Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufy precyzyjne firmy MADBULL


Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co ciekawe, wg sklepu mają pokrycie teflonowe, które do tej pory spotykany było jedynie w lufach KM Head 1950. Z doświadczenia wiem, że przyrost fpsów i zasięgu na lufie teflonowej jest powalający i nawet prometheus wymięka. Ale KM to 6,04. Jeśli rzeczywiście MadBull opracował 6,03 z taką samą powłoką teflonową to szykuje się mała rewolucja.

 

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites
Jak widać firma madbull znana dotychczas z granatów postanowila wziąść sie za produkcję luf precyzyjnych.

AFAIK wzięli się za to już jakiś czas temu - to jest chyba druga "seria" ichniejszych preclufek.

Przeszukując Arnies, natknąłem się tu i ówdzie na kilka pozytywnych (acz niezbyt obszernych czy wyczerpujących) opinii dotyczących precek Madbull'a. W sumie żadne konkrety - że bardzo fajne "i na żadną inną już jej nie zamienię". ;P I tyle.

 

Pozdrawiam,

n.

Link to post
Share on other sites

Mam takową.

Nie dość, że ładna bo czarna to zaiste w środku również. Z tym, że to nie farba ani oksyda ;)

Teflonowa powłoka jest tak gładka jak w żadnej innej znanej mi lufie.

(może chwalę bo moje ale)

więcej opisów kiedy solidnie ją przestrzelam.

swoją drogą te lufy były już od paru dni dostępne a temat pojawia się dopiero teraz :)

czyżby każdy używał opcji szukaj?

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

hmm planuje w najbliższym czasie zakup precki i zaczynaja mnie kusic lufy madbulla, ciekawi mnie tylko 1 rzecz, te precki maja srednice 6.03, wiele wieksze jest prawdopodobienstwo zaciecia sie w niej kulki niz w 6.04 ? czy kulki extreme i im podobne moga byc uzywane w tych lufach ?

Link to post
Share on other sites

u mnie też zero zacinek.

hmmm

co dziwne używam blasterków 0.25g które nie zacinają się nawet w lufe 6.01 PDI

doprawdy wątpię czy obecnie jest możliwość zacięcia się w miarę dobrej klasy kulek w lufie prec. a tym bardzie w lufach z wyższej półki (nie koniecznie cenowej)

lufy MadBulla są z aluminium i dlatego są tanie. wykonanie powłoki teflonowej to też w dzisiejszych czasach nie wysoki wydatek. tak więc mamy produkt bardzo dobry w bardzo dobrej cenie.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

ahhh... aluminium, na pewno nie jest z aluminium, tylko duraluminium ! czyste Al wygina sie w rękach, jest miękkie i podatne na uszkodzenia. A co do wytrzymałości lufy to tylko zależy od rodzaju użytego stopu, bo jak jest to duraluminium lotnicze 6, to mosiądz wysiada, a może nawet i stal.

Link to post
Share on other sites

No własnie. Czy te lufy są wytrzymałe. Sam zastanawiam się nad kupnem tej precki, tylko ta cena wydała mi się troche podejrzanie mała. Czasami lepiej dopłacić a mieć coś lepszego, ale czy w tym wypadku za większą cene otrzymamy coś lepszego?? Czy opłaca się kupować precki od MadBulla??

Link to post
Share on other sites

Materiał jest "haczykiem"

 

Al nie jest twarde, i przy zabrudzeniu będzie się rysać - pokrycie teflonowe nie jest powłoką wytrzymałościową tylko ślizgową (twardość a co za tym idzie scieralność powierzchni nie jest znacznie większa ) - (chrom spełnia oba zadania - dla porównania)

Link to post
Share on other sites

Ten post mnie rozwalił :/ Niby Mad bull to castorurki z pokryciem teflonowym ?, na pewno to nie jest czyste Al, bo by się w rękach gniotło, poza tym teflon się łatwo ściera ? a teraz bierzemy nasze myszki, odwracamy na drugą stronę..... i co widzimy ? ślizgacze wykonane z teflonu, jak by się łatwo teflon ścierał to byś miał problemy z myszką. Takie dywagacje to o kant d**y rozbić.

Link to post
Share on other sites

czym uzasadniasz swoją wypowiedź?

 

Wszyscy kłamią... cholera jasna cały instytut Tworzyw Sztucznych Politechniki Poznańskiej kłamie.... WSZYSCY KŁAMIĄ ... UBECY.. Masoni...

