Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Barrett M82A1


Recommended Posts

Witam,

Postanowiłem się wypowiedzieć (choć nie robię tego często), bo sprawa M82 zaczyna stawać się powoli legendą. Jednak to żaden mit, ten karabin istnieje, i mam okazję być jego posiadaczem już od pół roku z hakiem.

 

Artykół w BiA, który napisał Bruno (Bartosz Szymonik) dotyczy właśnie tej repliki. Na zdjęciach znajduje się moja skromna persona. Jak już wspominałem mam owo cudo już od jakiegoś czasu i materiał który był zbierany do tego artykułu jak najbardziej nie rozmijał się z prawdą. Tak więc wszystkie informacje zawarte w artykule są prawdziwe, no może za wyjątkiem kwestii lufy wewnętrznej (gdyż w tamtym okresie była zamontowana lufa PROMETHEUS o długości 650 mm, w tej chwili jest DEEP FIRE o długości 705 mm), od taki mały błąd merytoryczny.

 

Od tego czasu karabin przeszedł mały lifting, w sensie zmiany montażu lunety, wymieniłem też sprężynę na M170 Guardera, powodem tego był bardzo szybki spadek mocy spreżyny M190 AS (po tygodniu z 700 fps robiło się 560 :???: )

W tej chwili karabin ma 590 fps na M170 Guarder, przy lufie 705mm. Zdecydowałem się na użycie za długiej lufy (dla poszerzonego cylindra max to 590mm) ze wględu na uzyskanie lepszego skupienia kosztem mocy (z 650 spadła do 590 fps)

 

Kilka informacji dla ludzi zabierających głos wcześniej:

*Zasięg skuteczny to ok 100~110 m (niestety nie jestem w stanie jednoznacznie określić)

 

*Hop Up jest regulowany, używam kulek 0.43 g

 

*Jak najbardziej działa tryb automatyczny, co prawda nie używam, ale seryjkę przeciągnąc potrafi :twisted:

 

*Karabinu nie nazwałbym konwersją do M16 :wink: , bo nie ma w nim ani jednego elementu pochodzącego z tego karabinku i w żaden sposób M16 na M82 nie przerobisz ;-)

 

*Koszt kompletnego karabinu (mowa tu o moim) to jest niestety około 10 tys zł, zwracam tu uwagę, że jest to cena rynkowa

 

*Wewnątrz nic nie dorabiałem, przerabiałem itd. choć nie ukrywam, że mam w planach jedną znaczącą modyfikację

 

 

 

Mam nadzieję, że wystarczy tych informacji

 

URAH !!!

Link to post
Share on other sites

Producent (HurricanE) pisze że to wersja A1, jednak tu się nie zgodzę gdyż wersja A1 posiada mechaniczne przyrządy celownicze i krótką podwyższoną szynę piccatiny w okolicy środka upper receiver-a. Produkt HurricanE ma szynę piccatiny biegnącą przez cały upper receiver tak jak ma to miejsce w wersji A3.

 

Tak więc z powodzeniem przyjąć można że jest to M82A3 i tego się trzymajmy ;-)

 

 

URAH !!!

Link to post
Share on other sites

Jestem chyba jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy trzymali ten karabin w łapie. Kiedyś wpadłem sobie do ASGShopu a on sobie poprostu stał na podłodze. :] Karabin robi pioronujace wrażenie, a jego masa powala. Jego trudno dosłownie dźwignąć a co dopiero z nim biegać. Niestety nie było mi dane choć raz sobie z niego strzelić :( Ale co tam, trzeba na taki poprostu nazbierać ;)

Link to post
Share on other sites

no to wyskoczyles. ten gaziak byl chyba jako pierwszy tylko z tego co czytalem nie strzela najlepiej, na red gazie "ponoc" mial ponad 700fpsow ile z tego prawdy nie wiadomo

 

co do tego czy to a1 czy a3 to chyba thor slabo szukales bo a3 ma szyne picatinni przez cala dlugos a a1 nie. nie siej fermentu

 

http://world.guns.ru/sniper/sn02-e.htm

Edited by szatan
Link to post
Share on other sites

Szatan nie rozbijaj mnie :D wychodzi na to że ruskie lepiej wiedzą co Barrett Firearms produkuje niż oni sami ??

