Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 702
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o robienie zdjęć, to - tak jak mówił foka - powinna być na nich biała kartka. A najlepiej kartonik sprzedawany w folii w sklepach fotograficznych bo wszystkie takie kartoniki mają ten sam odcień bieli. Przy tym fotografia powinna być zrobiona tak, aby kartonik był dobrze widoczny, najlepiej oparty o kamizelkę. Flesz nie jest konieczny. Następnie w programie do obróbki zdjęć ustawiamy balans bieli w zgodności z kartonikiem (niektóre cyfraki mają wbudowaną taką opcję).

 

Jeszcze dwie sprawy: po pierwsze, czy do wyciągnięcia rączki rozkładającej całą kamizelkę trzeba dużo siły? Na tyle dużo, żeby np. przy czołganiu się nie rozłożył mi jej jakiś korzeń? :P A po drugie: czy ktoś już popsuł tą kamizelkę? :D

 

[Dziel wypowiedzi na akapity]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o robienie zdjęć, to - tak jak mówił foka - powinna być na nich biała kartka. A najlepiej kartonik sprzedawany w folii w sklepach fotograficznych bo wszystkie takie kartoniki mają ten sam odcień bieli. Przy tym fotografia powinna być zrobiona tak, aby kartonik był dobrze widoczny, najlepiej oparty o kamizelkę. Flesz nie jest konieczny. Następnie w programie do obróbki zdjęć ustawiamy balans bieli w zgodności z kartonikiem (niektóre cyfraki mają wbudowaną taką opcję).

 

 

Lustrzanki cyfrowe maja funkcje ustawiania balansu bieli w aparacie na podstawie np. kartki białej, bo nie wyobrażam sobie abym przy zdjęciach ślubnych dawał parze młodej kartkę do trzymania i robił im fotki z kartką w tle. Poza tym ten kto będzie z kartki na fotce wyciągał biel nie zawsze trafi w tą prawdziwą chyba że ma monitor po kalibracji kolorów. No i to już koniec offtopa.

Link to post
Share on other sites
Lustrzanki cyfrowe maja funkcje ustawiania balansu bieli w aparacie na podstawie np. kartki białej
Już stare automaty miały, choćby CanonA60 5 czy 6 lat temu. Tylko jeszcze trzeba umieć to obsłużyć. ;)

 

Chyba żadna kamizelka zintegrowana nie została zaprojektowana do czołgania się w niej.
Nie chciałem o tym pisać, ale skoro już ktoś zwrócił uwagę...

 

Od jakiegoś czasu oczekuję wysypu używanych CIRASów na komisie :) Kamizelka stała się bardzo modna i jazzy - pojawiło się mase tanich kopii dostepnych dosłownie dla każdego i ludzie zaczęli je masowo kupować. Nie biorą jednak jednego pod uwagę - dopasuj sprzęt do misji. Kamizelki typu CIRAS, MTV czy MCAV, ogólnie duże, ciężkie platecarriery są przeznaczone do akcji CQB czy DA. Jeździsz po mieście samochodem, coś się dzieje - wyskakujesz na kilka godzin i wracasz do samochodu.

 

Większość strzelanek, poza czasem trwania, jest zbliżona do operacji typowo leśnych - z czołganiem, przedzieraniem się przez krzaki itp. Platecarriery się do tego nie nadaja, nie do tego zostały opracowane.

 

Jeśli ktoś kupuje takiego CIRASa jako kolejną kamizelkę to ok - zależnie od rejonu działania wybiera co zabrać. Ale jako jedyna? Niepraktyczna moda.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś kupuje takiego CIRASa jako kolejną kamizelkę to ok - zależnie od rejonu działania wybiera co zabrać. Ale jako jedyna? Niepraktyczna moda.

true.

 

 

Co do kolorów... to zamiast bawić się z wielkim profesjonalizmem, to czy nie lepiej zrobić zdjęcia takimi samymi aparatami (ze względu na lampę błyskową), z takimi samymi ustawieniami balansu bieli, mocy lampy, ogniskowej, przesłony etc. przy minimalnym, bądź zerowym świetle - gdzie jedynym/głównym źródłem światła jest lampa blyskowa (taka sama). Zdjęcie oczywiście zrobione z podobnej odległości i pod podobnym kątem. Na pewno łatwiej jest znaleźć dwóch użytkowników chociażby takiego Canona A510 (to przykład), który ma funkcję manualnego wyboru w/w wartości. Mimo użycia prostego sprzętu i nie wielkiej znajomości nt. fotografii, mamy już dobre porównanie kolorów, a tak na wszelki wypadek można dodać takie samo lub też podobne tło.

Edited by GRSW_Szreder
Link to post
Share on other sites

A z szelkami co miałem zrobić? Jakoś nie lubię jak mi sie coś majta.

 

Możę Cię zaskoczę ale orginalny pokrowiec od Thermobacka 3L - a coś takiego (chyba) widzimy na zdjęciach jest tak skonstruowany żeby szelki dało się schować - właśnie kiedy przypinamy go do kamizelki na D-ringi. Trzeba je rozpiąć i schować pod ten podwóny nylon od wewnętrznej strony pokrowca i tam spiąć ponownie żeby nie wyłaziły.

 

http://www.juoksuhauta.net/images/thermo.jpg

 

Zdjęcie takie sobie ale widać - górne części szelek w rozcięcie u góry, dolne chowamy w skośne u dołu... proste.

 

 

 

Pomysł z zablokowaniem sobie QR - bezcenny...

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

Już wyjaśniam, kupiłem kamizelkę, bo mi sie podobała, Camel był tylko dodatkiem ( nie zastanawiałem sie jak go umocować ) To czy miała QR nie było dla mnei aż tak ważne ( przecież to kopia ), jest to dobrze, akurat bardziej gadget niż potrzeba rzecz w AS, przyczepiłem Camela tak jak uważałem za stosowne. To że przy okazji uniemożliwiłem sobie użycie QR mi nie przeszkadza, a napisałem to aby inni wiedzieli jakie są wady tego rozwiązania. Ten Camel akurat ma szelki a nie system taśm, a cena jego to skutecznie rekompensuje.

Link to post
Share on other sites

Właśnie onanizm gadżetowy polega na zakupie rzeczy, których się nie używa jak ta nieszczęsna kamizelka z QR'em...

 

 

Jak jesteś taki SŁODOWY to znajdź mi Cirasa za 299zł bez QR to zaraz go wymienię, a i pamiętaj o kolorze CB. A powiedz mi: wpadasz na strzelankę i krzyczysz dostałem i ciągniesz za QR? Ile razy go użyłeś w akcji, a nie aby się pochwalić kolegom? Zobaczcie co mam, mam QR i nawet działa, no coment...

Link to post
Share on other sites
Guest british
Dla mnie nie musi, ale jak ktoś jest onanistą gadgetowym to kupuje np. G&P i Camela do tego z taśmami.

 

Widzę pewien spadek poziomu, kiedyś jak ktoś chciał zabłysnąć, kupował Eagle albo LBT, teraz wystarczy airsoftowa kopia G&P :roll: .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...