Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o obsłudze i produktach) #1


Recommended Posts

turntablized niewątpliwie twoje zdanie na temat moich wypowiedzi mnie obchodzi tyle samo co Ciebie moje.

 

Jak Pani Renata ma komuś dosr.. znaczy dowalić to pisze z chęcią a do dziś się nie dowiedziałem kiedy znowu będą pasy ratunkowe. Ciekawe czy teraz się w końcu dowiem. Pewnie nie bo nie wypowiadam się w tym wątku o miwo na kolanach.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć, możesz powiedzieć jak wypada Miwo w porównaniu do produktów BHI, Eagla, Maxpediton, Spec-ops albo chociażby NFM?

 

Zastanawiam się nad skompletowaniem wyposażenia i nie wiem który producent jest najlepszy, a chciałbym aby moje wyposażenie było na najwyższym światowym poziomie.

Mniemam iż jesteś w stanie dokonać takiego porównania.

 

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedz!

 

Czy ja dobrze zrozumiałam? Jak nie, to niech mnie ktoś z błedu wyprowadzi. BHI, Eagle, Maxpedition, Spec-ops i NFM szyją niestandardowe wyposażenie na zamówienie indywidualnego klienta? Może od niedawna z powodu kryzysu... bo wcześniej to większośc z tych fim z indywidualnym klientem (nie mówiąc o niestandardowych produktach) nawet nie gadała...

Link to post
Share on other sites

Pani Renato widzę że wszystko Pani rozpatruje w kwestiach "lubię" "nie lubię". Dziwne gdyż ani Pani ani tym bardziej sierżanta Gadżeta nie znam osobiście więc nie mogę się wypowiadać co do sympatii do państwa.

 

Pani działalność oceniam na podstawie uzyskiwanych odpowiedzi na moje pytania (jak na razie jedna odpowiedź na 3 pytania bo tej dzisiejszej nie liczę jako że jest ona wyrazem mojego upierdlistwa). Na forum Firmowym Miwo L też nie uzyskałem odpowiedzi na zadane pytanie. Po co tworzyć forum jak się zlewa pytających?

 

Działalność miwo L na podstawie tego co tej firmy miałem w rękach oraz opiniach zaprzyjaźnionych użytkowników. Tu akurat moja ocena jest trochę lepsza niż 33%

 

Dziękuję mimo wszystko za odpowiedź że pasa od państwa nie kupię. Niewątpliwie czas jaki oczekiwałem na nią i niepoważna uwaga na temat mojego ewentualnego ratowania się świadczy o tym jak firma traktuje potencjalnych nabywców.

 

Może wzorem XVII wiecznej księgi traktującej o osobach nieprawnie używających tytułów szlacheckich Miwo dopisało by sobie jeden z wyrazów jej nazwy (specjalnie stworzony na jej potrzebę) do motta. Np FORTITUDINE ET CHAMORUM VINCIMUS?

 

I niech się Pani nie martwi. Nie będę musiał kupować Państwa produktów z demobilu. Na pewno do niego nie trafią bo nie za bardzo będzie z nich co zbierać.

Link to post
Share on other sites

Realizując oczekiwania naszych klientów oraz ważne uwagi i wskazówki otrzymywane od forumowiczów, uprzejmie donoszę:

1. Robimy od jutra WYPRZEDAŻ w celu oczyszczenia magazynów pod nowe wzory produktów.

2. W najbliższym okresie w naszej ofercie znajdą się poprawione (zgodnie z Państwa życzeniami) wzory niektórych produktów. Tym razem systemowo poprawimy wszystko.

3. Dla zmęczonych przeszukiwaniem sklepu www.miwo-military.pl dobra informacja: wiosną ruszy nowy sklep internetowy.

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Pee Pee :

A ja Ci napisałem ,że styczności miałem i mam z czym porównywać , więc nie wiem czemu dalej twierdzisz ,że nie mam prawa określić czy produkt jest na światowym poziomie.

