Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 702
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i przyszedl. Foty robione totalnie na szybko, na wstepnym sensownym ustawieniu ladownic i zapinany samemu (cholernie ciezko - te "platy" z boku wywijaja sie do gory, CIRASa zdecydowanie lepiej zakladac z czyjas pomoca...). Kamizelka bez wkladow, chocby atrap - gola jak przyszla. Foty zawieraja rowniez ladownice i CamelBack - wszystko w CB. W ogole CB w wykonaniu G&P bardzo mnie zaskoczyl - moim skromnym zdaniem jest jasniejszy niz Guarder, ale przez to ladniejszy i lepiej wtapiajacy sie w kontraktowego MARPATa (opinia subiektywna, jednakze uzwam tez szpeju Guardera wiec mam porownanie). Zalezy jeszcze czy porownojemy do CB PointBlanka, SDSa czy jeszcze kogos innego. Generalnie ja uwazam CB G&P za jeden z lepszych odcieni (no i nie ma rozowych obszyc jak Guarder :-/...).

 

cirasfrontvq9.th.jpg

 

Z przodu, obwieszony ladownica na 6 magow do M16 i ID TAGiem.

 

cirasimarpatgv3.th.jpg

 

W zestawieniu z MARPATem. Zdjecie z lampa, ale kolor w miare identyczny z tym przy swietle dziennym (na moich ustawineiach monitora).

 

usmcbackly4.th.jpgcamelbackep1.th.jpg

 

CamelBack G&P - wklad dwulitrowy w stocku - foty z lampa i bez lampy.

 

usmcfrontag6.th.jpgreloadjc9.th.jpg

 

Kilka luznych, "pozowanych" zdjec w reszcie spzeju USMC.

 

Acha, do CIRASa nie jest dolaczona zadna isntrukcja - 3 godziny minely zanim doszedlem gdzie jest regulacja i w jaki sposob sie ona odbywa. Musze przyznac ze sprytnie i nowatorsko, ale przez to ze nie spotkalem sie z tym wczesniej - nie domyslilbym sie nigdy ze znajduje sie ona wlasnie pod tym cholernym rzepem ;-)... Ogolnie zpaowiada sie super... Musze sie jeszcze z wieloma rzeczami oswoic (wczesniej mialem LBV) ale zarowno kolor jak i modularny system ladownic bardzo mi sie podobaja.

Link to post
Share on other sites

cavtan - opieralm sie o zdjecia na WMASGu i Warriorze... Wedlug mnie ubrana jest dobrze, bo z tytulu "przerwy" w tasmach (regulacja) nie moge podpiac ladownicy - jest nierowna. Foty obwieszone ladownicami od strony gdzie jest uchwyt QR dowodza iz wlasnie to tam jest przod ;-). Jesli faktycznie pomylilem strony - oporzadzenie jest meganiewygodne. Gdy ubiore je zgodnei z zaleceniam cavtana pasy na ramionach wrzynaja sie i sa strasznie sztywne - nie moge 'wypuscic" ich w jedna badz druga strone bo kamizelka staje sie nierowna...

Link to post
Share on other sites

Wedlug mnie ubrana jest dobrze, bo z tytulu "przerwy" w tasmach (regulacja) nie moge podpiac ladownicy - jest nierowna.

Bo w życiu nie wszystko jest pod linijkę jak z żurnala a układ ładownic trzeba planować... Jak tak strasznie to przeszkadza to trzeba było kupić wersje Maritime innego producenta

 

Foty obwieszone ladownicami od strony gdzie jest uchwyt QR dowodza iz wlasnie to tam jest przod ;-).

To nie jest uchwyt od QR tylko uchwyt ewakuacyjny. Uchwyt od QR to ten mały uchwyt po prawej stronie koło pachy - zobacz sobie z resztą gdzie prowadzą linki.

 

Widać jeszcze sporo zabawy z regulacją Cię czeka :-P

Link to post
Share on other sites
Jesli faktycznie pomylilem strony - oporzadzenie jest meganiewygodne. Gdy ubiore je zgodnei z zaleceniam cavtana pasy na ramionach wrzynaja sie i sa strasznie sztywne - nie moge 'wypuscic" ich w jedna badz druga strone bo kamizelka staje sie nierowna...

