Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Będą, tylko nie lepiej zainwestować w Dboys ? Są o wiele tańsze, jakością nie ustępują. Atrapy piękne, faktura też niezła. Tylko w jednym przegrywa... Tylko w magach TM nie łamią się uszy do łączenia ;)

Link to post
Share on other sites

W końcu, kupiłem sobie. Boże, nie wiem czym się zachwycacie tak. Nigdy bym za nią nie dał tych 350-400 zł. Faktura body to jakies nieporozumienie, kolba gorsza niż w CA.

Kupiłem ją na allegro, za oszałamiającą cene, której nie zdradzę. Selektor nie klika. Chyba będę musiał nowy kupić jej, bo mnie to denerwuję. Do tego, strzela bardzo ładnie, na chrono wrzuce ją w tygodniu. Dzięki Bogu gwint trafił mi się normalny, spokojnie SS100 G&G dał sie nakręcić, czego nie było chociażby w MP5 PDW Galaxy. Troche dziwnie się rozbiera. Rozkręciłem wszystkie śruby jak w CA a GB nadal nie chciał wyjść. Moze coś poprzedni właściciel coś gmyrał, cholera wie. Może coś przegapiłem, ale nie próbowałem dalej. Jak odłoże troche pięniązków to powymieniam w niej pare części i porobie zdjęcia podobno rocznego stock'a z 25k przebiegiem.

W końcu, kupiłem sobie. Boże, nie wiem czym się zachwycacie tak. Nigdy bym za nią nie dał tych 350-400 zł. Faktura body to jakies nieporozumienie, kolba gorsza niż w CA.

Kupiłem ją na allegro, za oszałamiającą cene, której nie zdradzę. Selektor nie klika. Chyba będę musiał nowy kupić jej, bo mnie to denerwuję. Do tego, strzela bardzo ładnie, na chrono wrzuce ją w tygodniu. Dzięki Bogu gwint trafił mi się normalny, spokojnie SS100 G&G dał sie nakręcić, czego nie było chociażby w MP5 PDW Galaxy. Troche dziwnie się rozbiera. Rozkręciłem wszystkie śruby jak w CA a GB nadal nie chciał wyjść. Moze coś poprzedni właściciel coś gmyrał, cholera wie. Może coś przegapiłem, ale nie próbowałem dalej. Jak odłoże troche pięniązków to powymieniam w niej pare części i porobie zdjęcia podobno rocznego stock'a z 25k przebiegiem.

 

GB nie idzie wyciagnac tak odrazu bo tak juz jest.I koniec.Wyrobi sie po pewnym czasie ( u mnie po 3 razie juz swobodnie mozna wyciagnac GB bez rozkrecania całego body).Selektor klika tylko w nowkach.Pozniej sie wyrabia.Ja w ogole selektora nie mam i nie becze... Moja gieta po 6 miesiacach miałą ponad 20k przebiegu :D.Tylko ze w niedziele PĘKŁA mi sprezyna głowna :strach: :strach: :strach:

Nie rozumiem jak chcesz porownywac CA do JG.Jakbys Fiata do Merca porownywał...

Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś czasu cieszę się swoja gietką, selektor osobiście pozbawiłem klikania bo o mało go nie zgubiłem. Dobrze jest w miejscu gdzie śrubka mocuje selektor do trzpienia zrobić mały otworek 2mm wtedy selektor tak łatwo nie wypada.

 

img6515yb8.th.jpg

 

Jakość wykonania może nie tyle ale jakość użytych materiałów pomiędzy CA i JG siłą rzeczy jest różna. szkoda trochę że selektory a raczej ich synchronizator jest ze znalu. stalowe były by idealne. Podoba mi się rozwiązanie mocowania lufy inne niż w CA i o wiele pewniejsze co w moim przypadku ma istotne znaczenie. ;)

 

Co do porównań... sama próba porównania tych modeli już o czymś świadczy. A swoja drogą to JG wcale nie wypada tak mizernie (pomijam żenujący sposób mocowania sprężyny głównej). A jak kogoś to razi to niech sobie przypomni pierwszy tani model G36C z Duble Eagle.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

O czym świadczy? Że mam to i to? Naczytałem się pieśni pochwalnych na temat JG, jakież to nie wspaniałe i oczekiwałem czegoś ciutkę więcej. Czy się rozczarowałem? Nie. Ale mówie, 350-400 zł bym za nią nie dał.

