Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Pewnie, są czołgi i inne ustrojstwa...ba nawet jest bomba atomowa... Tyle, że zaczynasz mocno hipotetyzować
To Ty fantazjujesz o wspaniałym snajperze, jak Tom Berendżer ;)

Wiesz co się dzieje na polu walki ze snajperem, który nie zmienia pozycji?

http://youtube.com/watch?v=P1_KkeTauME

http://youtube.com/watch?v=ip4L0RPfPm4

I tak było co najmniej od I wś.

 

A czasami i zmiana pozycji nie pomoże ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cytuje "Chociaż doskonałe wyposażenie ułatwia wykonanie zadania przez strzelca wyborowego, to podstawą jego skuteczności jest długotrwały trening. Dobrze wyszkolony strzelec wyborowy, wyposażony w zwykłą broń myśliwską będzie znacznie skuteczniejszy niż myśliwy z doskonałym i precyzyjnym karabinem wyborowym".

Link to post
Share on other sites

Hmm proponuję next razem najpierw Szczypik pomyśl... potem przemyśł to o czym pomyślałeś..... i dopiero wtedy napisz pytanie....

 

Jakoś nie bardzo wiem o co Ci chodzi ale strzelam że chciałbyś wiedzieć ile fpsów gwarantuje jakiś przyzwoity zasięg...

 

Trudna sprawa czasem mając 450 można mieć większy zasięg niż mając 500 fpsów. Generalnie zakłądając że masz wszystko w porządku poustawiane, dopasowane i działające to snajperka powinna wg mnie się plasować od jakichś 500 w zwyż. To powino zagwarantować jakieś 70 metrów zasięgu skutecznego.

Link to post
Share on other sites

Hmm proponuję next razem najpierw Szczypik pomyśl... potem przemyśł to o czym pomyślałeś..... i dopiero wtedy napisz pytanie....

 

Jakoś nie bardzo wiem o co Ci chodzi ale strzelam że chciałbyś wiedzieć ile fpsów gwarantuje jakiś przyzwoity zasięg...

 

Trudna sprawa czasem mając 450 można mieć większy zasięg niż mając 500 fpsów. Generalnie zakłądając że masz wszystko w porządku poustawiane, dopasowane i działające to snajperka powinna wg mnie się plasować od jakichś 500 w zwyż. To powino zagwarantować jakieś 70 metrów zasięgu skutecznego.

kolega ma M14 po tuningu,wg opisu części powinien mieć ok 440 fps,zasięg ok 60 m.Ale jeszcze zasięg zależy np.od kulek,bo na jednych 60m ,na innych 40m.

Link to post
Share on other sites

Kończyłem czytać ten temat jakoś na wiosne, i już wtedy po porzadnym podsumowaniu mozna było powiedziec ze powiedziane\wyjasnione zostało już wszystko.

 

Cofając sie tam dzisiaj... i czytajac dalej... nadal to podtrzymuje. Zamknij Ktoś ten temat , przyklej najlepiej ;-) (aby początkujący nie musieli zakładac podobnych gdy zniknie na innej stronie) i miej litość.

 

P.S.

Thor nie wiem skąd Ty czerpiesz siłe na odpisywanie na kolejne głupie posty w stylu : "a mój kolega... ", "kupiłem mp001.." , "jestem snajperem z shotgunem!!.." :wink: heh ale podziwiam ;-)

 

____________

Pozdrawiam

***BaUEr***

Link to post
Share on other sites

Dziś wieczorem zrobię tu porządek ;)

 

Niestety ten temat dla mnie jest za ciężki do "posprzatania" zamykam i tyle. Jak powycinałbym pewne posty to byłby pretensje, z drugiej strony wyselekcjonowanie tylko "sensownych" często wyglądałoby na wyrwane z kontekstu więc tez nie ma sensu. Zrobienie tego z sensem zajełoby mi przynajniej tydzień więc sorry ale musze trochę czasem pozarabiac na chlebek ;)Zamykam i tyle. Jak znajdę sposób na pocięcie tak żeby wyglądąło to "dobrze" to przyklei się "esensje".

