Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P 90


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 340
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Mam w planach powrót do P90 a podczas przeczesywania netu znalazłem taki wynalazek:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1047

 

Zawsze miałem problem z wielkością batki w p90 więc może to jest rozwiązanie. Ktoś to ma lub widział w użyciu i czy nie wydłuża to zbytnio dystansu stopka kolby <-> chwyt główny, czyniąc go niewygodnym?

Link to post
Share on other sites

Taka tam informacja ,która może się komuś przyda:

 

Otóż borykałem się z problemem powtarzalności strzałów w swoim "tosterze" Co raz leciały te kulki tu i tam.

Okazało się, że lufa zew. ten "cycek" na który się nakręca tłumik ognia lub zwykły miał luzy i się kolebał w swoim gnieździe.

Po założeniu tłumika, "latał" on podczas strzałów dosyć mocno. Dobrać się do lufy zew. bez rozłożenia ( rozklejenia) górnego korpusu nie da się, więc wziąłem klej "kropelkę" i zadałem lufie po jej zew. obwodzie, jednocześnie nią poruszając tak, by klej wniknął głębiej w korpus.

 

Po związaniu kleju, lufa tkwiła jak skała nieruchomo w swoim gnieździe. By wzmocnić połączenie wziąłem jeszcze 2 blaszki ( ułamane 2 ostrza z noża tapicerskiego) i wkleiłem je jeszcze między górną część lufy a element korpusu wystający trochę nad nią. Ważne jest, by weszły lekko na wcisk ale naprawdę lekko :).

 

Efekt: baaardzo wyraźnie poprawiła się powtarzalność strzałów.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

witam, mam problem z high capem do p90, sprawa wyglada tak:

wrzucam do niego kulki, zaczynam nakrecać, krece do momentu gdy zmienia sie w charakterystyczny sposob nakrecania-robi sie taki ostrzejszy (nie wiem czy to o ten moment chodzi w instrukcji jako 'click') podlaczam magazynek, wystrzeliwuje z 10 kulek i nagle jakby cala sprezyna sie odkrecala, strzelam jeszcze z 5 kulek i juz wiecej juz nic. W czym moze tkwic problem? Jest to wada fabryczna czy po prostu ja cos zle robie?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a wlasnie u mnie sa..kurna...wsypuje powiedzmy pol maga a po 10 strzalach zwalnia sie sprezyna..wie ktos co moze byc przyczyna?

 

Jakich kulek używasz? Hajkapy od p90 są wrażliwe na rodzaj ammo. Spróbuj przerobić hajkapa trochę opis jest w tym wątku bodajże i gdzieś w "upgrade i tuning".

No i nei zaszkodzi rozłożyć na części, przedmuchać wyczyścić.

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie. Mianowicie czy stockowe body, a głównie szkielet wytrzmają tuning P90 po sprężyne 100 - 110 ? I co jeszcze trzeba w tej replice wymienić przy takim tuningu.

Aha i co myślice na temat wstawienia dłuższej lufy precyzyjnej przechodzącej przez tłumik.

Edited by exos911
Link to post
Share on other sites

Szkielet wytrzyma na luzaku. Można nawet zaryzykować i nic nie zmieniać, jechałem tak kilkanaście tys. kulek.

 

Ale warto zmienić łożyska na stalowe (uwaga! w v.6 są nietypowe!) i prowadnicę sprężyny (metalowa CA z v.2 tania i dobra). Zębatki wytrzymają. Jak już rozkładasz zmień głowicę tłoka bo stock TM to żenada.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...