 

Pozwól że ja będe wierzył oznaczeniom i informacjom producenta a nie kogoś kto "produkuje" stronę www.world.guns.ru Bo wychodzę z założenia że jak ktoś coś robi z informacji zbieranych z całego świata i różnych źródeł ma prawo się machnąć a ktoś kto zajmuje się jednym tematem raczej wie co robi. Więc dla Ciebie to A3 a dla mnie A1 tak jak dla firmy która to produkuje, a dla armii USA M107.

 

Lubicie żyć w błędzie na podstawie informacji z 10 ręki to nie mój problem możecie se to nawet nazwać M82A15....

Link to post
Share on other sites

___________________________

 

Ta linia definitywnie zakończyła:

1) rozmowy o nazewnictwie - te możecie sobie wyjaśnic w dziale "Broń palna".

2) dysputy o cenie - wisi mi i większości ludzi ze Miecio kupi a Zdzichu dopiero zbiera kasę...

3) rozterki nad innymi replikami - ten temat jest poświęcony konkretnemu modelowi (konwersji)

4) konwersację o zastosowaniu - jak będzie ktoś chciał to kupi dwa i będzie dymał po poligonie na akimbo (pamięta ktoś "Egzekutora" ze Schwarceneggerem?)

 

Dziękuję za zastosowanie się.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Jak czytam posty kończące się "zabawnym" hasełkiem i "lolem", to współczuję moderatorom...

Mikosie, po pierwsze złotej łopaty nie dostaniesz, najwyżej posrebrzaną, ale do rzeczy:

Jest to konwersja! Oznacza to, że do poskładania sobie w pełni działającej repliki Baretta potrzebujesz jeszcze GB V.2, o ile nie całej eMki.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Generalnie rzecz biorąc jest to egzemplarz ze Śląska opisywany już wcześniej. Po chłopakach z asgshopu ja jestem jego trzecim już właścicielem.

 

Części to głównie zestaw Max Torque Prometheus, czyli http://asgshop.pl/produkt.php?id=2163

 

Do tego:

- Szkielet Deep Fire na 7mm łożyskach

- Bore-Up Systemy + O-ring CA na głowicy tłoka

- lufa 6.02x705mm

- gumka HU Systemy

- dystanser Deep Fire (ten a'la Big out H)

- komora HU King Arms

- silnik Magnum

 

W planach wymiana tłoka na tytanowy Deep Fire.

Sprężyna to na razie styrane M170 Guardera, ale łącznie z tłokiem siądzie tam M210 Prometheus, czyli coś ciut mocniejszego niż Guarder M190.

 

O osiągach na razie nie mogę zbytnio mówić, bo po prostu nie miałem czasu go dobrze potestować w terenie. Ogólnie to chrono aktualnie pokazuje ok 550 fps - ale tak jak mówiłem, sprężyna jest mocno zużyta, a lufa za długa.

 

Jak włoże nowe części to napiszę coś więcej. Niestety nie zapowiada się, że zrobięto szybko, bo po prostu nie mam czasu nawet, żeby podrapać się w tyłek ;)

 

Pozdrawiam

 

Całość zasilana akumulatorami 12V 2000mAh RC Sanyo lub 9.6V 4200mAh RC Intellect oraz kulkami 0.36 Straight.

Link to post
Share on other sites

kiepskawo :/ a nie dałoby przerobić też maga? ...z drugiej strony spore koszty tylko dla eksperymentu :F ... prawie 800zł sam gb a nie wiadomo czy wyjdzie :P ale jak kogoś stać na baretta to takie koszta nie powinny być znaczne hehe... ;p a poważnie to tylko taka sugestia była z tym gb więc nie musicie traktować poważnie

Link to post
Share on other sites

1. Kogoś stać na Barretta, bo ciężko na niego pracował, i nie znaczy to, że skoro kupiłem Barretta, to stać mnie przy okazji na Lamborghini Gallardo, a kasiora rośnie mi na drzewku.

 

2. Dałoby się przerobić maga. W sumie to wszystko by się dało, nawet zamienić lufę z kolbą, a dwójnóg wstawić w miejsce lunety ;) Pytanie tylko czy jest sens, czy warto i czy gra jest warta świeczki.

 

Ja patrząc na to ze swojego punktu widzenia nie jestem chętny ryzykować uszkodzenie repliki tylko po to, żeby wyciągnąć z niej 50 fps więcej. Po prostu - za ciężko na nią pracowałem, żeby ją zepsuć.

 

Pozdrówka

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...