Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FN F2000 E-03 [JLS]


Recommended Posts

Jest już dość dużo informacji by założyć oddzielny temat o tej replice, więc zebrałem wszystko co możliwe i umieszczam tutaj.

 

Replika jest dokładniej repliką FN FS2000 (wersji cywilnej wyglądającej tak: obrazek )

 

Dostępna do kupienia na GunnerAirsoft http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=308

oraz http://m4airsoft.com/FN2000.html

 

Strzela tak:

By uniknąć dziwny problemów selektor dali tak jak w w mce,

Gearbox jest v2 z silnikiem poziomo,

zdjęcia wnętrza od Westiego:

http://img201.imageshack.us/my.php?image=f...ternals1gd0.jpg

 

Stockowo ma 320 fps na 0,2 dodawana jest bateria 9,6 mini, hop up taki jak w m'kach,

Lufa zewnętrzna odkręcana, więc można dokręcić zamiast niej tłumik.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Westie; a wiesz które elementy są metalowy? Sama szyna czy cała "góra"? Oraz co z selektorem? W replice jest z boku; w oryginale jak w P90 z tego co pamiętam. Przy spuście widać że coś tam jest... to tylko atrapa czy do czegoś służy?

 

I jeszcze jak jest z magami; pasują standardowe od TM/CA?

 

Niepoweim że sam bym się na tę replikę skusił; bo na wersje G&G to sobie jeszcze poczekamy...

Link to post
Share on other sites

dobrze Ci się wydaje; F2000 korzysta z tych samych magazynków co m4/m16

 

Edit: Z tego co widzę po zdjęciach; selektor służy do zmiany single/auto a zabezpieczenie jest przy spuście jak w AUGu :)

Edited by noah
Link to post
Share on other sites
Westie; a wiesz które elementy są metalowy? Sama szyna czy cała "góra"?

Szyna, lufa zewnętrzna i muszka. Co do szczerbinki, nie mam pewności.

Oraz co z selektorem? W replice jest z boku; w oryginale jak w P90 z tego co pamiętam. Przy spuście widać że coś tam jest... to tylko atrapa czy do czegoś służy?
Bezpiecznik. Akurat mam pod ręką instrukcję od F2000 (wyciekła gdzieś w sieci, jeśli Appolyon jej nie zjadł, to jest gdzieś w "Plotkach z Chin").
I jeszcze jak jest z magami; pasują standardowe od TM/CA?
Używa toto magazynków od SCARa. Ktoś tu miał problemy z wpasowaniem normalnych magów CA do SCARa, ale zapewne rozwiązanie jest tak samo proste jak w przypadku L85 Army - odgiąć nieco górny brzeg otworu, w który wchodzi zatrzask magazynka, i powinno łapać (potem można taki magazynek wykorzystać w jakiejkolwiek emce i nie będzie problemu, że się zacina). Co ciekawe, pytałem znajomego z HK i stwierdził, że normalne magi pasują bez problemu. Pożywiom, uwidzim.
Niepoweim że sam bym się na tę replikę skusił; bo na wersje G&G to sobie jeszcze poczekamy...
A jak już wyjdzie, to się okaże, że to szajs, tak jak z ich L85 :język2: . G&G potrafi pewne rzeczy spieprzyć tak, że nawet Well do spóły ze Słoniem to pikuś (że wykolejony tłok w czyimś SCARze z JLS pominę milczeniem).

 

Oby się tylko nie okazało, że nagle mam jakieś zaległe opłaty na koniec miesiąca, bo chyba będę musiał do świąt odkładać... :/

Maxavelli, co do łożysk, to zapewne znowu mamy do czynienia z kulkowymi (na pewno są metalowe, patrz zdjęcie). Prowadnica sprężyny dość długa i z ciemnego albo przezroczystego plastiku (patrz - płytka selektora... Oby się nie posypała jedna albo druga).

Link to post
Share on other sites

Dwuczęściowy, plastikowy HU. Fuj. Aku mini. Fuj.

Nie kumam jak można po 20 latach od czasu jak TM dało d... ciągle stosować to kretyńskie rozwiązanie.

