Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No przecież wszyscy juz wiedzą ze jest precka..ale w sumie to chinol wiec osiągi tak czy siak cieszą :)

Co do rofu mozna go zobaczyć na tym filmiku...pod koniec gośc pokazuje jak stzrela

http://video.google.pl/videoplay?docid=-51...h&plindex=5

 

Warto obejrzeć cały filmik do gość rozbiera miedzy innymi GB i wszystko pokazuje.

 

PS: Czy wiece jak M14 stoi z dostępnością cześci zamiennych? Bo z tego co kolo na filmiku mówi to sporo zeczy jest niestandardowych i mam wrazenie ze byłby problem z doborem cześci zamiennych.

Link to post
Share on other sites

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=125

 

czy przypadkiem to nie jest zestaw RAS do m14? bo w sklepie nic nie napisali a wygląda mi na taki...niezła cena, ciekawe jak wykonanie.

Zgadza się, jakiś czas temu zobaczyłem na RSOV'ie ale nie wiedziałem że jest już w Polsce.

Tu link do szyn na RSOV:

http://www.rsov.com/product_info.php?cPath...roducts_id=1114

Wreszcie jakaś alternatywa dla KA i G&P bo zakładanie RAS kosztujących drugie tyle co replikę jest trochę nie tego jak dla mnie. Cena co prawda przebita 2 razy w porównaniu do RSOV ale to i tak tanie w porównaniu do 449 za KA czy 499 za G&P.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Zdjęcie łoża jest tak proste? Nie potrzeba odkręcać innych pierdółek przed rozpoczęciem operacji na filmiku podanym przez Shadowmana?

I jak wyglądają tam łożyska, bo się nie dopatrzyłem :roll:?

P.S. Reckę napiszę jutro, bo jestem tak zmęczony po wczorajszym zlocie, że nie mam siły nic robić..

Pozdro

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

ee tam nie znasz się ;)

 

m14101007pic7editedgj2.th.jpg

 

powiedz mi że wersja z szynami nie jest piękna (fotka znaleziona na jakimś forum)...a co do EBRki to w życiu nie widziałem czegoś równie paskudnego...no i zaraz wpadnie moderator i będziemy mieli przerąbane...

Edited by Robnok
Link to post
Share on other sites
Bierz ze sklepu najlepiej jakiegoś pożądnego(gunfire) bo oni Cie w h..nie zrobią i gwara bedzie.

 

polecam temat o sklepach...a jeśli musisz już używać tego słowa to przynajmniej pisz je po polsku przez ch...

 

pojawił się u mnie pierwszy problem...na razie bagatelizuje go choć nie wiem czy powinienem. Czasami spust w jakiś sposób blokuje się, tzn działa ale tylko klika jakby sie coś urwało w środku i karabin nie reaguje. Co prawda wystarczy wtedy zmienić tryb ognia i znowu jest ok ale nie wiem czy później się nie pogorszy...ktoś ma pojęcie co może być tego przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Nie chcę nic mówić, ale pisze się przez samo "h".

Czasami spust w jakiś sposób blokuje się, tzn działa ale tylko klika jakby sie coś urwało w środku i karabin nie reaguje. Co prawda wystarczy wtedy zmienić tryb ognia i znowu jest ok

Mam to samo. Gdy będę oddawał replikę na tuning, to Krakman mi to sprawdzi. Wtedy się wypowiem. Myślę, że to wina kostki stykowej.

Link to post
Share on other sites
A jak zdjąć łoże..? Muszę odkręcić przednie ucho zawieszenia, a następnie?

 

TUTAJ masz wszystko pokazane.

 

I tak jak napisał poprzednik- przestańcie robić syf bo człowieka krew zalewa... Jak macie jakieś problemy dotykające ambicji i chęć udowodnienia na siłę, że ma się racje to załatwiajcie to przez PW...

 

Jutro powinna dojść moja M14'stka. Jeśli tak się stanie zamieszczę parę fotek z opisami (tak jak ktoś zrobił to w tym temacie z wersją Socom).

 

Peace.

 

EDIT:

 

http://airsoft-barracks.com/forums/index.php?topic=905.0

Edited by Barthaz
Link to post
Share on other sites

No i doczekałem się- M14 trafiło już w moje ręce :) Oto moje wrażenia po rozpakowaniu pudełka i przestrzelaniu repliki:

 

W zestawie znajdujemy:

-Replikę

-hi-cap na 400 kulek (info z opakowania)

-baterię + ładowarkę

-paczuszkę kulek 0,2g (osobiście nie ryzykowałem załadowania nimi maga)

-shit-pasek (który robi już za smycz dla psa- maskotki mojej siostry ;))

-plastikowy wycior

-klucze do regulacji muszki i zdjęcia tłumika

-instrukcję (w krzaczki i po ang.) + inne papiery

 

p1140118kj8.th.jpg

 

Wygląd zewnętrzny

 

Jak widać na załączonych niżej obrazkach łoże karabinu jest wykonane z tego samego (czyli bardzo dobrego) materiału co w Cymowksich AK. Praktycznie wszystkie czarne elementy widoczne na zdjęciach wykonane są z metalu.

Regulacja szczerbinki nie przysparza żadnych kłopotów- wszystko chodzi gładko i płynnie, a wszystkie elementy są dobrze spasowane.