Jeśli nie miał

em w rękach produktów NFM to nie oznacza, że nie znam się na sprzęcie. Rozumiem ,że Ty dokładnie obejrzałeś produkty wszystkich marek obecnych na rynkach i w związku z tym uważasz ,że produkty miwo są poniżej światowego poziomu.

Bo jeśli nie miałeś w rękach produktów np: Tactical Tailor , Diamondback Tactical i HSGI to Twoje zdanie nic dla mnie nie znaczy 8) .

Z resztą chętnie dowiem się co jest nie tak w cordurze , szwach ryglowych i sprawdzonym , podobnym do wielu innych projektów sprzęcie MIWO. Szycie jest nie takie? Materiały za słabe ? Czy może to tylko sprawa metki i lansu?

Link to post
Share on other sites

Regularnie czytam posty w tym temacie i te prywatne spory, uwagi i komentarze prosto z piaskownicy utrudniają znajdywanie wartościowych informacji. Za to co raz łatwiej dowiedzieć się, kto kogo lubi, a kto nie i kto z kim trzyma. To nie Nasza-Klasa.... Może Moderatorzy trochę przetrzebiliby temat?

 

Prośba do osób niezadowolonych: jeżeli nie odpowiada Wam jakość produktu, to napiszcie co dokładnie, i jeżeli to możliwe zróbcie zdjęcie- mało kto nie ma teraz dostępu do cyfrówki z f-cją makro, więc bez problemu można uchwycić sterczące nitki, prujące się lub krzywe szwy, czy przecierający materiał*. Co do złego kontaktu z klientem lub jego braku, to też nie zaszkodzi opisać dokładnie, z datami itd.

 

Jak ktoś chce chwalić, to też może się bardziej rozpisać niż tylko że jest super....

 

Pytanie do Pani Michalik- kiedy planowane jest zakończenie realizacji zamówienia na pasy szybkiej ewakuacji dla armii izraelskiej (i czy w kolejce są inne armie) i kiedy indywidualny klient mógłby zamówić taki pas?

 

*-przykładowe wady jakie przyszły mi do głowy.

Link to post
Share on other sites

Pee Pee :

A ja Ci napisałem ,że styczności miałem i mam z czym porównywać , więc nie wiem czemu dalej twierdzisz ,że nie mam prawa określić czy produkt jest na światowym poziomie.

 

Fakt, nie doczytałem twojego poprzedniego postu. Przepraszam.

 

Z resztą chętnie dowiem się co jest nie tak w cordurze , szwach ryglowych i sprawdzonym , podobnym do wielu innych projektów sprzęcie MIWO.

 

Agin...

Proszę o wskazanie miejsca, gdzie napisałem, że cordura miwo jest do pupy, albo że szwy się do niczego nie nadają.

Link to post
Share on other sites

Komanch a co mialeś Blackhawka albo Eagle w rekach?

 

To po pierwsze firmy z rożnych segmentow. Eagle to profesjonalna firma szyjaca z najwyzszej jakosci materialow i dająca dożywotnią gwarancję.

 

Blackhawk dzis to segment juz jakby bardziej paramilitarny. Szyje z nylonu balistycznego, swoją drogą grubszego od niejednej cordury, nie wiem czy wytrzymalszego. Ale lata świetności kiedy nosilo go Seals ma już za sobą.

 

Napewno miwo w swojej standartowej produkcji ulega obu na poziomie taśm bo i BHI i Eagle używają poliamidowych. Na poziomie klamer na pewno ulega Eagle ktory stosuje Nexusy, choć ja klamry Nifco ktorye używa BHI cenię bardziej niż duraflexy ktorych używa miwo.

 

Co do cordury to cordura cordurze tez nie rowna. U Eagle wiem że jest zawsze najwyższej jakości a BHI zawsze ma ten sam nylon.

