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK-74


Recommended Posts

To i Ja moge się wstępnie pochwalić

 

aks74unn5.th.jpg

 

aks74u2co7.th.jpg

 

A na zdjęciach:

AKS74un VFC

PBS-4 VFC

Kolimator Compact ( z modułem powiększającym wg mnie totalnie nietrafionym pomysłem:P )

 

Do zrobienia:

Magazynki włozyć w pudełka prawdziwków

Zakupic zawieszenie taktyczne odpowiednie:)

wykonać montaż (podwyższenie na zespół szczerbinki pod mocowanie kolimatora - narazie tylko postawiony dla potrzeb zdjęcia )

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej. Mam taki problem. Kupiłem sobie oryginalne drewienka od AKM ;-) (Od Ak-74 nie mogłem znaleźć). Chcę nakładkę wyciągnąć z rury gazowej ale nie da rady. Nie chcę na siłe wyrywać, żeby drewna nie połamać. Jak można to cholerstwo zdjąć??

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wbrew pozorom może być z tym problem :) rura gazowa od AKM'a jest za długa o parę milimetrów (1-2?) w porównaniu do rury z AK-74 od VFC (u mnie przynajmniej tak było). Oczywiście po paru chwilach (godzinie?) walki udało mi się to zamontować.

 

Problem (dla kolegi 2 posty wyżej) może leżeć w tym, że oryginalna rura ma mniej miejsca wewnątrz i bateria tam nie wchodzi tak ładnie jak do rury produkcji VFC. A przy 450 fpsach, trzeba dosyć potężnej baterii.

Edited by kazik_
Link to post
Share on other sites

Ale nie ma jakiegoś sposobu na zdjęcie nakładki?? W oryginalnym chwycie VFC wszystko schodziło bez problemu. A musze to zdjąć bo ta rura gazowa tak poździeraa jest, że jej nie chcę :-F . Natomiast nakładka jest bardzo ładna i zadbana. Mam więc zagwozdkę.

Link to post
Share on other sites

Zabieram się do zdejmowania nakładki z rury gazowej. Boję się, że przy tym imadle i kluczu drewienko mi pęknie. Może się rozwalić czy nie ma się o co martwić??

Men3l fajnie zrobiłeś tego AKS-a. Widziałem już kiedyś tak zajechanego kałacha ;-)

ale i tak to żadki widok.

 

PS. @Men3l jak dokładnie doprowadziłeś do powstania tak ładnych drewien ze standardowych VFC?? Czym malowałeś, w czym i jak długo gotowałeś??

Pozdrawiam

Edited by AKS-74
Link to post
Share on other sites

Papier ścierny lekko, olej po 50tys km z poloneza, garnek i 1h godzina kąpania, może mniej bo matka truła że śmierdzi w kuchni :P Efekt z bliska bardzo fajny, tam gdzie został lakier zrobiła sie taka złuszczona faktura, gdzie zjechane-przyciemniło, a gdzie było gołe drewno (od pasa nośnego mi sie zrobiło) ładnie zczarniało, każdemu polecam taki zabieg ;)

Link to post
Share on other sites

yukon to kopia tego rosyjskiego który ja mam :) różnica między nimi to - bardziej kolorowa obudowa i napis made in germany, a przede wszystkim cena : rosyjskie są tańsze o 30%

Przydatny przede wszystkim w budynkach i gęstym lesie. Po odpowiedniej modyfikacji (zamontowanie oka - takiego wydłużenia) eliminuje to efekt podświetlania twarzy i widać zdecydowanie lepiej.

 

Koniec końcem na AK wygląda słodko :D 8)

Link to post
Share on other sites

Jak masz blache wysokotłoczną to wycinasz drewniany kawałek idealnie zeby wszedł do body bez luzu w miare, tam gdzie masz tloczenia to wywierujesz lub wycinasz odpowiednią dziure, potem bierzesz blaszke zeby pasowała w tą dziure tylko żeby była mniejsza, i jeb młotkiem, i masz tłoczenie :)

Link to post
Share on other sites

menel, robiąc swoje body pewnie używałeś jakiś schematów/planów :) Mógłbyś je pokazać?

