Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (opinie o obsłudze i produktach) #1


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to żeby nie było że olewamy czy coś - krótka lista nowych projektów które powinny powstać jeszcze przed MSPO czyli wrześniem, część z nich powinna trafić do sprzedaży z miejsca, część będzie musiała poczekać na swoją oficjalną premierę na targach i dopiero potem będzie dostępna dla zainteresowanych*. Kolejność przypadkowa:

 

 

- Pas miękki - czyli zwyłky rigger belt z prostą blokowaną klamrą, ot taki jak amerykańskie pasy mundurowe. Tani łatwy i przyjemny, rzep od środka.

 

- PSE/mod 1, (Pas Szybkiej Ewakuacji) miękki, klasyczny rescue belt do noszenia w spodniach, zapinany na klamry Cobra, w całości wyściełany rzepem.

 

- PSE/mod 2, połączenie duty/gun belta z rescue beltem - sztywny, idealny pod 1-szą linię, kabury i panele udowe i takie tam.

 

- EPM, nasze nowe dziecko, więcej po premierze na MSPO

 

- Modułowy comfortpad do PSE i innych, nazwa w zasadzie mówi sama za siebie - czyli jak zbudować pas modułowy w oparciu o PSE sztywny lub miękki.

 

- Ulepszony Comfort Pad, w produkcji jest już nowsza wersja od tej widocznej na stronie, teraz więcej stabilizującego rzepa oraz możliwość mocowana szlufek na całej długości tak by nie kolidowały z przenoszonymi kieszeniami.

 

- różne warianty szelek do Pasów Modułowych i Standardowych, wersje rozbudowane 6 - punktowe, płaskie 4 puntkowe 1-szej linii itd itp

 

- Plecak Szturmowy, czyli nasza wersja amerykańskiej klasycznej "3-dniówki", masa PALSów, opcjonalne boczne kieszenie + waistpack różne bajery.

 

- 2 wersje szybkowyczepnej zintegrowanej kamizelki modułowej , jedna do wkładów balistycznych BALCS, druga do naszego wzoru wkładów balistycznych.

 

- Plate carrier modułowy

 

- Zintegrowana Kamizelka Modułowa bez systemu QR, jako tańsza alternatywa

 

- Nowy modułowy panel udowy (bardzo fajny)

 

- Bardzo krytyczna analiza dotychczasowych modeli - przetrwają najlepsi: Ostateczny wzór serii kamizelek serii "12", Nowy wzór kamizelki lekkiej, 2 bazowe modele chestrigów z opcją rozbudowy, kilka wariantów beltkita.

 

- Rzeź kieszeni pod kątem ergonomii, będziemy je zmieniać tak długo aż będą po prostu jedymi z najlepszych. Powoli nadrabiamy przepaść materiałową jaka nas dzieliła od USA więc nie mamy już innych wykrętów.

 

Na koniec powiem tak: Zrobiliśmy system modułowy w standardzie MOLLE który tym razem DZIAŁA również z systemem 20mm szytym wg. naszych standardów. Myślę ze niedługo zunifikujemy system mocowania ze standardem światowym, a użytkownicy starych "baz" w systemie 20mm nadal będą mogli używać naszych nowych kieszeni, dopóki nie wytrzymają i nie kupią sobie nowych kamizelek.

 

Ponieważ powraca pytanie o kolory materiałów: W tej chwili naszym głównym kolorem jest Cordura w kolorze Ranger Green (tak to się teraz modnie nazywa w nomenklaturze US Army, dawniej nazywało się po prostu Olive Drab, czyli taki bardziej zgaszony oliwkowy). Mamy też Cordurę w DPM, CCE, DPM Desert, Desert 3-color i soczyście zieloną. Wobec najbliższych zamówień prawdopodobnie pozyskamy Cordurę czarną, oraz, jeśli takie będzie zapotrzebowanie (czyli większe seryjne zamówienie) również Coyote Brown. Od czynników oficjalnych zależy czy wydamy pieniądze na uruchomienie satysfakcjonującej nas jakościowo Cordury w kamuflażu wz.93 lub rozwojowym dla WP.