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites

A ja zaś zamówiłem z MIWO- :D

 

I powiem szczerze sprzęt mi odpowiada- o dziwo nawet sztywna torba zrzutowa na magazynki (tak ta udówka), którą jeszcze kilka miesięcy temu wyśmiewałem. Jak widać musiałem ja "przetrawić"...

 

W dodatku nie zawiodłem się na tym sprzęcie (tak mam też innych firm) stąd kolejne zamówienie.

 

Muszę jeszcze tego SCARAB'a zobaczyć ma ktoś może? Może jakieś uwagi/porówania/opisy :P?

 

Niech mod pozamiata bo syf się robi.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Pisałem już ,że miałem BHI w rękach , i macałem też CIRASA SF z Eagle. W ofercie Miwo są też taśmy poliamidowe ( wiem bo mam u siebie {trzeba po prostu powiedzieć} ) a i i myślę , że z klamrami nexusa nie byłoby problemu bo przynajmniej przy moim zamówieniu miwo chętnie spełniało moje fanaberie , więc to chyba nie będzie problem

. Nie mówię ,że MIWO jest najlepsze. Mówię ,że spokojnie nadaję się do użytku przez każdego regularnego żołnierza ( SF mogą grymasić ).

Z tego co wiem na misjach sprzęt daje radę ( nie bez kozery Miwo zostało "przyjacielem wojska" ) =D .

A i nie płacą mi za to ,że chwalę ich sprzęt =D .

Link to post
Share on other sites

Komanch czytaj uważnie, napisałem że w STANDARDOWEJ PRODUKCJI a taśmy poliamidowe nie są standardem.

 

O dawaniu rady na misjach pisałem parę stron temu. I tyle. Ja widzę sporą różnicę i Eagle można porównać z polskim Specopsem.

 

Poza materiałami jest tez jakość szycia która we wszystkich trzech jest też rożna z przewagą na korzyść Eagle.

 

I tyle mojego pisania w tym temacie. Jak masz jakieś pytania do mnie osobiście to możesz napisać na priv. Jak nie to może ktos ze speców forumowych Ci odpisze.

Link to post
Share on other sites

CIRAS "SF" ? Hmm...

No cóż, a ja przypomnę o czymś takim jak CB. Daawno, daawno temu Pani Renata obiecała jego wprowadzenie, chyba nawet wspominała, że już u nich Cordura w CB jest, ale oporządzenia w tym kolorze do wyboru - Brak.

Pani Renato - co u CB w MIWO słychaĆ ?

Link to post
Share on other sites

 

Pytanie do Pani Michalik- kiedy planowane jest zakończenie realizacji zamówienia na pasy szybkiej ewakuacji dla armii izraelskiej (i czy w kolejce są inne armie) i kiedy indywidualny klient mógłby zamówić taki pas?

 

 

Patek, z tą armią izraelską to miał być żart ;-) Proszę sobie tego nie brać do serca.

Śpieszę z wyjaśnieniami dotyczacymi PSE:

Znajdą się ponownie w naszej ofercie jak tylko skończymy realizację kilku projektów. Nie jesteśmy w stanie robić wszystkiego na raz więc musieliśmy wyznaczyć priorytety. W czasie, gdy je wyznaczaliśmy nie było wielkiego zainteresowania PSE.

Wrócą do naszej oferty, ale nie jestem w stanie podać dokładnego terminu kiedy bo z doświadczenia już wiemy, że jak go podamy to zawsze zadzieje się coś nieoczekiwanego.

Link to post
Share on other sites

KOCHANI MOI ! (jestem uczuciową kobietą i stąd ta egzaltacja) ;-) ;-) ;-)

 

Serdecznie dziękuję za wyrazy uznania dla naszego sprzętu. Równie serdecznie dziękuję za porównanie produkowanego przez nas wyposażenia do wielkich światowych marek z wieloletnimi tradycjami, potężnym zapleczem finansowym i personalnym. Same próby porównania już nas nobilitują i to chyba nie mniej niż przyznana przez RAPORT WTO i NFOW nagroda "PRZYJACIEL WOJSKA ROKU 2008".

