Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam was drodzy koledzy po fachu :icon_wink: . Ostatnio zaciekawił mnie wygląd SPC a bynajmniej bocznych kieszonek na małe SAPI. Zauważyłem, że wkłady te grunci mają je przypięte od wewnętrznej strony tak jak to występowało w MTV. Bo z tego co się orientuję to, że w SPC kieszonki te były zaczepiane po zewnętrznej stronie natomiast marynarze w Afganie noszą je po wewnętrznej. Dlatego mam do was pytanie. Czy grunci zastępowali boki w swoich SPC bokami od MTV czy może stosowali jaki inny patent mocowania tych kiermanek wewnątrz, żeby wygodnie podczepiać jakieś ładownice, pouche itp ?

 

Jest SPC i ISPC, które różnią się budową cummerbunda. SPC ma kieszenie na kafle montowane na zewnątrz, a ISPC wykorzystuje ten z kamizelki IMTV - ze zintegrowanymi kieszeniami na S-SAPI.

Link to post
Share on other sites

Podzielam podsumowanie WszystkoZajęte, nie miałem styczności z SPC pantaca ale jestem pewien że flyye robi je w różnych rozmiarach.

Co do samych firm, pantac zawsze robił CB mocno ciemniejsze (zarówno od tego od flyye jaki i eaglowskiego)

Co do zaczepów na ILBE w kopiach nic nie wiem (kupno eaglowskiego SPC nie pozostawi Ci takich dylematów :D )

Link to post
Share on other sites

No nic, zapytam jeszcze tutaj.

 

Jakiś czas temu na WMASG trafiłem na rozmowę nt. naszywek noszonych przez USMC na kamizelkach SPC. Niestety nie mogę za nic tego odnaleźć, a chciałbym się dowiedzieć nieco więcej o naszywce, którą widać u np. tego Marine. Czy ma to jakąś swoją nazwę? Można to gdzieś dostać bez tworzenia własnego projektu? :icon_biggrin:

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Bawiąc się w ASG od zawsze chcialem stylizować się jako USMC. Teraz kiedy mam możliwość posiadam/będę mieć:

- Karabin M4

- Beretta M92F

- Mundur Marpat Helikon Woodland

- Kamizelka COMMANDORECON CHEST HARNESS - http://www.taiwangun.com/replika-kamizelki-commando-recon-chest-harness-coyote-acm

- Ochraniacze na łokcie i kolana - coyote

- Hełm Mich 2000 - coyote

- Zawieszenie bungee - coyote

- Torba zrzutowa - coyote

- Kabura - http://www.taiwangun.com/kabura-na-platformie-udowej-z-mozliwoscia-montazu-na-pasie-taktycznym-do-pistoletu-beretta-92-tan-a-c-m

- Buklak na wode - coyote

 

I na teraz to tyle, za miesiac chce kupic buty deserty i rekawiczki.

 

Nie chodzi mi o rekonstrukcję, chcę wyglądać jak zolnierz USMC bawiąc się w ASG i czy podane przeze mnie rzeczy spełniaja te wymagania? Lub czy mozecie polecic cos innego? Dziekuje za odpowiedzi.

 

P.s. Przepraszam, ze bledy, ale to przez telefon.

Link to post
Share on other sites

OK:

 

Podejście jest niezłe, więc pomogę :)

Idziesz w niezłym kierunku, oczywiście po taniości, ale mam 3 uwagi:

1) Nigdy, ale to nigdy i na ŻADNYM zdjęciu nie widziałem jeszcze JAKIEGOKOLWIEK żołnierza w nałokietnikach. Never ever. Nie wspominając o tym że są badziewne i tylko wkurzają. Skoro będziesz miał Marpata od Helikona (to jest chyba najlepsza możliwa dostępna kopia marpata ever), to jest szansa że będziesz miał na kolanach i łokciach takie kieszonki na takie wkładki specjalnie do tego munduru. Na allegro się zdarzają u usarmycompl

2) Żadna jednostka Amerykańska nigdy nie miała na sobie nakolanników w CB. To jest wymysł dla ersoftowców co to chcą być bardziej Marines niż sami Marines. Polecane są czarne.

3) Apropo kamizelki/hełmu i pistoletu, bo to się łączy wszystko w jeden temat:

Albo chcesz zrobić zwykłego szweja USMC, i wtedy możesz mieć berettę, ale zamiast MICHa musi być PASGT/LWH oraz co do kamizelki wtedy albo IBA albo SPC w CB.

Możesz też zrobić inaczej, mianowicie zachować tą kamizelkę z linku, która jest kiepską kopią, ale zawsze kopią kamizelki RRV, do tego możesz mieć MICHa ale zamiast Beretki musi być to MEU. I wtedy masz właściwie nieźle zrobiony USMC Force Reconaissance. Czyli tzw. FR-ów.

 

Twój wybór.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...