Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

Jedyne to mocowanie na kolbie nie jest warte polecenia bo dość łatwo można je ułamać... podobnie łatwo jak mocowanie do szyny ris w niektórych modelach eMki. Co do wytrzymałości to zależnie od traktowania. Nie jest to pancerna replika, zwłaszcza jeżeli chodzi o mechanizmy selektora. Traktowana z należną uwagą sprawuje się bezproblemowo. Co do mechanizmów gearbox... nie będę się wypowiadał...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kombat69 ma racje, to mocowanie na body jest metalowe, z Znal'u rozkręcałem replike na części pierwsze, mocowanie połączone jest z metalową częścią trzymającą kolbę i cały tył do kupy...

 

Z selektorem jest dziwna sprawa, ja miałem od samego początku, zlutowane te blaszki które selektor miał łączyć, więc jedyna blokada spustu jest mechaniczna... (każdy tak ma? czy to tylko u mnie? xD)

 

A co do optyki, w CA jest straszna, nie da się z tego celować, tą w wersji K i C można sobie przerobić tak żeby wyglądała jak szyna używana przez KSK, będzie tylko trochę niższa... ja stary ris, który jest pod bronią przyciąłem, dopasowałem i wkleiłem w miejsce mechanicznych przyrządów, teraz mam risa po całej długości, nie widać praktycznie różnicy między tym co dorobiłem a resztą szyny.

 

A wygląda to tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...5c3f2df5d7.html

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Prawie jak CA...

 

img6751wk9.th.jpgimg6755uk4.th.jpgimg5539iy4.th.jpg

 

Lunetka Red Dragon do replik G36, podobno ponad 3x ale wg mnie to jest 2x. Długi chwyt przedni z lufą zewnętrzną od CA, reszta repliki to czysty JG.

Jeżeli pytacie czy się opłaciło to mówię od razu że nie. Efekt końcowy możecie sami ocenić. Ponieważ pojawiają się nowe wersje poczciwej gietki z JG i dostępnych jest coraz więcej dodatków umożliwiających skonfigurowanie ulubionego karabinu. No i ceny coraz bardziej przystępne. Teraz czekam na SL9 w wydaniu JG, taka przynajmniej wydaje się ewolucja tego modelu.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Na temat wnętrza G36C (JG); Gearbox spokojnie śmiga na stockowych ustawieniach. G36C to replika przeznaczona do walki na małe odległości, 350fps to w sam raz jak na taki model. Zębatki klasyczne XYT, tłok też klasyczny chiński wyrób, raczej spokojnie wytrzymuje w stocku. Głowica tłoka, widziałem już bardziej wyrafinowane. Głowica cylindra, nic nadzwyczajnego. Sprężyna, podkładkowana sporym kawałkiem "metalu" który jednocześnie służy jak mocowanie dla głowicy. Komora HU, widziałem już kilka komór do gietek i ta prezentuje się przyzwoicie. Duży plus za mocowanie lufy zewnętrznej, konstrukcja nie wygląda tak delikatnie jak w CA. Szczególna uwaga na zacięcia przełącznika rodzaju ognia bo można zostać jego pozbawionym a zamiennika nie udało mi sie jeszcze znleźć.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Drobne "noobskie" pytanie z mojej strony. Zakupiłem G36c jako broń boczną tak więc raczej będzie wisieć na pasku niż leżeć w dłoni. Jakie polecacie mocowanie i jak z zamocowaniem całości (czytałem o kiepskim zaczepie z tyłu).

 

z góry Dzięki za odp.

Link to post
Share on other sites

Broń boczna? Bardzo kiepski zakup. To jest jakby nie patrzeć duże cholerstwo. Lepiej byś zrobił jakbyś kupil po prostu MP5K albo PDW. Zawieszenie pytasz? 1pkt, do tego pals'ami przymocuj do plecaka ze złożoną kolbą.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o zawieszenie do G36C , to zdecydowanie jeden punkt... Mam zawieszenie 3 punkt. i 1 punkt i nie ma porównania... Pomysł z plecakiem , dobry.

 

EDIT:

 

Mikadorus, jeżeli dobrze rozumiem, to chodzi Ci właśnie o środkowe mocowanie czyli o to z tyłu body (mniej więcej nad selektorem), to jest ono raczej solidnie wykonane. Kilka postów wyżej masz co i jak.

