Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] PTW [SYSTEMA]


Recommended Posts

Komora do mnie dotarła, jestem po wstępnych testach i niestety potwierdza się to co piszą użytkownicy na angielskim forum czyli problemy z podawaniem kulek. U mnie trik zalecany na wspomnianym forum tj. podparcie komory od strony lufy nie zadziałał.

Efekty przyniosło dopiero ustabilizowanie magazynków w gnieździe w płaszczyźnie bocznej. Co do celności to widać zdecydowaną poprawę, w szczególności do standardowego zestawu Systemy. Kulki lecą dużo bardziej stabilnie jak również dalej. Niestety nie miałem możliwości pomiaru miarką, ale strzelałem do celów w różnej odległości i już na tzw. oko widać było dużą poprawę. Do testów użyłem komory MDD, komory Systemy, lufy PDI 264 mm, lufy Systema 363 mm, customowych elementów BR-25 i BR-26 zamontowanych w komorze Systemy. W komorze MDD użyłem standardowego elementu BR-26 ver. 2012 produkcji Systemy. Kulki Bioval 0,30g, magazynki Systemy.

Podsumowując, mimo dosyć wysokiej ceny komory myślę że warto w nią zainwestować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Pochwalę się swoją Petunią. Kilka ciekawych modyfikacji.mk18mod1-1.jpg

- szyna RIS II 9,5′ mk18 Madbull zmodyfikowana by wsadzić rurę gazową

- tłumik dźwięku Boyi lub podobny

- replika AN/PEQ -15 G-mic (zielony laser) po modyfikacjach do wersji LA-5icon_mrgreen.gif

- replika Aimpoint Micro red dot

- replika Insight M3X

- przyrządy celownicze Boyi i G&P

- sling mount CQD real deal

- sling mount Magpul real deal

- Tango Grip real deal

- Magpul CTR real deal commercial

- stock pipe real deal commercial

- trigger guard Magpul real deal

- Ergo grip real deal, po moich modyfikacjach icon_mrgreen.gif

- sling 5.11 2 point

- PMAG Rampoo

więcej fotek tutaj

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam mam pytanie.... Czy ktoś z was może montował o taki ris do PTW??

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_209&products_id=9939&name=MadBull_/_Daniel_Defense_-_DD_7.62_Lite_Rail_12.0

 

Generalnie chodzi mi o to czy będzie pasował. Zakładam że tak bo kolega wyżej ma też ris madbula ale wolę się upewnić :icon_smile:

Edited by abram30
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Wiecie, czy muszka i delta ring od PTW podejdą do AEGa? Kupiłem PTW i chcę przerzucić front na G&P, a mojego RISa Block 2 MadBulla dać na PTW. Zadziała?

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzięki za odp ale jednak kupiłem sobie ris 7calowy od G&P ale mam jeszcze jedno pytanie gdyż posiadam dwa cylindry niebieski i czerwony i tu jest moje pytanie. Czy nic się nie stanie jak np do czerwonego dam springa m130 i do niebieskiego m90 ??

Nic się nie stanie jeśli wszystko dobrze poskładasz :).

Link to post
Share on other sites

Odkręcasz śrubkę imbusową, która jest w geaboxie nad selektorem, po prostu jak patrzysz na gearbox z góry to widać taką dziurkę tam jest imbus, wykręcasz go, wyciągasz sprężynkę i kuleczkę. Później normalnie wyciągasz selektor wraz trzpieniem na którym się osadza.

 

trochę zawile to opisałem ale myślę że wiesz o co chodzi:)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Powiedz mi co Ty chcesz tu doszczelniać? Jedyne co możesz zrobić jeżeli reszta części jest w dobrym stanie to 7. Air seal packing możesz dać 2 sztuki, standardowo jest to jeden oring ale jest miejsce na dwa. Już lepiej wymienić roller packing na coś grubszego niż cudować.

 

Komorę rozbierasz poprzez wyjęcie tego białego prostokąta (najlatwiej szczypcami) wykręcasz śrubkę do regulacji hopa i po prostu wysuwasz wszytko z obudowy( na rysunku niebieska). Zlożenie wszytkiego do kupy nie powinno sprawić problemu.