GB udało mi się wyjąć, właściwie to po dlugich bojach to wyrwać go z body. Wielki plusem na rzecz JG przy rozbieraniu jest to, że można użyć 1 klucza imbusowego, w CA należy zaopatrzyć się w 2. Ciągle czekam na wypłatę i wenę cóż by w niej powymieniać. W tygodniu wezmę ją na większą strzelankę.

 

Na pocieszenie, zdjęcie:

 

th_P1060320.jpg

Link to post
Share on other sites

Taka mała sugestia co do zmian ;) Bo na długa wersje to trzeba się nastawić i chyba nie kalkuluje się przerabiać z JG, lepiej sobie z CA przerobić.

g36chaloum1.th.jpg

 

Ja zaczynałem od wersji "snajperskiej" z CA ale byłem nią troszkę rozczarowany, nie chciałem kupować "C" i mieć te same problemy. Replikę JG kupiłem bez większego entuzjazmu jako egzemplarz kolekcjonerski. Może dla tego byłem bardzo miło zaskoczony... zwłaszcza osiągami. Wersja pełna to połączenie JG i CA, kompletnie nie ekonomiczna sprawa ale sprawuje się ok.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Tafi co to za fajny tłumik? daj do niego linka czy cóś :P

 

Ja kupuje Giecie od razu jak dojdzie na taiwana i bym kupił też jakiś tłumik itp

 

(off top: chce ktoś kupić M4 od G&G? Full tuning :-F )

Link to post
Share on other sites

Tafi co to za fajny tłumik? daj do niego linka czy cóś :P

 

Ja kupuje Giecie od razu jak dojdzie na taiwana i bym kupił też jakiś tłumik itp

 

(off top: chce ktoś kupić M4 od G&G? Full tuning :-F )

 

Tłumik HALO Halo w SpecShopie

 

Wymagana jest niestety/stety modyfikacja chwytu lub wstawienie szyn RIS. Chwyt po modyfikacji (odsłonięcie tłumika) wygląda bardziej agresywnie poza tym ładnie się komponuje z tym tłumikiem. Halo ma tę właściwość że wycisza strzał o jakieś 60%. Gietka zaczyna mówić szeptem ;)

Link to post
Share on other sites

Hallo Pany, z racji, że zbliża się g36k do Polski to mam pytanko do Was, no może dwa. Korzysta ktoś z chińskiego adaptera do magów z M4? Jak pracują z nim te stary? Poza tym zrzut magazynka, w adaptorze dostępnym na zbrojowni, następuje po naciśnięciu zatrzasku z lewej strony czyli to co widzimy na zdjęciach bez żadnych przeróbek przy montażu, czy też kiedy wyciągamy stary ''chwyt magazynka'' ten od g36 musimy wyciągnąć z niego zatrzask magazynka i przełożyć do adaptora, dzięki temu mając możliwość zwalniania pustego magazynka za pomocą starego gietowego zrzutnika, że go tak nazwę :)

 

Jeżeli mógłby mi ktoś to wyjaśnić i podzielić się wrażeniami z użytkowania adaptora byłbym wdzięczny. A jeszcze bardziej zadowolony byłbym z kilku fotek:)

Link to post
Share on other sites

Mam taki adapter, sprawuje się dobrze jedynie kulek trochę w nim zostaje.

nie trzeba niczego przekładać, tylko wymieniasz moduł gniazda magazynka, zwalniacz magów g jest wtedy nie aktywny, zwalniasz naciskając na zwalniacz z boku.

Gietka z magami od M4 wygląda trochę dziwnie, samo osadzenie maga jest inne, wyższe. Z tego co wiem w oryginalnym rozwiązaniu ten efekt nie występuje.

