Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

Mam takie same:

 

http://images28.fotosik.pl/161/b1a4fced05e4fb67.jpg

 

http://images28.fotosik.pl/161/0502b8a958a0de30.jpg

 

U mnie jest nastepująco:

 

1. Magi nie podaja tylko 2 ostatnich kulek

2. Czasem zdarza sie ze podaja dwie, ale tylko przy pojedynczym ogniu, ale to dopiero pierwsza strzelanka

3. Napsikalem do srodka silikonu i znowu przestrzelam

4. Mag sa grubsze od HI CAPOW i wogole nie lataja

5. Generalnie jestem bardzo zadowolony :)

Edited by BMBL80
Link to post
Share on other sites
  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w moim zespole panuje opinia ze Jg nie jest dobra firma i ze ten aug sie rozleci. barrdzo mnie kreci ta bron i sie na nia napalilem. to prawda ze sie rozlatuje czy nie?

 

 

czytalem ze zle wykonana jest raczka i blokada spostu.

 

a wymiuenic trzeba hu i lufe na precke ;]

 

czy po wymienieniu tych czesci nie rozleci sie on po pól roku??

Edited by konraddoom
Link to post
Share on other sites

w moim zespole panuje opinia ze Jg nie jest dobra firma i ze ten aug sie rozleci. barrdzo mnie kreci ta bron i sie na nia napalilem. to prawda ze sie rozlatuje czy nie?

czytalem ze zle wykonana jest raczka i blokada spostu.

 

a wymiuenic trzeba hu i lufe na precke ;]

 

czy po wymienieniu tych czesci nie rozleci sie on po pól roku??

Przeczytaj sobie ze 3-4 stronki wstecz - zgłosiłem tam użytkownikom AU-1G propozycję, żeby napisali kiedy zakupili swoje repliki i co się w nich od tamtej pory posypało. W moim, oprócz wyrobienia przewieszek pod pas taktyczny - nic się w Aug'u nie zepsuło, ani rączka, ani blokada spustu, ani lufa, ani silnik... jestem bardzo zadowolony 8)

Link to post
Share on other sites

rain777:

 

Ciekawe, co masz na myśli pisząc "lipne chwyty na pasek". U mnie z nimi nie ma problemu, biegam już z nimi od poprzednich wakacji, replika ciąży na szyi, a więc i uchwyty muszą przy tym pracować, i są jak nowe.

Edited by relevant
Link to post
Share on other sites

Revelant to wyjmij baterie i zobacz od srodka na czym ten chwyt sie w JG trzyma(cianiutka blaszka zacisnieta)..i ciesz sie ze ci jeszcze aug na ziemi nie wyladowal ..samo ogladanie tego mocowania wola o pomste do nieba (zawleczka+wiertarka albo gwintowanie koncowki z srubamii to byla dla mnie podstawa jak zobaczylem goscia ktory rozwalil se plastikowe body bo mu pasek puscil gdy biegl ...

 

Pancorek..wlasnie dlatego kupilem A2 i mam na nim lunetke 3-9 40 mm (i jesli wyczaisz knif to walisz przez lunete z przylozenia -minimalny zoom wystarcza w zupelnosci do asg..nie musisz nikogo na niej szukac.. masz duze pole widzenia..a nie jak w military . (to moje zdanie)kwestia kierunku+"wyuczonej-wyczutej" odleglosci oka od soczewki)

a co do tuningu..spotkalem sie juz z kilkoma bronmi z Ca -tuning 400-420 i na strzelankach gosciom padaly tloki/zebatki (najczesciej) nie pytalem ile kasy w stocka wsadzili ...po co przeplacac skoro za zaoszczedzona kase bez tuningu mocy moge miec na dziendobry lepsza i Tansza bron ?(tuning Ca ..tuning Jg-cena startowa ....4 stowy w plecy ale mam CA-jestem gosc--pfff

goly CA za 900 lub dowalony Jg za podobna cene-przyklad auga (wymiana bebechów przez sklep )..tyle odemnie

 

Pozdrawiam - Darek

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites

Był już Poncek, Procek i teraz Pancorek :-P

 

Co do oczek na pas sie zgodzić nie mogę - używam je dość intensywnie i nic się z nimi nie dzieje (oprócz zdartej farby).

 

Optyka do broni - gusta i guściki, o których sie nie gada. Ja wole 1.5x15mm, ty wolisz 3-9x40 a Equil kolimator :mrgreen: .

 

PS

Pękło mi body w dwóch miejscach w AUG :???: - przy dolnej śrubie i lewy zaczep przegrody. Jak - karabin oparty o ścianę się przewrócił, dość nieszczęśliwie. Sklejone distalem i działa, ale wszelkie niedopasowania przegrody kosztują utratą semi.

