Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zdaje się, że się tworzy niefajny OT...

E tam, offtop fajny, śmieszny i nikt się nie obraża, ale do rzeczy:

 

Jeżeli spróbują tknąć airsoft, zahaczą i paintball, i wiatrówki - wszystko to obejmuje jedna ustawa, a wiatrówki wyglądające jak Makarow czy Beretta 9000 są do nabycia w większości sklepów on-line typu Militaria, Broń.pl i tak dalej.

A o ile airsoftowcy to niezbyt liczny ludek, paintballowców i entuzjastów wiatrówek jest sporo więcej - a wtedy vox populi da tym głąbom z Wiejskiej donośny wyraz swojej dezaprobaty dla tego chorego projektu.

Drugich Niemiec nam tu nie zrobią. A drugiej Holandii tym bardziej.

Link to post
Share on other sites

(...)Drugich Niemiec nam tu nie zrobią. A drugiej Holandii tym bardziej.

Co do Niemiec to sie zgadzam, nie chce ich tu mieć ale Holandia?? A czemu by nie??

 

A co do wiatrówek to gross sprzedawanych u nas w kraju to chinki kupowane aby poszczylać. Nie można tego tak naprawde nazwac wiatrowką gdyż jest to "wyrób wiatrowkopodobny". Ale to twarde środowisko wiatrowkowe to i tak spora grupa społeczna za którą przemawiają portfele i pieniądze płynące z podatkow za rożne pierdoły typu śrut chocby. A co do firm to one raczej napoczatku poburbulują trochę że to czy tamto i dadzą za wygraną zwlaszcza że cześć straciła naprawde duzo w oczach srodowiska wiatrówkowego (nie) słynnymi donosami na mniejszą konkurencje.

I teraz pytanie pojawia sie: "jakie obostrzenia będą na broń pneumatyczną??". Nawet SLD skrajnie konserwatywne wobec broni jakiejkolwiek nie narazilo by sie na śmieszność wprowadzania zakazów dotyczących wiatrówek, markerów i replik (to między innymi SLD jest odpowiedzialne za obecną ustawę o bronii i amunicji).

Link to post
Share on other sites

Jeśli mają zdelegalizować wiatrówki etc to niech delegalizują alkohol bardziej, bo to alkohol robi więcej szkód niż repliki które szkód nie robią (wręcz przeciwnie bym powiedział). No ale że zysk państwa Polskiego opiera się głównie na akcyzach alkoholowych więc nie ma co liczyć. A m.in. dzięki opiniotwórczej prasie typu Fakt, gdzie często opisywane są bandyckie rozboje z udziałem młodzieży, która replikami broni ASG (a dokładniej chińskimi zabawkami za 5zl) terroryzuje sklepy i przechodniów rząd będzie nam to ZŁO delegalizował.

 

Niedawno był przypadek że chłopak nastoletni chciał postraszyć koleżankę i postrzelił ją wiatrówką ojca w nogę. No ale to nie przez broń tylko niedopatrzenie rodziców i głupotę dzieciaka

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z orcen'en. Może tak samo zablokujemy ulice i usuniemy samochody z dróg bo tyle jest wypadków ?? na to samo wychodzi mi sie trzymamy regulaminu airsoft więc mamy swoje zasady a co do zabaw jakiś głupków z replikamy my ni odpowiadamy. Myslę ze to byłby bardzo głupi pomysł i nikt by się do niego nie stosował. A co do zakazu flag krajów Nato na mundurach to tylko słyszałem od mojego dowódcy (nauczyciel histori i wosu w szkole sredniej) wiec coś w tym musi być. PS Wie ktoś może czy policja nam cos może zrobić z repliką gdy ja niesiemy na pasie nośnym itd?? (oczywiscie nie stzrelając tylko niosadz w ręku na pasie w torbie(ale replika jest widoczna)

Link to post
Share on other sites

Co do Niemiec to sie zgadzam, nie chce ich tu mieć ale Holandia?? A czemu by nie??

A temu by nie, że w Holandii jest totalny BAN, z góry na dół - niby technicznie energia wylotowa jest poniżej wszelkich limitów, ale zlewaczone trzęsimajty wymyśliły, że z racji "realistycznego wyglądu" jest to broń, na którą potrzeba pozwolenia na poziomie karabinów automatycznych (czyt. "zapomnij").
Link to post
Share on other sites
Wie ktoś może czy policja nam cos może zrobić z repliką gdy ja niesiemy na pasie nośnym itd?? (oczywiscie nie stzrelając tylko niosadz w ręku na pasie w torbie(ale replika jest widoczna)

Otóż mogą podjechać, nakrzyczeć na ciebie - Stój policja! Rzuć broń! - Rzucić na cyc, skajdankowac, zapakować do suki i zawieźć na posterunek celem odpowiednich wyjasnień.

A jak będą mieli zły dzień to poczekasz na starych lub papugę :)

A jeśli będziesz miał pecha to wylądujesz na dołku (48h) :D

Oczywiście zawsze mozesz przetestować to osobiście.

 

@OLO

Są w tym kraju osoby - jak ja - które nie są zwolennikami zamiany airsoftu na kofiszopy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie specjalnie zrozumiałem z tą "liberalizacją przepisów" ale jak mają problemy to niech zrobią tak jak w USA pomarańczowe noski(końce luf) i po problemie. Jest tylko mały problem kto się zgodzi coś takiego zrobić no, bo równie dobrze można założyć odblaskową czapkę z napisem " nie jestem tu aby zabijać"

Link to post
Share on other sites

Czcze gadanie gliniarzy, aż pytam: skąd oni wiedza co to airsoft? pewnie na tajgunie zobaczyli jak kupowali wiatrówkę :F

Moim zdaniem, policja jest niedoinformowana, nie wiedzą (większość) jaka en. kinetyczna dopuszczana jest bez zezwolenia dla wiatrówek itd. dla przykładu:

pracuje w sklepie militarnym, jest ściana jakiś replik gdzie zawsze ludzie pytają: "po ile ta wiatrówka?" Gliniarze, do tego prawa nie znają, wiele razy podczas rozmowy nie mieli pojęcia czy można mieć zadekowaną broń w domu, czy można samemu ją rozbroić.

WIEC PYTAM! Skąd wiedzieli o ustawie która nie miała miejsca? stójkowi to tępaki i tyle.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...