Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ok... Podsumowując... Magi Gietkowe są lepsze niż emkowe! :-F xD

 

A ja mam takie trochę głupie pytanko... mam nadzieję, że zrozmiecie, bo nie wiem jak to wytłumaczyć :-F . Czy jak dmucham w dyszę, która jest w pozycji gotowej do "strzału" (dysza jest bardziej wysanięta z gb, sprężyna jest naciągnięta itd) i po 20 sekundach dmuchania w nią wydmuchuję całe powietrze z płuc (tzn, że jest nieszczelna dysza) to ma jakąś znaczną różnicę w zasięgu repliki? Aha... W stanie "spoczynku" jak dmucham w dyszę to powietrze nie wychodzi (sprężyna rozluźniona, dysza schowana głębiej w gb) :-F

Link to post
Share on other sites

AnR ma rację, dysza sama lubi kulki dmuchać, ale nie koniecznie lubi być dmuchana...

 

a tak poważnie, gdy tłok się zwalnia, tzn pędzi sobie do przodu, to on ma takie małe dziureczki, przez które powietrze może wpaść na uszczelkę i ją rozepchać i wtedy nieszczelności znikają ^^ więc różnicy w zasięgu raczej nie będzie:) (chyba że teraz tam naplułeś :D)

 

zrób eksperyment xD, jak znowu będziesz miał tą dyszę w ustach :D naciśnij spust... xD

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

O ja pier... co za zboczki xD :strach:

 

Dobra, nie wiecie o co chodzi i to nie jest wina nieszczelnego tloka (tak jak niby powinno byc). Kupie ta dysze i bedzie dobrze...

 

btw... dla tego takie pytanie zadałem bo po tuningu gieta strzela gorzej... xD

 

A co do dziewczyny... to przydała by się, bo czemu by nie XDD (ale OT się robi xD)

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites
Dobra, nie wiecie o co chodzi i to nie jest wina nieszczelnego tloka

 

Na pewno nie jest to wina nieszczelnego tłoka... zasadniczo tłoki nie muszą być szczelne. Zambezi ma racje, z tym, że tłok z głowicą gdy pędzi przez cylinder, powietrze wchodzi w otwory głowicy i rozpycha uszczelkę, niestety nie działa to w drugą stronę i gdy dmuchasz przez dyszę pęd powietrza nie jest w stanie rozepchać uszczelkę, dlatego te powietrza ucieka.

 

A co do dziewczyny... to przydała by się, bo czemu by nie XDD (ale OT się robi xD)

 

To go nie kontynuuj, poza tym nie pisz 'przydała by się' bo niektóre przedstawicielki płci pięknej mogłyby o Tobie sobie coś niefajnego pomyśleć. I 'przydała by' się pisze razem = 'przydałaby'

Link to post
Share on other sites

Czy to, że dysza nie cofa się do końca to jest wina "zjechanego" popychacza w tym miejscu gdzie styka się z zębatką? (wpadłem na to dopiero po złożeniu GB z nową dyszą... i narazię nie chce mi się go otwierać ponownie, dla tego tu się pytam... może ktoś wie? :-F )

Link to post
Share on other sites

Zawsze mnie zastanawiają repliki które z natury rzeczy powinny być małe a po dodaniu różnych gadżetów staja się duże... np m4a1 z tłumikiem takiej samej długości jak lufa. Podobnie jest w przypadku tego G36C, fajna kompaktowa replika wyposażona w tłumik i mamy wymiary G36. Oczywiście to kwestia gustu lub dostępności pewnych replik. Zamiast chować przedłużoną lufę w tłumiku można było zakupić od razu G36K, efekt powinien być chyba lepszy. Ale to zawsze jest sprawa indywidualna... więc nie krytykuje tylko głośno myślę.

Link to post
Share on other sites

A, więc o to się rozchodzi 8) spox

Wiesz, pewnie zakupił on replę, jak chinole nie robili jeszcze Giety K. Wiadomka, że K to fajniejszy wybór niż C + tłumik, zwłaszcza że w K też możesz go dokręcić i nie chować w nim precki, a wtedy tyle o ile będzie pełnił swoją funkcję. ;-)

Link to post
Share on other sites

Gieta kupiona nawet gdy już było K. Po atrakcyjnej cenie i nie mogłem sobie odmówić :D. Replika dla dziewczyny ale trochę podrasowałem ją :P. Szynę RIS dałem kumplowi a on mi optykę. Nie mogłem sobie odmówić giety chociaż, że posiadam emkę od CA :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...