Link to post
Share on other sites

a wiec Panocku :-) trafiles na lepszego chinczyka (pod wzgledem mocowania) niz ja

bo u mnie smycz mi w lapach zostala (tylne mocowanie od paska puscilo) a nawet nie zdarzylem auga z ziemi podniesc :D Wczesniej czytalem ze to lubi zawodzic..ale gdy zobaczylem to wewnetrze zabezpieczenie w postaci blaszki to prawie sie z smiechu poplakalem (moj ojciec to majsterkowicz wiec rozwiercilem mocowanie..zrobilem gwint i srubke wsadzilem-teraz jestem pewien ze nie pusci

 

co do optyki-tak jak piszesz-o gustach sie nie rozmawia(choc widzialem texty- uwierz mi to jest lepsze" i ludzi ktorzy twierda ze to co maja jest debest zawsze bede tepic..i maxymalnie osmieszac bo dla nich zdanie kogos kto ma inne poglady sie zupelnie nie liczy (mam to co chce miec a wszyscy inni sie myla..i sie nie znaja).choc mysle ze otwarty kolamimator na augu A2 tak czy inaczej wyglada..kretynsko (cala reszte..od acoga,przez aimpointa do lunety 60mm da sie przelknac)

 

Ps:co do twojej utraty semi..hm..wydaje sie dosc dziwne..moze podczas tego upadku kostka selektora (lub styki) uszkodziles ? dziwne mi sie wydaje fakt ze od pekniec body semi padlo..ze mi sie tak wydaje to jedno a jak jest..to pewno sam wiesz :-)

 

Przepraszam za przekrecenie nicka Panocku-Pozdrawiam - Darek

Link to post
Share on other sites
moze podczas tego upadku kostka selektora (lub styki) uszkodziles

 

U mnie po naprawie semi działa. Spróbuj u siebie poluzować śruby przegrody to zobaczysz skutek. Gbox po wyjęciu ma normalnie semi, wiec to kwestia docisku gboxa do komory HU i reszty (przez przegrodę).

Link to post
Share on other sites

Kolejny przypadek pęknięcia body, o którym czytam i zastanawiam się czy nie wzmocnić body włóknem szklanym od środka. Jeżeli chodzi o mocowanie do pasa to problem polega na tym, że wyrabia się samo "oczko" i przesuwa się względem osi umożliwiając pasowi wydostanie się z niego. Samo mocowanie na blaszce może i wygląda śmiesznie, ale jest jak najbardziej na miejscu. Zawsze jak zakładam zawieszenie to szarpię repliką w górę i w dół, jakby się miało urwać to by się już dawno urwało ;-) Poza tym zauważ, że np. w kłódce żeliwnej 75mm też wszystko trzyma się na 2mm kawałku stali. I co, łatwo taką kłódkę zerwać? ;-)

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Czy ten zestawik http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=661 przypasuje tez do Auga z JG ? Niby napisali : ,,Istnieje możliwość iż zestaw zębatek nie będzie pasować do replik innej produkcji niż Tokyo Maruii. Pozostałe części z zestawu są jak najbardziej kompatybilne z gearboxami innych firm..." , ale w sklepach często piszą różne dziwne rzeczy, takze wolę się upewnic, czy wszystko (ew. poza zębatkami) jest kompatybilne z Augiem z JG. Z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

:cry: Dzisiaj dotarł do mnie Au-1g... Zamówiłem z wymianą łożysk na metalowe, łozyskowaną prowadnicą, cylindrem typ0, oraz silikonem guarder... Cóż, wystrzeliłem 20 kulek i postrzelane - dzwięk włączonej wiertarki ( praca silnika tylko ) i po ptokach! Regulacja docisku silnika nie pomogła - więc pewnie się z zębatki mielonka zrobiła... minuta strzelania i już muszę odsyłać???? A to moja pierwsza replika za kwotę przekraczajacą cenę mojego shotguna DE... Mam doła. :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Tez tak sądze, ale wolałem sie upewnic, bo jednak wydac ponad 400 zł na cos co by nie pasowalo to troche szkoda :D

ximin--> Moim zdaniem, będzie pasować bez problemów - zębatki rozmiarowo nie różnią się od zwykłych GBv3, to samo tłok... nie wiem tylko czy wszystko by to nie wyszło taniej osobno ;-) Ale skoro jest PRO :wink:

 

Sogromm--> Odeślij guna, masz gwarancję ;-)

Link to post
Share on other sites

Dzięki, a jakbym chciał wsadzic preclufe 550mm, to by wystawala z Auga, czy schowalaby sie w tlumiku płomienia ? Pytam, bo nie posiadam jeszcze Auga, takze nie wiem w którym miejscu lufa 509mm się kończy ;]