Dźwięk przeładowania... Poezja ;-) Naprawdę robi wrażenie.

Bolt catch również działa bezproblemowo (co widać na zdjęciu)

 

p1140119kr4.th.jpg p1140121eo6.th.jpg p1140122ad5.th.jpg

 

Jedynym poważnym mankamentem, który od razu daje o sobie znać jest cholernie mało miejsca na baterię. Bez spojrzenia w instrukcję nie byłem w stanie ułożyć kabli i baterii tak by nic nie odstawało...

 

p1140123xj5.th.jpg

 

Strzelanie

 

Na razie na ten temat nie mogę zbyt wiele powiedzieć z racji, iż silikon niemal wylewa się z repliki. Jedyne co mogę wywnioskować po wystrzeleniu około 200 kulek (0,23g Extreme) przez okno: kultura pracy bardzo dobra- żadnych zacinek zarówno na semi jak i auto. Nic w środku nie rzęzi, a odgłosy dochodzące ze środka nie napawają niepokojem, ba- wręcz przeciwnie ;)

 

Podsumowując: Jak na razie nie żałuję, żadnej złotówki z tych pięciu stów, które przeznaczyłem na replikę. Spośród wszystkich chinoli jakie miałem mogę śmiało powiedzieć, że M14 produkcji Cymy zrobiło na mnie największe wrażenie. Polecam ;)

Na koniec jeszcze jedna fotka pokazująca mniej więcej gabaryty repliki (w porównaniu do AK74)

 

p1140124dy0.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Hah, byłem w trakcie pisania, kiedy chciałem zamieścić pierwsze zdjęcie ale aparat mi się chyba...zespół :-o .

 

Co do kulek - spokojnie możesz strzelać, też z początku ich nie ruszałem, ale ktoś nimi strzelał i nie miał ani jednej zacinki. Zaryzykowałem i proszę - wszystkie przeleciały bez problemu.

Paska używam co tydzień, niezależnie w jakiej temperaturze, w jakich warunkach i jak długo, trzyma się na ramieniu tak jak powinien. Krótko mówiąc jest porządny i robi swoje jak na razie.

 

Teraz pytanie, bo zdjąłem łoże, dokręciłem wszystko, ale teraz nie chce to wskoczyć na swoje miejsce. Tzn. jest mały odstęp między krawędzią łoża a zamkiem, selektorem itp - nie jest ono dosunięte do końca i nie mogę nic zrobić. Mam użyć siły, czy coś źle robię?

EDIT: Ok, miałem źle ułożone kable, blokowały się po prostu.

 

Zaraz dokończę to co zacząłem, ale bez zdjęć na razie.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Pudełko: (tu będzie zdjęcie...)

Paczka była solidnie zapakowana, owinięta w warstwy papieru szarego. Nie jest to military.pl gdzie paczki są tak pakowane że trzeba się z nimi 10 minut użerać, ale i tak prawdopodobieństwo uszkodzenia paczki jest znikome.

Jak widać, w pudełku otrzymujemy:

- replika karabinu M14;

- bateria 8.4V 1200mAh;

- magazynek;

- ładowarkę z diodą;

- shit-niezły pasek;

- paczkę kulek 0.2g dobrej jakości (żadna się nie zacięła przy strzelaniu nimi);

- wycior;

- jakieś kuleczki w paczce (nigdy nie wiedziałem co to jest);

- karta gwarancyjna, instrukcja i inna makulatura.

 

(tu będzie/ą zdjęcie poszczególnych w/w betów)

 

Pierwsze wrażenie:

 

Z tego co pamiętam, wujek się ze mnie śmiał że oczy mi się zaświeciły jak reflektory, aż raziły :lol: .

Gdy otworzyłem paczkę, to wszyscy myśleli że to prawdziwe drewno. Od razu pobawiłem się zamkiem, co stanowczo odradzam - ja już zgubiłem bolt catch'a. Muszę coś tam wsadzić aby zamek się blokował po odciągnięciu do tyłu.

Tylko spojrzałem na replikę i już wiedziałem że nie będę żałował ani grosza wydanego przeze mnie.

 

Ogólnie wrażenia po 3 tygodniach użytkowania:

 

.....w najbliższym czasie dopiszę..... powiem tylko, żeby nie bawić się przewodami po zdjęciu łoża - jeden poszedł, będę musiał przylutować to...

 

wrażenia ze strzelania

Teraz, gdy hopek się dotarł, wystrzeliłem ~1,5k BB's, kulka leci całkiem prosto aż do 40m, potem do 45m rozrzut to +/-10cm w obie strony - ale rzadko. Na 50m można strzelać z powodzeniem przy kulkach 0.23, serią. Skupienie jak na stock Cymy bardzo dobre - z 45m nie można po prostu nie trafić w człowieka, gdy ma się zgrane przyrządy celownicze z hopkiem i torem lotu kulki.

Jestem zachwycony.

 

Wszystkie fotki wrzucę jak dostanę sprawny aparat, lub ojciec zrobi coś ze starym, a "ogólne wrażenia po 3 tygodniach użytkowania" napiszę jak przylutuję ten przewód...

 

Będę informował w temacie o zmianie postaci recki.

Za utrudnienia przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...