Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe umundurowanie Helikona "special forces"


Recommended Posts

Osoby która sprzedaje spytaj się czy posiada wersję NYCO, jeżeli chodzi o sprzedawcę szkrabik86 to odpowiedział mi, że ma NYCO, jak również posiada kapelusze helikona.

 

 

Jakiej grubości jest materiał NYCO w porównaniu do kontraktowego BDU Woodland też NYCO?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

 

A czy ktoś z was wie może jakiej szerokości są rzepy nad kieszeniami na nametape? 1" czy 2"? Mam zamiar zamówić nametape do tego munduru i nie wiem jakiej szerokości.

 

P.S. Żeby nie było nieścisłości. Pytam bo nie wiem, a nie wiem bo mundur dopiero do mnie idzie :)

 

Pozdrawiam,

Edited by BMP_Mad_Max
Link to post
Share on other sites

Moje wrażenie jest takie że za te pieniądze lepiej kupić nowego, kontraktowego BDU Woodland'a. Czasem są w takich cenach. A jak już się nie znajdzie to nawet używany w super stanie za tą kase się trafi a będzie na pewno o niebo lepszy. Wykonanie tego mundury Helikona odbiega od norm przyzwoitości, kieszenie a raczej ich dopasowanie, szwy... ach zresztą szkoda gadać.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A miałeś jedno i drugie że tak porównujesz? Czy jest to jak dobrze sam ująłeś tylko "twoje wrażenie"? Jakoś na wykonanie póki co nie narzekam, a jak przeczytasz ten temat w całości to zauważysz innych zadowolonych użytkowników.

Edited by Robson
Link to post
Share on other sites

Rocket, ja używałem do wczoraj kontraktowej bluzy BDU, więc porównanie mam. Pierwszy raz w tej bluzie biegałem, i opisałem wrażenia jako pozytywne, a jak będzie później to sie okaże, na pewno dam znać.

 

Królik, ale chyba tylko spodnie są zerżnięte? Bo ja się nie orientuje...

Link to post
Share on other sites

proszę moda o wywalenie postów typu kupiłem i będą u mnie za x czasu - co to ma do tematu ?? Pochwalić się możecie przed kolegami a tutaj chwalcie się jak już będziecie je mieć i to też tylko po to by coś przy okazji o nich napisać...

Czytać 3 strony tematu by odnaleźć 4 sensowne posty - dramat...

Cthulu mam pytanie - chodziłeś w kontrakcie KAMA ripstop pantera ? Domniemam że tak - w stopniu od 1/10 oceń wersję helikona odnosząc się do kontraktu

Jakoś wykonania :

Wygoda :

trwałość koloru :

ergonomnia :

z góry dziękuję

 

Co do prania munduru to w polskim kolory najlepiej trzymały po płukaniu w trochę ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń (absolutnie żadnych płynów do płukania czy proszku do prania! ) a następnie wypłukaniu w dość zimnej wodzie - padło pytanie więc odpowiadam trochę pod OT

Link to post
Share on other sites

Spodnie nie dożyły w całości pierwszego prania. Poza małą dziurką, o której wspominałem, nieznanego pochodzenia mam jeszcze jedno, poważniejsze, uszkodzenie. Od otwierania kieszeni udowej oderwała się klapa. Szew nie puścił lecz wydarł materiał na dolnym lewym rodu klapy zostawiając normalną dziurę. Nie polecam wersji ripstop 100% bawełna. Może NYCO lepsze? Jednak na lato trzeba zostać przy brytyjskich lightweightach. A szkoda....

 

PS. Spodnie używane były tylko w do pracy. Bez tyrania po lesie itp.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

Slowem - kolejny bubel... To nawet moje MilTeci przezyly juz kilkanascie pran i zyja (o kolorze nie wspomina nawet ;-)). Jedno rozdarcie w kroku ktore zszylem - gacie maja poltora roku i jakos sie trzymaja (oczywiscie tylko po miescie - do lasu bym ich nie wzial). Szkoda ze firma o takiej jednak renomie jak Helikon wypuszcza na rynek takie buble, ktorych jakosc w zenujacy sposob licuje z zawyzona cena produktu...