 

Co do umundurowania - tak jak już parę razy wspominałem na tym forum:

 

- US 2007 mod.2 zmiany w kroju spodni, dodatkowe akcesoria i rozwiązania, wersja jesienno-zimowo-wiosenna i tropikalna, Kolory jeszcze się zobaczy (na pewno wz.93 zielony i pustynny)

 

- Czapki i kapelusze

 

- Smock/Parka

 

- Kombinezon

 

- NOWE MOCNE LOGO ;-)

 

To tyle zapowiedzi, będziemy informować na bieżąco o nowościach.

Link to post
Share on other sites

Tych kamizelek zintegrowanych to kiedy ewentualnie można się spodziewać?

Dopiero po MSPO czy też może nieco wcześniej?

Jak będą się kształtowały ceny tycha kamizelek (koło 200 zł czy raczej 300 zł?).

Link to post
Share on other sites

Hmm a może by na lato pod tego plate carriera i różne kamizelki zrobić coś w stylu najnowszego (?) niepalnego munduru US Marines?

Głównie chodzi mi o tą bluzę bez kieszeni na klacie i kamuflażem i kieszeniami tylko na ramionach. Jak rozumiem ta część na klacie mogła by być zrobiona z czegoś cienkiego super oddychającego. I tu pytanie , czy byłby sens póść jeszcze dalej i zastąpić tą część bluzy np. zieloną lekko elastyczną siatką ( taką jak w kamizelkach ?) , zero kieszeni tylko suwak pod szyją , no kołnierz i może wzmocnienia na ramionach to już materiał. Rękawy już standard czyli rip - stop ukośne kieszenie i wzmocnienia na łokciach(kamo pantera). Wyglądało by to dziwnie ale..... nie wiem , fachowcy wypowiedzcie się.

Link to post
Share on other sites

O właśnie. Chodzi mi o to czy jest sens zastępować jednolitą powierchnię na klacie plecach i tu też częściowo pod pachami i ramionami siatką ?

Hmm Choć przed chwilą sobie uświadomiłem że w przypadku przebywania przy jakimś zbiorniku wodnym komary obgryzą człowieka do kości....

Link to post
Share on other sites

Witam.

A ja mam pytanie na temat ładownic do G36 w polskiej panterze. Pisałem już do MIWO maila w tej sprawie. Pani Renata Michalik poinformowała mnie, że na następny dzień będą one dostępne w sklepie internetowym, niestety do tej pory (3 dni) ich nie ma :( może po prostu MIWO Lubliniec nie robi tych ładownic w takim maskowaniu?

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o ladownice do G36 (ASG) to Miwo/L oparl sie o moje magazynki, ktore wyslalem im na wzor. Osobiscie zamawialem w oliwce ale, uzyc innego materialu posiadajac szablon to juz nie problem. Na stronce sa juz szybke ladownice do G36.

 

 

Ladownice "lesne" wgladaja w ten desen (to na razie moja najlepsza fotka, bo oporzadzenie jest jeszcze cieple)

http://www.icpnet.pl/~magdamaj/tn_IMGP0297.JPG

 

Jak otworzylem karton to pokrecilem nosem, ze ladownice sa tylko na rzep, ale po calym dniu lazenia po lesie w Rawiczu stwierdzam, ze calkowicie wystarczy, a na pewno przyspiesza wyciaganie maga.

 

 

PS

Nareszcie ktos wpadl na pomysl podzialu tematu na 2 Miwa

Link to post
Share on other sites

Wracając do tych "combat shirtów" czy FROGów czy im podobnych, czyli bluz będących połączeniem bielizny termicznej i munduru. To jest wynalazek mający sens pod kamizelką zintegrowaną - pociąga za sobą pewne uwarunkowania:

 

- jeśli zrobimy go tak jak zrobiło to Crye, to na polu walki będzie ryzykowny bo część "termiczna" jest podobnie jak sportowa odzież zrobiona w łatwopalnych, topliwych włókien. Nie przez przypadek zakazano swego czasu używania bielizny UnderArmor w USMC, zostawiała paskudne oparzenia. Będzie to więc gadżecik do użytku ćwiczebno-cywilnego.

 

- jeśli zrobimy to z materiałów trudnopalnych tak jak FROG czy jego armijna odmiana to cena skoczy x2 - x3 (różnica między włóknami zwykłymi a aramidowymi w cenie)

 

Prawdopodobnie skusimy się na obie wersje czegoś takiego na rodzimy rynek, ale to nie wcześniej niż w przyszłym roku.

