Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] PTW [SYSTEMA]


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciekawe, ale niby taki realizm, ale (według WGC): magazynek na 110 kulek, tylko 290 fps no i zasilany baterią 7,2 V :? Troche słabo, zwłaszcza jak za taką cenę.

 

Systema PTW ma różne wersje. Niektóre dochodzą do 500 fps. To chyba zależy całkowicie (albo w większości) od zastosowanego zestawu cylindra (którego wymiana to parę sekund) :)

 

Polecam ten film:

Link to post
Share on other sites

Na WGC PTW są jeszcze "tanie"

Tutaj macie całą "paletę" karabinów Systemy. Dobrze, że chociaż wysyłka za darmoche ;-) Na filmiku zamieszczonym przez grzywę widać zmianę bebechów, co jak wiadomo owocuje zwiększeniem/zmniejszeniem ilości FPS. Batka 7,2V stosowana jest zdaje się dla osiągnięcia jak najrealniejszego RoF

Edited by mike2156
Link to post
Share on other sites

Na WGC PTW są jeszcze "tanie"

 

Na WGC jest bodajże tylko jedna PTW i to nie MAX. Jak słusznie zauważyłeś, na Redwolfie jest tego więcej, chociaż to chyba wciąż nie wszystko.

 

Jeśli zaś chodzi o baterię, to O ILE dobrze się orientuję, to wykorzystywane są też 9,6 i 12 V.

 

Moim zdaniem te repliki przeznaczone są dla osób, które cenią sobie realizm i jakość na tyle, że są w stanie wydać takie pieniądze. Ciężko tutaj też mówić o przyjęciu się tego w Airsofcie, ponieważ te repliki nie zostały do tego stworzone. Jak sama nazwa wskazuje - to Profesional Training Weapon system. Airsoft jest tylko częścią szerokiej palety zastosowań i to na pewno, moim zdaniem, nie tą najważniejszą dla producenta.

 

Polecam też stronkę http://www.systema-ptw.com/Info.aspx

 

Mnie samego zastanawia jeszcze jedna rzecz - wytrzymałość. Czytałem kiedyś dosyć stary artykuł dotyczący chyba poprzednich wersji PTW, w którym autor zaklinał się, że tymi replikami można "drewno rąbać". Jak jest teraz - nie wiem, ale bardzo chętnie bym się dowiedział :)

 

Oczywiście ciężko nie dodać, że ASGShop po raz kolejny dowiódł swego profesjonalizmu decydując się na dystrybucję Systemy PTW.

 

Nie pozostaje mi nic innego jak wracać do pracy i zarabiać kolejne złotówki na zakup własnej Systemy PTW :) Niestety trochę tego zebrać będzie trzeba.

Edited by grzywa
Link to post
Share on other sites

Hmm, ciekawi mnie wiele rzeczy w tych replikach. Wszystko fajnie tak jak w oryginale, ale jak jest z hop-upem? Jest w ogóle? A lufa? Koleś na filmiku promocyjnym kilkakrotnie powiedział o amunicji: "reusable till it cracks". No to ja nie wróżę średnicy lufy 6,03 przy takim podejściu. Ciekawi mnie też zasięg.

 

Jak dla mnie te bronie nie mają szans przyjąć się w airsofcie. Jest to typowo treningowa zabawka, za droga by używać jej w "codziennym" AS.

 

EDIT: Ok, wziąłem się za oglądanie filmiku z tymi beznadziejnymi gośćmi i jest tam mowa o hop-upie. Odpowiedź na jedno pytanie już jest.

Edited by Dudi
Link to post
Share on other sites

Jeżeli lufa to 6.04, to przy podejściu pana z pierwszego filmiku powinny iść zacinka za zacinką, albo przynajmniej nieustanne "poszerzanie" lufy.

 

Kiedyś Systema PTW miała chyba średnicę lufy 6,1 mm. Może o tym mówił ten pan.

Jednak wszystkie informacje które tutaj podaję są zasłyszane więc nie zlinczujcie mnie jeśli coś okaże się nieprawdą ;)

Link to post
Share on other sites

RAP4 a PTW. Gdybym miał obstawiać za którymś z tych wolałbym PTW bo ekonomiczniej wyjdzie. RAP4 to o te cacko pytajcie się Soldieru110 on to miał w łapach. RAP4 wykorzystuje CO2 na napędzane kulek. Fajny jest motyw przy RAP4 że wyskakują łuski. Stockowo ma wbudowane konwersję Air system: Flexi-Air. Czyli kaliber lekko mniejszy niż kulki do PB. Soldieru110 zdał mi relacje z tego jak się strzela. Okazało się że te 500 FPS to osiągasz przy tych większych kulach (Air system: Flexi-Air), a przy konwersji ASG mówił że kulek nie widział jak leciały, dopiero powyżej 60M widział ledwo co je jak szły do przodu!! Wiec na chłopski rozum musi mieć więcej przy konwersji ASG!! Tak mi zresztą powiedział. Co do cen i właściwości SYSTEMA PTW, tutaj macie stronkę z tymi replikami: http://www.airsplat.com/Items/ER-SYS-M4A1-MAX.htm

I jest bateria 12V 1300mAh, 550FPS, magazynek ma 120 kul. Ale przypominam to wersja MAX.

