Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

Sądzę, że wygląda beznadziejnie... Jest montaż za daleko. Wygląda to jak kolimator na RISie w AK, gdzie RIS jest na foregripie...

 

Tak wygląda SOCOM:

1152190028_2.jpg

 

I nie ma tu krótkiego RIS z przodu pod łożem.

 

Kart ma te szynę:

M14_wood_kart.jpg

Edited by Pasti
Link to post
Share on other sites
  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To jest typowa szyna do kolimatorów - przecież przy celowaniu z niego nie przykładasz za blisko oka, prawda? nawet przy lunecie trzymasz oko te 6-7cm przed szkiełkiem, a przy koli ta oldegłość będzie większa. Można także zamontować kolimator otwarty - to chyba najlepsze wyjście.

BTW, z kolimatora najlepiej celować z dwóch oczu.

Szyna w "Socomie" jest w jak najbardziej odpowiednim miejscu.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Sądzę że jest w bardzo dobrym miejscu, w takim samym jest chociażby w TM i G&G, po co mieliby pakować szynę w tak 'abstrakcyjne' dla niektórych miejsce?

mało tego...ta szyna jest w takim samym miejscu jak w wersji ostrej...no ale AGM lepiej sie zna niż Springfield Armoury... :-F

Edited by Robnok
Link to post
Share on other sites

Więc tak...Emeczka jest wykonana bardzo ładnie. Plastik nie ma żadnych luzów, nic nie trzeszczy, przyjemna chropowata faktura, ledwo widoczne ślady po usuniętych nadlewkach. Części metalowe bardzo ładnie powleczone czarną matową farbą, nie ma żadnych zacieków, nadlewek itp. Karabin dosyć ciężki, ale nie wydaje się źle wyważony. Bolt Catch działa. Dźwięk przeładowania...bezcenny ;)

Link to post
Share on other sites

Panowie...nie gadamy o metal body, ani o CA czy Boyi tylko o M14. Zresztąw m14 to nawet jak bedzie te ZnAl to nie robi wielkiej róznicy, bo w m14 nie ma miejsc metalowych na której opiera sie wytrzymałość poróćz zamka i przyrządów celowniczych a lulą nie bedziech chyba szorował po betonie zeby konicznie była zrobiona z tłoczonej stali.

Robnok postaraj sie napisać jakąś recke co osiągów, rofu skupienia i tych innych pierdół :F

Szkoda ze jest zimno bo to utrudnia testu :)

Edited by shadowman
Link to post
Share on other sites

mam małego świątecznego newsa

 

robiłem próby zasięgowe

strzelałem w dzień przy temperaturze -6 stopni Celcjusza z pozycji stojącej, na stockowych przyrządach celowniczych

stockowa bateria wytrzymała może 10 min :), ale spokojnie święta zasponsorują mi 9,6

 

strzelałem do wosjkowych tarcz z dwukrotnie pomniejszoną sylwetką

 

efekt:

skuteczny zasięg (tzn. żeby nie było niejsaności - taki gdzie na 5 wystrzelonych kulek, wszystkie trafiały w cel) - 50 metrów. Większego dystansu nie weryfikowałem, z trzech powodów

a) było potowrnie zimno, więc i tak osiągi nie był maxymalne

b) stockowa bateria ledwo ciągnęła i nie dała rady zrobić wszystkiego co planowałem

c) zmarzłem i nie chciało mi się mierzyć dystansów powyżej 50

Wrażenie - długa lufa i to co chinole napchali do środka, robią jak najbardziej pozytywne wrażenie

 

pozostałe obesrwacje - guma hop-up średnio znosi mrozy - tj, dopiero po lekkim przestrzelaniu wszystko leciało jak trzeba, warto wymienić na sylikon

jak już pisałem wcześniej, stockowa batka ssie, może latem się na niej pohula, na tę chwilę można sobie w domu z okna na niej popykać

Link to post
Share on other sites

Mam już w domciu eMeczkę. Jadę do Czarnej na zlot z tym, wezmę od kumpla batkę Intellecta 9.6V (wątpię, aby stockowa dociągnęła od końca) i napiszę jak się sprawowało po większej imprezie.

Dzisiaj po małej, 6-godzinnej strzelance wrażenia bardzo pozytywne. Zasięg, od razu po wyjęciu z pudełka to jakieś 40m skutecznego. Wynik świetny jak na -7 stopni, komorę zalaną silikonem i niedotartą gumką. Wady jakie znalazłem po dzisiejszych malutkich testach, to fakt, że rzeczy takie jak tłumik płomienia, uszy zawieszenia, metalowa płytka po której porusza się zamek lekko się chwieją. Reszta świetna. Drewienka wyglądają na prawdę bosko, przyrządy celownicze starannie wykonane - szkoda tylko że łoże jest 2-częściowe i pod spodem, wzdłuż łoża widać łączenia dość wyraźnie.