Pozdro!

Edited by kombat69
Link to post
Share on other sites

Zakupiłem G36c jako broń boczną...

Karabinek szturmowy jako broń boczna..?! :roll:

W dodatku na zawieszeniu jednopunktowym?

Niezły czad, ktoś się sporo napoci i poobija... :wink:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz już jakieś doświadczenie i będziesz sam potrafił wymienić gumkę , to można zamówić razem z repliką i wymienić po krótkim czasie (wywalić stokową i włożyć silikonową) Ale oryginalną gumką długo się nie nacieszysz szybko sie wytrze i słabo podkręca...

Także raczej wskazana jest wymiana przy zakupie.

Link to post
Share on other sites

Ja mam akurat 35mm i chyba trochę będzie trzeba. Co do tłumika polecam http://www.silesia-factory.pl/eco-40x200-p-43.html Mam co prawda 35x150 i tłumi znakomicie.

 

Hmm fajna stronka, ale tych tłumików chyba nie da się otwierać, a w środku są takie "super" metalowe komory jak w tłumiku od samochodu... Nawet dobrze tłumią, ale ja mam lepszy patent :killer:

 

Czyli 40mm nie wejdzie? :/

 

i tak kupie ten http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2434

 

zwłaszcza, że sklep mam 1m od domu i jest przecena xD

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites
A po co ?
Chodzi mi o duży rozrzut ale bez przesady

 

Zamierzam tego używać jako "rozpylacza". W przyszłości zamierzam wstawić słabszą sprężynę by ROF był większy + zastanowię się nad łożyskami kulkowymi. Czy jest sens je wymieniać? Sugerując się poprzednimi postami, czytałem, że są dobre. Czy są one kulkowe czy ślizgowe?

 

Lambert

 

10kg w broniach to chyba nie jest jakaś potworna waga.

Link to post
Share on other sites

Z kontekstu wynika że ma to być przyboczna do Warriora.

Swego czasu miałem długiego AK jako przyboczną, rozwiązanie mało praktyczne jednakowoż realne. Goła G36 bez zbędnego obciążenia (syny, rączki itp) nie jest taka ciężka. Dobre zawieszenie i można śmigać, dodatkowy plus to w miarę niezły zasięg, zresztą i tak przerzuci się na nią jak mu za blisko podejdą lub go zdemaskują. Duży zasięg nie będzie potrzebny za to bardzo pożądana szybkostrzelność. Może i MP5 było by lżejsze/mniejsze ale czy pojemność magazynka i siła ognia były by wystarczające?

Link to post
Share on other sites

A G36 ma większą "siłe ognia" - oczywiście mam na myśli replike..?

Poza tym się maskuje a nie odpiera atak szturmowców z 10m.

Każdy ma swoje pomysły na strzelanke ale ten wydaje mnie się poprostu niepraktyczny...

Zresztą, pobiega z dwoma "armatami" i sam oceni.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

A G36 ma większą "siłe ognia" - oczywiście mam na myśli replike..?

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Tak się składa że mam obie repliki i jednak wolał bym strzelać z G36C (JG) niż z MP5K (Galaxy). Różnica jest dość wyraźna.

 

U mnie była taka kolejność... AK-74 (cuma), MP5K PDW (Galaxy), AK-74U (Boyi), Beretta R93. Jak by nie patrzył wszystko było nieporęczne, no może za wyjątkiem gazowej beretty ale siła ognia... mizerna. Optymalnym rozwiązaniem jest obserwator uzbrojony po zęby. Jako osobistą polecam jakiś niezawodny pistolet.

 

Polecam to rozwiązanie ;)

19_t2.jpg

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Zamierzam tego używać jako "rozpylacza". W przyszłości zamierzam wstawić słabszą sprężynę by ROF był większy + zastanowię się nad łożyskami kulkowymi. Czy jest sens je wymieniać? Sugerując się poprzednimi postami, czytałem, że są dobre. Czy są one kulkowe czy ślizgowe?

 

Lambert

 

10kg w broniach to chyba nie jest jakaś potworna waga.

 

W stocku są plastikowe łożyska ślizgowe.

 

10kg w broniach to moim zdaniem dużo. To tak jak bym miał przy sobie 3 repliki. Gdzie jeszcze kamizelka, magazynki, camelbak i reszta szpeju...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...