Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe umundurowanie Helikona "special forces"


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szczep w moich spodniach też są dobrze przyszyte. Bo nie szew puścił tylko wyrwał materiał. Ja rozumiem w lesie czy na krzakach. Ale nie w samochodzie i za biurkiem :)

Poza tym pomykam w tych upałach i uważam, że ten ripstop na lato taki sobie. Wzmocnienia i duża ilość kieszeni zaprzeczają idei. Jak ktoś sie spodziewa komfortu brytyjskich lightweightów to niech zapomni o tych spodniach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Zakupiłem ten mundur (bluza = spodnie) w wersji NYCO w kolorze oliwkowym. Na razie nie był w boju. Ale jedno co mnie wkurzyło to po wciągnięciu do nich paska WP po pochodzeniu po domu oderwała się już jedna szlufka :wink: Aż się boje co będzie jak pobiegam.

I mam pytanie do użytkowników: Czy Wam też sie wydaje że te spodnie nie mają szerszych całych nogawek niż np BDU? Owszem jest w aukcji napisane że niby mają szersze nogawki co poprawia wygodę ale czy aż tak bardzo by je poszerzali??? Może są to moje złudzenia bo wcześniej biegałem w US'ie bawełniaku i może dlatego mi się tak wydaje.

Link to post
Share on other sites

Mają z pewnością szersze nogawki- posiadam kilka par spodni BDU w takim samym rozmiarze, więc porównianie mam. Pod względem szerokości postawię je raczej obok M65 Helikona, bo te SF są prawie równie obszerne. Z Bluzą jest podobnie, ale jak dla mnie to plus, bo wygoda i swoboda ruchu wzrasta- bez porównania z bawełniakiem.

Link to post
Share on other sites

wiadomosc bezposrednio z helikona - wkrotce pojawi sie nowa partia mundurow w ripstopie, z nowego materialu. Zaluja, ze szyli z tej partii, ktora okazala sie bardzo slaba, przez co bardzo szybko ulegala przerwaniu i odbarwianiu. Nowa partia ma byc lepsza... coz, przekonamy sie

Link to post
Share on other sites

Ja niedawno nabylem mundur oliwkowy w ristopie.

Pierwsze 2 rzeczy co trzeba zrobic to przyszyc dluzszego rzeba na rekawie (chyba ze ktos lubi jak mu sciolka z lasu wpada do rekawa)

Oraz doszycie rzepa lub guzika w kolnierzu aby jakos sie trzymal, gdyz jesli sie go tak normalnie postawi, to jest zbyt miekki aby stabilnie i zwarcie stal

 

Kolejna rzecz do ktorej mozna sie przyczepic to kolor.

Na fotkach gdzie sprzedaja te mundury, oliwka jest dosyc "ciemna" i jej kolor jest w sam raz. Natamiast w realu jest o wiele jasniejszy. A na fotce ktorej zrobil mi kumpel, to juz wogole ten mundur jest taki jasny ze do zadnego odcieniu zieleni w lesie nie pasuje :???:

 

Mam nadzieje ze w nowej serii tych mundurow, kolor bedzie jakos troszke ciemniejszy.

 

Ale zeby nie bylo ze jest ANTY do tych spodnie :)

Jak dla mnie material jest OK. Przewiewne, szybko schnace (nawet bardzo szybko).

Kieszenie tez sa dobrego wykonania wraz z rzepami.

Mundur jest luzniejszy, przez co jest wygodniejszy i czuje sie wiekszy komfort. Rozniez przeklada sie to na jego schniecie w boju, bo jesli material nie przylega do ciala to ma lepszy przewiew :) .

Link to post
Share on other sites

Ja niedawno zaopatrzyłem się w ten mundur w polskim camo. Zakupiłem również kapelusz-wg mnie najlepszy zakup. UwaŻam materiał za bardzo dobry i w porównaniu ze starym polskim mundurem wz 93 jest doskonały. Bluza się sparwdza w boju a kapelusz z poWtykanymi liścmi zapewnia dobry kamuflaż w kRZakach. Polskie camo jest najlepsze. Nie mam zastrzeżeń do wykonania.

Link to post
Share on other sites

Mam od wczoraj czarne spodnie NYCO. Spodnie są kupione jako EDC, nie do ciorania. Do ciorania rządzą M65.