Praktyczne zastosowanie... polecam osobom które chcą używać gietki a maja w grupie rygor magazynkowy. Oryginalne magi do gietki są pojemniejsze lub łatwiej się je wyjmuje (hi/mid). Moduł niestety troszkę się różni od reszty konstrukcji.

 

Fotek muszę poszukać, chyba gdzieś mam kilka.

PS. Adapter jest do zbycia tak że jak ktoś zainteresowany...

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Dzięki Tafi o takie wyjaśnienie mi chodziło. Właśnie w grupie mam takowy rygor i cała grupa jest na realach więc i ja muszę przejść. Kolor to nie problem bo być może paintjob pójdzie na nią ;) Powiedz mi również jak jest z wygodą takowego rozwiązania. Łatwiej operuje się ze zwalniaczem takim jak w G36,M14 i AK czy takim po lewej stronie? Jeśli byś pamiętał to wstaw kilka fotek. :)

Link to post
Share on other sites

Tu mas kilka fotek tego wynalazku i jak on wygląda z różnymi magami.

img6651wj7.th.jpgimg6652sx6.th.jpgimg6653na3.th.jpg

img6654ky9.th.jpgimg6655rw0.th.jpgimg6656of1.th.jpg

 

Moim zdaniem jedynie z małym magiem wygląda interesująco pozostałe sa jak by do niego doczepione. Zmiana magazynków przypomina tą z L85A1 czyli jest to rozwiązanie dalekie od ideału, łatwiej jest z normalnymi magami. Ale jak do wszystkich innych trudnych rozwiązań idzie sie przyzwyczaić.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Dostałem dziś odpowiedź na mojego maila którego wysłałem wczoraj, jak zawsze przychodzi na dzień po wysłaniu (krakman rulezz :mrgreen: ).

 

witam,

 

do 2 tygodni powinnien do nas trafić G36C co do promocji to aktualnie mamy

go w najniższej cenie w Polsce i nie przewidujemy jakiś promocji na niego.

Gumka systemy u nas będzie dopiero za 2 miesiące

 

pozdrawiam

krakman

Link to post
Share on other sites

Wczoraj dostałem swoja gietke która wruciła z gwarancji. Dzisiaj chciałem naładowac baterie, sprawdził miernikiem baterie i miernik wykazał 9,7 (powinna wskazywac 9,6 w pełni naładowana) a jest to bateria 8,4. Czy to jest normalne? Wystrzeliłem już z jakieś 70kulek. I czy jest mozliwe ze gunfire.pl naładowało mi baterie przed wysłaniem? Jest mi to potrzebne bo jutro rano jadę na strzelankę i nie chce mieć żadnych niespodzianek związanych z rozładowana baterią.

 

A jeśli chodzi o najniższą cenę g36c jg u krakmana to się nie zgodzę. Wystarczy napisać do gunfire ze znalazło się niższa cenę repliki i gunfire do jeszcze lepszą ofertę. Ja kupiłem gietkę za 320zl na gunfire.pl.

Edited by misa
Link to post
Share on other sites

Hmm... A ma ktoś Giecie z customs.pl? Oni tam wsadzają

- łożyskowana głowica tłoka

- łożyskowana prowadnica sprężyny

- sprężyna M110 o niejednolitym skoku

- łożyska metalowe 6mm

- stalowe zębatki z czterema zębami przeciwpowrotnymi

 

Niby się opłaca, ale mój kolega kupił auga od jg (te same bebechy) właśnie z tego sklepu tylko, że poprosił żeby mu wsadzili m120 i po 1 hi-capie poszły mu zębatki...

 

Jeśli miałbym kupować giecię to skąd i co powinienem od razu wymienić (oprócz gumki hu, bo to już wiem :P)

 

I jeśli to nie jest sekret to czy możecie powiedzieć mi ile wystrzeliliście kulek z gieć??

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem oprócz gumki hu na początek nie trzeba nic wymieniać. Jeśli masz kasę to możesz wymienić łożyska i prowadnice sprężyny bo są plastikowe, no i słyszałem ze głowica tłoka tez jest marnej jakości.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...