Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie USMC


Recommended Posts

  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Mam pytanie o nowe pokrowce w marpacie na hełmy lwh i mich - czemu są takie duże? Jak worki na kartofle...

 

Mam jeden pokrowiec na pasgt/lwh, stary, rozmiar xs-s. Jest okej, taki jak inne.

Widziałem później pokrowiec z nowszej serii na ten hełm, rozmiar m-l, i po założeniu na pasgt rozmiaru large był nadal dużo za duży.

 

Podobnie z pokrowcami na micha. Pokrowiec dwustronny w marpacie rozmiaru m-l jest dużo większy od np. pokrowca dwustronnego w wd/d3c. Na michu medium wygląda jak worek... O co z tym chodzi?

 

Cały czas pisze oczywiście o oryginalnych pokrowcach.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

gdzieś mi się OBIŁO o uszy, że USMC używa tylko G-Shocków od czasów Iraku. Ile w tym prawdy? Jeśli choć trochę - kojarzycie modele? Zawsze wydawało mi się, że żołnierz sobie zegarek sam kupował i nikt mu z góry niczego nie narzucał. z drugiej strony - może kupują sami, ale jest jakaś "moda' u nich na G-Shocki właśnie? Zaciekawiła mnie ta kwestia.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

http://cache.boston.com/universal/site_graphics/blogs/bigpicture/afghan_11_12/af12_16832681.jpg

 

Village elders speak with a U.S. Marine (L), through an interpreter as American and Afghan forces search for weapons October 25, 2008 in the Korengal Valley of Kunar Province in eastern Afghanistan. (John Moore/Getty Images) #

 

http://cache.boston.com/universal/site_graphics/blogs/bigpicture/afghan_11_12/af14_16832739.jpg

 

 

U.S. Marines scan for Taliban insurgents as Afghan forces search a house for weapons October 25, 2008 in the Korengal Valley of Kunar Province in eastern Afghanistan. (John Moore/Getty Images) #

 

 

 

Mich.

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

IBA nie ma wkładów miękkich grubości 1.5x SAPI, na pewno popatrzyłeś na drugiego od lewej a nie od prawej? ;]

Ładnie zresztą widać porównanie, pierwszy z lewej ma ibę, popatrz jaką ona ma grubość, a jak gruba jest ta na drugim od lewej.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

W Iraku, M79 było używane przez SEALs, jako "dopełnienie" krótkiego M203 pod karabinkami. Z M79 u marginesów jest problem, bo faktycznie, zdjęć jest mało.

 

Ale tak- służył do detonacji IED ( w mniejszości )- po prostu był lepszy niż M203 i dawał radę w walce- ( był celniejszy, mimo tej samej amunicji ), no i była ta szypta oldschool'u :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...