Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

Wygląda to tak, że po wyjęciu maga, wypada parę kulek i mam grzechotkę - kulki latają wokół komory oraz wpadają za gearboxa, właściwie na jego boki, bo pare milimetrów od ściany body jest. Najprawdopodobniej przez to dochodzi do tych nieszczęsnych zacinek.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zmienię trochę temat :-F Ma ktoś dyszę bore up CA do AUGa? (oczywiście w gietce). Odciąłem te bolce w komorze HU ale komora i tak jest za daleko gb i dysza nie dochodzi do końca... Czy jak zeszlifuje troche tylnią część komory (tzn tam gdzie dotyka szkieletu gb) to tą "rurkę" co podaje kulki do komory, tez trzeba trochę podszlifować w środku? (bo inaczej komora może "zatykać" tą rurkę i kulki nie będą wchodzić do komory) Nie będzie podwójnych kulek czy coś?

Link to post
Share on other sites

Przy modyfikacji komory starłem trochę od środka tę rurkę bo kulek nie podawało, a podwójnej nie mam. U mnie wszystko chodzi pięknie na dyszy Hurricane. Przebieg na M110 ok. 30000 kuleczek. Trochę się starły plastikowe zęby tłoka, ale działa.

Też mi się wydaje, że silnik siada ale nie jestem pewien.

 

Pomóżcie mi, gdzie znajdę kostkę stykową, bo ta stockowa już ma rozwalone blaszki, a czyszczenie nie pomaga.

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

 

Pomóżcie mi, gdzie znajdę kostkę stykową, bo ta stockowa już ma rozwalone blaszki, a czyszczenie nie pomaga.

Z góry dzięki.

nie zastanawiałeś się nad mosfetem ??

problem styków przestanie istnieć na zawsze,

fakt, że trzeba trochę okablowanie zmodyfikować.

Link to post
Share on other sites

Nie sprecyzowałem... Ktoś już mówił, że to trzeba odciąć żeby komora pasowała do dyszy CA do AUGa, ale ja tylko przyszlifowałem i jak narazie wszystko ładnie wygląda, ale nie moge sprawdzić czy działa bo jest narazie ciemno i nie będę widział jak daleko kulka leci :-F sprawdze rano

 

 

@FIFEK - zapytaj się tam gdzie kupowałeś, jak miałem M14 z taiwanguna i rozwaliła mi się kostka stykowa to zapytałem się czy mają, odpowiedzieli i kupiłem ;p Nie zawsze musi być na stronie!

Link to post
Share on other sites

Ja mam dyszę z deep fire od aug. Rurkę podającą kulki szlifowałem, pojawił się problem taki, że dysza musiała prawdopodobnie uderzać w 1.5 kulki, te 0.5 wpychała z powrotem do maga. hałasowało to przeraźliwie i w dziwny sposób opóźniało mi szybkostrzelność repliki

 

Ja też mam tylko spiłowane na tyle żeby komora dotykała GB, gdyby je odciąć komora prawdopodobnie mogła by się obracać a to nie jest zbyt wskazane

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Mam ten karabin (jakby nie bylo to temat o nim) Tak sie zstanawiam tylko czy jest sens wydac okolo 150zl na lufe precyzyjna i gumke systemy, z zanaczeniem ze nie mam checi mntowac z przodu tłumika.

na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam,

to Twoje pieniądze.

lufa i gumka napewno poprawi Ci osiągi.

 

Ja do G36c od JG zakupiłem (czekam na przesyłkę:)

- zestaw (kompletny) FTK Guardera M120,

- silnik Guardera,

- aluminiową komorę hop-up,

- gearbox wzmocniony DeepFire

cena tego kompletu przekracza wartość repliki dwukrotnie

a mam już zamontowaną lufę KH-Head i fioletową gumkę hop-up prometheusa.

 

Więc wszystko zależy od tego ile chcesz zainwestować i czy masz wolne środki.