Albo ja porzadnie wyreguluj albo schudnij. Moze zle lezy pzrez te uber pro naszywki? pomsyl nad tym.

 

Teraz przypomina mi sie stara dyskusja, a propos mojego starego STRIKE chest harness, gdzie magi mialem po prawej stronie... Hargin sie dowalal, ze jestem kretynem, nie noszac ich po prawej stronie. Yeah.

Ale tyl na przod... to jest cos !

 

Na marginesie, ja musze pzelazic ladne pare kwadransow w kamizelce, zeby wreszcie wyregulowac ja odpowiednio, ustawic wszystkie ladownice tak jak powinny byc, a i tak nigdy nie bedzie tak dobrze jak w starych polskich paso-szelkach lubawy !

Link to post
Share on other sites

LOL, OWNED xD. Dobra, jutro bede myslal i regulowal... Za cholere nie wiem jak moze Wam byc wygodniej w tym CIRASie w druga strone (wlasciwa) - moze ktos mi sprzeda zloty srodek na noszenie tej kamizeli, ale dla mnie jest ona w takim razie PO PROSTU NIEWYGODNA...

 

Co do stron - raz ze podkreslalem ze nie bylo instrukcji xD a dwa - byly zdjecia gdzie koles na TYLNEJ - jak juz ustlailismy - stronie mial ladownice na magi do M16... I tych zdjec bylo multum... Wytlumaczy mi ktos jak mozna wygodnie wyciagnac magi do karabinka od strony plecow?

 

@Stolar - to nie jest liczba Szatana tylko liczba Patryka Geryla - zwiastuje hiperaktywnosc Slonca i koniec swiata w 2012 ;-).

 

Powaznie... Wszyscy sie tym tak zachwycali i ja widze ze uklad ladownic to jedna wielka ugoda z samym soba... To ma byc ten genialny system modulowy? Zenada... Nie moge siegac magazynkow tak jak mi wygodnie, tylko musze przestawic ladownice tam gdzie sie tasmy zgadzaja... Szczerze mowiac jestem ogromnie zawiedziony...

 

Co do QR - ktos na warriorze pisal ze uchwyt jest u dolu kamizelki. Jak to z tym w koncu jest?

Link to post
Share on other sites
Co do stron - raz ze podkreslalem ze nie bylo instrukcji xD a dwa - byly zdjecia gdzie koles na TYLNEJ - jak juz ustlailismy - stronie mial ladownice na magi do M16... I tych zdjec bylo multum...
Pokaż mnie to multum. A może oglądałeś foty kamizelek Maritime?

 

Wytlumaczy mi ktos jak mozna wygodnie wyciagnac magi do karabinka od strony plecow?
Z magami nie widziałem, ale flashbnagi często się nosi na plecach.

 

Wszyscy sie tym tak zachwycali i ja widze ze uklad ladownic to jedna wielka ugoda z samym soba... To ma byc ten genialny system modulowy? Zenada...
Fakt, cale sily zbrojne US muszą mieć przewalone...

 

Nie moge siegac magazynkow tak jak mi wygodnie, tylko musze przestawic ladownice tam gdzie sie tasmy zgadzaja...
Bo w Landzie jest ta powalona klapka i trzeba kombinować. Maritime jest lepszy :mrgreen: i m.in. dlatego SF go wolą ;)

 

Co do QR - ktos na warriorze pisal ze uchwyt jest u dolu kamizelki. Jak to z tym w koncu jest?
Nie macałem Landa, ale podobno z przodu pod spodem jest.
Link to post
Share on other sites

@Foka - owszem, jest z przodu na dole... Cyzli co? Wersja Land ma 2 uchwyty QR? Jeden na dole i drugi ten "rzepiaty pasek"?

 

Nie mowie ze modulowka to badziew - owszem, najlepsze co wymyslono - przyznaje. Mozesz ustawic ladownice duzo wygodniej niz jest to ustalone w klasycznych systemach oporzadzenia. Ale wszelkie historie o pelnej dowolnosci ladownic mozna wsadzic miedzy bajki...

