Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

Jak nie wiesz co oznacza stylizacja/rekonstrukcja to po co piszesz w dziale o dumnej nazwie "Rekonstrukcja i stylizacja"?

 

Stylizacja, czyli widzisz zdjęcie marine i chcesz coś podobnego.

Rekonstrukcja, czyli widzisz zdjęcie marine i chcesz dokładnie to samo.

 

Prosto?

Edited by Krave
Link to post
Share on other sites
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak sądziłem, że starasz się być bardzo hop siup do przodu, lecz wystarczy przeczytać mojego pierwszego posta, gdzie napisałem, że chce się wzorować. Wydaje mi się, że jest to jasne sformułowanie, z którego dokładnie wynika co zamierzam.

 

Na przyszłość proponuje oszczędź sobie takich zaczepnych komentarzy bo one do niczego dobrego nie prowadzą. Zadaje konkretne pytania, na temat. Wystarczyło użyć synonimu dla "stylizacji" bądź rozwinąć myśl pełnym zdaniem, wedle mojej prośby i byśmy się od razu dogadali.

 

Patrzę na zdjęcie Marine w CIRASIE i chce mieć CIRASa, a nie IBA, nazwij jak chcesz jak się nazywa ten proces "kopiowania".

 

Dzięki za linki, znam, ale mimo wszystko dzięki.

Edited by Wargator
Link to post
Share on other sites

Nie do końca, do wzorowania się na wybranej jednostce potrzeba wiedzy. Trzeba sporo czasu poświęcić na książki, czasopisma, artykuły w necie, przeglądanie for i inne o odpowiedniej tematyce.

 

Przejrzyj:

http://board.gearsoc.com/viewtopic.php?f=28&t=115&start=780

http://milfreak.wordpress.com/2010/05/22/knifes-guide-to-a-usmc-force-recon-loadout-2/

 

Patrzę na zdjęcie Marine w CIRASIE i chce mieć CIRASa, a nie IBA, nazwij jak chcesz jak się nazywa ten proces "kopiowania".

 

Możesz zapodać link do twojego zdjęcia?

Link to post
Share on other sites

Ale czego tu nie rozumieć.

W necie jest mnóstwo zdjęć USMC w CIRASach, lecz głównie są to zdjęcia z lat istnienia FR. Teraz są nowe kamizelki, FR jako takie już nie istnieje więc pytałem czy wiadomo czy CIRASy zostały/miałyby zostać zastąpione przez coś innego.

Jeżeli nie, to zostaje przy CIRASie, jeśli tak, to pytanie moje brzmiało czy CIRASa zastąpi MTV czy coś innego, a jeśli coś innego to co dokładnie, bo zależy mi na tym by wiedzieć co dziś noszą Marines, odpowiednik FR, załóżmy, że chodzi mi o MSOB i RB.

Link to post
Share on other sites

Widzę, sobie Panowie zrobiliście sobie dialog, to aż szkoda przeszkadzać, bo tak dobrze Wam idzie. Niemniej się wbiję w Waszą rozmowę, bo:

FR - istnieją i mają się dobrze, ale faktycznie były rozwiązane

MARSOC sporadycznie teraz biega we MCCUU i inszych marpatach (przynajmniej w Afganie), bo mają woodland'a od Crye i sporadycznie widoczni są w mc i mapetach.

 

CIRAS w użyciu, ale najczęściej w wersji Maritime i w mjk. Do tego MBAV i RBAV, ba nawet JPC i Cage od Crye.

Tyle jeśli chodzi o współczesność...

O temacie reko/stylizacja nawet nie chcę mi się pisać...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanie:

 

Wie ktoś może czy Automatic Riflemani z grunts używali w okresie 2003-2005 LBV w terenie leśnym (gdziekolwiek, nawet na Jungle Warfare Training Center) ?

Jeśli tak, to czy ma ktoś jakieś fotki przykładowych konfiguracji, a jeśli nie, to czy AR używali jakiejś innej lekkiej kamizelki tego typu (nie FLC)?

Chyba nie było tutaj tego pytania, na fotki się nie natknąłem (chodzi mi tylko o SAW Gunnerów)...

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witajcie

 

Wow, mój pierwszy post w dziale reko... aż jestem trochę onieśmielony...

 

Mam sprawę następującą, mianowicie chciałbym się zabrać za stylizację (nie rekonstrukcję w pełnym tego słowa znaczeniu) gruntsów marines z okresów najnowszych. Jako inspiracje wybrałem sobie tą: https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/471804_341090202607689_777735658_o.jpg fotkę, i teraz stek pytań:

 

Albo inaczej, dam listę, jakbyście mogli, poprawcie mnie proszę:

 

Hełm LWH, z pokrowcem mapet/despat, paski czarne/coyotowe

ESSy NVG w tanie

ESSy ICE

FROG albo MCCUU w desercie

rigger's belt

Kamizela: tu pytanie, chyba SPC, no nie? tylko czy wciąż w CB? tzn czy gruntsy trzymają się wiernie Coyote Browna, bo taki FR to raczej nie, a ta kamizelka tu mi się wydaje coś za jasna...

Pas: czy grunty używają takiego samego jak FR - Eagle molle warbelt?

