Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ceną,zasięgiem,mocą,wykonaniem.

 

Taaak ceną to na pewno. Zasxięgiem... hmm szot ma jakieś 35-40 metry jak dobrze zawieje skutecznego tak jak i ta "snajperka". No może snajperka ma 42 metry. Wykonaniem... nie będę się kłócił na pewno taaak.. zwłaszcza w porównaniu do porządnych replik ;)

Link to post
Share on other sites

To jest snajperka za 300 stówy...nie opłaca się w nią inwestowac. Ewentualnie w to: - http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=747 .

Jest to kompatybilne z jego droższym odpowiednikiem, tzn. masz do wyboru wszystkei części Maruzena.

470 fps to nie jest jeszcze taka duża przewaga nad aegami,zwłaszcza tunigowanymi.Ale dobra baza do tuningu,bo wg.mnie snajpa powinna mieć już te ok600 fps.A za 300 zł nie ma snajperki,jedynie zabawka do strzelania w ogrodzie z nieco mocniejszymi bebechami,"nieco".

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, ze każdą stockową snajperą można sobie co najwyzej popykać do krasnali w ogródku. Nawet ta kultowa VSRka i APS 2 mają na starcie mniej jak 400 fps.

 

Tak czy inaczej warrior jest obecnie niezłym wyborem, bo za jakieś 1600 zł (stock 400 zł, dwójnóg 100 zł, luneta 100 zł, cylinder i części z nim związane 600 zł, precka + adapter + tłumik 400 zł)można mieć bardzo solidna snajpe z 620 fps, walącą efektywnie na 75-80 metrów. Do tego bez znajomego tokarza i importu części z chin. Innymi słowy zabieg, który z mp001 i m6 nie wychodził.

 

Nie mniej to o czym pisze, plus wszystko z 5 postów w gore to raczej dyskusja o tym "dlaczego nie można mieć snajpy za 300 zł" a nie na temat zasięgu.

Link to post
Share on other sites

...a wiesz co to jest Maruzen? To jest to: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1598

Tamta "zabawka dla dzieci" jest kompatybilna z tym cackiem. To jest moim zdaniem najlepszy wybór z tych tańszych.

 

PS: Wszystkie ASG są zabawkami, tylko osoby strzelające się nazywają je dumnie replikami :P

źle się wyraziłem może,mówiąc "zabawka" chodziło mi o te wszystkie kopie VSR,a nie o warriora. ;-)

Link to post
Share on other sites

Tak entuzjastycznie zachwycając się zasięgiem zapominacie że nie zawsze można go wykorzystać. Taka postawa eskaluje "wyścig zbrojeń" i niedługo snajper "będzie musiał" mieć te 800fps bo większość dociągnie repliki do 600. Do tego pojawiają się pytania o zasięg poniżej którego można prowadzić ostrzał z 600 fps-owej repliki. To dodatkowo ogranicza zabawę. Czy więc trochę się z tym zasięgiem nie zapendziliśmy?

Link to post
Share on other sites

Raczej nie podpucha.. Tu coraz więcej "młodych wilków" wyznaje zasadę że bawić się w ASG to znaczy strzelać na lewo i prawo do wszystkiego co się rusza i pchać się wszędzie tam gdzie można sobie coś ustrzelić..... Tylko nie kumam po co tacy pchają sie do działu "snajperzy..."

Link to post
Share on other sites

No wiesz...w zdecydowanej większości to osoby dopiero uczące się. Kilka miesięcy temu sam tak robiłem i zadawałem pytania na lewo i prawo dotyczące snajpienia, upgrade itp. Teraz wiem mniej więcej "z czym to się je".

