Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kilka dni temu kolega kupił replikę, w sobotę postanowił ją przestrzelać na działce, po pewnym czasie zjawiła się Policja, ot, nic dziwnego- pewnie ktoś się przestraszył i wezwał pomoc. ALE przy okazji Policja przekazała koledze radosną nowinę:

 

W lutym ma wejść ustawa regulująca sprawy ASG w Polsce, podobno, do gry będzie potrzebna jakaś licencja i gogle, a siła replik ma zejść do 0,3 J (mam nadzieję, że chodzi o te repliki ogólnodostępne, a nie te wymagające licencji)

 

Czy ktoś już o tym słyszał ? I jest w stanie wyzwać mnie od plotkarzy, a samą wiadomość za całkowicie nieprawdziwą ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Problem polega na tym, ze ostatnie 40 min. zajelo mi przegladanie tego zbioru. Sam nie wiem czego szukac za bardzo, gdyz Poslowie maja tendecje do wstawiania w "oraz innych ustaw" rozne kosmosy. Do tego nie wiem czy mam szukac w ustawach przed III czytaniem czy tez w tych juz uchwalonych. Ale skoro ma WEJSC W ZYCIE w lutym, to powinna zostac uchwalona jakos teraz, gdyz vacatio legis wynosi dla ustawy 2tyg. :F Sam nie wiem, policjanci sie nie znaja. Moze jakis wziety prawnik poszuka? :F

Link to post
Share on other sites

Przejrzałem właśnie:

wszystkie przepisy, które:

wchodzą w życie,

wchodzą w życie z mocą wsteczną,

zostały wydane,

zostały ogłoszone,

zmieniają się,

tracą moc.

 

Także, aczkolwiek pobieżnie, projekty ustaw z http://orka.sejm.gov.pl/projustall5.htm .

 

Nie znalazłem niczego, co potwierdzałoby to stwierdzenie:

 

W lutym ma wejść ustawa regulująca sprawy ASG w Polsce, podobno, do gry będzie potrzebna jakaś licencja i gogle, a siła replik ma zejść do 0,3 J (mam nadzieję, że chodzi o te repliki ogólnodostępne, a nie te wymagające licencji)

 

Mogłem oczywiście coś przeoczyć...

Link to post
Share on other sites

No cóż moi drodzy, ja podobnie jak Wit, wśród kilku dzienników ustaw wydanych w tym roku, nie znalazłem jak na razie nic.

Najciekawsze do tej pory, to: Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 29 grudnia 2006w sprawie przeprowadzania szkolenia myśliwych:)

A ostatni przeglądany przeze mnie Dziennik Ustaw był z 17 stycznia br.

Więc albo panowie policjanci wiedza więcej niż my, albo próbowali na błysnąć inteligencją.

Jak ładnie wcześniej stwierdził AnR, jakikolwiek akt prawny ma 2 tygodnie czasu po tym jak zostanie ogłoszony zanim wejdzie w życie.

Link to post
Share on other sites

Zresztą by noelizacja ustawy o broni i amunicji była ogloszona w prasie, radiu, telepudełku, internecie i mielibyśmy tak ze 3 miesiace spokoju zanim by weszła w życie.

I warto sledzic co u wiatrówkowiczów i pain(t)ballistów się dzieje bo poniekąd natrafiają na podobne jesli nie te same ograniczenia prawne.

Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś się uparł to d*** może być bronią a g**** nabojem... Taka jest prawda

Albo kuchenka gazowa, w mojej miejscowości był ostatnio przypadek że koleś groził że blok wysadzi. Kuchenką gazową. A więc zabronić kuchenek?

 

A u mnie w szkole podobno kapliczka <lol> Na razie nie byłem to nie widziałem... (to z serii 'mądre pomysły władzy')

Link to post
Share on other sites

zgodnie z konstytucja zapewne w najblizszym czasie bedziesz mial jeszcze meczet synagoge zbór i pare innych wedle uznania innowiercow, bo przeciez Polska to kraj tolerancyjny i nie wywyzsza jednej religii nad innymi :P

 

a co do tego tam przepisu o AS - poki co watpliwe

szkoda dyskutowac

Link to post
Share on other sites

a jak te sku****** (czyt. Politycy) zabronią ASG to się pójdzie pikietować pod sejm (pielegniarki i górnicy mogą, a my nie możemy?). Jak to nic nie da to wystawi na najbliższych wyborach własną partię lub podepniemy się pod inną.

 

A tak na poważnie. Danie ograniczeń nic nie da. ASG stanie się dla młodzieży (nie ukrywam faktu, że mam prawie 17 lat [w marcu będę miał], ale nie odbija mi i nie ganiam z bronią na wierzchu i mam dobrą replikę) takim ZAKAZANYM OWOCEM, którego trzeba spróbować, czyli zakupić replikę. Mam podejście tak jak mój wychowawca. Jak jechaliśmy na wycieczkę nic nie mówił o zakazie piciu, ale powiedział, że jak kogoś złapią na tym, to wywalą go z liceum. I co było? Było picie, ale kulturalne i nas nie złapali. Reasumując. Wprowadzenie zakazu lub ograniczeń wywoła efekt odwrotny do zamierzonego.

Link to post
Share on other sites

Znając życie za chwile będą próbowali zarobić na nas kasę aby zapchać dziury budżetowe ale w swoich kieszeniach. Już obowiązuje teoretycznie zakaz chodzenia w mundurach armii członków NATO oraz noszenia jakich kolwiek oznaczeń wojskowych.

Więc pewnikiem niedługo wymyślą nam że mamy nosić jaskrawe kamizelki z napisem ASG. Oczywiście taka kamizelka będzie musiała mieć specjalny atest, karabiny też trzeba będzie pomalować jaskrawą farbą, niestety nie będzie można tego zrobić samemu więc powstanie nowa instytucja rządowa.

Link to post
Share on other sites

Już obowiązuje teoretycznie zakaz chodzenia w mundurach armii członków NATO oraz noszenia jakich kolwiek oznaczeń wojskowych.

 

Jaka jest tego podstawa prawna, bo nic takiego nie slyszalem.

Byla tylko dyskusja o polskich.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...