Pierwsze wrażenia:

1. są tak czarne, że nie widać praktycznie bocznych kieszeni. ;)

2. Ogólnie krój fajny, niezbyt workowaty, troszkę za wysoki stan. Ergonomia wysoka, fajnie rozmieszczone wzmocnienia, bez sensu kieszonka na łydce, mała kieszonka na prawym udzie powinna być wypukła i zamykana, jak w 5.11. Wtedy byłby wypas.

3. tak duże rzepy w kieszeniach cargo, to IMO idiotyzm. Zobaczymy, ile wytrzymają....

4. NYCO jest zauważalnie grubsze niż ripstop (1.5raza?), troszkę mi było w nich za gorąco (a to był wieczór i noc, niezbyt upalnie, może ze 20 stopni, jakieś kluby, trochę tańca..)

Obawiam się, że przy wysokich temp, będzie za gorąco.

5. Debila, który wymyślił te cholerne ściągacze, należy wychłostać łańcuchem po mosznie.

6. w szlufki (fajne, szerokie) wejdzie spokojnie 2" pas. Mój 38mm gruby skórzany, to trochę za mało dla nich. Przydałby się D-ring, jak w 5.11- nie ma gdzie dopiąć kajdana ;P

 

To tylko kilka pierwszych wrażeń, jak je ponoszę czas jakiś, to napiszę więcej.

Jak się spiszą, to dokupię też bluzę. (w której, nota bene, brakuje mi chyba tylko stójkowego kołnierza)

Edited by darkness
Link to post
Share on other sites

Jak już pisałem wyżej kupiłem mundur w NYCO. Nie będę się rozpisywał co do jego kroju, ergonomii oraz wyglądu bo te są super lecz... Chrzest bojowy tego munduru był na MilSim'ie trwającym 12h. Odbywał się on w lesie, temp około 20-22 stopni C. Przeszedłem około 25km. Czułem się jak w foliowym worku. Zero przepuszczalności powietrza. Pot ciekł ze mnie. Gdyby jeszcze wsiąkał on w mundur to było by dobrze lecz wcale go nie wchłaniał. Jednym słowem - zostawię go na dni gdzie temperatura spadnie poniżej 10 stopni C, a na cieplejsze dni kupuje w rip stop'ie bo jak pisałem wygoda noszenia oraz te ułożenie kieszeni jest pierwsza klasa.

Link to post
Share on other sites

Ja poszedłam w moim helikonie(rip stopowym) w góry 35 stopni w cieniu wówczas było. W sumie przeszliśmy z drużyną około 55km górami w 2 dni. Mundur ten sprawdził się doskonale w takich warunkach i bardzo dobrze wchłania pot. Jedyną wadą materiału rip stop jest to, żę się wyciera zdecydowanie bardziej od nyco.

Co do kapelusza do zestawu: lepiej wziąść nakarczek na wyprawe w słoneczne dni. Mi spaliło kark od słońca.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

wiadomosc bezposrednio z helikona - wkrotce pojawi sie nowa partia mundurow w ripstopie, z nowego materialu. Zaluja, ze szyli z tej partii, ktora okazala sie bardzo slaba, przez co bardzo szybko ulegala przerwaniu i odbarwianiu. Nowa partia ma byc lepsza... coz, przekonamy sie

 

 

Czy wiesz moze kiedy ta partia lepsza ma byc?

Gdyz szykuje sie na SF Ristop w panterze ale wole kupic z lepszej partii (o ile bedzie lepsza)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

OMG :strach: No to nieźle. Hmmm a czy przypadkiem te spodnie to nie są właśnie już z nowej kolekcji helikona? :-P Opis oraz nazwę na specshop'ie mają identyczną jak helikony.

Jeśli ceny będą identyczne lub minimalnie większe, a jakość się choćby troszkę polepszy to nie zawaham się nawet przez chwile nad kupnem następnego kompletu :mrgreen:

 

Edit:

Aaa zrobiłeś może jakieś zdjęcia?

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Było też parę zerżniętych od Guya Cramera wzorów maskujących, kopia APECSa różniąca się od oryginału tylko kilkoma drobnymi detalami (miała nawet EGA w materiale), była kurtka typu Smock. Od przedstawiciela dowiedziałem się, że będą też szyć w MC, UCP i dwóch włoskich fraktalach (Vegetata pustynna i leśna)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...