Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] PTW [SYSTEMA]


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dlatego, nie rozumiem tego. Jakim cudem celność może być większa przy lufie 6,10 niż przy 6,01?

 

So by making the barrel to tight or too long you will reduce the accuracy of the fired BB.

 

So the shorter barrel or one with a slightly larger bore will give the best accuracy.

 

6.01mm barrels are just a marketing gimick to make you spend more money when you don't need to. The 6.04mm is the ideal size and therefore the barrel that comes with your PTW as standard is perfect for the job

Ironically the best barrel for accuracy would be the original 6.10mm that came with the pre 06 PTW's.

 

 

Mi to nijak nie pasuje.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem tą argumentację ale do mnie nie trafia. Bo po co w takim razie jest napisane: Średnica 6,02mm wpływa widocznie na poprawienie celności. wg. asgshop.pl ? Czyżby tylko i wyłącznie chwyt marketingowy?

Czyli jak? Jeśli chcę lepszą celność to mam standardową lufę zmienić na taką o większej średnicy? No bo tak z tego wynika.

Link to post
Share on other sites

Ja to rozumiem tak, że kluczową sprawą jest to aby lufa trzymała idealną średnicę na całej długości. Problem z lufami 6.01 jest taki, że wszelka nierówność wpływa znacznie bardziej na kulkę niż w lufie 6.04. Stąd lufy 6.01 mogą mieć sens tylko w przypadku idealnego wykonania. Dlatego lufy PDI 6.01 mogą dawać radę bo są idealnej jakości. No i oczywiście jeszcze kwestia kulek - też muszą być idealnie wykonane.

 

 

Praktyka pokazuje, że i tak najwięcej zależy od egzemplarza :) Ja miałem trzy lufy swego czasu: Deep Fire 6.02, Vanaras 6.03 i stockową 6.04. Najlepsza celność była na Vanarasie a najgorsza na Deep Fire.

Edited by goren
Link to post
Share on other sites

Najlepsza celność była na Vanarasie a najgorsza na Deep Fire.

 

Dlaczego taki post nie pojawił się zanim kupiłem lufę Deep Fire? ;-)

Kombinowałem już chyba na wszystkie sposoby, zmieniałem kulki, sprężyny, tłumiki płomienia, dystansery i dalej mam ten sam problem z celnością. Po długim weekendzie wrócę do stockowej lufy i wtedy będę miał konkretne porównanie.

Link to post
Share on other sites

Nie zrozum źle mojego posta. Na lufach Vanaras większość "wiesza psy" i chyba nie jest to bezpodstawne. Mój egzemplarz ma nawet trochę krzywe wycięcie gdzie wchodzi dystanser. Jakimś cudem jednak działa najlepiej z tych co miałem...

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Na luzie da radę, na zagranicznych forach piszą, że górną granicą bezawaryjnej pracy dla MAXa jest 14.8V. Ja w swojej 2008 używam 11.1 25C 1200mAh u siebie i śmiga, mój kumpel w swoim też, oba przemieliły sporo kulek bez żadnej awarii, a nie były oszczędzane.

 

Tylko do prowadnicy będzie ciężko włożyć batkę bez zmiany/modyfikacji switch device. Możesz kupić od Etiny gotowy albo dać gościowi o ksywie Tacleberry w UK do skrócenia stockowy.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Wie ktoś jaki dokładnie gwint ma Systema. 14mm, prawoskrętny, ale jaki skok itd? Chcę oddać lufę do skrócenia i nagwintowania (mam 14,5 potrzebuje 10,3 do Mk18) i potrzebuję wszystkcih niezbędnych informacji ;)

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Dzięki :icon_wink:

 

Mam pytanie co do baterii jaka powinna być używana w PTW. Mam model 2008 max i chciałbym wsadzić jakąś batkę LiPo 11.1V do prowadnicy kolby. Myślałem np o http://gunfire.pl/pr...-11-1V-20C.html . Pytanie tylko czy tego typu batka będzie zdrowa dla PTW. Jaki powinen być prąd rozładowania?

Do prowadnicy kolby zmieścisz nawet taką: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_516&products_id=7290&name=GE_Power_-_LiPo_-_11.1V_1050mAh_20C_[1]_-_GE-00220 lub http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_516&products_id=7296&name=GE_Power_-_LiPo_-_11.1V_1500mAh_20C_[1+1+1]_-_GE-00209#!prettyPhoto

Tylko przy tej drugiej nie zsuniesz kolby do końca i wchodzi ciasno ale wchodzi. Żadna z tych baterii mojej Petuni nie zaszkodziła a tez mam PTW MAX z 2008 roku. Nic nie było w niej zmieniane, nic nie było skracane. Kolby i tak do końca (ze wzgledu na wzrost) nie składam, wiec nie mam z tym problemu.

Link to post
Share on other sites

Wie ktoś jaki dokładnie gwint ma Systema. 14mm, prawoskrętny, ale jaki skok itd? Chcę oddać lufę do skrócenia i nagwintowania (mam 14,5 potrzebuje 10,3 do Mk18) i potrzebuję wszystkcih niezbędnych informacji :icon_wink:

 

Normalny AEGowy gwint 14mm +. Dokłdnych parametrów nie znam ale to jak pokażesz to osoba która to będzie robić już sobie zmierzy gwint.

Link to post
Share on other sites

Czy komuś z użytkowników zdarzyło się, że obluzował się selektor i nie można było przełączyć z singla na burst? Wczoraj doznałem szoku, bo selektor nie dał się przełączyć i zatrzymywał się w połowie drogi z single do auto. Oczywiście replika nie chciała oddać strzału. Po odkręceniu selektora i ponownym złożeniu, wszystko działa. Nie zauważyłem też zużycia zębatki selektora. O co kaman?

Link to post
Share on other sites

Na razie strzela. Możliwe że pomogło przesmarowanie sprężynek w magu.

 

Jeszcze jedno pytanko:

Mam magi Systemy ale nie działa mi boltcatch. Po ostatniej kulce nie ma problemu - przestaje strzelać ale jak włożę maga to nie trzeba nic wciskać od razu strzela :/

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...