A teraz proponuje lekture zwłaszcza w miejscu

"niska wytrzymałość mechaniczna oraz niska twardość i sztywność "

 

http://www.kaprolan.pl/tworzywa-konstrukcyjne/teflon-ptfe/

 

Pozdrawiam panow wiedzących lepiej :)

Link to post
Share on other sites

Oł Dzizis ! :P . Skoro dajesz takie linki to zapewnie wiesz, że są różne gatunki teflonu, twardsze i miększe, a materiał na lufy to raczej nie jest czyste Al, firma Mad Bull to nie jakaś tam Cyma czy Well, oni wykonują swoją prace porządnie. A skąd wiem, że te lufy są w miarę dobre ?, teflon się nie rysuje ? i materiał z którego jest wykonana lufa to nie jest Al ?. Wystarczy poczytać na forach zagranicznych o tych lufach, to co sprzedaje teraz specshop to jest druga produkcja tych luf. To nie jest żadna nowość (tylko w Polsce).

Link to post
Share on other sites

ty nadal nie rozumiesz :)

Teflon jest pokrywą ślizgową nie wytrzymałościową to po pierwsze

Po drugie teflon to teflon nie ma odmian. Teflon jako polimer wieloskładnikowy ma pewnego rodzaju przedział zawartości poszczególnych merów itp. Jak zmienisz proporcje to już nie będize teflon - proste.

Co do Aluminium - jest to nazwa potoczna( tak jak mówi się na wyroby żelazne - a moze być to stal,żeliwo,staliwo - związki Fe3C) . Dlatego też nazwą tą mozna posługiwać się określając durale , siluminy(defacto zwiazek krzemu i aluminium jako stop odlewniczy) znale i inne produkty.

 

A finalnym stwierdzeniem jest to że cena ekonomiczna zwiazków Alu i zelaznych jest nizsza. Może i Al w kestii nateriałowej jest droższe od stali ale jeśli spojrzeć na dalsze aspekty - obrabialność zużycie narzędzi ect. to Aluminium jest poprostu tańsze.

 

A co do for zagranicznych, nigdy nie ma się pewności kto pisze daną recenzje.

Link to post
Share on other sites

Dobra...dobra, tu nie chodzi o materiały itp. tylko o jakość tych luf, skoro są produkowane i działają to coś w tym musi być, sam posiadam precke KM Head 363mm 6,04 z pokryciem tytanowo-teflonowym, wiele już przeszła a jakoś rys nie moge uświadczyć. Po prostu Mad Bull chce z hukiem wejść na rynek i używa do tego ceny.

Link to post
Share on other sites

ok, podzielę się moimi spostrzeżeniami.

 

Obiekt testowy: m4 s-system P&J, 370fps

 

lufy:

Madbull - 6,03 455mm, gumka HU Madbull przezroczysta, dystanser Madbull

SRC - 6,03 363mm, gumka HU Guarder przezroczysta, dystanser Guarder

P&J - 6,12 363mm, gumka HU stock, dystanser Guarder

 

Stock jak to stock, nie ma o czym mówić, ale będzie służył przede wszystkim jako punkt odniesienia.

Najpierw przez ok 3 miesiące wałkowałem lufę SRC - przyrost zasięgu to ok5m razem z gumką siliconową guardera, bardzo ładne skupienie, trochę gorsze na auto, ale to normalne. Polecam czyszczenie lufy przed i po każdym strzelaniu, daje dużo lepsze wyniki.

 

Dzisiaj założyłem Madbulla... poezja :D Przede wszystkim co się rzuca w oczy to kolor - jest czarna, na powierzchni znajdują się tłoczenia firmy oraz że jest to wersja 2 produktu, dokładnie tak jak podaje specshop.

 

Lufa od środka miała niewielkie zabrudzenia - 1 przejechanie wyciorem i po zabawie, błyszczy się jak złoto. Przyrost fpsów powala... to rzeczywiście teflon! Wcześniej na maruzenie aps type 96 testowałem lufę KM Head 650mm i przyrost mocy był podobny w stosunku do zwykłej precki. Czuć, że ma się z tym samym, dobrym, materiałem do czynienia :)

 

Skupienie w stosunki do SRC poprawiło się nieznacznie ale jednak. Zapewne to wina dystansera "shark" i nowej gumki.

 

Ze swojej strony polecam szalenie tęże lufę. Jak przeleci przez nią parę kilo kulek to napiszę coś jeszcze. Póki co jestem wniebowzięty :D

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...