Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo dziękuję za ten link :D

 

A dopuszcza się w rekonstrukcji coś od siebie, tzn. inny wskaźnik laserowy, kolimator albo replika? Oczywiście zostaję przy M'ce, ale jednak chciałbym wiedzieć, czy można dorzucać coś "od siebie". Może ludzie nie zwracają na to uwagi, ale jak ktoś słyszy "rekonstrukcja" i zobaczy, że np. kolor jest inny niż powinien być to wioska i siwy dym :)

Link to post
Share on other sites

Mam sprawę następującą, mianowicie chciałbym się zabrać za stylizację (nie rekonstrukcję w pełnym tego słowa znaczeniu) gruntsów marines z okresów najnowszych. Jako inspiracje wybrałem sobie tą: https://fbcdn-sphoto...777735658_o.jpg fotkę, i teraz stek pytań:

 

Albo inaczej, dam listę, jakbyście mogli, poprawcie mnie proszę:

 

Hełm LWH, z pokrowcem mapet/despat, paski czarne/coyotowe

ESSy NVG w tanie

ESSy ICE

FROG albo MCCUU w desercie

rigger's belt

Kamizela: tu pytanie, chyba SPC, no nie? tylko czy wciąż w CB? tzn czy gruntsy trzymają się wiernie Coyote Browna, bo taki FR to raczej nie, a ta kamizelka tu mi się wydaje coś za jasna...

Pas: czy grunty używają takiego samego jak FR - Eagle molle warbelt?

Kabura: serpa, a w niej M9

rękawiczki: nomexy w tanie będą dobre? czy lepiej camelbaki FROG albo hatch'e overlord?

nakolanniki: alty w CB? czy właśnie nie w CB? bo jak dla FR'u to obecnie podobnież tylko w 3c, a te w CB wymyślono dla tych co chcą być jeszcze bardziej marines niż sami marines :icon_wink:

buty: Belki 550/590/500

 

M4A1 14,5"

Acog ta31 ten ze światłowodem na górze (marinesowski :icon_razz:)

An-peq 15

crane stock

m203 long

 

 

I mam jeszcze mały/duży problem, mianowicie plecak. Czy ktoś mógłby BŁAGAM wrzucić nazwę i zdjęcie plecaków, które uzywa obecnie usmc? Bo szczerze przyznam że w siostrzanym wątku widziałem już:

Assault packi , które to dla mnie są czymś takim: http://www.campingsu...oodland-top.jpg

małe ilbe (wiadomo)

ilbe recon assault packi

 

szukałem też czegoś co często widziałem w owym wątku pod nazwą patrol pack, ale wpisując to 15 razy w google z różnymi kombinacjami "usmc" "cb" itp. doświadczałem miliona różnych wyników.

 

Pomożecie? :icon_smile:

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Z tym pojęciem rekonstrukcja to 100% oryginału nie do końca bym się zgodził. Po prostu niektóre rzeczy są nieosiągalne i trzeba je zastąpić kopią.

 

Napisałem, że stara się jak najbardziej zbliżyć do tej całkowitej zgodności. Bo kopie są czasami ok, ale zastąpienie an/peqa 15 DBALem raczej nie ujdzie, a o to mniej wiecęj chodziło autorowi pytania.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Nie, nie o to mi chodziło Matrix. Są M4, a NIE M4A1, to duża różnica. M4 posiada tryb ognia seriami, a nie ogień ciągły. M4A1 (pierwotnie powstały dla sił specjalnych) mają ogień ciągły. Takie są różnice, z pozoru nieistotne, ale dla rekonstruktorów to chyba ważna informacja. Szczególnie, że gdyby w USMC były M4A1, być może wprowadzenie czegoś takiego jak M27 tylnymi drzwiami nie miałoby aż takiej siły przebicia.

Link to post
Share on other sites

Oj chyba nie. Teraz możemy polemizować na ten temat, ale wydaje się, że jakość M4A1 a M27 jest nieporównywalna. Mimo ciągłego trybu ognia mamy dłuższą lufę ( taka jak w SPR ), ciężką lufę ( jak w SAM-R ) i niezawodny mechanizm. Przy dobrym M16A4 i broni wsparcia ( 249, 240, granatniki Mikkora ), IAR jest fajnym dodatkiem. Chociaż może myślę źle.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Nie wiem co myślisz o IAR i mało mnie to interesuje - fakt, że wybrali jest faktem. To czy z powodu tęsknoty do ognia ciągłego w karabinkach*, czy z potrzeby posiadania lżejszej broni wsparcia, to inna sprawa. Jestem jednak zdania, żeby gdyby w USMC były wcześniej karabinki automatyczne, nikomu by nie ciążyły M249 i nie byłoby potrzeby wprowadzania lżejszej broni.

 

A no i przypominam o czym rozmawialiśmy, bo ktoś tutaj zapomniał - w USMC nie ma M4A1.

 

* taka ciekawostka - http://www.heckler-koch.com/en/military/products/assault-rifles/hk416/hk416-165/overview.html - zwykłe HK416D ze strony producenta, opcja z 16,5" lufą. Przypomina wam coś? Broń wparcia, taaak? ;-)

Link to post
Share on other sites

Chyba nie rozumiesz idei IAR. IAR nie ma wcale zastępować SAW, bo po co? M27 służy jedynie w szturmowych lub zwiadowczych oddziałach piechoty zapakowanej w LAV, np. 1st Light Armored Reconnaissance Battalion. M27 ma być lżejsze, poręczniejsze w pojazdach i ma prowadzić celny ogień, w trakcie potrzeby umożliwiając lekkie wsparcie broni automatycznej.

 

Mówisz o HK416D i M27 to samo. Poza szczegołami, typu muszka, czy zaczep do bagnetu, ma ciężką lufę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oparłem swoja stylizację o to zdjecie:

19960720.jpg

Mam wszystko praktycznie jak 3 gosć od prawej.

Brak mi kabury, widze że mają safarilandy 6004 ale czarne.

Natomiast tu:

48055246.jpg

Gość ma 6004 w DE, tyle że nie wiem czy aby na pewno to gosć z MSOB lub ew z innego okresu.

Tu z kolei;

62710900.jpg

mają coś w DE ale po pierwsze nie widać co to za ładownica a po drugie to chyba zwykli gruntsi są.

 

Satysfakcjonowało by mnie gdyby operatorzy z 1 zdjecia w tymże okresie również uzywali Safarilandów w DE.

Chciałbym zeby to poprostu się dobrze komponowało.

Heh zabrzmiało jak bym był metroseksualnym Airsoftowcem :hahaha:

Link to post
Share on other sites

2 zdjęcie to chyba MSOAG. Trzecie grunty, kabura serpa.

 

EDIT

 

marsoc-marine.jpg

 

A Marine from the Marine Special Operations Advisor Group team, MARSOC keeps watch during a training exercise. The MSOAG was a branch of MARSOC that specialized in foreign internal defense ie training foreign military forces. The MSOAG has since been reogranized as the 3rd Marine Special Operations Battalion with a more general remit.

 

z www.americanspecialops.com

Edited by Krave
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...