Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 702
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

SAPI lub ESAPI. 2/3 lub 1 profilowe, z podcięciami lub bez. Rozmiar zależny od rozmiaru kamizelki o ile wiem - w każdym razie do orginalnego CIRASA L bez problemu pasowały SAPI/ESAPI w rozmiarze L (25x30)

 

 

A ja mam w moim G&P plastikowe płytki od gunsmoke'a. Płytki M-ki, kamizelka - L-ka. Przednia trochę się porusza, ale nie wydaje mi się, żeby dało radę wsadzić tam L-kę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Skąd my to znamy. Masz szczęście kolego że akurat kiedyś zrobiłem coś takiego. Instrukcja dotyczy regulacji i pokazana jest na orginalnym MAR-CIRASie, ale zakładam że kopia jest wierna jeśli chodzi o sposób składania. Jeśli to CIRAS LAND to też powinieneś ogarnąć bo różnice nie są wielkie.

 

1: Rozłożyć kamizelkę na płask, upewnić się że mamy dostęp do klapy na plecach.

 

2:Otworzyć klapę dostępową na plecach kamizelki. Wyjąć kabel systemu QR z "pętelki"- nie trzeba wyciągać uchwytu z kablem, wystarczy wyjąć końcówkę linki.

 

PICT3089.jpg

 

3:Wyciągnąć końcówki zewnętrznego i wewnętrznego cummerbunda (stabilizującego pasa elastycznego) oraz szelek. Ustalić pożądaną długość szelek i z powrotem przełożyć "pętelkę" przez okute oczka szelek, po czym zablokować linką - przymierzyć, upewnić się że długość jest dobra (dolna krawędź kamizelki powinna być mniej więcej na wysokości pępka, lub ciut niżej). Zdjąć kamizelkę, wyjąć linkę (tulenowaty kawałek taśmy na zdjęciu służy do zamocowania końcówki linki QR po przełożeniu jej przez pętelkę)

 

PICT3093.jpg

 

Wszystkie elementy wyciągnięte:

PICT3090.jpg

 

4: Jeśli ustaliliśmy już długość szelek, kolejno na "pętelkę" nakładamy - taśmy wewnętrznego cummerbunda (elastyczny pas powinien przechodzić przez wewnętrzne płaskie szlufki widoczne na zdjęciu. Na koniec nakładamy taśmy zewnętrznego cummerbunda. Regulację obwodu obu cummerbundów uzyskujemy przekładając pętelkę przez odpowiednie oczka. Kiedy wszystkie taśmy są już przełożone przez pętelkę, ponownie zabezpieczamy je linką, a jej końcówkę umieszczamy w "tunelu". Zamykamy i zabezpieczamy klapę dostępową.

 

Szlufka wewnętrznego cummerbunda

PICT3092.jpg

 

Wszystkie elementy przełożone przez pętelkę i zabezpieczone linką:

PICT3087.jpg

 

6. Na koniec zdejmujemy i odpowiednio mocujemy poduszki na szelkach kamizelki.

 

PICT3101.jpg

 

Ot i tyle...

 

PS. Po złożeniu zaleca się kilkakrotne przetestowanie systemu QR, dla upewnienia się czy działa poprawnie. Przypominam że będzie on działał prawidłowo dopiero z kamizelką odpowiednio obciążoną - miękkimi i twardymi wkładami balistycznymi (ok 10 kg w sumie przy klasie IV) oraz wypełnionymi kieszeniami.

Link to post
Share on other sites

Osz kurka, dopiero obejrzenie tego dokumentu uświadomiło mi jaka to tandeta te podróby...

 

z tego co zrozumiałem to prezentacja została zrobiona na oryginale, ciras od G&P wygląda identycznie łącznie z kolorem który jest taki sam jak na tych zdjęciach powyżej ( na capri i spec'u kolorki są przekłamane i to mocno. Wyglądają na żółte, piaskowe)

 

ps u mnie jest jeszcze jedna pętelka z "sznurówki i niemam pojęcia do czego jej użyć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...