Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe umundurowanie Helikona "special forces"


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie baterie mi padły kur**a mać.Ich stoisko podziwiałem jako jedno z ostatnich :(.Jedyne zdjęcie jakie zrobiłem materiałom to multicama polskiego. :)

 

jakiekolwiek informacje odnośnie zakupów detalicznych pod mailem

 

info@helikon.wroc.pl

info od pana ze stoiska :)

Link to post
Share on other sites

Witam Wszystkich! Ja mam takie troche inne pytanie..Bralem pod uwage bluze i spodnie metro NYCO, ale nigdzie nie moge znalezc tego razem i zwrocilem uwage tez na czarne spodnie i bluze NYCO, i tu jest pewien problem... bo :???: za te pieniadze moge juz kupic spokojnie kombinezon Milteca na "alle..". Boje sie jednak utraty koloru czy jak wolicie wyblakniecia...bo czarny to jednak czarny...i tu nasunal sie(byc moze lipny) pomysl zakupu bluzy i spodni od milteca w kamuflarzu metro: bluza i spodnie Prosze o rade i o pomoc ;-) acha...interesujemy sie CQB. Pozdrawiam i prosze o litosc w "porysowaniu" mnie.

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej do CQB kombinezon z nomexu, oryginalne chodzą czasem po mniej niż 200PLN... Miltec to szajs, od razu sobie daj z nim spokój. A co do Helikona to było już napisane, że kolory traci po praniu (Miltec zresztą też).

 

Poza tym, mundurów się nie pierze za często, chyba, że naprawdę w ostrym syfie się działa...

Link to post
Share on other sites

Miałam oliwkę mil teca a teraz Helicona SF rip stop. Mil tec był o wiele gorszy - najpierw się świecił jak psu.... a potem się zrobiła sprana szmata, guziki odpadały, no i materiał pozostawiał wiele do życzenia bo nie przepuszczał tak dobrze powietrza jak rip-stop. Od maja jestem szczęśliwą posiadaczką Helicona i jestem bardzo zadowolona:

na plus:

+ kieszenie na rzepy (nic z nich nie wylatuje) i ich duża ilość i rozmieszczenie

+nawet w największe upały da się w tym wytrzymać bo jest przewiewny,

+ dosyć dobrze uszyty i szwy się nie prują,

+ piorę go praktycznie co tydzień w +40st i jak narazie kolor nie ucierpiał

+ szybko schnie ten materiał

+ niska cena w stosunku do jakości

 

Minusy:

- spodnie się rozciągają i jak kupowałam to pasowały a teraz spadają

- bardzo łatwo się brudzi i ciężko go doprać - tak jakby się brud wbijał w ten materiał

 

www.specshop.pl - tu też można je kupić i przymierzyć jak ktoś ma blisko :)

Link to post
Share on other sites

Mam SF w wersji NYCO. Niestety jestem nie zadowolony. Materiał słabo przepuszczalny. Wrażenie jak bym worek foliowy założył na siebie. Do tego za drugim razem już się zmechacił a byle zahaczenie powoduje, że nitki wychodzą z materiału. Szwy też kiepskiej jakości. Nie zawsze są poprowadzone w miejscu gdzie powinien być łączony materiał. Co do spieralności kolorów to nie wiem. Nie piorę mundurów. Kieszenie Cargo na rzepy (wole guziki), przez co przy cięższych czy większych rzeczach non-stop się otwierają. Do tego guziki są słabo przyszyte. Dla nie wymagających może być.

Link to post
Share on other sites

Bardzo "kompetentna" obsługa stoiska w postaci dwóch panów na każde pytanie o mundury w nowych wzorach kamuflaży odpowiadała --> w przyszłym roku.

Jak zainteresowaliśmy się mundurkiem w "multicamie" powiedzieli nam że to orginalny najnowszy kamuflaż us army ręce nam opadły poniżej kolan... po czym Sucha będąca w parce MC zapytała ich a co to w takim razie jest :wink: :wink: :wink:

Link to post
Share on other sites

A więc przeprowadziłem rozmowę telefoniczną z Panem którego Pani która odebrała prosząc do telefonu nazwała szefem. Oto wszelkie informacje które zdobyłem:

- kontynuacja dotychczasowych krojów BDU,SF,M65 itp w dotychczasowych kamuflażach

- zostaną wprowadzone 1 lub 2 nowe kroje zaprojektowane wspólnie z ludźmi z Straży Miejskiej w Warszawie oraz ludźmi którzy testują produkty Helikonu w Afganistanie

- z nowych kamuflaży będzie MARPAT

- czekają na jakąś koncesję aby robić umundurowanie w MULTICAM'ie

- porzucają pomysł robienia w UCP

- będzie dostępny komplet odzieży z membraną w MARPAT'cie, jak Pan obiecywał bardzo przyzwoitej jakości

- wszystko ma być dostępne za około 2-3 miesiące u sprzedawców detalicznych

- ceny oczywiście nie są jeszcze znane

To chyba wszystko jeśli nie zapomniałem ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

@Thor: Ale jemu chodzi o to nową serię :P Zobacz moje poprzednie posty ;)

 

 

@Ari:

- wszystko ma być dostępne za około 2-3 miesiące u sprzedawców detalicznych

 

Więc mają jeszcze niecały miesiąc. Jak znam życie pewnie dali ciała w jakiejś sprawie. Cóż poczekamy jeszcze i najwyżej zadzwonię się przypomnieć.

Link to post
Share on other sites

Chyba nie do końca zrozumiałeś o co mi chodzi.

Więc tłumaczę. Lepiej dopracować wersję i wypuścić na rynek coś co będzie spełniało wymogi użytkowników niż nie do końca przemyślaną odzież ,która będzie słabej jakości

i przez to firma straci na uznaniu wśród odbiorców. To jest korzyść dla firmy ,ale i klient będzie zadowolony z tego ,że ma dobry i sprawdzający się towar ,którego może być pewny.W końcu po to wydał swoje pieniądze .

Nie miałem na celu oceniać obecnych produktów firmy HELIKON.

 

 

btw.

do tej pory nie odpisali mi na maila odnośnie wprowadzenia nowej serii :))

 

Od przedstawiciela dowiedziałem się, że będą też szyć w MC, UCP i dwóch włoskich fraktalach (Vegetata pustynna i leśna)

:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...