Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja choć jestem początkujący, zabrałem się do tuningu mojej repliki (G36C oczywiście), też miałem ten problem co ty, ale nie ma się czym martwić, co patrze, to każdy ma z tym problem. Ja zniszczyłem gumke hop-up po wyciąganiu lufy wewnętrznej z komory, a przy zakładaniu nowej gumki musiałem użyć smaru i włożyć ją wcześniej do lodówki ;]

 

Ale trzeba przyznać, że choć jest to chińczyk to albo ja mam szczęście albo jest cholernie wytrzymały. Przeżył już rozkładanie gearboxa i wymianę cylindra, oczywiście wpadłem w tą pułapkę, którą zakładają chińczycy na ciekawskich, wyskakującą sprężynę po rozdzieleniu połówek gerboxa, wylądowała gdzieś na szafie :/; Przeżył też wspomnianą zmiane gumki i lufy, a napięcie baterii spadło przy rozładowywaniu do 2V, oczywiście o rozkręcaniu magazynka nie wspominając. Tak to już jest, jak mam z czegoś strzelać, to musze wiedzieć jak to działa :P

Tak więc podsumowując, ta replika to coś w sobie ma, co czyni ją niezwykle wytrzymałą, więc polecam każdemu, kto szuka czegoś taniego i dobrego (w tym przypadku te dwie cechy się nie wykluczają).

Pozdrawiam wszystkich użytkowników G36C JG.

 

P.S. Tylko ten nieszczęsny gwint 13,5 mm.

Link to post
Share on other sites

Tak, bo tylko chińczyką wyskakują prowadnice i sprężyny. Jak wiesz jak to robić to tak nie robią. Ja gumki nie rozwaliłem jeszcze w żadnej replice. Jakaś nieporadna ta młodzież dziś.

Link to post
Share on other sites

Tak, bo tylko chińczyką wyskakują prowadnice i sprężyny. Jak wiesz jak to robić to tak nie robią. Ja gumki nie rozwaliłem jeszcze w żadnej replice. Jakaś nieporadna ta młodzież dziś.

 

To może miałeś jakąś leprzą...ja też nigdy nie rozwaliłem gumki, ale w emkach (G&G przynajmniej) bardzo łatwo schodzi komora z lufy... W moim przypadku wyciągnięcie komory HU z lufy (w gietce ofc) było nie możliwe gołymi rękoma... jednak imadło czyni cuda :-F Guarderek siedzi na swoim miejscu i dzisiaj go przestrzelę

 

Hmm czy mi się wydaje czy w każdym gb jeśli nie umie się otwierać to wyskakuje sprężyna? Wystarczy odrkęcić wszystkie śrubki trzymając przez cały czas zamknięty GB i wsadzić śrubokręt od tylca w prowadnice i otworzyć GB, żaden problem :mrgreen:

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Ok,ok. Tyle że o tym nie wiedziałem xD Nie wiem jak jest z innymi gearboxami, więc napisałem żeby nie skłamać, jak jest z tym chińskim.

A gumki bym mógł nie rozwalać, ale po co mi ten szit, i tak była do wyrzucenia.

Link to post
Share on other sites

Ja swoją gumkeczkę zostawiłem :-F

 

Hmm albo się nie znam albo chińczyk który robił moją giecię dostał duuuuużo ryżu... Ale czemu wszyscy nażekają na te niedoróbki po łączeniu 2 połówek magazynka, ja tego nie mam, może dla tego że po zamówieniu gietki z taiwanguna poprosiłem ich żeby dali mi taką jakąś najleprzą jak na chińczyka i chyba posłuchali :-F

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

leprze?? a co to takiego? :mrgreen:

 

 

Gb v3 w g36c nie ma z tuły miejsca na śrubokręt więc jedynym sposobem na rozłożenie i nie zrobienie sobie lub komuś (ew. czemuś) szkody to zakrycie wszystkiego jakąś szmatą na wypadek latającej prowadnicy. Pół biedy że w stocku mamy plastik. Gorzej gdyby wyleciał nam mosiądz :D

 

 

Przy odrobinie cierpliwości spokojnie można wyjąć z komory nawet lufę z gumką silikonową bez jej uszkodzenia. Wystarczy chcieć. Nic na chama.

Link to post
Share on other sites

Najleprze kulki na świecie to 0.25g G&G, bo jak na tą cenę są idealne (nie zacinają się w preckach 6.03mm) 4k za 40zł :D Dzisiaj kupuję w specshopie

 

Widział ktoś kiedyś atrapę granatnika (taki pojemnik na batke) w Polsce?

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Gb v3 w g36c nie ma z tuły miejsca na śrubokręt więc jedynym sposobem na rozłożenie i nie zrobienie sobie lub komuś (ew. czemuś) szkody to zakrycie wszystkiego jakąś szmatą na wypadek latającej prowadnicy.

