Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podzieleni na dwójki, jeden ma PeCeta w plecaku, drugi monitor niesie, trzeci dba żeby kabel 220V się nie poplątał w krzakach.

 

Zrzut i wydruk i do koszulki. Koszulkę można pomazać markerem do płyt CD w celu oznaczenia baz etc.

 

Na dłuższą metę to równie sensowne co korzystanie z map z zumi

Link to post
Share on other sites

Zumi nie lubi, jak mu się robi print screen, nie da się go (zumi'ego:)) np wyświetlić w trybie pełnoekranowym.

No i dodam jeszcze, że mapy (w trybie hybrydowym) w wielu miejscach nie zgrywają się z ortofotomapą (do kilkudziesięciu metrów odchylenia)- drobiazg, ale razi.

 

Google Earth (nie google maps) jest lepsze z dziesiątków powodów (rzeźba terenu, możliwość pomiarów powierzchni i długości, możliwość zapisywania własnych punktów i ścieżek, współpraca z GPS), tylko ma gorsze pokrycie zdjęć...

Edited by Szwagier33
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 3 weeks later...

Popatrzcie co daje nowy geoportal. Odhaczyć Ortfotomapa a zaznaczyć Skany map topograficznych.

Potwierdzam. W nowym wydaniu to najlepsze źródło map. Zaznaczam SKANY MAP TOPOGRAFICZNYCH, wybieram skalę mapy, rozszerzam obszar mapy przez zminimalizowanie lewego << i gornego pola menu ^ do tego klawisz F11 na koniec i mam full stronę z mapa. Zrzuty ekranu kleję w programie SZWĘDRACZEK http://szwedraczek.rsei.umk.pl/pobieranie.html i mam mape GPS na komórkę z błedem pomiaru 10m. Można też taką mapę wydrukować tylko co do skali mam zastrzeżenia (1:19000 w geoportalu to 1:25000 na wydruku).

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ja sobie siatkę naniosłem w WORD'zie - kwadrat o boku 100 metrów.

Potem print screen i do paint'a - wycięcie samej mapy i zapisanie w pliku.

 

Na moje potrzeby jest wystarczająca.

Jeżeli masz do dyspozycji duży monitor to nie stracisz na jakości.

 

Na pewno są inne sposoby czy programy graficzne jak np. Corell, ale jeżeli akurat takowego nie masz to Word wystarczy.

 

Nadmieniam jeszcze, że moja mapa zawiera kawałek terenu o wymiarach 900 x 1800 metrów.

A tutaj jak to wygląda: http://img257.imageshack.us/i/dbnicamapkasektorykompl.png/

są małe niedociągnięcia, ale robiłem to w wersji 2007, za którą nie przepadam.

 

I tak jak wspomniałem przy większym monitorze możesz większy fragment mapy sobie od nich zaczerpnąć (screen) i łatwiej nanosić siatkę - względnie bawić się w arkusze lub na pomniejszeniu pracować.

Link to post
Share on other sites

ja to robię w Corelu.

Importuję bitmapę (powstałą po eksporcie z geoportalu) i na nią nakładam siatkę.

W zależności od podzialki z jaką eksportujesz z geoportalu oryginalna siatka ma bok 1000 lub 2000 m - i to jest podstawa.

Pomiędzy dodaję dodatkowe linie wg. uznania.

 

Standardowo pracuję na podziałce 1:20000 (1:15000) - kompromis pomiedzy wielkością mapy a ilością szczegółów.

Z geoportalu eksportuję dowolną ilość fragmentów i sklejam je, np. w Gimpie - umieszczając kazdy fragment na osobnej warstwie.

Edited by JarekM
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...