Link to post
Share on other sites

@JarekM, daj prosze znać jak wrażenia po zamontowaniu wszystkiego. Bardzo mnie ciekawi czy taki tuning sprawi iż najpierw strzelając ze stocka a następnie z tego tuningu powiem:

 

"Wow, to ta sama replika?! jezu jaka różnica, szok! Nieważne ile to kosztuje, ja chce to mieć!"

 

czy może

 

"hmm no chyba ta lepiej strzela, a czy moge jeszcze raz spróbować ze stocka bo nie jestem pewien?"

 

ps. czy nie lepiej byłoby kupić kompletną replikę np. TM zamiast aż tak tuningować G36C z JG?

Link to post
Share on other sites

Ja do G36c od JG zakupiłem (czekam na przesyłkę:)

- zestaw (kompletny) FTK Guardera M120,

- silnik Guardera,

- aluminiową komorę hop-up,

- gearbox wzmocniony DeepFire

cena tego kompletu przekracza wartość repliki dwukrotnie

a mam już zamontowaną lufę KH-Head i fioletową gumkę hop-up prometheusa.

 

Więc wszystko zależy od tego ile chcesz zainwestować i czy masz wolne środki.

 

I to wszystko w replice do CQB? Czy jest sens z G36C powtarzam "C" robić karabin o osiągach typowo leśnych. Jak by to było w wersji "E" no to bym rozumiał ale w "C" ?

Link to post
Share on other sites

A kto powiedział, że wersja C to tylko i wyłącznie budynki i do lasu z nią nie można :wink: Ja swoją C kupiłem do lasu między innymi z tego powodu, że podoba mi się bardziej niż K. To samo z replikami M4 - ludzie je tuningują i z powodzeniem używają w lesie, a idąc Twoim tokiem rozumowania, powinni używać M16 :wink: Do budynków mam boczną i tyle :)

Aby offtopa nie robić totalnego zapytam tylko czy ma ktoś jakiś pomysł na zastąpienie pina przy gnieździe magazynka? Stary się ułamał i w zasadzie trzyma tylko jedno ucho. Czy w ogóle jest taka potrzeba? Póki co trzyma się całkiem nieźle. Nowych pinów do kupienia nigdzie nie widziałem. Używanych również :/

Link to post
Share on other sites

Aby offtopa nie robić totalnego zapytam tylko czy ma ktoś jakiś pomysł na zastąpienie pina przy gnieździe magazynka? Stary się ułamał i w zasadzie trzyma tylko jedno ucho. Czy w ogóle jest taka potrzeba? Póki co trzyma się całkiem nieźle. Nowych pinów do kupienia nigdzie nie widziałem. Używanych również :/

Są piny z G&G, po pewnym spasowaniu otworu można je zastosować.

 

A wracając do długości ... wersja K mi też się za bardzo nie podoba w klasycznej postaci (ta z JG bez rączki transportowej) więc ja trochę optycznie zmieniłem.

M4 to właśnie odpowiednik "K", "C" podchodzi typowo pod M4CQB. Ale jeżeli nie używasz w budynkach i ta długość lufy daje ci dostateczna celność to nie ma sprawy.

Ja się od razu pokusiłem o dwie gietki... jedną z dobrego sklepu a drugą na allegro za grosze i tą przedłożyłem konwersją CA do modelu "E". Ale nie wszyscy muszą być konserwatystami w kwestii doboru repliki.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

@JarekM, daj prosze znać jak wrażenia po zamontowaniu wszystkiego. Bardzo mnie ciekawi czy taki tuning sprawi iż najpierw strzelając ze stocka a następnie z tego tuningu powiem:

cóż to trochę potrwa, bo sprzęt wczoraj wyszedł z HK, więc pewnie będzie przed świetami, później trochę czasu na złożenie wszystkiego,

dokupienie brakujących części itp.,

gdzieś koło połowy stycznia pewnie bedą jakieś wnioski.