Link to post
Share on other sites

Na razie oficjalnie nic konkretnego nie wiadomo o zmianie wzoru kamuflażu, owszem mówiono w DWL o propozycjach rozwojowych (zapewne pikselach) ale to są bardzo mało konkretne plany. wz.93 taki jaki jest, pod warunkiem ulepszenia norm produkcji jeszcze może parę lat posłużyć.

Link to post
Share on other sites

No to proszę, pierwszy element systemu pod eksportową nazwą RATS (Releasable Armor Tactical System) złożonego z szybkowyczepnej kamizelki zintegrowanej i plate carierra z rozbudowanym systemem osłon balistycznych.

 

Rzut oka na pierwszą kamizelkę zintegrowaną (RATS/V mod.0), prototyp już po wstępnych testach u różnych ludzi.

 

PICT4317.jpg

 

Podstawowy pakiet balistyczny RATS/V mod.0 - miękka balistyka dopasowana do BALCS, ale o zwiększonych parametrach. Dodatkowe panele boczne, płyty klasy IV NIJ.

PICT4321.jpg

 

Wstępna szacowana cena poszycia kamizelki bazowej to ok 500 pln, plate carriera ok 330.

Link to post
Share on other sites

Skoro znalazłem kabel...

 

Otóż wilku nie, to jest sztywny PSE2 zasadniczo. PSE1 to jest mniej więcej zwykły rescue belt miękki, tylko że z klamrą AustriAlpin "COBRA" i podszyty po całości rzepem - podobnie jak jego amerykańscy kuzyni jest przeznaczony po prostu do noszenia w szlufkach spodni.

 

PSE2 to jest pas będący hybrydą tamtego i sztywnego duty/gun belta - jest jakby rescue beltem naszytym na pas sztywny. Zamykany jest na "zakładkę" i zasadniczo to właśnie do niego przeznaczony jest comfortpad i szelki 1 linii.

 

A teraz wizualizacja:

 

PSEComfortSzelki.jpg

Sztywny PSE 2 (wersja przedprodukcyjna testowa) w wersji z miękkim uchem (nie wszyscy lubią twarde i hałasujące D-ringi metalowe, niezależnie od tego jak bardzo profesjonalnie wyglądają) z podpiętymi szelkami 1-linii, oraz ostatecznym wzorem comfort pada - widać wyjmowane przekładalne szlufki.

 

Trochę mi to zajęło ale jakoś ułożyłem to na manekinie przystrojonym w Bluzę od US 2007

 

PSECSzelki1.jpg

PSECSzelki2.jpg

PSECSzelki3.jpg

 

Ta kieszonka o którą pytałeś to akurat zwykłe małe cargo z tej nowej Cordury 1100 w kolorze ranger green (po porównaniu z amerykańską Cordurą tak nam śmiesznie wyszło że są identyczne) jaką teraz mamy.

 

Z ciekawszych nowych rzeczy - oto panel udowy systemu RATS który zastąpi wszystkie dotychczasowe wzory.

Panel_Udowy_RATS.jpg

Ma optymalną wielkość (2x kieszeń długa,2xkieszeń krótka)- i jest bardziej stabilny niż te dotychczasowe. Można nosić wysoko lub nisko na klamrze jak kto lubi. Tasmy udowe są uniwersalne dla nowej linii Subloads (torby na maskę, panele, kabury itp) i całkowicie wymienne (jako część naprawcza). Najciekawszą cechą jest jednak to że jest on panelem-kieszenią. Zastępuje zablokowaną oporządzeniem kieszeń udową spodni czy kombinezonu. Można w nim umieścić panel balistyczny (na zdjęciu) ale też zwykłą piankę, drobne przedmioty (w przygotowaniu wkładki wewnętrzne do panela np. na lightsticki etc), zafoliowane mapy - ewentualnie użyć go jako płaskiego dumpa.

 

Ot i tyle nowinek na dziś, wracam do pracy.

Link to post
Share on other sites

No dokładnie, tą "tetrisowatą" panterę nie my projektowaliśmy tylko Fasty, przymierzamy się do własnego kamuflażu, ale to jeszcze kawał drogi do celu.

 

Co do kieszeni na magazynki to i tak zmienią się wszystkie modele.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...