 

No dobra, skończmy już z tym offtopem :P

Link to post
Share on other sites

Możecie mówić o broni bocznej, tylko jak zniwelować błędy w ocenie odległości? Czy to już 20 m i cz blisko czy jeszcze nie? A im większa moc repliki tym rośnie minimalna bezpieczna odległość strzelania i to szybciej niż maksymalny skuteczny zasięg. Może wyjść głupia sprawa kiedy minimalny bezpieczny zasięg jest wyższy od zasięgu wzroku np w lesie, a broń boczna żeby to zniwelować musiała by mieć zbyt dużą moc (no chyba że boczne M4 :wink: )... robi się mała paranoja. Do tego oczywiście przeciwnicy wcale nie chcą biegać po otwartej przestrzeni i okazuje się że ordynarnie pakują się poniżej twojego minimalnego zasięgu . Poza tym to zabawa a snajperzy to nie jakieś elitarne grono z bronią powyżej 1000 zł.

Link to post
Share on other sites

Irwin więc proponuję dobić do standardów realnych snajperów i masz po sprawie. 90% snajperów (o czym już pisałem wcześniej w którymś z wątkoów (broń boczna chyba)) taszczy ze sobą snajperski karabin plus najzwyklejszą w świecie broń etatową (M4/AK/AUG/itp) i chyba to eliminuje problemy odległości "bezpiecznych" ??

 

Problemem w dziale "Snajperzy i kamuflaż" jest to że 80% ludzi tu piszących czerpie wiedzę i zasady "snajperstwa" z filmów z Tomem Berengerem i temu podobnych zamiast zadać sobie trud i poznać prawdę o tym jakiej broni i jak używają snajperzy, na jakie "rodzaje" sie dzielą (snajperzy nie broń, choć ma to ze sobą nierozerwalny związek) itp/itd.... I niestety wątki typu "zasięg", "broń boczna" itp będą rosły do absurdalnych rozmiarów i będą powtarzały się w nieskończoność bo zawsze znajdą się "fantaści" a nie ludzie starajacy się "odtworzyć" w jakimś tam stopniu realia tej "profesji".

Link to post
Share on other sites

witam

 

ja napisze tak

 

APS Warior I ok 500zl - 470-490fps stock po tuningu niezbyt drogim ok 300zl

 

dostaniecie kolejne 160-200 fps jak dla mnie to dosc tanio- jak na replike Sniperska

 

fakt to jest giwera bolt action wiem mam maly relatywnie ROF ale przy tym zasiegu (ok90 skuteczny,oczywiscie z precka6,03) to ma mniejsze znaczenie. tym bardziej ze jest cicha.

 

ja sam chce kupic G3 jest piekna i moze byc samopowtarzalna(auto odpada jak dla mnie) i zrobic do 600fps ale to koszt min 1800zl

co daje samopowtarzalnosc tlumaczyc nie musze.

 

tyle o sinpach w asg ode mnie.

 

co do dzialalnosci snipera to snajper zlokalizowany to sinper 90% martwy.

wiec ghille jak najbardziej :)

 

sniper to i zasieg i camo w jednym i nie ma co sie bic o to.

duzo bylo o mozdziezach innym ciekawym sprzecie

sniper ktory sie pokazuje to idiota ,

bo celnie strzelac z kalacha powyzej 400m jest ciezko ale energia pocisku moze zabic nawet po 900-1000m "...czlowiek strzela pan bog kule nosi..." kto lubi ryzyko przypadkowego nawet ,ale postrzalu?

 

zgadzam sie ze rasowy sniper chodzi sam(a raczej z celowniczym bo bez niego to moze postrzelac nawyzej do bekasow:P)

ale sniper to nie to samo co strzelec wyborowy wiem ze powtarzac to co bylo juz napisane ale takie sa fakty.

strzelec wyborowy dziala razem z druzyna, i jest(w zasadzie byl...) jednym z lepszych antidotum na snipera... wypatrzonego.