 

Klapka w landzie to faktycznie koszmar... Czytalem w innych tematach ze uzywasz CIRASa... Skoro tak psioczysz, rozumiem ze uzywasz wersji Maritime :->?

 

Co do zdjec - szukalem, ale znalezc nie moglem na chwile obecna... Jak nzajde to wkleje, bo wiem ze widzialem.. .Dzisiaj nawet... Wczoraj caly dzien regulowalem kamizelke normalnie, az w koncu trafilem na zdjecie petenta ktory umiescil ladownice na magi do M16 z tylu - uznalem wiec ze tak ma byc i "zamienilem stronami", czego efekt widac na zdjeciach (PWNED x2 xD). Obiecuje poprawe i prosze o grzechow odkupienie ^_^. A naszywek nie zdejme - niech mi ktos zabroni ;-)...

Edited by maxavelli
Link to post
Share on other sites

@Stolar - to nie jest liczba Szatana tylko liczba Patryka Geryla - zwiastuje hiperaktywnosc Slonca i koniec swiata w 2012 ;-).

 

Kto by to nie był zepsuł Ci kamizelkę ;-)

 

Nie moge siegac magazynkow tak jak mi wygodnie, tylko musze przestawic ladownice tam gdzie sie tasmy zgadzaja...

Wystarczy na ten środkowy panel zamontować coś co zajmuje 4 przeszycia molle i po kłopocie: np. podwójną ładownice do emki.

 

Co do QR - ktos na warriorze pisal ze uchwyt jest u dolu kamizelki. Jak to z tym w koncu jest?

 

Tak jak pisałem – sprawdź dokąd prowadzą linki.

Link to post
Share on other sites
owszem, jest z przodu na dole... Cyzli co? Wersja Land ma 2 uchwyty QR? Jeden na dole i drugi ten "rzepiaty pasek"?
AFAIK - tak.

 

Skoro tak psioczysz, rozumiem ze uzywasz wersji Maritime :->?
Oczywiście :mrgreen: W wątku o ACU, gdzieś pod koniec, jest fota.
Link to post
Share on other sites

doloze jeszcze na 2 (choc z tego co wiem jest szerokosci ladownicy na radio i zajmuje 2 tasmy)

To się nie zrozumieliśmy – mój błąd. Pisząc podwójna miałem na myśli moduł 2 kieszeni obok siebie czyli w tym wypadku 2 podwójnych czyli łądowncie na 4 magi która zajmuje 4 palsy

 

@ Stolar - ta.... mam panel na 6 magow, doloze jeszcze na 2 (choc z tego co wiem jest szerokosci ladownicy na radio i zajmuje 2 tasmy)... choc mam 6 magow i starczy... Inne pomysly?

A kto Ci kazał kupować moduł na 6 magów? Trzeba było najpierw pomyśleć i zmontować przykładowo: 4 magi na tym środkowym panelu, jedna na 2 magi po lewo i jedna na 2 lub 4 po prawo. W takim układzie jak masz teraz najlepiej chyba sprzedać moduł na 6 magów lub się z kimś zamienić…

A że masz 6 magów to już w ogóle mi przykro. W takim układzie wystarczyła by Ci jakaś prostsza kamizelka albo szybkie ładownice na 1 mag każda...

 

Wszystko zależy jakie jeszcze ładownice będziesz montował i do czego potrzebujesz mieć dostęp. Jeśli przykładowo nie zamierzasz mieć nad lewym biodrem ładownic pistoletowych to od biedy możesz na cały lewy bok walnąć ładownice na 6 magów(albo na prawo jak Ci wygodniej). Na środek obojętne co byle sumarycznie nie szersze niż 4 przeszycia, i na prawo(lewo) jakieś utility.

 

Względnie nich Ci ktoś(krawiec zwykły powinien dać rade) przerobi ładownice na 6 magów na jedną na 4 i druga na 2.

Link to post
Share on other sites

Z magami nie widziałem, ale flashbnagi często się nosi na plecach.

 

Zdarza sie to, nawet w jakimś niedawnym Komandosie było zdjęcie jakiegos operatora sił specjalnym USA (nie pamiętam dokładnie jakich) i miał magi na plecach. Oprócz tego widziałem na filmiku z Iraku, jak gość strzela z M203, a po nowy nabój sięga do ładownicy znajdującej się na plecach kolegi.

