Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tyle ze nie wszystkie sa tak ciekawe i spektakularne.

Historia tego okresu, z punktu widzenia rosjan, byla ciezka porazka militarna i polityczna. Kosztowala zycie wielu mlodych zolnierzy i oficerow, a osoby wracajace z wojny,byla kompletnymi wrakami psychicznymi i odbywaly najczesciej 5-letnie wczasy w NRD, w jakiejs spokojnej jednostce.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

witam

z łódzkiej ekipy Kombinat 4 osoby "robią" Specnaz z okresu Aganistanu -

KZS/KLM-K, pasy, staniki, majki/tielnaszki itd. Uzbrojenie odpowiednie do epoki.

 

Będziecie na Bornym jutro może?

 

(jak tak szukajcie czerwonych odznak z czaszką z gwiazdą ZSRR na czole - vide mój avatar).

Edited by Bartek/Urban
Link to post
Share on other sites

Z łódzkiej ekipy Kombinat 4 osoby "robią" Specnaz z okresu Aganistanu -

KZS/KLM-K, pasy, staniki, majki/tielnaszki itd. Uzbrojenie odpowiednie do epoki.

Przydały by się wam jeszcze do tego mobuty albo m21 :)

 

Eh, mało radzieckich mundurów było, mało...

Ogólnie jest nas mało... szczególnie czegoś innego niż KZS :)

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites

Kwestia dostępności też pewnie robi swoje. Mundur afgański na chłopa powyżej 180 ciężko dostać. Chicomy czy lifchiki też. KZS-y łatwo, ale głównie rozmiar 2, KLMK rzadko.

Zależy jaki chłop - jeśli 180+ i odpowiednia waga to jeszcze coś da się znaleźć, gorzej jak jesteś chudy i wysoki wtedy to albo za krótki, albo za szeroki... łatwiej znaleźć coś dla małej pyzy niż dla długiego badyla.

 

Ale rację masz - zawsze się rozbija o dostępność, albo nie ma, albo ceny dowalają...

 

Przepraszam za OT ale na 187 to każdy mundur ciężko dostać za wyjątkiem polskiego.

A to dziwne, mam mundur gdzie na metce pisze '187' i nie jest polski :) ... tylko szkoda że ja mam 17cm mniej wzrostu.

 

A co ja mam powiedzieć? W Szczecinie jestem jedyną osobą biegającą w ruskim umundurowaniu (KZS lub VSR). Był kiedyś jeden kolo w KLMK ale buszuje teraz chyba we Flecktarnie

Odkup od gościa KLMK za psie pieniądze :D

Coś czuję że to się zmieni, wychodzi coraz więcej replik kałaszy w różnych przedziałach cenowych, na allegro od jakiegoś czasu też łatwiej trafić na pasujący mundur...

 

 

Z innej beczki : sporo ludzi z 40A jedzie na Tomaszowo w tym roku, część pod flagą 5B (2 osoby), część pod inszą (1 osoba?)... czy ktoś jeszcze będzie o kim nie wiem? Można by ten zlot ładnie wykorzystać do niecnych celów :)

Link to post
Share on other sites

Wiesz Potfor ja mam tak z 186 cm wzrostu, ale w klatce też swoje mam. I niestety długie ramiona. Najczęściej dotyka mnie bolesność za krótkich rękawów i przyciasnych pod pachami i na plecach bluz. Potem za krótkie nogawki. Tak miałem z mundurem francuskim przykładowo.

 

Ogólnie jest kilku sprzedawców, którzy na Allegro mają towar - trzeba tylko sledzić dział ZSRR i Rosja od 1991.

 

Ja swoje KLMK kupiłem od Tadka z Warriora, z Warszawy : http://www.warrior.pl/forum/viewtopic.php?t=7846 . Czasami miewa różnego rodzaju rzeczy. On ma normalną cenę, bo za nowe 150 zł i to rozmiar 3. Na Allegro chodzą od 200zł.

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie do końca śledzenie działu allegro się sprawdza... jeśli chodzi o szukanie czegoś na rozmiar...

ja ze swojej strony polecam:

Sowiet_Mrowka / Mrowka_CCCP

 

Billy_dotcom (Ten pan ma aukcje na świstaku)

 

Jedyna wada tych panów, to taka że nie wszystko wystawiają, trzeba czasem popytać czy mają to co chcemy w żądanym przez nas rozmiarze. (Na ogół mają albo sprowadzą).

Link to post
Share on other sites
Najczęściej dotyka mnie bolesność za krótkich rękawów i przyciasnych pod pachami i na plecach bluz. Potem za krótkie nogawki.

 

O ile osobiście nigdy nie miałem problemu z dostaniem dużych rozmiarów (choć np. za Afgana musiałem słono wybulić.), to są kłopoty z dopasowaniem munduru. KLMK na dł. jako tako dobry, ale wisi na mnie jak worek pokutny. Spodnie od Flory też muszę 5 razy wiązać w pasie...

 

Można by ten zlot ładnie wykorzystać do niecnych celów icon_smile.gif

 

"Wsie spalimy, dziewki zgwałcimy tamdaradej" :D

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie do końca śledzenie działu allegro się sprawdza... jeśli chodzi o szukanie czegoś na rozmiar...

ja ze swojej strony polecam:

Sowiet_Mrowka / Mrowka_CCCP

 

Billy_dotcom (Ten pan ma aukcje na świstaku)

 

Jedyna wada tych panów, to taka że nie wszystko wystawiają, trzeba czasem popytać czy mają to co chcemy w żądanym przez nas rozmiarze. (Na ogół mają albo sprowadzą).

Billy_dotcom jest z Warszawy - można powiedzieć, że mamy go pod ręką. Na Allegro też ma aukcje : http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5715910

 

Od Mrówki idzie do mnie drugi "afgan" - mam nadzieje, że tym razem będzie większy niż ten co wisi u mnie.

 

Co do dopytywania to fakt - w ten sposób od "duchowny" mam stanika.

 

Szkoda, że Tomaszów w takim terminie. Niestety akurat będę w innym miejscu w Polsce.

Link to post
Share on other sites

z allegro z ruskim sprzętem jeszcze kolekcjoner 2009 jest - i ma sporo fajnych rzeczy - wczoraj mi przywiózł na bajzel do Łodzi KLM-K (nogawki trochę za szerokie,ale poza tym OK).

Wogóle się zdziwiłem, bo mój kumpel sobie KZSa kupił - to już 5 osób w ruskim umundurowaniu u nas bedzie (chodź jedna z nich bedzie pewnie w cirasie biegac...)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...