Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] PTW [SYSTEMA]


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie,

 

Mam "dziwne" odczyty chrono po włożeniu czerwonego cylindra (M150), lufa M4 (DF):

 

Kulki G&G 0.20g:

500fps

 

Kulki Guarder (High precision sharpshooter) 0.30g:

440fps, co w przeliczeniu poprzez energię [1] daje równoważność 540fps @ 0.2g

 

Różnica spora.

Czy jest to całkowicie normalne, czy też takie zachowanie zauważyliście w swoich replikach ?

Czy ktoś z Was wie może z doświadczenia, czy istotniejszym czynnikiem wpływającym na różnicę energii wylotowej jest masa kulki, czy może producent (inna powierzchnia, średnica itd.) ?

 

[1] http://www.arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/articles/fps_limits/fps_calc.htm

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Guest gecko123
Tu masz instrukcję jak przerobić upper WE od HK416 do PTW. Dość popularna przeróbka, głównie chodzi o to, że cylinder od PTW jest szerszy, do tego dochodzi kilka drobniejszych przeróbek. Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Tu masz instrukcję jak przerobić upper WE od HK416 do PTW. Dość popularna przeróbka, głównie chodzi o to, że cylinder od PTW jest szerszy, do tego dochodzi kilka drobniejszych przeróbek.

 

Ale jednym słowem pilniczkiem tego nie przerobisz:P to już lepiej kupić dedykowany upper

Link to post
Share on other sites

Gecko, dzięki w takim razie już wiem jak mam się za to zabrać. KosteQ, nie przesadzajmy jakoś przesadnie skomplikowane to ta przeróbka nie jest, po za tym mam odpowiedni park maszynowy do takich zabaw.

 

Zastanawia mnie w takim razie jak te dedykowane niby uppery wyglądają, trochę bez sensu sprzedawać coś co trzeba przerabiać, chyba że nie doczytałem czegoś...

 

Edit, magi od Ciebie śmigają rewelacyjnie :D

Edited by Tomaszek123
Link to post
Share on other sites

Jak masz maszynki to tylko pozazdrościć, BTW będę wiedział do kogo się zgłosić w przyszłości hehe:)

 

Cieszę się że magi śmigają:)

 

@ Ratoll

 

U mnie na ustawionym hopie jest 525fps na G&G 0,2g na podkręconym na maxa 550fps:P ale wiadomo strzelać się z tego nie da. Generalnie 520 to jest ok na M150. Na 0,3g z tego co pamiętam miałem 450fps, więc tak do końca nie wierzyłbym tym przelicznikom.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Pojawiły się w sprzedaży nowe komory hop-up, czy ktoś już ma taką komorę, jakieś opinie?

 

Na pierwszy rzut oka wygląda jak Superhopup Tackelberry'ego, ale tenże jest dopiero w fazie testów przez userów systema-ptw.com

 

To co zapowiadają brzmi bardzo ciekawie, ale ciekaw jestem co Tack pokaże ze swoim i jak to się w testach sprawdzi.

 

Z tego co pobieżnie przejrzałem systema-ptw.com to chyba lipa z działaniem w PTW. Jednym działa, innym nie działa. Jednym działa lepiej stara modyfikacja Tacka. Możliwe, że w CTW działa lepiej.

poczytać można tutaj

Link to post
Share on other sites

http://azteko.pl/element-klucz-delta-ring-butt-stock-tube-wrench-too-p-2326.html np tego typu kluczem, ale nie znalazlem nigdzie dostepnego

 

Musisz odkręcić ten pierścień. Możesz pobić lekko srubokretem wkładając w te wycięcia na tym pierścieniu. NIe powinien być super mocno dokręcony. A później to już wykręcasz normalnie tubę z lowera.

Link to post
Share on other sites

Kupno takiego klucza w Polsce to niestety problem, ale można zastosować klucz uniwersalny rowerowy do tego niewielka przeróbka dremlem i bez problemu odkręcisz nawet dobrze dokręconego deltaringa.

Komora stts-a mimo że korzysta częściowo ze standardowych części nie posiada elementów amartyzujących (w standardowym hopie to 2x BR-025) tak więc zasada działania nieco się zmienia, amortyzacja jest minimalna realizowana przez element BR-027. Część BR-026 jest unieruchamiana od góry i od dołu przez dwa stalowe piny zapierające się o pierścień regulacji. Teoretycznie to się nawet może sprawdzić w szczególności w dłuższej perspektywie czasowej kiedy to znalowy BR-026 zaczyna się rozginać. Zamówiłem sobie sztukę, jak

potestuję to coś skrobnę na forum.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...