Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zrobiłem porównanie niektórych elementow M733 JG do M4A1 TM (nie znalazłem w swoim zasięgu nic bardziej zbliżonego). Różnice jakie zauważyłem są następujące:

- kolba od M733 nie pasuje do TM (da się założyć ale jest trochę ciasnawo) w drugą stronę nie ma problemu,

- w magazynku hi-cap JG jest otwór na kluczyk do podkręcania kulek,

- połysk niektórych elementów metalowych w TM (w JG tylko piny się błyszczą),

- w JG oprócz MADE IN CHINA na pokrywie silnika oraz loga COMMANDO przy gnieździe magazynka nie ma innych oznaczeń,

- prędkość wylotowa w JG wynosi 110m/s :!: co daje średnią 360,8 fps po wystrzeleniu 20 kulek (test wykonany na dwóch egzemplarzach M733; HU=0; kulki 0,2 Xtreme)

 

Reszta elementów zewnętrznych jest taka sama, np. magazynki są zamienne podobnie jak lufa, komora HU, itp.

Trudno powiedzieć jak z żywotnością ale o tym będzie można powiedzieć coś więcej za kilka miesięcy. Słabym punktem mogą się okazać łożyska ślizgowe i dobrze by było wymienić je na stalowe.

 

Ogólnie replika M733 jest świetnym modelem ze względu na wykonanie, cenę i MOC! Porównując oba modele ma się wrażenie, że są z tej samej fabryki jednak sprzedawane pod innymi flagami... Część ludzi siedzących dłużej w ASG kupując nowy model od razu dokonywała tuningu mocy. W tym przypadku można się ograniczyć do tuningu wytrzymałości, który przy tej mocy na pewno sie przyda.

Edited by luglo
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

z tego co widzę na zdjęciach to faktycznie jest to kopia TM. Pudło to samo i nawet kable i puszka na bezpiecznik ten sam kolor ;]. Albo mi się wydaje albo tylko różni się rodzajem cylindra. W mojej jest kuriozalny przpadek (mam M733 TM) - GB nigdy nie otwierany a stockowo mam wstawiony cylinder typ 0 a tutaj widze 2.

Link to post
Share on other sites

W moim TM 733 po włożeniu słabej sprężyny, która na chrono dawała 200 fps zasięg dzięki hopowi wynosił ok 40m , nie wiem jakim cudem, ale to chyba zasługa hopa :) Sprawdzone pół roku temu.

 

Także jak porównamy TM przy tych stockowych ok 300 do JG 360 czy coś to wcale nie powiedziane, że JG będzie miało lepszy zasięg...

Edited by Bajkos
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Piszę, w zasadzie to co wcześniej napisałem w poscie o "rodzina m16 z JG", może niepotrzebnie. Chwiejna lufa niestety występuję (z kolegą kupiliśmy chyba ostatnie egzemplaże z gunfire), jednak w boju nie ma to znaczenia. Pomimo krótkiej lufy zasięg naprawdę niezły (spokojnie daje przewagę nad cymami) jednak znacznie gorzej ze skupieniem. Moim zdaniem montowanie kolimatora nie ma sensu (choćby ze względu na brak szyn), zwykły celownik jest bardzo wygodny, ustawiony na duży przeziernik daje dość "pewny" pogląd na to, gdzie kulki polecą. Co przy replice tego typu jest wystarczające. Wystrzeliłem jak do tej pory koło 1000 kulek, hi-cap podaje bardzo dobrze. Co do selektora - czasami zacina się na "semi", lub w trybie "semi" strzela jak na "auto", po przełączeniu do "auto" wszystko wraca do normy. Generalnie bardzo polecam.

Edited by ciool
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ciool chyba ze ktos ma zamiar uzywac tej repliki w nocnych bojach gdzie bez koli i patentow na lightsticka ni huhu grac :)

Aby nie bylo OT uzytkownicy proszeni sa o wypowiedzenie sie jak wyglada uzytkowanie, znaczy sie czy cos sie sypnelo itd.

Pozatym kwestia chwiejnej fofy w tym modelu chyba zostala rozwiazana poprzez zastosowane lufy jednoczesciowej, z tego co widze po fptach, oraz imitacji rury gazowej ktora usztywnia cala konstrukcje

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jedno mogę już powiedzieć na pewno: jak na klona Marui body od TM ni cholery nie pasuje. Niby wszystko to samo piny do pinodziurek, śrubki w gwinty, wszystko pięknie - mam JG z trademarkowym body TM - a dupa! :wink:

 

0709071933hx3.th.jpg

 

Jak się okazuje konstrukcja body różni się paroma szczegółami jak ząbek na g-boxie i kilka innych. Razem dają one ok 4-5mm wyżej siedzącego GB (wszystkie piny pasują jak ulał!!). Skutek tego podniesienia: nie podaje kulek (dysza za wysoko) i nie działa otwieracz pokrywy - zablokowany w cholerę -> brak dostępu do HU.

 

Czyli niby klon, ale z TM części nie pozamieniamy :cry:

Link to post
Share on other sites
A nie można tego ząbka na GB zpiłować, lub zrobić takie małe wyciencie nożem w body TM?

 

Wykonałem nacięcie, podkładkowałem śrubki, piny i wiele innych machinacji. Doszedłem do momentu gdzie body jest po prostu za płytkie. Albo jest głębsze w JG, albo GB wyższy. W każdym razie GB nie mieści się w body TM. Body JG ma dodatkowo żebrowanie z prawej strony (węższy gearbox?). Wpasowanie po prostu nie jest możliwe :cry:

Edited by Brayli
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...