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Zauważcie że w miarę zwiększania swojego zasięgu maksymalnego, zwiększa się też zasięg z którego strzału oddać nie można, z mam nadzieję oczywistych dla wszystkich względów. Dlatego moim zdaniem nie ma co dążyć do jak największej ilości fps, lecz do optymalnego zbilansowania mocy tak aby zasięg maksymalny był zadowalający, a przy tym replika była bezpieczna na bliższych dystansach. Jedyną słuszną metodą na pogodzenie zasięgu i bezpieczeństwa są modele gazowe z regulacją uwalnianego gazu, lecz w tym temacie rozmawiamy o sprężynach, tak więc uważam że m170 w zupełności wystarcza, a m190 powinna być używana jedynie w terenie na którym występują duże odsłonięte obszary, a nie w lesie gdzie widoczność i tak ogranicza się do 30-40 metrów. Zamiast szukać zasięgu w mocy lepiej poszukajcie go poprzez wymianę elementów odpowiedzialnych za precyzję strzału.

 

Tyle ode mnie i pamiętajcie, że dobra zabawa kończy się tam gdzie zaczyna się niebezpieczeństwo, chodź zapewne wielu uważa inaczej.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tyle że jak zmniejszysz prędkość wylotową kulki to co z regulacją HU? Wiesz ile by to zajęło? Chyba że wywalasz HU i robisz coś ala RAM'y. Ale mi to akurat się nie podoba. Bo nie widze po prostu sensu w tym zmniejszaniu prędkości wylotowej. Osobiście wolałabym wprowadzić ogólno polskie zasady. Od jakiej ilości fps jest potrzeba posiadania broni bocznej (najlepiej klaka lub inna ale tez z rozsądnym fpsem) i z jakiej odległości może być oddawanay strzał z repliki o danej mocy. Typu powyżej 500 fps - min 25/30 metrów. Powyżej 600 fps min 35 metrów powyżej 700 fps wiecej niż 50 metrów. Oczywiście nikt nie bedzie ganiał z metrem. Ale wydaje mi się że najczęściej do takich osiągów swoje repliki doprowadzają rozsądni gracze którzy potrafią ją wykorzystać i beda tak samo dobrze potrafili ocenić dystans. ASG to zabawa i czasem wypadałoby zachowac honor i jak przeciwnik jest 10 metrów od Nas to się zwyczajnie poddać. Albo przykampić i poczekać aż odejdzie. Bo znam wiele przypadków gdzie "snajper" co miał ponad 500 fps bez precki wchodził do budynku bo chciał zająć miejsce na dachu w oknie gdzieś wysoko (bo CS robi wode z mózgu) i jak napotkał szturmowca to nie wahał się z oddaniem strzału. Taka replika jest do dupy bo ani nie trafi sie na wiecej niż 50 metrów a z dystansu niewiele mniejszego od zasięgu "maxymalnego" celnego można zrobić krzywde. ASG nie dla dzieci tylko dla LUDZI myślacych poważnie bo znam sporo osób co mają po więcje niż np te 18 lat a niejeden 14 latek umie się poważniej zachować (nie tlyko na strzelance) Jak ktoś bedzie miał replike i z 1000 fps to gdy bedzie miał poukładane w głowie to będą się bali grać z nim Ci którzy nie umią pogodzić się z tym że ktoś ma lepszy zasięg osiągi i wogóle.

Link to post
Share on other sites

ZAsady zasadami- i tak nikt nie będzie tego sprawdzał, kontrolował i egzekwował. Ale zdrowy rozsądek i wykluczenie ze strzelanek "elementów niepożądanych" jest na miejscu i sensowne.

 

170 wystarcza? W czasach kiedy stockowe chinole dochodzą do 450fps?! Chyba kpisz. Jesli chcesz byc snajperem to jednak 550fps powoli niestety przestaje wystarczać (nie sądziłem że kiedys to stwierdzę ale tak jest!).

