Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P 90


Recommended Posts

Miałeś jakieś szczególnie złe przejścia, że po trzech latach posiadania P90 tak odradzasz hicapy?

Ja wprawdzie opróżniłem swojego dopiero 3 razy, ale nie było problemów. Po próbach na sucho i rzeczywiście dziwnym zachowaniu, postanowiłem go przesmarować. Teraz kółka chodzą ciut ociężale na silikonie (póki nie zamarznie i stężeje będzie chyba dobrze), ale pustych strzałów brak, jedno nakręcenie (około 45 pokręceń) wystarcza spokojnie.

 

Wprawdzie lowcap starcza na zwykłą rundę strzelanki, ale jeden hicap w zapasie się przydaje ;-).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 340
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wystarczy, że przez otwór w hicapie dostanie się piasek, to nawet kilka ziarenek może zablokować zębatki i hicap przestaje podawać. Należy wówczas rozebrać magazynek na części pierwsze i wyczyścić. Moim zdaniem nie ma sensu używać jakichkolwiek smarów - tylko wypłukać w wodzie i wytrzeć wszystkie części do sucha. Smary tylko przyciągają kolejną porcję brudu. Posiadam 2 hicapy i czyszczę je co parę miesięcy. Na jednym nakręceniu mogę wystrzelić jedną serią cały magazynek – bez kilku ostatnich kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pytanie kompletnie z innej beczki - czy stosując zawieszenie taktyczne (link) ktoś próbował nosić to... pod pachą? :P Planuję zakup nowej wersji P90 (nie w najbliższym czasie, ale może w okolicy wiosny) i prawdopodobnie aż do września będzie mi służył jako broń główna, a potem chciałbym go używać jako PDW do karabinu wyborowego... Stąd to pytanie - czy jak mocno zacisnę to mocowanie przez klatkę piersiową to czy P90 nie będzie się tam gdzieś "chybotać" pod pachą? Może ew. jakieś lepsze pomysły na noszenie tej broni z możliwością szybkiego jej wyciągnięcia i złożenia się do strzału?

 

 

Mój pomysł może się wydawać głupi :P Ale właśnie dlatego pytam - nie jestem pewien, bo nigdy nie trzymałem żadnej repliki P90, a nie ma żadnej innej gabarytowo podobnej na tyle, by to sprawdzić...

Link to post
Share on other sites

Na plecach tak. Na klatce piersiowej może tak. Pod pachą nie.

Jako broń boczną można P90 nosić na plecach. Jeśli dobrze pokombinujesz z paskami i klamrami to możesz zrobić to tak, by po wypięciu było łatwo się do niego dostać. Należy tylko odpowiednio to zrobić i sprawdzić, czy nie będą przeszkadzały części oporządzenia.

Jednak ogólnie odradzam taką zabawę, bo gabarytami P90 jest za duże jako broń boczna.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Dzikkim.

Noszenie P90 czy nawet Kurtza jako boczniaka to pomyłka - bardziej będzie przeszkadzał niż pomagał. IMHO największe, co można nosić jako PDW do snajpy to MP7 - ja np. noszę to jako boczniaka to podkrętki i jest git. Z P90 też próbowałem i nie polecam.

Link to post
Share on other sites

Kapuję. Dzięki za rady. Cóż... P90 kupić chcę i tak... bo mam szansę przez wakacje zarobić na wymarzony karabin wyborowy i lunetę do niego (cóż, jako licealista nie posiadam wielkich zasobów pieniężnych) a nie chcę się ograniczyć tylko do tego... czasem mnie korci, żeby namówić kogoś na zamienie się replikami, żeby sobie z elektrykiem pobiegać i popruć serią :P

 

Tak więc skoro i tak kupię p90, to może jednak spróbuję z noszeniem go na plecach. Biorąc pod uwagę, że nie będę nosił prawie żadnego oporządzenia, to może nie będzie tak źle... Chcę postawić na mobilność, a kieszenie spodni i bluzy mi wystarczają całkowicie - w razie potrzeby zaopatrzę się w pas i sobie coś tam założę... Jeszcze raz dzięki za rady - wezmę je pod uwagę... Jeśli jakimś cudem wymyślę jakiś sposób, to oczywiście dam znać, ale wątpię, żebym wymyślił coś mądrzejszego i praktyczniejszego niż mnóstwo ludzi do tej pory :P

Link to post
Share on other sites

Taki mały wtręt na temat hi-capów do p90, swojego planuje podrasować do 360 fps i buszując po forach nadziałem się na ciekawy wątek. Link:airsoftplayers

 

Zdjęcie zamieszczone tam mówi w zasadzie wszystko. Po założeniu takiej 'rampy' w magazynku, zrobionej z gumy, plastiku, żywicy epoksydowej czy z czegoś innego co się akurat nada, problem z zacinającymi się kulkami w hajkapie( chyba największa i jedyna wada P90) znika raz na zawsze.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Ja nie używam HiCapów, Low Capy z atrapami nabojów są sweet 8) 8)

Co do Upgrade, ja mam 410 FPS-ów i włożoną barerię 1800mAh - w środku, bez zadnych przedłużaczy czy badziewnych :-F zewnętrznych baterii. Co do HiCapów - mój kumpel ma i odpukać nie zacina mu się prawie wcale, smaruje go, dba i nie narzeka. Choć to nie to samo co widok nabojów w LoC. 8-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozwoliłem sobie wykonać w/w przeze mnie przeróbę hajkapa do p90. Rampę wykonałem ze zwykłej szpachlówkidostępnej w każdym hipermarkecie. Wystrzelałem pełen magazynek ogniem mieszanym, kulkami 0.25 blastera. Bez zacięć.

Jednak czy ten sposób to faktycznie remedium na problemy z zacinaniem sie okaże sie dopiero po dalszych testach, na które sobie na razie nei moge pozwolic ze względu na brak kulek.

Będę informował o wynikach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzieki za info Szalony.

 

Pan ze Specshopu powiedzial , ze moze sprowadzic przerywacz ognia do P90 (chyba raczej w dluzszej perspektywie czasu).

Zgubilem manuale od mojej repliki, a musze podac kod tej czesci.

Kto moze sprawdzic ,jaki numer ma przerywacz wedlug specyfikacji Tokyo Marui.

Link to post
Share on other sites

Nie znam ceny.

Kiedys przeliczylem cene tej czesci na zlotowki propocjonalnie (cena P90 w jenach - cena p90 w zlotowkach ,znajac cene przerywacza w jenach obliczylem cene w zlotowkach).

To bardzo niedokladna metoda (dochodzi koszt transportu, byc moze inna marza).

Zgaduje, ze moze to byc 40 zlotych za sztuke.

 

Z ciekawostek.:

Kiedys kolega z wyksztalceniem techicznym powiedzial mi, ze ta czesc mozna wzmocnic. Wystarczy wlozyc ja do kwasu (nie pamietam jakiego).

Ponoc odpowiednia kapiel zwiekszy wytrzymalosc tego stopu.

Jesli znacie kogos z Politechniki z wiedza o stopach, niech odniesie sie do tej informacji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...