Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O polepszaniu bebechów na razie nie ma mowy.. miałem na myśli te zabiegi, które zminimalizują ryzyko jakiś zgrzytów później... czytałem o jakiś kwadracikach wylatujących i o stykach przy magazynku.. dlatego pomyślałem, że od razu można by coś z tym zrobić..

 

ewentualnie gdyby ktoś podpowiedział coś o konserwacji Gietki na co zwrócić uwagę, byłbym wdzięczny.. już nie zaśmiecam :)

 

pozdrawiam

 

Qra

Po skończonym strzelaniu oddaj jeden strzał w trybie ognia pojedyńczego by zwolnić sprężynę.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie konserwacji. Katuje swoją G już prawie rok. Z "czynności konserwacyjnych" wykonuje tylko zwalnianie sprężyny po zabawie lub na czas większych przerw w rozgrywce (czyli jeden, dwa strzały na semi). Co jakiś czas gdy kulki wariują czyszcze lufę i wszystko wraca do normy. Poza tym chodzi jak ta lala.

Link to post
Share on other sites

Troche smaru daj przez otwór na zębatkę silnikową i trochę smaru przez otwór w górnej części szkieletu GB (tam gdzie widać sprężynę). Powinno wystarczyć, a jak nie to przecież jest 12 miesięcy gwarancji, coś padnie w środku to wysyłasz 8)

 

Mam pytanie co do konserwacji.Czy sposób opisany wyżej będzie odpowiedni? Opisany wyżej sposób jest w temacie emek 16\4 JG.Posiadają one GB v.2 z tego co pamiętam a w gietce jest GB v.3.Boje się otwierać GB, więc pytam czy to wystarczy.Wystrzeliłem mało kulek, ale pytam bo jestem zapobiegawczy.Kiedyś już dobierałem się do GB w gietce, ale nie otwierałem go i chciałem z tatą sprawdzić czy da się to smarować bez otwierania i też mówił mi o jakiś otworach.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie co do konserwacji.Czy sposób opisany wyżej będzie odpowiedni? Opisany wyżej sposób jest w temacie emek 16\4 JG.Posiadają one GB v.2 z tego co pamiętam a w gietce jest GB v.3.Boje się otwierać GB, więc pytam czy to wystarczy.Wystrzeliłem mało kulek, ale pytam bo jestem zapobiegawczy.Kiedyś już dobierałem się do GB w gietce, ale nie otwierałem go i chciałem z tatą sprawdzić czy da się to smarować bez otwierania i też mówił mi o jakiś otworach.

Jaaaa czemu wszyscy chcą się dostać do gb żeby go nasmarować. Dopuki zabawka jest na gwarancji nie ma sensu rozbierać gb. Wystarczy że pryśniesz trochę oleju silikonowego do repliki (do gniazda magazynka) tak by zakonserwować gumkę hu, jeżeli z repliką nic się nie dzieje to nei ma sensu rozbierać gb. :uśmiech:

 

 

 

Moderator już z Wami leci drodzy maniacy, nieodpowiednie posty już "poleciały",

J.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie co do wnętrzności tej repliki. A mianowicie jak sprawują się następujące części:

-Tłok

-Głowica Tłoka

-Głowica cylindra

-Zębatki

Ile wytrzymują(nie chodzi o spręzyne tylko o przebieg) oraz jak są wykonane i spasowane

Edited by adrIan
Link to post
Share on other sites

HighCapy

 

TM

+ Wygląd i funkcjonowanie

Półprzezroczyste, miła w dotyku faktura, wykonanie doskonałe, w końcu Marui.

Wchodzi dobrze, nie wymaga piłowań itp zabiegów.

Podają b. dobrze.

 

CA

 

+ Wygląd i funkcjonowanie

Podobnie jak TM pólprzezroczyste. TM jak dla mnie ładniejszy. Wchodzi bezproblemowo, podaje również bezproblemowo

 

JG

 

+ Wygląd i funkcjonowanie

Zwykła, czarna barwa. Plastik średniej jakości, jednakże wykonanie dobre, podaje świetnie, brak zacinek, czy problemów z podawaniem kulek. Wszystko gra i śpiewa, krótko mówiąc. Wchodzi bezproblemowo.

 

Boyi

 

+ Wygląd i funkcjonowanie

Wygląd podobny do JG, jednakże w realu nie widziałem, wnioskuję po zdjęciach, a więc wykonanie pewnie podobne. Jak na razie nikt się nie skarży, jedynie przemek130 pisze, że w dwoch magazynkach inaczej wygląda sprawa wchodzenia magazynków do gniazda. Wnioskuję więc że loteria, wejdzie dobrze, albo w ogóle.

 

Lowcapy i Realcapy

 

STAR

 

+ Wygląd i funkcjonowanie

Miałem. Wyglądały normalnie. Podawały jednak beznadziejnie, a właściwie w ogóle, mimo smarowania. Wchodziły pewnie. Ale po co, skoro jedyne co robiły to zajmowały miejsce w gnieździe. Zdecydowanie odradzam.

 

TM

 

+ Wygląd i funkcjonowanie

LowCap z atrapami naboi. Wykonanie atrap, przezroczystej obudowy na najwyższym poziomie, z daleka atrapy wyglądają miodnie. Magazynek siedzi pewnie, nie wypada, nie wymaga piłowania. Podaje bez zarzutów.

 

CA

 

+ Wygląd i funkcjonowanie

Obudowa, która jest przezroczysta, mogłaby być jaśniejsza. Taka jak jest niestety psuje wygląd atrap naboi, czyniąc je zbyt ciemnymi i słabo widocznymi. Jednakże mimo tego, magazynek podaje bardzo dobrze, nie zdarzyła mi się żadna zacinka. Nie wypadał też nigdy, nie był piłowany. Jedyna wada - bardzo łamliwe zaczepy.