Link to post
Share on other sites

Kurde jedni pisza ze taki zestaw jak wymienil autor jest swietny np:

 

"owiem ci Stolar, ze sie mylisz :] Wczoraj bylem na dosc intensywnym strzelaniu wlasnie w tym mundurze. Nie tylko bardzo wygodnie mi sie w nim chodzilo (jest autentycznie wygodna cholera, kieszenie tez sa uzyteczne, tylko w cargo w spodniach bym lekko mniejsze rzepy dal). Nawet po kompletnym zamoczeniu wysechl szybciej niz wiekszosc mundurow. co do trwalosci to raz sie nadzialem na kilka dosc solidnie wystajacych i w miare ostrych galezi i nic sie nie stalo (na podobnych porwalem jeden komplet brytolski), wiec jak dla mnie plus wielki. Co wiecej mundur bardzo przewiewny, nie gotowalem sie w nim jak bylo goraco. Dla mnie zakup jak najbardziej udany (na stronie pewnej formacji wkrotce pojawi sie obszerniejszy opis)"

 

inni mowia ze jest totalnie do kitu ze im sie rozwalil w warunkach domowych czy tam pracowych.. jestem zdezorientowany czy warto to kupic czy tez nie

Link to post
Share on other sites

Każdy użytkuje ubranie w innych warunkach. Też mogę powiedzieć, że wisi mi w szafie już pół roku i nic się z nim złego nie stało. Ale nie spodziewaj się cudów o tego typu mundurów. Do strzelanek może wystarcza, ale do maltretowania w innych warunkach już może nie.

Edited by maciejs
Link to post
Share on other sites

a moj mundur sie trzyma bez problemu...choc juz z tego munduru jako tako nie zostalo wiele, bo jest juz custom (pozmieniane kieszenie, wzmocnienia z wddr itd), biorac pod uwage, ze juz mam w sumie 4 komplety i kazdy zyje, a niektore uzywane codziennie sa, to jest ok :] wiec nie wiem...moze ja mam po prostu jakies glupie szczescie do roznych rzeczy...co do twilla wczoraj kupilem i zobacze jak sie bedzie sprawdzal...

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

A jak nogawki w tym czymś?

 

Helikon się szczyci tym że BDU robi z nogawkami szerszymi niż w orginale, bo to niby lepiej, fajniej i wygodniej. Jak dla mnie nogawki w helikonowskim bdu są zdecydowanie za szerokie i za workowate. Szerokie jak M65, ale przy dużo cieńszym materiale wyglada to bardzo nie bardzo, z wygoda to też nie tak, nogawki szurają o siebie, przeszkadzają, szybciej i łatwiej zbierają brud i wodę z butów (tzn brudza sie po same jaja). Pomysł totalnie zły.

Edited by Szaszłyk
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam hm dziwi mnie wasze podejśćie-jesteśmy TYLKO niedzielnymi komandosami-większość z was nigdy w wojsku nie była i zapewne nie będzie-użytkowałem wiele mundurów polskich amerykańskich radzieckich-i ten ubiór helikona sprawia wrażenie-zobaczymy jak się sprawdzi w terenie-amerykański ripstop też nie jest doskonały-to że jednenu coś się urwało drugiemu mała dziurka się zrobiła-hm to jest strój w teren-i nawet najlepszy może się porwać-ponośmy sprawdźmy i nieoceniajmy zbyt szybko-po roku można już coś napisać -a nie pojednym wyjeździe

ja jestem optymistą może się sprawdzi

ps

a tak poza tym wszyscy niemalże pod niebiosa wychwalają buty magnum a zwykłe desanty że to szajs-magnumy mi wytrzymały 6 miesięcy UŻYTKOWANIA- a desanty 1,5 roku

więc radze poczekać

aha jak ktoś chce obejżeć mundury helikonu w wawie to są już dostępne w azymucie i predatorze(cena was może zaskoczyć)mam nadzieję że nie robię kryptoreklamy

pozdrawiam

 

I N T E R P U N K C J A !!! //sz.

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio rozerwałem spodnie 5.11 O_o,

więc mała dziurka w Helikonach mnie nie dziwi...

 

A co do helikona- oglądałem wczoraj bluzy z N?YCO i ripstopu. Nyco fajne, dość grube, ale bluza z deka workowata (mierzyłem M/R- mam 178/104). Szczególnie rękawy były za szerokie (ale ja mam chude łapki...)

To co mnie (pozytywnie) zszokowało, to b., dobra kolorystyka i faktura bawełnianego ripstopa. Obok wisiała bluza BDU woodland, też ripstop. Dopiero po długim wpatrywaniu się i macaniu zauważyłem różnicę w materiale (drobniejsza i mniej wystająca kratka ripstopa Helikon), co nie zmienia faktu, że w dotyku i kolorystycznie materiały były IDENTYCZNE.

Postaram się zrobić fotki porównawcze.

 

To co mi się w bluzie nie podobało, to jakość i wielkość rzepów i brak stójki w kołnierzu.

 

Spodnie lekko workowate, ale wygodne. Podoba mi się ich krój, ale są zdecydowanie bardziej w teren, niż na imprezę.

 

Co do wytrzymałości: kolega @parthagas z knives kupił komplet olive ripstop i po kilku dniach naderwał kieszeń w spodniach przy bar tack'u, zahaczając o jakąś gałąź.

Ja zamierzam kupić czarne portki NYCO i będę raportował na bieżąco, co i jak.

Edited by darkness
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...