Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG [JG]


Recommended Posts

  • Replies 973
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Magazynki powinny pasować (od BE wchodzą i podają kulki bez większych problemów).

 

Wykonanie - jak to Chiński AEG. Tworzywo jakościowo raczej dobre, metalowe części to odlewy z gdzieniegdzie widocznemi śladami po wlewkach.

 

Ale co najważniejsze - co ma być metalowe metalowe w tej replice jest ;) (poza mechanicznymi przyżądami celowniczymi... ale kto ich będzie używał ;)). Waga... spora. Ponad 3kg. HU regulowany, ale gumka nadaje się do wymiany (potrafi spowolnić kulkę nawet o 50FPS przy mocniejszych ustawieniach).

 

Prędkość wylotowa - stabilne 370FPS.

 

Więcej info wkrótce, narazie jedno zdjęcie ;)

p3190103gw5.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Z zewnątrz praktycznie nie do odróżnienia od CA czy TM:

p3210113xe4.th.jpg p3210114jx0.th.jpg

p3210129db7.th.jpg

 

Lufa, tłumik płomienia i gwint -14mm:

p3210115br1.th.jpg p3210116ec6.th.jpg

 

Atrapa rury gazowej i składana rączka:

p3210117gu7.th.jpg p3210125qs0.th.jpg

p3210128px3.th.jpg

 

Zamek, szyna i komora HU:

p3210119qj9.th.jpg p3210120sf2.th.jpg

p3210118ey6.th.jpg p3210122pl3.th.jpg

 

Skromne miejsce na baterię (jak to w każdym AUGu :?

p3210123ti5.th.jpg p3210124mc5.th.jpg

 

Regulowany HU:

p3210126tb8.th.jpg p3210127oz0.th.jpg

 

Wnętrzności...

Gearbox z zewnątrz wygląda najzupełniej normalnie (pomijając cylinder z otworem):

p3210131by9.th.jpg

 

...w środku zresztą też ;)

p3210134ff8.th.jpg p3210133sp9.th.jpg

 

Sprężyna jest mocowana w tłoku tak samo jak w replikach TM i ICS, a jej kraniec stykający się z prowadnicą jest szlifowany.

Zębatki - jak CA ;)

 

Rzeczy, które aż proszą się o wymianę: prowadnica sprężyny, łożyska, cylinder.

Link to post
Share on other sites

Recenzja na airsoftretreat to jakiś pic na wodę. Nie uwierzę, żeby ten Steyr miał na 46 metrów (150 stóp) skupienie w obiekcie wielkości ludzkiej głowy, a zasięg skuteczny ponad 60 metrów (200 stóp). Co nie zmienia faktu, że z różnych opinii wynika, że jest to przyzwoita replika.

Tutaj jeszcze jedna recenzja, ale w mniej popularnym języku ;)

Link

Link to post
Share on other sites
Powiedz OLO jak jest z osiagami tej repliki? Czy sprawia wrazenie ona wrazenie solidnej?

O osiągach mogę powiedzieć tylko tyle, że ma ~370FPS :lol:

Zasięgu i skupienia nie ma co sprawdzać, bo pogoda ostatnio strasznie wietrzna :roll:

 

Jakie sprawia wrażenie... takie samo jak po wzięciu do łapy AUGa CA ;)

Link to post
Share on other sites

Pierwsze wrażenia:

Konstrukcja bardzo solidna i dająca niezły efekt wizualny. To kwestia gustu lecz ja twierdze iż plastik na body nie świeci się za mocno (owszem w CA materiał jest lepszy lecz śmiem twierdzić że też droższy). Nic nie trzeszczy, nie piszczy, nic się nie zacina. wszystko w najlepszym porządku. Giwera posiada miejsce z tyłu na baterie mini 8.4 V i tylko nią (tak szczerze to ledwie co się tam mieści). O 9.6V nie ma mowy. Bardzo fajną rzeczą jest gumowa stopka kolby, która jest naprawdę wygodna i pomocna.

Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń do jakości wykonania, co więcej jestem zaskoczony dokładnością i zbitą konstrukcją tego AUG.

 

Wrażenia ze strzelania opisze później. Na razie oddałem kilkanaście strzałów i muszę powiedzieć że moc jest, na pierwszy rzut oka, odpowiadająca opisom.

Link to post
Share on other sites

O augu mogę powiedzieć tylko tyle: 350fps, ładny dzwięk (nie hałasuje jak cymy), wykończenie bliskie wykończeniu TM (mamy w teamie dwa augi: TM i JG, nie byłem w stanie rozpoznać z większej odległości, który jest, który), body nie błyszczy się, z lunetą wygląda naprawdę bojowo icon_cool.gif, stabilny pod każdym względem (nic nie trzeszczy czy piszczy). Ogólnie (jak na razie) dobry stosunek ceny do jakości.

 

Informacje częściowo zaczerpnięte z recenzji kolegi z teamu.

 

Pozdrawiam

 

Mileś

Edited by szeregowy_miles
Link to post
Share on other sites

A jak bateria i ROF?

Witam,

 

bateria wodorkowa typu mini 1050 mAh, mierząc prąd i napięcie przy formatowaniu (rozładowywanie baterii żarówką samochodową 12V/21W do poziomu 7V) wyszło mi ok 1100 mAh. W praktyce obsłużyła jedną strzelankę i jeszcze musiałem ją rozładować. N/t ROF-u może po kolejnej strzelance coś powiem.