Link to post
Share on other sites

a myślałem, że to to też się kupuje po to aby było niezawodne i wykonane porządnie ;)

 

Panowie dużo tańsze są kit'y do poskładania. Taki model ;)

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1911

 

1000 zł w kieszeni.

Tylko przeraża mnie 520 fps w m4.

 

Z tego co widziałem na Redwolfie, to kit jest nie tylko dlatego tańszy, że trzeba go samemu poskładać, ale też dlatego, że nie ma oznaczeń na body.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

Postanowiłem się wypowiedzieć i przedstawić wam troszkę bliżej PTW.

 

Ogólnie karabin PTW w wersji M16A3 MAX posiadam mniej a więcej od lutego i mogę już spokojnie napisać o zaletach jak i wadach (a jest ich bardzo mało) tego produktu.

 

Pierwsze wrażenie.

Karabin dostarczany jest w “surowym”, prostym pudełku bez tandetnych wystrojów w stylu Tokyo Marui. Tu liczy się produkt, a nie opakowanie i po otworzeniu od razu narzuca się jedna myśl do głowy (no - opłacało się :ok: ). Dodatkowo w pudełku znajdziemy szybkoładowarkę do magazynka oraz klucz, który umożliwia regulacje hop-up.

 

Po wzięciu karabinu do rąk od razu czujemy różnicę w chwycie pistoletowym, który jest dużo węższy od tych stosowanych w normalnych AEG. Samo body karabinu również jest węższe. Kolejna różnica, która jest odczuwalna to balans broni - to po prostu jest inna bajka i nikt kto nie miał od czynienia z PTW lub z prawdziwym M16 nie będzie wiedział o co chodzi do póki nie weźmie tego karabinu samemu do rąk. Na początku robi wrażenie jakby lufa ciągnęła ku dołowi lecz po przymierzeniu i celowaniu, karabin leży pięknie...

 

Magazynek.

Hooooo coż można powiedzieć o magazynku. Ja powiem tyle, że po chwyceniu magazynka moje pierwsze zdanie brzmiało: ten karabin opłacało się kupić nawet z powodu samych magazynków...

Są po prostu świetne, ciężkie i wyglądają jak oryginał. No i podają wszystkie kulki.

Zaznaczam, że do PTW nie pasują żadne inne magazynki dostępne na rynku ASG.

 

Pierwsze wrażenie po oddaniu strzału.

Ogólnie karabin ma niesamowitą reakcję spustu. Po prostu naciska się spust i następuje strzał. Nie ma mowy o dźwięku obracających się zębatek - które słychać jak naciągają tłok itp.

Kulki podawane są bardzo płynnie i praktycznie nie ma mowy, aby były “puste strzały”

 

Po wystrzeleniu całego magazynka karabin przestaje działać. Po włożeniu nowego maga musimy nacisnąć “Bolt Catch”, aby móc oddać następne strzały (tak jak to ma miejsce w prawdziwej broni palnej). Jedyny minus tego jest taki, iż nie ma jakiegoś wyraźnego oporu przy naciskaniu Bolt Catch-a jak i nie słychać żadnego wyraźnego “klik”.

 

Jeżeli chodzi o zasięg repliki to jest on bardzo dobry jednak nie należy się tu spodziewać jakiegoś super większego zasięgu. Jeżeli weźmiemy 2 repliki np. G&P (ok 360fps) i PTW z cylindrem M110 (ok 360fps) to zasięg będzie podobny lecz z plusem dla PTW. Celność repliki również jest lepsza lecz nie powalająca i w dupę komara z 50 metrów nie trafimy...

 

System hop up działa inaczej niż w replikach AEG. Karabin nie posiada gumki hop-up. A jedynie sam dystanser, który podkręca kulki. Każdy karabin przychodzi z fabryki z maksymalnym ustawieniem hop-up. Wtedy kulka osiąga równy tor lotu kulki. Raczej nie ma możliwości ustawienia go tak, aby móc podkręcać kulki w “kosmos”. Ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo dobre rozwiązanie lecz osobiście zauważyłem, że przy cylindrze M150 i cięższych kulkach można odczuć wrażenie, że na końcu lotu, kulka mogła by się jeszcze troszkę bardziej podkręcić. Aczkolwiek można to w prosty sposób poprawić i wymienić dystanser na większy.