Edited by ximin
Link to post
Share on other sites

Pytanie do Siemionmana: wyczytałem że zastosowanie gumki guarder wiąże się z albo pozostawieniem dystansera stockowego albo skróceniem tego z guardera, w przeciwnym razie kulki moga sie blokować...hmmm wyjąłem lufę i wypadła kulka. Tak myslę czy czasem nie stało się tak jak piszę wyżej - i to było przyczyną zmielenia zębatki? ( a krakmani wymienili mi też dystanser - bo odesłali mi stockowy razem z gumką)

Link to post
Share on other sites

Lufa w augu kończy sie zaraz przed tłumikiem płomienia. 550 będzie wystawać z tłumika płomienia.

 

Poprawka. Ja w swoim Augu mam lufę 550 mm i wcale nie wystaje z tłumika płomienia. Co prawda widać ją przez szczelinę rozpraszająca ogień wylotowy, ale w niczym to nie przeszkadza (nie wychodzi poza tł. pł. więc jest chroniona, a zawsze można zamalować ją na czarno z zewnątrz). Tylko będziesz musiał rozwiercić otwór w tłumiku płomienia o pare mm bo lufa nie przejdzie. Pzdr.

Edited by rogieroger
Link to post
Share on other sites

Poprawka. Ja w swoim Augu mam lufę 550 mm i wcale nie wystaje z tłumika płomienia. Co prawda widać ją przez szczelinę rozpraszająca ogień wylotowy, ale w niczym to nie przeszkadza (nie wychodzi poza tł. pł. więc jest chroniona, a zawsze można zamalować ją na czarno z zewnątrz). Tylko będziesz musiał rozwiercić otwór w tłumiku płomienia o pare mm bo lufa nie przejdzie. Pzdr.

 

O, to spoko, dzięki :]

Link to post
Share on other sites

Pytanie do Siemionmana: wyczytałem że zastosowanie gumki guarder wiąże się z albo pozostawieniem dystansera stockowego albo skróceniem tego z guardera, w przeciwnym razie kulki moga sie blokować...hmmm wyjąłem lufę i wypadła kulka. Tak myslę czy czasem nie stało się tak jak piszę wyżej - i to było przyczyną zmielenia zębatki? ( a krakmani wymienili mi też dystanser - bo odesłali mi stockowy razem z gumką)

Jeżeli jeszcze nie odesłałeś guna do sklepu to mogę Ci podpowiedzieć, jak sprawdzić czy nie masz zwalonego dystansera:

 

1) Odciągnij dźwignię przeładowania do tyłu i ją zablokuj - tak, żeby komora HU była widoczna w oknie wyrzutni łusek,

 

2) Zwolnij blokadę lufy a samą lufę lekko przekręć - powinna się dać łatwo wyciągnąć,

 

3) Zajrzyj do lufy od strony komory HU - gumka HU powinna widocznie wystawać w świetle lufy. Pokręć kółkiem na komorze HU kilka razy - raz na max, raz na minimum.

 

4) Zobacz czy przy ustawieniu "minimun" cała gumeczka jest schowana. Jeżeli się nie chowa do końca - masz prawdopodobnie źle założony dystanser albo samą gumkę.

 

Sama gumka nie ma żadnego przełożenia na zębatki w GB. Natomiast, jeżeli dojdzie do zatkania lufy, może to faktycznie spowodować połamanie się zębów tłoka, czy nawet zerwania zębatek. Na asgshop masz dokładny opis czym może grozić zacinka... Nie wydaje mi się, żeby koledzy z Krakmana nie przyłożyli się do swojej roboty - ale faktycznie potwierdzam, że gumki Guardera mają trochę inny dystanser, kilka tygodni temu montowaliśmy u kolegi gumkę Guardera i trochę się namęczyliśmy zanim udało się wszystko prawidłowo zamontować....

 

Odeślij replikę do serwisu i niech naprawiają ;-)

 

POZDRO

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanko-jak sprawuje sie komora hop G&P metalowa do auga http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1704

chciałbym kupic ale o G&P sa rozne opinie (najlepsze komory do ak..do emek juz niekoniecznie) i nie mam pojecia czy ta komora jest warta tej kasy (zostac przy stockowej?)

wiem ze ten post podchodzi pod "tuning" ale nigdzie nie znalazlem "sensownych" informacji o tym kawalku metalu

 

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi-Darek

 

Ps:ja wsadzilem do auga hpoke guardera i dystanser-nie bylo i nie ma zadnych problemow :P (po zmnianie lufy na systeme 6,04 tez zadnych problemow)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...