Link to post
Share on other sites

Maxavelli. A co ty byś chciał, żeby w chinskiej kopii za 130$ Wszystko działało tak jak w Eaglowskim za 450$?

 

Szczerze mowiac to nawet nie zmiaerzlaem z tego korzystac... Po prostu dziwi mnie, ze G&P szczyci sie ze jao jedna z nielicznych kopii CIRASa posiada system QR - tymczasem widac ze kuleje i to mocno - nie ma sie czym chwalic.

 

1. Kamizelkę trzeba umieć złożyć, że się ładnie rozpadła.

2. Pamiętaj, że "ostra" jest obciążona wkłądami, SAPI, radiem (nie takim z allegro, które waży 100 g), magazynkami, granatmi itp i odpada dużo łatwiej.

 

ad.1. Nie umiem... Jeszcze... Jakies JPGi na podparcie ;-)?

ad.2. Czyli dociazenie kamizelki i zakup plyt SAPI rozwiaze problem? Moj CIRAS z wypchanymi ladownicami i pelnym CAMELem wazy 7-8 kg.

 

Zdarza sie to, nawet w jakimś niedawnym Komandosie było zdjęcie jakiegos operatora sił specjalnym USA (nie pamiętam dokładnie jakich) i miał magi na plecach. Oprócz tego widziałem na filmiku z Iraku, jak gość strzela z M203, a po nowy nabój sięga do ładownicy znajdującej się na plecach kolegi.

 

To chyba wyjasnia zasadnosc noszenia magow na plecach. Dzieki za info ;-). Bledu "lewego CIRASa" juz nie popelnie. Po kilkugodzinnej regulacji nareszcie jestem zadowolony z efektu, wszystko lezy tak jak powinno, dostalem cynk ze czesc "naramienna" z czasem sie wyrobi a sztywna jest dlatego, ze nowa. Ladownice podpialem - nie jest to tak wygodne jak bylo w "lewej" konfiguracji ale ogolnie da sie przezyc. I tak na razie moge sobie tylko gdybac dopoki nie sprawdze ustawienia w boju... Dzieki wszystkim za rady (zwlaszcza pewnej milej osobie ktora napisala mi PW i udzielila wielu informacji), mam nadzieje ze mieliscie ubaw :-|. Pozdrawiam...

 

EDIT : Ktos to wydzieli tak jak foka prosil? Bo zrobil sie niezly bajzel dla kogos szukajacego informacji o G&P...

Edited by maxavelli
Link to post
Share on other sites
ad.1. Nie umiem... Jeszcze... Jakies JPGi na podparcie
Nie chce mnie siem.

Ogólnie jak ja dostałem kamizelkę, to od nowości była żle złożona, tzn były poprzekładane pasy - coś w sylu lewy boczny, prawy boczny, szelka itd. W takim układzie przy zwolnieniu sznurek spinający to w całość byłniejako ciągniety naraz w kilku kierunkach i się klinował. Jak złożysz to tak, że będą - dwa pasy lewe, dwa pasy prawe, dwie szelki to kamizelka rozpadnie się łatwiej.

 

ad.2. Czyli dociazenie kamizelki i zakup plyt SAPI rozwiaze problem? Moj CIRAS z wypchanymi ladownicami i pelnym CAMELem wazy 7-8 kg
Prawdziwa ważyłaby ze dwa razy tyle... co najmniej... Po 2-3 kg na każdy z wkładów miękkich, po 2-3 na każdą płytę SAPI i już pusta kamizelka waży min. 8kg. A dolicz 2-3 kg wody, kiedyś liczyliśmy, nie pamiętam, powiedzmy 5-6 kg amunicji 5,56 mm, 2-4 magi do zapasu, granaty, radio, nóż... Będzie pod 20 kg.

 

mam nadzieje ze mieliscie ubaw
Oj tak :mregreen:
Link to post
Share on other sites

ja nie mam g&p ale milspex/proud i jakos nie mam problemow z QR - za kazdym razem dziala idealnie nawet z pusta kamizelka bez ladownic

 

ale ciesz sie za pomoca tych fotek stales sie "sławny" :):)

Edited by PPone
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...