 

Bzdura, idzie to zrobić ze śrubokrętem. Ja tak właśnie robie. Trzeba mieć wprawę.

Link to post
Share on other sites

Zgodzę się z AnR.

 

kojt3627 - używam kulek 0.25g G&G na stockowej gietce z gumką guardera

 

przemek130 - ten granatnik nie ma żadnego uchwytu na risa, on jest chyba tylko do emek :(

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Bzdura, idzie to zrobić ze śrubokrętem. Ja tak właśnie robie. Trzeba mieć wprawę.

 

Robisz ze mnie idiote?? Ani w moim GB nie ma z tylu otworu na śrubokret ani w mojej mosieznej prowadnicy tez go nie ma.

Druga opcja jest taka ze po prostu nie miałeś innego GB w rekach i nie wiesz o co mi chodzi.

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba mieć otworu w GB żeby śrubokrętem zatrzymać prowadnice, po prostu trzeba jego tam umiejętnie wcisnąć ( śrubokręt musi być płaski i bardzo cienki):!:

 

Pozdrawiam...

Edited by FIFEK
Link to post
Share on other sites

Robisz ze mnie idiote?? Ani w moim GB nie ma z tylu otworu na śrubokret ani w mojej mosieznej prowadnicy tez go nie ma.

Druga opcja jest taka ze po prostu nie miałeś innego GB w rekach i nie wiesz o co mi chodzi.

 

Dorotko, nie trzeba robić z Ciebie idioty, własnie zrobiłeś sam z siebie jednego. Zobacz liste moich replik, do tego pracuje jako serwisant. Troche się na tym sprzęcie znam, troche się nauczyłem. I nadal twierdzę, że głupoty pleciesz ze względu na brak doświadczenia. I tyle. Otwieram tak GBv3, nie używam sprężynochwytów ani mosięznoprawdnico chwytów. Fakt, uciekały mi jak nie miałem wprawy, Tobie też mają prawo dlatego wymyśliłeś teorie na temat rozbierania tego GB i że "nie ma innego sposobu".

Link to post
Share on other sites

Czym twój sposób jest lepszy od mojego? Tym ze używasz śrubokręta??

 

Od początku mówiłem że w tym gb nie ma miejsce na śróbokręt by zrobić to tradycyjnym sposobem.

 

Każdy inny polega na tym, że aby wsadzić śrubokręt to musisz trochę rozchylić połówki GB.

A jeśli jest otwór to nie musisz bo od razu masz prowadnice na trzpieniu śrubokręta.

 

Powinieneś od razu wyłapać Panie profesjonalny serwisancie o co mi chodziło.

Link to post
Share on other sites

Nie mam obowiązku łapać w lot Twoich pokracznych wypowiedzi. Czujesz, że takowy mam? To już Twój problem a nie mój. Czapiam się Twojego twierdzenia, że Twój sposób jest "jedynym sposobem na rozłożenie i nie zrobienie sobie lub komuś". Co jest bzdurą totalną. Czy srubokręt można uznąć za "tradycyjne" rozbieranie GB? Skoro tak twierdzisz.

Link to post
Share on other sites

Ludzie Chill out!! Nie ważne jak się otwiera GB, ważne że jakoś się otwiera!

 

I jak daleko ci donosi kulki?

 

Hmm nie mierzyłem, ale dalej niż z stockową gumką

 

btw udało mi się wyciszyć gb, chociaż więkrzość uwarza, że jest to nie możliwe :mrgreen: Muszę tylko kupić tłumik i zrobić sam do niego wkład bo stockowa pianka jest do... (w mad bullu blackside). Teraz jak strzelam to słychać małą różnicę (bo cały dzwięk wychodzi lufą), ale jak się zatka lufę poduchą to jest o wiele więkrza różnica niż wcześniej!

 

Narazie mam 4 warstwy takiej fajnej różowej włochatej ścierki, ale może uda mi się wepchnąć 8 :twisted: a wtedy moja gietka będzie bardziej cicha od P90 TM.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Cieszę się moją Gietką już 3 dni.

Wszystko śmiga ślicznie :mrgreen:

 

Poza gumką Guardera wszystko stock na kulkach 0,25 ICS trafie na 50m bez problemu. Maksymalny zasięg szacuje na 65-70m. Jestem mile zaskoczony.

 

Wystrzelone około 1k kulek, i nie było żadnej zacinki 8-)

 

Z gumką Guardera nie ma żadnego problemu, dystanser również guarderowski i podkręca super. Więc nie był bym przekonany, że systemy jest lepsza, może tylko przy montażu.

 

Ale mam jeden problem. Moja kolba nie chcę się dokładnie zatrzasnąć. Po prawej stronie jest taki jakby haczyk i w instrukcji piszę, że powinna się tam zaczepić.

 

Nie jest dobrze sformułowane :mrgreen: , ale fotki wstawię może później. Jeżeli ktoś wie o co mi chodzi będe wdzięczny ;-)

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...