 

To może ja pokażę :P

 

http://www.ar15.com/content/manuals/AK47ReceiverPlanRev2.pdf

http://www.ar15.com/content/manuals/akcadfiles.zip

 

Plany, także w AutoCADzie, są dostępne w internecie. Pozostaje jedynie kwestia prawna - wyrób komory zamkowej to przestępstwo :twisted:

Link to post
Share on other sites

Lakier jest dla cipek :-F Wykomp w oleju silnikowym :)

 

Ahem... drewna (a w zasadzie sklejki) AK-74 (i AKM również) sowieci zawsze wykańczali lakierem. Ba, tak samo były wykańczane Mosiny wz.44 i SKSy. Zresztą:

http://tantal.kalashnikov.guns.ru/media/akmwd2.jpg

http://tantal.kalashnikov.guns.ru/media/akmstock.jpg

http://tantal.kalashnikov.guns.ru/high/bannerpro22.JPG

 

Swego czasu szczęśliwym trafem nabyłem nowiutkie, nieużywane nigdy łoże AKMa do poprzedniego customa. I mogę potwierdzić że było pomalowane elegancko bejcą i przygotowane pod bezbarwny lakier :)

 

Nie wiem na czym polega "kompanie", ale kąpanie w oleju to co najwyżej konserwacja starego drewna, a nie właściwe wykończenie :P

Link to post
Share on other sites

E tam, ale jaki efekt ^^ Kąpanie w oleju daje efekt "postarzenia" drewna, zobacz jakie ma łoże (wiem bo miałem je w rękach), jest poprostu stare i zajechane ale ładne, a nakładka jest nowa (wiem bo też ją miałem :-F) a że kolega chce mieć je takie same to musie postarzeć nakładke, lub odmłodzić łoże, proponuje nr.1 :)

Link to post
Share on other sites

img0001mt8.th.jpg

img0002cf6.th.jpg

img0003nz6.th.jpg

 

Oto mój nowy nabytek ;) już zdążyłem drewno wymienić. Łoże wchodzi po minimalnym spiłowaniu .. dosłownie pół milimetra. Podstawa szczerbinki się nie mieściła.

Gorzej z nakładką, ale też nie było dużo roboty.

 

zdjęcia trochę bele jakie.

Na kolbie opaska uciskowa by afgan ;)

Link to post
Share on other sites

O CADy moja działka;)

 

A więc tak moi drodzy;)

 

To tak:

 

www.cad.pl

 

I tam mamy pewien zakres programów do przeglądania najróżniejszych rysunków.

 

Fakt faktem najlepszy "między programowy" format zapisu rysunku płaskiego to.dxf jest to zapis wektorowy krzywych, który pozwala na prawie idealny import rysunków

Przypominam, że podstawowym zapisem ACADa jest.dwg, który już taki fajny nie jest;)

 

Co do otworów to wykonujemy na Sipie, czyli wiertarkach współrzędnościowych. Myślę, że w tej kwestii narzędziownie powinny dać rade.

 

 

Gięcie samej blachy możemy przeprowadzić na jak wyżej wymieniono

-prasach

 

Oraz na giętarkach płaskich albo - co bardzo popularne jest dla wyrobów bez kontroli metrologicznej na wiertarkach promieniowych. Uchwyt trójszczękowy jest naszym bijakiem:P polecam bardzo szybko i dość precyzyjnie można wykonać sobie gięcia - Aha pamiętajmy, że każda blacha ma także swój moduł sprężystości, więc przed gięciem faktycznym należy wykonać pomiar kąta odsprężynowania - czyli wygiąć podobną blachę z tego samego materiału i tej samej grubości;)

A następnie wprowadzić poprawkę na kąt;)

 

Mam nadzieje, że ktoś sobie coś z tego tekstu wykorzysta:) i nie spalicie mnie na stosie;)

 

Pozdrawiam i smacznego jajka;) - nawet poza granicami kraju:)

 

 

p.s. święta będą pracowite - magazynki trzeba wpasowywać;)

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...