Link to post
Share on other sites

Taka moc i tak wedłyg mnie juz jest "zabójcza" w rekach kogoś kto nie ma chociaż troche oleju w głowie dlatego uważam, że powinny istnieć jakieś ograniczenia w mocy replik a przynajmniej uswiadomienie z jakiej odległości można bespiecznie oddać strzał przy danej mocy.

Link to post
Share on other sites

i co że stock chinol mate 450 fps?:/ jak celnośc i powtarzalnośc strzałów jest mniej niż marna. Z ciekawości kiedyś w nocy zrobiłem z kumplem 1 vs 1 bo kupił emke z JG co ma 430 fps i twierdził że nie mam szans. Więc włożyłem stock (oprócz komory precki gumki) i na tych 460 fpsach co miałem mierzone nie tak dawno strzelałem kulkami 0.36 bo niestety innych nie miałem i powiem Ci że koleś choć bawi się w ASG troche krócej odemnie i jechał ciągle serią to miał mało do powiedzenia. O ile dobrze pamietam to 2 razy mnie zdjął (z czego ja poczułem tlyko raz ale mogłem się mylić) a ja go ok 12 czy 13. Graliśmy w nocy przy pełni i bezchmurnym niebie wiec na terenie który mam nieopodal domu bawi się zajebiście;) Dobry trening na wzrok:P Także wydaje mi się że snajperke to dla mnie M170 + szczelny układ w góre a wyborówka to M150 + szczelny układ i tyle. A to że czasem napotka się gostka co ma 400 fps i ponad no to trudno:) i tak można mu nieźle przetrzepać skóre. Jak wsadziłem M190 to z ok 40/45 może nawet 50 metrów w zwykła koszulke strzał zostawiał porządnego siniaka na skórze. A ja nie chce być wytykany palcami a z M170 radze sobie doskonale (w moim odczuciu) bo bawie się świetnie i nie czuje strachu gdy widze kolesi z chinolami stock. Jak chcesz się bać takiego chinola to koleś musi dołożyć na dobrą szczelną komore dobrą precke i gumke. I wtedy można pogadać. Ale to juz jest cena bliska 1 k zł więc zapewniam Cię że lepiej kupić CA czy G&P i mieć to samo tyle że z słabszym fpsem ale taka sama celnością jak taki chinol za 600 zł plus 400 zł na precke gume i komore :)

Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak by to wyglądało w dzień?

 

Chinol z 450fps- 700zł gumka HU- 28zł teflonfix- 2zł i mamy już PRZESRANE jak nas zobaczy. Wystarczy że podniesie lufe o pare stopni i ma szybki palec do podkręcania hi-capa. A sens istnienia snajpera polega właśnie na tym że ma przewagę zasięgu. To że kolega dostał od Ciebie wciry to tylko kwestia tego że dobrze sie kryjesz, cicho łazisz i jesteś cierpliwy- fpsy nic tu nie mają, mogłes miec i 250fps i bys wygrał.

Link to post
Share on other sites

a wg Ciebie snajper to tylko przewaga zasięgu?:/ Bo coś Ci się dex troche dzis chyba pomyrdało. To właśnie do odróżnia snajperka od teminatorów że umie się skradać zachować cicho wypracować dogodną pozycje. Gwarantuje Ci że jak masz niezły staż i jesteś dobrze "wyszkolony" to przeciętniak z AEGiem z taką samą ilością fps również dużo do powiedzenia nie bedzie miał. Jak boisz się tej zacierającej przewagi to zamiast kupować M190 weź troche wolnego czasu i poćwicz wyżej wymienione cechy wybijające snajpera;) Pzdr

 

P.S nie wiem co za róznica czy w dzień czy w nocy bo on widział tyle co ja a ja tyle co on. Żaden z Nas nie miał "wspomagaczy" tyle że ja lunete z podświetleniem a on kolimator co w moim odczuciu ułatwia nakierowanie na cel a nie odnajdywanie go:)

Edited by Stricker
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...