Bez większego problemu moglibyśmy się przerzucić na poliamidowe taśmy i lamówki (trzykrotnie droższe od tych, których teraz używamy), klamry z najwyższych półek (zawsze są droższe od tych, których teraz używamy), cordurę w polskim kamuflażu (około 45-50 zł za 1 mb), szycie tylko i wyłącznie ryglami i wszystko, co mogłoby spełnić Wasze marzenia o światowych standardach. Niestety, ale jest jedna bariera, której nie jesteśmy w stanie ani ominąć ani przeskoczyć. Ta bariera to zasobność Waszych portfeli i kont bankowych. Każda poprawa jakości stosowanych materiałów wiąże się z podniesieniem cen produktów. Dlatego w standardzie- do czasu nim nasi klienci się wzbogacą - będziemy się starali zachować złoty środek pomiędzy jakością a ceną.

W styczniu podnieśliśmy ceny średnio o 5-8 %, w związku z przeszyciami ryglowanymi i nasi klienci zażądali powrotu do tego co było (stąd potem w naszej ofercie pojawiły się produkty tanie i droższe). Firmy, poza dążeniem do doskonałości, muszą myśleć o grupie docelowych klientów. Największą grupą naszych docelowych klientów są żołnierze, policjanci i hobbyści, którzy nie cierpią na nadmiar pieniążków :-P . Pomimo, iż można u nas zamówić produkty z taśmami poliamidowymi (w tej chwili czeka się na ich uszycie maksymalnie 6 dni roboczych a cena jest tylko trochę większa od standardowej) nie zauważliśmy aby ruszyła fala zamawiających te właśnie rozwiązanie.

Rozumiem, że chcielibyście aby ceny pozostały niezmienione a jakość był światowa i np. to co w Stanach kosztuje 30 dolarów, w Niemczech 30 euro, u nas możnaby było kupić za 30 zł. My też bardzo byśmy tego chcieli. To tak samo niemożliwe jak dawanie Wam gwiazdek z nieba....

 

CIRAS "SF" ? Hmm...

No cóż, a ja przypomnę o czymś takim jak CB. Daawno, daawno temu Pani Renata obiecała jego wprowadzenie, chyba nawet wspominała, że już u nich Cordura w CB jest, ale oporządzenia w tym kolorze do wyboru - Brak.

Pani Renato - co u CB w MIWO słychaĆ ?

 

Mówiłam o poliestrze koloru brązowego. :-P Nadal go mamy i nawet kilka razy coś szyliśmy z niego pod indywidualne zamówienie klienta :-P .

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o cordurę w kolorze coyote brown to na pewno w najbliższym czasie - niestety - nie będzie u nas dostępna. Chyba, że zdarzy nam się jakaś okazja..., ale tego nie da się przewidzieć.

W którymś z poprzednich postów ktoś pytał, co ze smockiem MIWO... Będzie w przyszłym roku. Najpierw poprawiony wzór naszego munduru, potem zrobimy nowe kombinezony a na koniec smock. Nie potrafię jednak dokładnie wskazać daty, bo zależy od wielu zmiennych.

Link to post
Share on other sites

Majkel, nie wiem dlaczego ale mi twoje linki zle przekierowuja.

W ogole nie mozna zalinkwoac poprawnie postow :???:

 

Ale idzie o post #713

 

Troche masakra ten temat... Dziwna jest tez "niemrawosc" modow tutaj :???:

Edited by Khaoz
Link to post
Share on other sites

To logiczne że lepsze materiały będą skutkować wyższą ceną, jednak byłoby fajnie gdyby pojawiła sie Cordura wz.93 ;-) . Hobbyści również dzielą się na tych z mniej i bardziej zasobnym kontem/portfelem ;-) .

 

Troche masakra ten temat... Dziwna jest tez "niemrawosc" modow tutaj

W pełni sie zgadzam. Najlepiej byłoby zamknac temat i kontynuować wątek w 2gim.