 

Boyi

 

+ Wygląd i funkcjonowanie

Atrapami dorównują TM. Bardzo miłe w dotyku, wykonane z fajnego materiału. Do mojego TM wchodzą troche ciężko, ale za to siedzą pewnie i nie wypadają. Podają świetnie, nie zdarzyła mi się żadna zacinka ( posiadam 3 egzemplarze ).

 

Midcapy

 

 

G&P

Niewiele o nich powiedzieć, jednak wierzę, ze G&P się postarało. Kiedyś o nich czytałem, natrafilem głownie na pozytywne opinie.

 

King Arms

Podobnie jak w przypadku G&P - zbyt mało na ich temat wiem aby się wypowiedzieć. Ale wydaje mi się że ktoś tu pisał o nich, i nie miał złych spostrzeżeń. Krótko mówiąc - trzeba szukać.

 

MAG

Pozostaje tylko szukajka, lub lektura tego tematu.

 

 

Moderator jest pod wrażeniem,

J.

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites

Boyi

 

+ Wygląd i funkcjonowanie

Wygląd podobny do JG, jednakże w realu nie widziałem, wnioskuję po zdjęciach, a więc wykonanie pewnie podobne. Jak na razie nikt się nie skarży, jedynie przemek130 pisze, że w dwoch magazynkach inaczej wygląda sprawa wchodzenia magazynków do gniazda. Wnioskuję więc że loteria, wejdzie dobrze, albo w ogóle.

MAG

Pozostaje tylko szukajka, lub lektura tego tematu.

 

Hi-Cap Boyi'a - wydają się delikantnie niedopracowane, zaskakują "miekko" bez wyraźnego kliknięcia, wymaga to dokładnego sprawdzenia bądź profilaktycznego "dobicia" go od dołu po założeniu... :)

 

Mid-Cap MAG - b.dobrze współpracują, identycznie jak stockowy Hi-Cap JG, pewny w użyciu... szczerze polecam - mam 4 szt. kupię kolejne 4-6 szt.... i pozbędę się brzęczących Hi-Capów...

Link to post
Share on other sites
G&P

Niewiele o nich powiedzieć, jednak wierzę, ze G&P się postarało. Kiedyś o nich czytałem, natrafilem głownie na pozytywne opinie.

 

King Arms

Podobnie jak w przypadku G&P - zbyt mało na ich temat wiem aby się wypowiedzieć. Ale wydaje mi się że ktoś tu pisał o nich, i nie miał złych spostrzeżeń. Krótko mówiąc - trzeba szukać.

 

MAG

Pozostaje tylko szukajka, lub lektura tego tematu.

Midy G&P nie są rewelacyjne, podobno wchodzi do nich 130 kulek - bujda - tak naprawde wchodzi 100, sprężyna słabnie z czasem i ogólnie mogli zrobić je lepiej. King Arms są podobno o wiele lepsze od G&P, na zagranicznych forach sobie je chwalą. Co do MAGa to są dobre w stosunku jakość/cena. Nie są idealne, czasami potrafią się zaciąć przy szorstkich kulkach (patrz 1-wsza seria Pestek), jak w pośpiechu zmieniamy magazynek i nie celniemy sobie do gniazda tylko udeżymy w nie to zdaża im się zrobić "syfon".

Link to post
Share on other sites

Sam posiadam do Gietki 1 magazynek typu hi-cap zestawowy, oraz 4 mid-capy King Arms. Mogę powiedzieć, że magazynki są naprawdę dobre. Jedyne wady jakie zauważyłem, to kilka zacinek, ale to było spowodowane złymi kulkami, które były odpowiednie dla hi-capów, a nie mid. Ogólnie polecam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam takie drobne pytanko :) Czy ktoś z posiadaczy giety wie jakie wymiary mają łożyska do GB v.3 w tej replice :) Chodzi mi o średnicę łoża i średnicę zewnętrzną :) Bo jutro wybieram się do specjalistycznego sklepu i być może zakupie jakieś dobre łożyska w normalnej cenie. Bo jednak mam większe zaufanie do NSK niż do CA czy nawet Systemy :)

Link to post
Share on other sites

Miałem Guardera i teraz mam systemę. Mogę powiedzieć że po użytkowaniu przez 3 miesiące (jakieś 2000BB/miesiąc) pierwszej za dużo z niej nie zostało. Teraz mam systemę, na początku ciężko ją wyregulować ale od 3 miesięcy działa wyśmienicie.

Edited by lesiulodz
Link to post
Share on other sites

No dobra, rozebrałem i złożyłem gearbox. Po wystrzeleniu około 50-60k kulek jedyne ślady użytkowania widać na stykach. Zębatki wyglądają jak nowe. Styki u mnie trochę sie zużyły, ale u mnie G36C używany jest wyłącznie w budynkach na nocnych strzelankach a tam strzelamy wyłącznie na singlu. Styki jak na kilkadziesiąt tysięcy załączeń i tak wyglądają nieźle.

To co mi się bardzo nie podoba w tej replice to głowica cylindra. Super badziewna guma przyklejona do plastikowego korpusu głowicy. Straszna tandeta! Głowica tłoka wygląda lepiej, ale gumowa uszczelka na niej to nieporozumienie.

 

Gearbox rozkładałem z powodu zacinki. Nie mam pojęcia co się zacięło, ale odblokowało się w czasie rozkładania GB.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...