Link to post
Share on other sites

No to zapytaj tego od kogo słyszałeś:) Wg mnie nie ma co tam doszczelniać, jest tyle fps ile powinno na danej sprężynie, jak Ci mało to dajesz podkładki na prowadnice i masz więcej. tak jak mówiłem wcześniej wymień sobie rolkę to da Ci więcej niż pseudo doszczelnianie :)

Link to post
Share on other sites

A co do tych podkładek na prowadnice to nic się nie stanie ? Bo generalnie teraz mam na m150 515-520fps na m110 350-380 (Co do tych wyników to już sam nie wiem bo jeden chrono pokazywał mi 350 +-1fps a inny 380 +-1fps) a na m130 mam 425 fps i tu generalnie chciał bym podciągnąć jakoś do 450fps

Link to post
Share on other sites

Czyli generalnie masz normalne wartości, ja dałem podkładki o grubości 8mm i normalnie śmiga. bo te takie dedykowane to są własnie 2mm, 3mm i 5mm z tego co pamiętam. Chyba nawet wszystkie możesz dać i będzie działać, ale tego nie sprawdzałem.

 

Ja przy lufie PDI CQBR mam tyle.

 

Link to post
Share on other sites

Sorry wprowadziłem Cię niechcąco w błąd, ja te 540fps mam bez podkładek, podkladki dawałem do niższych spężyn, np żeby z m90 zrobić 350fps na CQB.

 

Jak dasz podkładki przy m150 to silnik się zacznie męczyć, bo w supermaxie masz już wyższe przełożenie zębatek dlatego targa mocniejszego springa. Ewentualnie możesz dać lipo 14,4v i już się nie będzię męczył:) Generalnie nie ma co kombinować z większą mocą, te 520fps przy takiej reakcji na spust to w zupełności wystarcza.

 

U mnie to jest zaleta lufy, bo na zwykłej systemie mam 525fps.

Link to post
Share on other sites

Witam kolegów!

Dawno mnie w tym wątku nie było, bo i swojego PTW się pozbyłem, a nawet dwóch.

Chciałbym poprosić was o kilka szczerych odpowiedzi bo podobno w temacie systemy sporo się zmieniło.

Może zacznę od początku.

Byłem użytkownikiem PTW M16A3 2004 i 2007 obie repliki w wersji MAX i złożone w Japonii czytaj nie challenge kit i w pełni rozumiem piękno tych replik o ile działają. Tu powoli dochodzimy do mojego pytania. Ostatnio kusi mnie ponowny zakup repliki z serii PTW ale jestem pełen obaw i sprzecznych odczuć.

Po mimo oczywistych smaczków PTW mam nie najlepsze wspomnienia z tym produktem.

Dwukrotnie spalił mi się układ mosfet a jego wymiana kosztowała każdorazowo tyle co średniej klasy AEG. Padł mi również czerwony cylinder zębatka z tłoka i jedna z zębatek w GB.

Wszystko to spowodowało mój odwrót od PTW.

Czy w tej chwili coś się zmieniło? Czy nadal jest tak, że PTW raz na miesiąc odmawia posłuszeństwa a raz na dwa jedzie na serwis?

Jakie są faktyczne koszta użytkowania waszych replik i jaka jest ich awaryjność zarówno ta mała jak i ta duża.

No i jeszcze jedno jak jest z ich serwisowaniem? Czy nadal jest tylko ASGShop i Marzen który wie jak to ogarnąć?

Jeszcze jedno pytanie jak to jest z challenge kit? Wady, zalety tego rozwiązania?

I co to za twory super max i mad max? Czy to nie jest czyste naciąganie?

Z góry dzięki za pomoc.

Edited by kamera
Link to post
Share on other sites

2007 max miałem i nie narzekałem, ale okazja się trafiła to zmieniłem na wersje z elektronika z '08. Wymieniłem silnik prewencyjnie i śmiga jak marzenie. Wg mnie zębatki GB są nie do zajechania, najlatwiej faktycznie uszkodzić tłokową ale to są grosze. Co do elektroniki to wersja '08 jest o wiele wytrzymalsza od '07 która miałeś i praktycznie teraz jest niezmieniona w ptw 2012.

 

SCK - jego główna zaleta to cena, złożyć ptw jest wg mnie łatwiej niż zwykłego aega.

 

Super max - zwiększone przełożenie zębatek, uciąga m165

mad max - cylinder M170 i działa przy lipo 14,4v

 

Aha i teraz w nowych PTW są już cylindry stalowe, nowe silniki i lekko hop up poprawiony, reszta jest taka sama jak w 2008.

 

ja osobiście teraz tylko tankuje kulki, najsłabszym ogniwem jest silnik który warto zmienić na FCC albo wersje od Taca.

 

Autoryzowany serwis to chyba tylko asgshop, ale szczerze mówiąc nic skomplikowanego w tym nie ma. Silnika czy elektroniki i tak nie naprawią tylko wymienią, a kabelki przylutować to nie problem:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...