Edited by shellshock
Link to post
Share on other sites

Skończyliście już? Jak nie, to skończcie i spuście wodę.

 

Produkty Miwo się prują? pokażcie zdjęcia, bo jestem ciekaw. Dotąd w jednostce miło mówiłem o tej firmie, ale jak to bubel, to przestanę. Proste.

 

Sam widziałem dotąd w wojsku tylko na kapralach, na szkółce, a Oni raczej mają nówki-nieśmigówki (alternatywa to kontraktowe Lubawy, w zestawie z szalokominiarką i panterką).

 

Wypraszam sobie mówienie o "włażeniu w d..."- jak ktoś kultury nie nauczony, to z wazeliną myli.

 

Pozdrawiam

Niewierny Tomasz

Link to post
Share on other sites

Po co człowieku dalej piane bijesz skoro sam piszesz, żeby już skończyć??? Ja jestem nauczony kultury, a kulturalne zachowanie od wazeliny odróżnię, także nie mierz wszystkich swoją miarą.

 

Mówiłeś w jednostce dobrze o tej firmie - na jakiej podstawie? Czym poparte są Twoje zachwalenia? Skoro tym, którzy się wypowiadają tutaj inaczej niż w superlatywach o tym sprzęcie każesz dawać zdjęcia na poparcie ich słów to Ty także pokarz nam choć znikome argumenty i nie mówię tutaj o zdjęciach, a o tym jakie masz doświadczenie z tym sprzętem.

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Hmm, skoro o danej firmie nie mówi się źle, skoro od 3(4?) lat zaopatruje się w niej wojsko na misję, skoro sam 2 strony wcześniej wnioskowałeś o to, by firma się rozbudowała, do poziomu, gdy będzie wstanie realizować wszystkie zamówienia od ręki (pewnie i Twoje), to chyba najgorsza nie jest? No chyba że Miltecowi też życzysz rozbudowy?

Nie twierdzę że jest "najświatowsza" ze wszystkich marek. twierdzę że jest solidna, a dziwi mnie to, że np. firma która jest marna, ma aż 57 stron wpisów na swym forum. Dziwi mnie także, że najpierw krytykuje się tą firmę za niesolidność, a następnie domaga się od niej pasów ratunkowych, które pewnie będą wyprodukowane na równie "niesolidnym" poziomie (ja nie chciałbym takiegoż pasa od Milteca, choćby nie wiem jak mi zachwalano).

 

Mam wrażenie że korzystając z pewnej otwartości p. Michalik, niektóre osoby postanowiły odreagować. No bo przecież nie zawsze można? Nie można ponarzekać że chcąc produkty np. Janysta trzeba czasami czekać trzy miesiące, bo akurat zamówienie dla wojska, nie można ponarzekać prosto w twarz producentowi, że jakieś repliki nie dotarły, bo olimpiada, albo za wysoki kurs dolara, a tu się sam producent podkłada. To, plus niewyparzony język ww. pani, i mamy tutaj telenowelę, a nie mamy faktów.

 

Więc nadal proszę, pokażcie zdjęcia, chętnie je obejrzę- jak też inni forumowicze. Spadek sprzedaży ze względu na obniżoną jakość, na pewno zmusi do większej dbałości. A jak to zwykły czarny PR, to zapraszam do polityki baranów motać.

Link to post
Share on other sites
Guest british

A ja tylko z małą sugestią Minion- spójrz na temat Praszki, jego objętość, porównaj "marketing" P. Renaty i Goryla, a na koniec sam sobie odpowiedz na pytanie, dlaczego tu jest burdel, a tam nie.

Link to post
Share on other sites

British dobrze mowi. Temat praszki czy specopsa jest duzo mniejszy, wiec wnioskujac z twoich wypowiedzi minion to sa to gorsze firmy (o tematach na temat produktow BHI czy EI juz nie bede nawet mowil, bo to kompletne dno i patykiem nawet ich produktow nie warto tykac)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...