Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam !

 

Chciałbym się upewnić czy mój tok rozumowania, po przeczytaniu kilku wątków na forum jest dobry. Posiadam G36C od JG (G608), po zmianie gumki hop up, odpowiednim ustawieniu samego hopka, w lesie w miarę ta gietka sobie radzi, aczkolwiek gdy sytuacja na "polu bitwy" nie pozwala podkrasć się do przeciwnika, to zaczynają się schody, kulki nie dolatują do celu. Dlatego też , z uwagi na to że itak kończy mi się gwarancja, pomyslałem o lekkim tuningu mojej repliki. Mam zamiar wymienić sprężynę na lepszą ( Bodajże na 120 ? ), prowadnice sprężyny, gdyż jest plastikowa, zębatki bo też są plastikowe, tłok, głowicę tłoka, dyszę na doszczelnianą. I tutaj pytanie, czy to wystarczy? Chodzi mi głównie o to czy stockowe czesci które zostaną, nie rozwalą się w konfrontacji ze zwiększeniem mocy. I czy w ogóle jest szansa, przy dobrym doszczelnieniu na wyciągnięcie po tym tuningu chociaż 410 FPS?

 

Dodam że cały proces chce powierzyć serwisowi w sklepie Taiwangun z uwagi na darmowy upgrade oraz bliską odległosc do sklepu. ( A zależy mi bardzo na czasie, gdyż organizuje strzelanki co tydzień, i nie za bardo mogę na nich nie być l;v)

 

Czy jest osoba która ewentualnie pomogła by mi dobrać częsci z oferty tego sklepu?

Edited by Zafcio
Link to post
Share on other sites

Dzięki, ponowie jeszcze pytanie, czy taki zestaw 'udźwignie' mocniejszą sprężynę? Wiem że nie można powiedzieć na 100% tak lub nie, bo wszystko się może zdarzyć, jest to zależne od użytkowania repliki etc. I czy jest szansa podniesienia FPS o te 40? ( Mam obecnie 370 około) ?

 

A i jeszcze, od czego zależy dobór ilosci zębów tłoka? Bo się troszkę w tym gubię. :icon_razz:

 

Jestem w sumie w tym totalnie zielony, stąd dużo pytań.

Edited by Zafcio
Link to post
Share on other sites

Tłok do każdego typowego AEG 15 lub 14 zębów. FPS na pewno wzrośnie, a ile to już się okaże. Czy M130 pociągnie zależy od tego jaki masz silnik i batkę, polecam zresztą zainwestować w kable i mosfet. I przeczytać chociaż kilkanaście stron niniejszego tematu, bo wszystko już w gruncie rzeczy było tu powiedziane.

Link to post
Share on other sites

Posiadam G36K JG (608-2) i chciałbym poprawić jej parametry na otwartym terenie, m.in skupienie strzałów i zasięg co jak się okazało wczoraj jest poważnym problemem kiedy nie można się podkraść do przeciwnika. Wymieniłem już gumkę HU na zieloną G&G. W planach mam teraz wymianę lufy na precyzyjną i dłuższą od stockowej i zakrycie jej pod tłumikiem dźwięku. Tutaj powstaje pierwsze pytanie. Jaką średnicę lufy wybrać 6.04, 6.03 czy niżej? Do tego z tego co przeczytałem w temacie warto wymienić cylinder na typ 0. Planuję także wymienić dyszę, łożyska (czy 6mm to odpowiedni rozmiar?), prowadnicę sprężyny i głowicę tłoka. Całość pójdzie również do doszczelnienia i zostaną wymienione kable + ew. założony mofset w BB Maksie w Warszawie. Zostanie także wsadzona bateria Li-Po.

Czy części które wybrałem poniżej będą pasować i dobrze zagrają i na jaki wzrost zasięgu i fps mogę orientacyjnie liczyć?

http://www.airsoftar...wica-tloka/1710

http://www.airsoftar...inder-typ-0/103

http://www.airsoftar...lkowych-6mm/669

http://www.airsoftar...prezyny-v.2/100

Edited by banneh
Link to post
Share on other sites

 

@Rogaś - Montowałeś te dysze? Dobrze się uszczelniają?

 

Alternatywą dla Protecha którą znam jest czeska Airsoft Pro. Ma 25,25mm. Ale słabą fazę na końcu i d* nie urywa.

Edited by progressive
Link to post
Share on other sites

Też mam problem ze znalezieniem właściwej dyszy. Na Gunfire już nie ma. Czy da się zrobić konwersję na standard CA? Mam wszystko w stocku i stary typ komory ( bez tuby na kulki ) więc i tak przymierzam siędo remontu. Czy jak wymienię komorę, dyszę , głowicę tłoka i adapter magazynka to wszystko się zgra ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przeczytałem większość tego wątku ale mam solidny mętlik w głowie więc chciałbym potwierdzić informacje.