Kabura: serpa, a w niej M9

rękawiczki: nomexy w tanie będą dobre? czy lepiej camelbaki FROG albo hatch'e overlord?

nakolanniki: alty w CB? czy właśnie nie w CB? bo jak dla FR'u to obecnie podobnież tylko w 3c, a te w CB wymyślono dla tych co chcą być jeszcze bardziej marines niż sami marines ;)

buty: Belki 550/590/500

 

M4A1 14,5"

Acog ta31 ten ze światłowodem na górze (marinesowski :P)

An-peq 15

crane stock

m203 long

 

 

I mam jeszcze mały/duży problem, mianowicie plecak. Czy ktoś mógłby BŁAGAM wrzucić nazwę i zdjęcie plecaków, które uzywa obecnie usmc? Bo szczerze przyznam że w siostrzanym wątku widziałem już:

Assault packi , które to dla mnie są czymś takim: http://www.campingsurvivalgearreviews.com/wp-content/uploads/2008/01/molle-ii-pack-woodland-top.jpg

małe ilbe (wiadomo)

ilbe recon assault packi

 

szukałem też czegoś co często widziałem w owym wątku pod nazwą patrol pack, ale wpisując to 15 razy w google z różnymi kombinacjami "usmc" "cb" itp. doświadczałem miliona różnych wyników.

 

Pomożecie? :)

Link to post
Share on other sites

Witam, i o zdrowie pytam! :)

 

Przeszukałem temat za pomocą opcji "Przeszukaj temat" i frazy, jakie użyłem, jakie mnie interesowały to MARSOC i Boczna. Piszę ten temat z powodu, iż chcę się podjąć stylizacji (a może i rekonstrukcji ;)) MARSOC. Jest to po części moja chęć, a po części wymogi team'u, tj. unifikacja, dlatego też chciałbym się zapytać jaki sprzęt byłby do tego odpowiedni. Póki co na moją listę marzeń (jak to się mówi, jeśli coś potrafisz sobie wymarzyć, potrafisz to również osiągnąć) trafia:

  • Belleville 550ST;
  • Nakolanniki ALTA Tactical SUPERFLEX ALTALOK w Coyote Brown;
  • Rękawice taktyczne Mechanix - M-Pact® Glove - Coyote Brown;

 

Nie będę na listę pisał 'hełm ze zdjęcia takiego i takiego', ponieważ tutaj rodzi się drugie pytanie. Chciałbym poznać nazwy przedmiotów takich jak

  • Hełm;
  • Kabura udowa;
  • Plecak*;
  • Jaki to EoTech (551, 552...);
  • Jak się nazywa widoczny na RISie wskaźnik laserowy;
  • Z jakiego zawieszenia korzysta widoczny na fotografii Marines;
  • Ewentualnie jeszcze bym bardzo prosił o nazwę pasa;
  • Z jakiego typu łączności radiowej korzysta MARSOC (Czy może być to prosty, czarny, niedziałający BOWMAN?);
  • Czy na cieplejsze dni odpowiednia będzie czapka w Coyote? Wygoda przede wszystkim;

 

widocznych na zdjęciu:

msoagdepcertex051tc1.jpg

 

Z obecnego sprzętu, jaki mam/jaki do mnie niedługo przybędzie to

  • Beretta M9 od STTI;
  • CIRAS w Coyote Brown od Strike Systems;
  • Bates 2260 Tactical Sport "8 w kolorze czarnym;
  • ASG/KWA LMT Defender 4 M4A1 S.I.R;
  • Mundur MARPAT od American Apparel;

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy obecny sprzęt jaki posiadam nadaje się do przybliżonej stylizacji do MARSOC, co by zmienić, co sprzedać i kupić "bardziej Marinsowy odpowiednik". Jeśli chodzi o replikę broni głównej, to nie ma problemu bym zmienił decyzję na RIS, do świąt jeszcze daleko, a pieniądze sobie przez ten czas uzbieram.

 

* - Plecak lepiej widoczny będzie chyba na tym zdjęciu.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję! :)

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Hełm; - MICH 2000

Kabura udowa; Safariland 6004

Plecak*; MAP/MBSS Pack, nie wiem jaka nazwa jest prawidłowa

Jaki to EoTech (551, 552...); 553

Jak się nazywa widoczny na RISie wskaźnik laserowy; an/peq 15 + M3x

 

Tego jestem pewny :icon_wink: Co do reszty wyposażenia nie widzę, pas to prawdpodobnie to, nie pamiętam nazwy, ale pochodzi z FSBE II.

 

Btw, żaden ze mnie pan, na forum wszyscy są raczej na Ty ;), a przynajmniej ja tak wolę.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

MARSOC, ale z którego rocznika? 2009-2011 to głównie CIRAS Maritime w Khaki, MBAV. 2011 do dziś to już JPC, rzadziej MBAV. Mundury- woodland BDU i w kroju Combat od Crye. Hełmy: MICH2000 i 2001, z montażami 3 hole norotos i Wilcoxa.

 

MARSOCi przeszli czas temu transformację tak jakby, i częściowo odrzucono FSBE2 na rzeczy SFLCS i (MLCS?), ostatnio nawet na rzeczy Multicama i lekkich PC. Zdjęcia zdjęcia zdjęcia!

Link to post
Share on other sites

No mi właśnie bardziej chodzi o te czasy 2009-2011 gdzie to nosili się w CIRASach, MARPATcie :)

 

Dziękuję za informację!

 

Odnośnie zwracania się Per Pan to ja mam takie zboczenie, że jak rozmawiam z kimś pierwszy, drugi, trzeci, czwarty raz i to nie jakoś najęcie, na tematy byle jakie, a bardziej z prośbą o pomoc albo umawianie się, to nie zwracam się na 'Ty', kultura, której dziś brakuje :(

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...