Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P 90


Recommended Posts

  • Replies 340
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam dwie łądownice wszyte wprost w spodnie. Zmieszczą się 4. RAzem daje to 5 magów. Ja używam 2 lowów i jednego hi na zapas.

 

Najwygodnieszy sposób. W ogóle nie przeszkadzają w bieganiu, czołganiu itp.

 

Tak to wygląda.

 

p90a.jpg

p90b.jpg

 

Przedtem miałem ładownice udową na dwa magi na prawym udzie. Nie była zła. Niestety nie każda taka jest. Zależnie od budowy, pasków itp. niektóre ładownice są strasznie wkurzające - okręcają sie, zsuwają itp. Np. czołganie się w nich to nieporozumienie. W przypadku P90 trzeba też uważać, żeby za dużo piachu nie dostała się do magów przy czołganiu - są niestety wrażliwe. Zwłaszcza hi-capy.

 

W sumie miałem 3 zestawy ładownic, z czego jeden był wygodny. Kieszenie wszyte bezpośrednio w spodnie są jednak bez porównania wygodniejsze.

Link to post
Share on other sites

Fotki nie zrobię , bo akurat nei ma cyfraka. Rozprułem kieszenie spodni i przeszyłem po prostu na wymiar maga, doszyłem paski i rzepy. Ładownica zaczyna się w pionie od dołu tam gdzie kieszeń, a tylna krawędź jest na szwie. Z mojego półtorarocznego biegania z P90 wynikło, że takie umiejscowienie jest najwygodniejsze - łatwy dostęp, brak zawadzania.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jeśli ktoś z Was poszukuje ładownic do P90 to polecam ładownice na faty 140 dostępne na MIWO-Military. Można zamówic w kolorze czarnym/oliwce/dpm/cce i wz.93 pantera. Pojedyncze, podwójne i potrójne... Sam takie ostatnio nabyłem, trochę ryzykując, bo nie znałem ich dokładnych wymiarów, ale ku mojemu zaskoczeniu magazynek wchodzi jak ulał i siedzi pewnie, nie ma opcji aby wypadł :) Pozdrawiam.

 

Podaję link : http://www.miwo-military.com/index.php?go=08_10

Link to post
Share on other sites

Pisałem niedawno do MIWO odnośnie ładownic i oto odpowiedź:

Niestety w tym momencie nie dysponujemy ładownicami do magazynków FN P90 , ponieważ nie posiadamy takich magazynków, ale szefostwo postanowiło zakupić takie magazynki ( ze względu na duże ich zainteresowanie) i proszę sie kontaktować w tej sprawie z nami za ok.jakis miesiąc.
Link to post
Share on other sites

W odpowiedzi na prośbę zamieszczam fotki do potrójnej ładownicy, którą zakupiłem w MIWO, zamontowanej na modularnym pasie taktycznym :)

Widać, że na wysokość ładownice są jak szyte na miarę. W razie pytań, służę :) Pozdrawiam.

 

http://duck_and_cover.w.interia.pl/p90_1.jpg

http://duck_and_cover.w.interia.pl/p90_2.jpg

http://duck_and_cover.w.interia.pl/P90_3.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Troche odświeże temat. Mam pytanie co do kolimatora w wersjach sprzedawanych w Polsce (Link http://www.specshop.pl/product_info.php?pr...obbj9b70iqf671) , nie wiem czy róźnia się czymś od tych zagranicznych, ale napisałem tak na wypadek. Ale wracając do setna. Czy ten kolimator jest dobrej jakości, obiło mi się gdzieś o ucho że jest on do kitu z tąd to pytanie, przeczytałem cały ten temat i nie było nic o tym, wieć czy opłaca się kupować wersje z kolimatorem, czy lepiej kupić bez a kolimator dokupić jakiś inny?

Edited by JedyKnight
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Znam ludzi którzy nigdy nie zmieniliby tego kolimatora na nic innego i takich którzy wprost go nie cierpią i wolą coś większego. Więc pytanie który jest lepszy będzie chyba nie na miejscu, bo każdy lubi coś innego. Jedni kupują z pragmatycznego punktu widzenia i pasuje im to. Więc morał z tego jest taki, pewnie jak w większości przypadków, że jak nie pomacasz to nie będziesz wiedział.

 

Pozdrawiam Dziki

Link to post
Share on other sites

Koli jest bardzo dobry. Co do dwóch wydawałoby się wad, czyli:

 

1) tylko dwa poziomy regulacji - no cóż, w ostrym słońcu nic nie pomoże, natomiast latem drugi, jaśniejszy poziom jest wygodny. Pierwszy za to w całkowitej ciemności nie oślepia.

 

Korzystałem w sumie z 5 kolimatorów i pod tym względem raczej nie ma się co przejmować tymi dwoma poziomami.

 

2) Małe swiatło (20mm). No cóż, w kolimatorze nie chodzi o to, żeby miał duże światło, bo to nie luneta, tylko o to, żeby stosunek wielkości obudowy do światła był taki, żeby nie zasłaniać pola widzenia.

 

Ostanie 3 miechy biegałem z TR z aimpontem na L-montażu i nie widzę żadnej różnicy pod tym względem, nawet wydaje mi się, że mały koli jest lepszy.

 

Oczywiście najlepszy pod tym względem jest kolimator otwarty, ale ma on niestety inne wady, więc to trochę inny temat.

 

Są natomiast dwie (trzy*) zalety, zdecydowanie nie do pominięcia:

 

1) bardzo ostra, wyraźna, zawsze skupiona plamka. Świadczy to o bardzo dobrej jakości laserze i optyce. Mój aimpoint G&P ma plamkę 3x większą.

 

2) akumulatorki AAA. To bardzo wygodne, bo można za 6 zeta kupic NiMh i po prostu doładowywać. Wydatek raz na całe życie.

 

3) wyczesany wygląd, który nadaje naszej giwerze klasyczny feeling ;)

 

Wymieniłbym jeszcze jedną, niestety dość sporą wadę - w przypadku przestrzelenia kolimatora jesteśmy kompletnie udupieni. Część zapasowa jest nie do dostania, trzeba po prostu odkręcić koli, przykręcić szynę i od tego smutnego momentu mamy wersję TR, tylko, że czarną.

Link to post
Share on other sites
Osoby z goglami typu Bolle x500 powinny się przymierzyć przed zakupem.

 

I jest jeszcze różnica - gogle z hełmem czy bez (nie tylko przy tej giwerze oczywiście).

W tym drugim wypadku często da radę (gogle wysoko), w pierwszym raczej "myszon imposyble" (u mnie z X500 i Schubertem na pewno).

 

-

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...