 

608 JG będzie moją pierwszą repliką i nie wiem czy jej parametry starczą do lasu. Stąd moje pytanie czy wymiana gumki HU na przezroczystą Guarder i sprężyny na M120 pozwoli dostać osiągi w okolicy 400FPS-ów (reszta stokowa) ? Czy użycie wymienionej sprężyny wpłynie znacząco na żytowtność jakichś elementów?

 

btw. ta regulacja kluczem imbusowym faktycznie pozwoli osiągnąć 380FPS?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam,

Jestem nowy na forum, więc od razu przepraszam, jeśli w złym miejscu pytam. Chcę wyciszyć gearboxa w moim g36 i mam pytanie czy ten zestaw SHSa jest wart uwagi?

http://www.asg.warszawa.pl/magazyn-zewnetrzny/czesci-i-akcesoria/czesci-wewnetrzne/tloki-i-glowice-tlokow/p,zestaw-wyciszonej-glowicy-tloka-glowicy-cylindra,30822.html

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Większość dźwięku generowanego przez AEGa pochodzi z pracy silnika i zębatek. Jeśli chcesz naprawdę wyciszyć AEGa (ale nadal będzie słyszalny) to polecam kupić dobre i ciche zebatki + dać komuś ogarniętemu żeby to wypodkładkował. Do tego tłumik na koniec lufy. Do repliki zamontuj jeszcze najsłabszą możliwą sprężynę, jaka Ci wystarczy a całość zasilaj z lipo 11,1V na singlu, wtedy dźwięk, nie dość, że jest cichszy to do tego trwa bardzo krótko co potęguje wrażenie cichej repliki.

 

Po wszystkim powinno się udać uzyskać wyciszony- basowy dźwięk, który do tego trwa bardzo krótko.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie, gb już wypodkładkowany i nasmarowany, batkę z mosfetem też niedługo zakładam.Ciche zębatki to dość drogi tuning dlatego chciałem zamontować cichą głowicę tłoka i cylindra z linku, więc pytam czy ten zestaw jest wart uwagi:)

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ciche zębatki to dość drogi tuning

 

Jaka kwota za zebatki w Twoim przypadku oznacza, że są one drogie? Dobrze wypodkładkowane SHSy są ciche, kosztują z 80-100zł, natomiast jeśli to za dużo i nie planujesz mocnych sprężyn to możesz kupić komplet G&P/G&G wyjęty z nowej repliki w cenie ~50zł.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Hej, mam pytanie jaką najdluższą moge zamontowac precke w g36c bez zmiany cylindra? Chce i tak dodac tlumik dzwięku wiec jak bedzie wystawać to nie problem ;) czy lepiej kupić jakiś kolimator, a zamiast upgreadować replike zaczać zbierać na coś lepszego w przyszlosci?

Link to post
Share on other sites

Proucenci zalecają max 350-360mm dla tego typu cylindra. Mi kolimator jest potrzebny, bo nie mogę się złożyć do strzału w masce. Gieta musi się podobać. Zmieniałem replikę już kilka razy i po raz trzeci wróciłem do G36c ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, nie wiem czy tak można bo założyłem oddzielny temat. Proszę o pomoc. Mianowice o różnice pomiędzy g36 różnych firm. Mam g36c 608 od JG i chcę taką samą (tej samej firmy) używaną kupić bratu bo świetnie mi się spisuje. Jak rozpoznać że replika jest od JG. Nie ma na niej praktycznie żadnych oznaczeń oprócz numerku nad magazynkiem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Stockowe JG łatwo poznać jak wiesz na co patrzeć. Cwaniaczek jestem bo mam 2 całe w domu i jedno body. ;) Są dwie generacje obecnie.

 

Generacja 1:

- Unikalna komora HU podobna trochę do emkowej

- Adapter magazynka bez kanału od wewnątrz

- Numer seryjny na body jest namalowany drobnym drukiem

- Dysza gearboxa o długości 25,25 - 25,8mm

- Pin przedni z o-ringiem

 

Generacja 2:

- Dysza gearboxa o długości 25,25 - 25,8mm

- Większy numer seryjny

- Standardowa komora HU i adapter magazynka z kanałem wewnątrz

- Cylinder typ "2" z kwadratowym portem

- Pin przedni bez o-ringu

 

Body drugiej generacji może się różnić na oznaczeniach selektora. Zaobserwowałem u siebie i po sklepach oznaczenia ikonograficzne w postaci symboli nabojów, liter w systemie niemieckim (S, E, A / S, E) oraz cyfr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...