 

ps. czy nie lepiej byłoby kupić kompletną replikę np. TM zamiast aż tak tuningować G36C z JG?

 

zamierzenie moje było takie,

żeby złożyc kompletny gb, ktory będzie "zapasowym" i na specjalne okazje....

nie wiem czy zagości on w tej replice na stałe.

Co do TM, nigdy nie rozpatrywałem zakupu w ten sposób, wydaje mi się, ze JG (szczególnie w przypadku G36) nie ma się czego wstydzić.

I jak już powiedziałem wcześniej - istnieje jeszcze wiele replik, do których będę mógł bez wiekszych problemów zamontowac ten zestaw.

 

 

I to wszystko w replice do CQB? Czy jest sens z G36C powtarzam "C" robić karabin o osiągach typowo leśnych. Jak by to było w wersji "E" no to bym rozumiał ale w "C" ?

 

Być może nie ma to sensu,

kupiłem cały komplet, aby (jak napisałem wyżej) mieć mozliwość rotacji całych, kompletnych gb i podjąć decyzję....

Link to post
Share on other sites

Być może nie ma to sensu,

kupiłem cały komplet, aby (jak napisałem wyżej) mieć możliwość rotacji całych, kompletnych gb i podjąć decyzję....

I w tym momencie to jest już zupełnie inna bajka.

Mi chodziło o wstawianie sprężyny 120 do repliki o lufie 247mm lub dłuższej ale w jeszcze dłuższym tłumiku.

Link to post
Share on other sites

Sugerujesz,

że kulki przedostają Ci się do przestrzeni powyżej adaptera do wnętrza szkieletu ??

Jeśli tak, to, moim zdaniem, masz jakiś wybrakowany produkt.

U mnie "rurka" wchodząca w otwór magazynka sięga z drugiej strony dokładnie do wlotu do komory hop-up - dlatego kulki zostają tylko w tym miejscu - czyli te, które opuściły magazynek, a nie weszły do komory hop-up'a.

 

W weekend sprawdzę jak wwygląda sytuacja po demontażu adaptera

 

 

Wygląda to tak, że po wyjęciu maga, wypada parę kulek i mam grzechotkę - kulki latają wokół komory oraz wpadają za gearboxa, właściwie na jego boki, bo pare milimetrów od ściany body jest. Najprawdopodobniej przez to dochodzi do tych nieszczęsnych zacinek.

 

 

a więc sprawdziłem,

u mnie opisywany problem nie wystepuje,

nie mam żadnych kulek powyżej adaptera/w okolicach komory hop-up/w przestrzenie przed i za gb.

Musisz mieć Azur jakąś niedoróbkę - być może Chińczyk na wtryskarce dostał pół miski ryżu zamiast całej i się obraził :mrgreen:

Reasumując, problem nie dotyczy mojego egzemplarza.

Link to post
Share on other sites

KOT a rozkładałeś GB? Bo może przy składaniu źle założyłeś cylinder (dziura po złej stronie) . Wiem że to wydaje się śmieszne, ale mój kolega tak zrobił i efekt był podobny do twojego!

 

Zacznijmy od tego, że mam cylinder typu 0, no chyba że ma dziure której nie zauważyłem :-F Raczej dobrze złożyłem... ale nie wiem co jest...

Link to post
Share on other sites

Mam ten karabin (jakby nie bylo to temat o nim) Tak sie zstanawiam tylko czy jest sens wydac okolo 150zl na lufe precyzyjna i gumke systemy, z zanaczeniem ze nie mam checi mntowac z przodu tłumika.

Ja tak właśnie zrobiłem i jestem zadowolony, dorzuciłem prec lufkę 6.04 mm + gumkę systemy, a teraz chcę wymieniać batkę, na FF 4000 MaH, abym na dłuższych akcjach nie musiał się martwić, że mi zaraz batka padnie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...