 

Nowe karabiny MAX posiadają lufy o średnicy 6,04mm.

 

Zaznaczam, że żadna inna lufa z AEG nie pasuje do PTW. Lufy PTW są grube (średnica 10mm) a co za tym idzie, są dużo bardziej wytrzymałe i mniej podatne na wykrzywienia...

 

Pomimo dość uciążliwego dostępu do regulacji hop-up (jest on w gnieździe magazynka) nie ma problemu z ustawieniem go i jak raz to zrobimy to nie musimy już czegokolwiek poprawiać. System ten nie ma tendencji do rozregulowywania się.

Sprawy mechaniczno – techniczne.

Gearbox.

Zacznę od tego, że żadna część z normalnych AEG nie pasuje do gearboxa PTW.

Ogólnie mechanizm jest praktycznie doskonały, poza jedną rzeczą, ale o tym napisze troszkę niżej.

Z powodu całkowicie innej konstrukcji GB, PTW ma wiele zalet.

Między innymi:

Inna konstrukcja zębatek, która jest dużo bardziej wytrzymała od ogólnie stosowanych w AEG.

- Bez problemowa kontrola prędkości wylotowej kulki (wymienne zestawy cylindrów)

- Nie ma szkieletu GB - który w normalnych replikach może pęknąć

- Nie ma popychacza - który w normalnych replikach może pęknąć

- I co chyba najważniejsze i najlepsze w PTW to fakt, iż każdy strzał (ruch tłoka) jest doprowadzony do końca. Nie ma sytuacji gdzie tłok np. zatrzymuje się w połowie drogi. Dzięki temu karabin jest dużo miej awaryjny jeżeli chodzi o uszkodzenie tłoka w porównaniu do normalnych AEG.

 

Jedyny minus GB, o którym wspomniałem wcześniej to to, że ma w sobie troszkę elektroniki.

Przed zakupem wiele czytałem na temat PTW i można było się spotkać z opiniami, iż w zimie przy minusowych temperaturach karabin może mieć problemy z działaniem. Ja osobiście nie miałem żadnych problemów (może dlatego ze zima w tym roku była nędzna).

Zestawy cylindra.

Ogólnie można je podzielić na 2 grupy.

Standardowe, do których zalicza się M90 i M110

Oraz wzmocnione M130 i M150

Oba zestawy posiadają tłoki z wszystkimi metalowymi zębami lecz w wersji M130 i M150 są one wykonane ze stali na maszynach numerycznych CNC.

Wykonane są bardzo solidnie i nie ma się do czego przyczepić.

Tłoki z powodu innej konstrukcji są bardzo wytrzymałe. Wszystkie cylindry posiadają metalowe głowice tłoka, które są w specyficzny sposób połączone z dyszą. W ten sposób pozbyto się popychacza.

 

Spasowanie części.

Tutaj można jedynie powiedzieć to że wszystko jest idealnie i nie ma się do czego przyczepić.

 

Wytrzymałość.

Replika wykonana jest naprawdę solidnie i sprawia wrażenie bardziej wytrzymałej repliki od ogólnodostępnych AEG. Szczególnie można to zauważyć po jakości części wykonanych z Tworzywa i niesamowitej lufy zewnętrznej, która w wersji MAX wykonana jest ze stali.

Jednak replika nie jest “niezniszczalna”. Czytałem raz wypowiedz kolesia z USMC, który podczas treningu otwierając drzwi karabinem spowodował pęknięcie body. Ja osobiście nie mam zamiaru otwierać tym karabinem jakichkolwiek drzwi lecz to zdarzenie uświadamia nam fakt, że nie jest to rzecz niezniszczalna.

 

Dodatkowe minusy:

Osobiście za minus uważam badziewiarskie oznaczenia systemy w stylu płonącego ptoka z rodziny sfinks :-F .

Jednak w kit'ach jest body bez oznaczeń i można wtedy wygrawerować własne.

Ciekawostki, informacje i odpowiedzi na często zadawane pytania.

Jeżeli zastanawiacie się nad dokupieniem jakiejś konwersji lub szyn RIS to informuję, że oprócz oryginalnych, będą pasowały zestawy z firmy G&P. Firma ta dość mocno zrzyna z oryginałów i z dopasowaniem elementów, równością szyn RIS nie ma większych problemów.

 

Do karabinu po małej modyfikacji pasuje oryginalny upper receiver. Montując go maksymalnie można wzmocnić replikę.

 

W karabinie nie działa raczka przeładowania.