 

Ja czekam na wersję G&G. Zresztą przez SpecShop posyłam im listę wskazówek, jak zbudować dobrą giwerę:

- żadnego blowbacku i innych badziewi

- aku conajmniej 12v na 4/5SC lub 9.6 na SC

- HU unit taka jak w G36

- GB prosty jak drut, coś a la m249/p90, reszta części standardowa od V2

- na początek żadnych granatników, celowników

- czarny

 

A może uda im się przebić P90.

 

Jeśli Krakman ściągnie JLS, to może uda się wymarać do testów.

Link to post
Share on other sites

Po prostu JLS postanowiło dokonać recyklingu gratów, które mieli na miejscu, i jako, że strzelało toto na tyle dobrze, żeby z dwudziestu metrów trafić w zostawioną na automacie puszkę po coli, projekt puszczono do produkcji. ;) To nic, że spust jest obsługiwany za pomocą drucianej dźwigni, a selektor zrobiono na odpiernicz się. Działa? Działa. G&G wyprzedziliśmy? Wyprzedziliśmy.

F2000 w kolorze czarnym ma być do końca miesiąca, przynajmniej tyle wyciągnąłem od Gunnera i Keitha.

Link to post
Share on other sites

Może Gunner po prostu nie testował? Albo trafił bubla? Ktoś ostatnio zresztą pisał, że testowali trzy sztuki tej samej repliki (HK33 Słonia bodajże) i każda inaczej strzelała...

A przy dwuczęściowej komorze HU mamy całą stertę powodów "uciekania" fpsów.

Link to post
Share on other sites

Abstrahując od dogryzania BlazakoVowi, mam pytanie: na żadnej z wymienionych stron nie znalazłem iformacji o długości lufy wewnętrznej. Bo widzę, że jedno ze zdjęć odpowiedziało na moje poprzednie pytania: gdzie się okręca lufa zewnętrzna, ale mam wątpliwość, czy wewenętrzna wogóle sięga do tłumika płomienia tej skróconej lufy, czy też jest jeszcze krótsza?

 

Czy w związku z tym, orientuje się ktoś (bo może przegapiłem) jakiego typu jest cylinder i czy taki jaki powinien być przy tej długości?

Link to post
Share on other sites

Ten plastik na body ładnie odbija światło na filamch. Wygląda dużo lepiej niż na fotkach, które widziałem.

 

Może się skuszę, flaki pewnie będą do wywalenia, no ale to drogie hobby.

 

Bo niestety F2000 G&G to nawet jeszcze nie jest na deskach.

 

- montaż stopki mnie rozwalił

- wejdzie 12V na IB1400 :):):)

- części metalowe jak w emkach SRC - trzeba przesprayować

- nieźle brzmi strzał GB w pomieszczeniu, jak średnio złożona emka CA :)

- noo, zbliżenia bezpiecznika i spustu pokazują szpary i nadlewy :/ trzeba będzie popracować pilnikiem ...

- użycie HU z emki to porażka, ale regulacja jest fajna, zaleta jest taka, że teflon fixa można mam nadzieje zrobić na stałe, mam nadzieję, że da się przerobić na jednoczęściowy, poza tym wygląda jakby nie było sprężynki dociskającek komorę do GB - zbudowane, aby byc nieszczelne?

- o, metalowa szyna górna ..

- a patent z dwuczęściową lufą jest świetny, ja nie wiem co ludzie mają do dwuczęściowych luf, skracanie lufy zawsze mnie wkurza

 

Ogólnie - pewnie sobie kupię :)

Link to post
Share on other sites

Już ludzie z Arnie's zaczynają kupować tę zabawkę i okazuje się, że mamy do czynienia z potworną lemoniadą. Szczelność hop-upa waha się od egzemplarza do egzemplarza - jeden ciśnie 380, drugi 320, a trzeci ma problemy z przekroczeniem 260 (i hałasuje jak kombajn). Na szczęście dwuczęściowy HU z SRC jest niedrogi, zawsze można wymienić. Problem tylko w jednym - albo field-strip, albo szczelny, jednoczęściowy HU.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...