Walnę obszerną reckę po Czarnej, w niedzielę może nawet. Oczywiście wszystko będzie stockowe - jak padnie stockwa batka to podłączę Intellecta i zobaczymy co się dzieje na niej :).

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Właśnie noszę się z zamiarem kupna emeczki i mam pytania. Chcę używać kolimatora i nie wiem, czy nie będzie kłopotu z montażem risów do wersji zwykłej, bo tak to wezme socoma.

i druga sprawa, jako że to mój pierwszy aeg chcę spytać, czy na początku trzeba bebchy popsikać silikonem, czy też nie?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziś miałem problem z upchnięciem stockowej. 9.6V nie wejdzie bez przeróbek kolby, choćbyś płakał i prosił.

Nie wiem - trzeba być idiotą, żeby robić tak mało miejsca na batkę w tak dużej kobie :roll:.

 

jaja sobie robisz? mi weszła bez mniejszych problemów...problemem było upchnięcie kabli ale w instrukcji jest narysowane jak trzeba to zrobić i o dziwo...działa ;)

Link to post
Share on other sites

ok kilka fotek emeczki...jakość średnia bo i światło mam kiepawe a i rączki po świętach sie trzęsą :mrgreen: , ale może coś będzie widać. No to lecimy...

 

 

97347368ec7.th.jpg

 

karabin po wyjęciu z pudełka...w pudełku znajdowały się: karabin, metalowy hi-cap, wycior, 11 stronicowa instrukcja, kluczyk ampulowy, klucz do nakręcania maga, paczka kulek 0,2, zawieszenie i kalendarzyki ze sklepu ;)

 

sl370167iz9.th.jpg

 

Karabin został wykonany z chropowatego czarnego ABSu i elementów metalowych (ZnAl). Łączenia ABSu są wykonane w miarę dobrze, widać miejsca po lekkim piłowaniu ale nie jest to rażące. Nic nie skrzypi ani nie trzeszczy. Elementy metalowe powleczona czarną, matową farbą. Nie ma żadnych zacieków, powierzchnia jest gładka. Jednak chińczycy nie żałowali smaru, który niemalże wycieka z repliki. Po wytarciu szybko powstają nowe plamy z parującego smaru.

 

sl370166aq8.th.jpg

 

szyna ris:

sl370169cw4.th.jpg

 

gniazdo maga z pokrętłem regulacji Hop-upa:

sl370173dx1.th.jpg

 

magazynek delikatnie telepie się na boki po włożeniu w gniazdo, ale podaje kulki bardzo dobrze...wystrzeliłem już paczuszkę kulek z pudełka i ok 500 pestek 0,23 i nie miałem ani jednego zacięcia albo podwójnego strzału...czekam już na low-capy i zobaczymy jak będzie z nimi. Pokrętło od hop-upa klika przy kręceniu co bardzo ułatwia regulację.

 

no dobra starczy na dziś, nie mam weny ;)

Edited by Robnok
Link to post
Share on other sites
magazynek delikatnie telepie się na boki po włożeniu w gniazdo, ale podaje kulki bardzo dobrze..

U mnie w wersji "normalnej" to samo - to chyba norma w M14 Cymy.

Pokrętło od hop-upa klika przy kręceniu co bardzo ułatwia regulację.

Święta racja - regulacja hopka jest w beznadziejnym miejscu, więc chociaż tyle że są te "kliczki" :).

 

Nie strzelałem kulkami z pudełka, bo bałem się o zacinki - w końcu w środku precka jest podobno. U Ciebie nic? Żadnej zacinki? Wszystko wyleciało tak jak powinno?

Link to post
Share on other sites

Nie strzelałem kulkami z pudełka, bo bałem się o zacinki - w końcu w środku precka jest podobno. U Ciebie nic? Żadnej zacinki? Wszystko wyleciało tak jak powinno?

 

co do jednej sztuki :) zero zacinek...no ale nie chwalmy dnia przed zachodem...zobaczymy po kilku miesiącach ;)

Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować, więc piszę drugiego.

 

Przed chwilką sprawdziłem PJotki 0.25g. 30 strzałów - 1 zacinka. Wyjąłem magazynek, wycior w ruch i kuleczka wyleciała. Włożyłem maga, strzał i zacinka, wypchnąłem ją wyciorkim - wyjąłem magazynek i wywaliłem resztę kulek z magazynka do kosza.

Kulki P&J nie przechodzą, za to kulki z zestawu przeszły bez problemu.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...