 

co do broni: jest jej tyle ze nie ma o co sie scierac.

pierwszym typowo wyborowym karabinem sniperskim jest/byl SWD Dragunov.

wczesniej byly to normalne karabiny takie jakie miala reszta "piechociarzy".

tyle ze to byly perelki... najlepsze,nadokladniej wykonane sztuki z partii ktora wyszla z "fabryki". plus optyka oczywiscie:) to powinno dac wam do myslenia co do przewagi zasiegu:)

 

zeby obronic jej zwolennikow optyka daje mozliwosc prowadzenia celnego ognia na duzo dluzszym dystansie(oczywiste ale musialem napisac) ale donosnosc broni konwencjonalnej nie pozwala na beztroskie spacerowanie "bo jestem za daleko".

dla AK moze ale nich ekipa ma coz ciezszego i sypnie troche pestek??? pewnie nie trafi ale reka do gory jak kto chcialby zaryzykowac:P

poza tym jest takie cos jak radio, i jego konsekwencje:)

Link to post
Share on other sites

co do dzialalnosci snipera to snajper zlokalizowany to sinper 90% martwy.

wiec ghille jak najbardziej :)

Niekoniecznie, czasem wręcz wykorzystuje się obecnośc snajpera i pokazuje się go. Wtedy przeciwnik ma bardziej ograniczoną swobodę ruchu jeśli chodzi o teren otwarty.

 

Dodam jeszcze, że niezbędna jest łącznośc snajpera z resztą drużyny. Dobrą sprawą (osobą :-F ) jest jeszcze obserwator (tzw. przydupas). Obserwuje i przy okazji osłania snajpera przed podchodzącym wrogiem.

Link to post
Share on other sites
zgadzam sie ze rasowy sniper chodzi sam(a raczej z celowniczym bo bez niego to moze postrzelac nawyzej do bekasow:P)

 

Taaa razem z tym "celowniczym" jeszcze czołg za sobą ciąga coby celowniczy miał z czego celować....

 

 

co do broni: jest jej tyle ze nie ma o co sie scierac.

pierwszym typowo wyborowym karabinem sniperskim jest/byl SWD Dragunov.

wczesniej byly to normalne karabiny takie jakie miala reszta "piechociarzy

 

Ehhhh nie chce mi się nawet tego komentować.....

 

 

I mamy kolejnego fachowca który nawet nie zada sobie trudu żeby użyć poprawnych nazw, terminów i do tego sieje jakieś dziwne teorie na temat "historii" broni wyborowej.... :wink: A kilka postów wyżej pisałem o takich....

Link to post
Share on other sites

Heh, ja już wolałem nie komentowac reszty...Napisałem, zobaczyłem SWD i już odechciało mi się pisac, więc tylko wysłałem. Dokończe po krótkim załamaniu :P

 

ja sam chce kupic G3 jest piekna i moze byc samopowtarzalna(auto odpada jak dla mnie) i zrobic do 600fps ale to koszt min 1800zl

co daje samopowtarzalnosc tlumaczyc nie musze.

To nie jest temat o tym co ty chcesz kupic :P

 

 

Nie SNIPER, tylko snajper, pisz po polsku.

 

zeby obronic jej zwolennikow optyka daje mozliwosc prowadzenia celnego ognia na duzo dluzszym dystansie(oczywiste ale musialem napisac) ale donosnosc broni konwencjonalnej nie pozwala na beztroskie spacerowanie "bo jestem za daleko".

dla AK moze ale nich ekipa ma coz ciezszego i sypnie troche pestek??? pewnie nie trafi ale reka do gory jak kto chcialby zaryzykowac:P

Jak znajdziesz mi osobę, która by tego nie wiedziała, to jesteś dobry :D

Link to post
Share on other sites

Panowie wywołałem dysputę na temat wad i zalet broni za 300zł :evil: , ale głównym wątkiem było pytanie o zasięg tej repliki więc powtarzając się Jaki to ma zasięg!!! A co do czerpania wiedzy na temat działlności snajperów i ich broń to odsyłam do archiwalnych numerów MMS Komandos :poddanie:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...