 

Pozdr. Pepper

Edited by Sgt. Pepper
Link to post
Share on other sites
czy zębatka ma 4 zastawki przeciwpowrotne

Są 4... jak by to miało jakieś wialkie znaczenie na pracę gearboxa ;)

wellach np nie...

W Wellach są zębatki XYT, a one standardowo mają 4 zapadki ;)

 

Co do tradycyjnych przyżądów celowniczych to są... plastikowe, typu flip-up. Wykonanie ich jest badziewne... zdecydowanie najgorszy element tego AEGa ;)

Link to post
Share on other sites

Witam,

wczoraj miałem okazje zobaczyć tą replikę i dobrze się jej przyjrzeć. na semi strzela niezbyt celnie, o dziwo na auto już jest znacznie lepiej a szybkostrzelność na bateri 9,6 intellecta 1100 jest naprawdę duża i tu spory plus dla AUGa. W porównaniu z Ak 74 Cymy (kulki 0.20) zasięg był o 5 metrów większy w Steyer-e (na kilkach 0,23). Wizualnie nie mogę do niczego porównać (CA i TM nie miałem w ręce), jednak musze przyznać ze nie odrzuca (plastik się nie świeci i jest chropowaty) ale i nie zachwyca (miejsca łączeń są widoczne), bezpiecznik jak mocniej się go wciśnie to potrafi wyjść na drugą stronę. W egzemplarzu który oglądałem kolega bardzo szybko zgubił element trzymający lufę w miejscu. Rączka przenia a raczej plastik na niej rozchodzi się i jest zrobiony (wydaje się) z gorszej jakości plastiku. Przy jego zakupie powinno się zmienić gumkę HU i najlepiej lufę na precyzyjną no i lunetę. Mam nadzieje, że temat bardziej się rozwinie, sam jestem ciekaw jak tego AUG-a można podkręcić do 420 fps. Krakman ma je mieć w sklepie za 2-3 tygodnie, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

potwierdzam fakt kiepskiej celności tego Auga na semi. Początkowo miałem ten sam efekt, ale w miarę docierania się gumki HU ( i po wcześniejszym przesmarowaniu silikonem) rozrzut zmalał. Jest jednak za wcześnie aby obiektywnie stwierdzić czy to kwestia jakości gumy HU, czy raczej jej geometrii.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites
Są 4... jak by to miało jakieś wialkie znaczenie na pracę gearboxa

 

Przy 2 zapadkach częściej zdarzało sie że pobierał po 2 kulki.

 

 

 

W Wellach są zębatki XYT, a one standardowo mają 4 zapadki

 

Są XYT ale ja w swoim wellu nie zauważyłem 4 zapadek tylko 2...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moc jest dużo większa jednak z celnością kiepsko; da się ustrzelić ale w CA jak strzelałem to wydawało mi się, że koleś wstawił precke a ten mi mówi, że to stok więc...

Nie dam rady już tego niestety sprawdzić - giwerę miałem tylko przez 2 dni do dyspozycji.

Edited by luglo
Link to post
Share on other sites

Mógł byś opisać tą niecelność? Mniej więcej w jakim stopniu nie można w coś trafić? Czy w kartke A4 z odległości 30-40m da sie trafić?

 

PS. Prosił bym o wypowiedzenie sie innych użytkowników tej broni, bo może to tylko jeden egzemplarz taki był...

Link to post
Share on other sites

Panowie,

strzał skuteczny w cel o szerokości 30cm i oddalony o 42m jest normą. Nie jest to maksymalny skuteczny zasięg bo takiego nie sprawdzałem. I tyle mogę powiedzieć; precyzja strzału jest dostateczna. Podobnie z dokładnością na tym dystansie strzela Cyma 028 tyle, że słabiej. Ogólnie jest nie najgorzej ale jest trochę do poprawy (precka, silikon HU, łożyska ślizgowe stalowe) i wtedy można spokojnie wyruszyć w pole :killer:

 

PS

Sprawdziłem 2 identyczne modele - nie widać różnic.

Link to post
Share on other sites

Miałem tą giwerkę w łapkach i muszę stwierdzić, że za te pieniądze jest to świetna replika, aczkolwiek kumpel powiedział, że na początku trzeba bodajże wymienić gumkę hop-up i coś tam jeszcze, ale nie pamiętam co takiego. Celność - przyzwoita, moc - byłem bardzo zaskoczony, to samo zasięg. Porównując do AK Cymy jest mocniejsza, zasięg jest lepszy, ale celność trochę gorsza. Oczywiście precka powinna rozwiązać tą sprawę. Osobiście polecam.

Link to post
Share on other sites

@up

Pewniemówił o prowadnicy. Bo przy sprężynie 120 długo plastok nie pociągnie.

 

Co do celności. Zwracam honor. Dziś strzelałem sobie moim G36C i z około 30 metrów trafiałem w taki komin metwlowy, taki podobny do puszki. A w G36C lufa jest 25cm :lol:

Edited by Placek
Link to post
Share on other sites

Ta giwerka jest świetna. Poczynając od wykonania (tylko przyżądy celownicze są badziewne) extra! Waga też prawidłowa. broń jest idealnie wyważona - można strzelać z jednej reki co przy ponad 3kg. wagi jest rzadkością. I strzela też super. Zasięgu nie mierzyłem ale na strzelance było pare TM i CA i strzelalem sie z nimi jak równy z równym.

Strzelalem na 0,23 i są troche za lekkie musze sprawdzić 0,25.

Teraz czas na tuning. Pierwsze co to HU silikonowa i Cylinder Typ 0 bo przy lufie 510mm (stock) to ąz się prosi.

Gun warty każdego grosza. Gorąco polecam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...