Ogólnie działa lecz służy ona do szybszego wyjmowania cylindra po otwarciu karabinu.

 

Karabin ma otwierane okno wyrzutowe łusek lecz nie ma takiego systemu jak np. w replikach Tokyo Marui.

 

Dla cylindrów do m130 należy używać baterii Sanyo RC o napięci 9,6V.

Przy M150 i 9,6V karabin również strzela bez problemowo lecz ,aby mieć oryginalny ROF należy użyć baterii 12V

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Reasumując to wszystko można śmiało powiedzieć, że karabin jest po prostu świetny i nie mówię tego w tej chwili jako sprzedawca lecz normalny użytkownik.

 

Czy 5 tysięcy to dużo? Zapewne tak, lecz zakup porządnej repliki np. G&P czy Inokatsu oraz przeprowadzenie wytrzymałego tuningu do 500fps wcale dużo taniej nie wychodzi...

 

Dziwią mnie wypowiedzi “maniaków asg”, że na widok naprawę dobrze odzwierciedlonego karabinu, piszą:

“Są psychopaci, którzy to będą za jakieś dwa miechy mieć”

“Nie warto”

“Nie widzę sensu w kupowaniu takiego sprzętu”

itd. itd.

Hmmm nie powiem, macie "super" podejście do swojego hobby :-F ...

 

To by było tyle.

Pozdrawiam

Marek

Link to post
Share on other sites

marzan - moze po prostu niektorych nie stac i zazdroszcza ;-). Mnie tez nie stac (jak na razie), ale dobrze ze sa ludzie ktorych stac i ktorzy beda mieli w swoich lapkach swietna replike! Ale jednym mnie zawiodles - w replice za 5 tysiecy NIE DZIALA RACZKA PRZELADOWYWANIA? WTF? Czy mimo wszystko mozna (majac zamkniety korpus) odciagnac ja "dla klimatu"? Czy gdy body jest zlozone nie spowoduje to zadnych niekorzystnych ruchow cylindra?

 

Acha, jak ma sie sytuacja z wpasowaniem body np. Guardera? Znaczy podejrzewam, iz z racji tego ze GB nie ma w Systemie szkieletu stricte, to pewnie nie pasuja, ale... co mi szkodzilo zapytac ;-).

Link to post
Share on other sites

Co Wy marudzicie... Drogo, po co, kiedy podbije rynek ASG... To nie jest replika ASG... Sam producent nazwał to Professional Training Weapon. Przestańcie podniecać się opisami na stronach sklepów i poczytajcie co o tym pisze producent - replika była projektowana i jest produkowana głównie z myślą o służbach mundurowych, gdzie w treningu ważne jest, żeby narzędzia maksymalnie były zbliżone w obsłudze do prawdziwej broni. Co takiego policjanta obchodzą jakieś znaki firmowe? Systema pisała (nie wiem czy nadal jest taka strategia), że na rynek cywilny będą sprzedawane tylko najsłabsze repliki, to 400 i więcej tylko dla mundurówki. Rynek ASG jest marginesem.

Link to post
Share on other sites

Systema pisała (nie wiem czy nadal jest taka strategia), że na rynek cywilny będą sprzedawane tylko najsłabsze repliki

 

Już nie ma czegoś takiego. Na rynek cywilny jest sprzedawana Generacja 3 i MAX.

Dodatkowo jest jeszcze wersja Mil/LE (typowo dla służb mundurowych) , która różni się tylko od MAX-a tym, że ma niebieskie chwyty i dodatkowo bardziej wzmocnione zębatki.

Link to post
Share on other sites

Fajnie mieć karabin do którego 90% części nie pasuje :-F

 

Do tego nie mają pasować wszystkie możliwe części na rynku, czy do Was nie dociera to co Foka napisał? To jest Professional Training Weapon! Wszystko co potrzebne możesz do tego mieć, a że za grubą forsę to już Twój problem - Dla służb mundurowych to pikuś.

Edited by HateMe
Link to post
Share on other sites

@ marzan:

Pisząc "psychopaci" miałem na myśli ludzi, którzy są w stanie wydać na guna 5K złych polskich bez mrugnięcia okiem - w sensie pozytywnym.

Poczekać zostaje, aż się to upowszechni i zdecydowanie stanieje, gdyż obecnie jest poza zasięgiem. Przynajmniej dla mnie buuuu

Link to post
Share on other sites

A ja zadam pytanie z innej beczki : Co z częściami zamiennymi?

 

Znaczy rozumiem systema dostarcza 4 czy ile tam zestawów cylindra.

 

Ale co z gb/elektronika/pozostałymi duperelami (i.e. złamie się spust i repilka do wywalenia?)

 

--

Sprzedam nerkę w dobrej cenie ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...