Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widziałeś kiedyś motyla, który leci prosto?

Można powiedzieć że kuli 0.2 w M14 Cymy to właśnie motyle.

 

Przylutowałem, wiecie jakie jaja? :D ROF mi się zwiększył po tym :lol:. Ale czuję i widzę że selektor coraz łatwiej chodzi, czyt. ma luzy. Jadę do Krakmana go zablokować - będę miał tylko pojedynczy.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Ok więc zaczynamy. Ponieważ nie mam repliki ani zdjęć, zdajcie się tylko na mój opis ;)

 

Pierwsze co robimy to demontujemy osłonę spustu, rurę gazową odciągamy od body. Body usuwamy, zostaje nam sam receiver i reszta tego żelastwa ;-p

 

Selektor to taka plastykowa wajcha, najprawdopodobniej przeźroczysta. Po prawej jej stronie jest śróbka - odkręcamy.

Dźwignię selektora odkręcamy imbusem, wyciągamy. Osłona dźwigni również musi zostać odkręcona. Wyjmujemy bolec razem z osłoną.

Plastykową wajchę powinniście prosto zdemontować. Jak ktoś tego nie umie to jest cep :>

 

I już. Tylko semi.

Link to post
Share on other sites

 

Tutaj link do tych samych magów na Capri:

http://www.asg.com.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1073

 

Myślę, że nie powinno być problemów. Na dniach będę zamawiał kilka. Jak już dojdą to napiszę czy pasują i jak siedzą w gnieździe ;)

 

EDIT:

 

Pomyłka- te na Capri są na 110 kulek natomiast te z wgc na 70 więc to nie do końca te same magi...

Edited by Barthaz
Link to post
Share on other sites

cacy jak ta lala ;) a teraz do rzeczy:

magazynki low-cap na 30 kulek Deepfire wykonane są Bardzo ładnie, metal powleczony czarna matową farba, przypominają bardzo standardowy magazynek cymy jednak są troszkę krótsze. Wymagają małej modyfikacji w postaci leciutkiego przypiłowania zatrzasku (jakieś 0,5 mm), jednak potem siedzą w gnieździe bardzo pewnie - nawet nie drgną. Kulki podają bardzo dobrze...do ostatniej kulki.

Link to post
Share on other sites

siema! Jutro o godz. 00:01 na gunfire.pl jest "maxymalne cięcie cen" czekam z nadzieją że obniżą cenę M14 CM. Gratisowo do każdego zakupu dodają kulki 0.25 g Gunfire.

 

I mam pytanie czy to w każdym egzemplarzu Cymy wali się zamek który jest rozpoznawczą cechą tej repliki?? I czy selektor ognia także może być przypadkiem i chińczyki tym razem się postarały i jest dopracowany ??

 

pozdrawiam

 

 

Z kupna M14 CM na następny lub ten sam dzień zdam raport ;-)

Link to post
Share on other sites

Na pewno wersja egzemplarza. Ja zamka w mojej M14 za często nie ruszam bo już trochę mi się znudziło rozkładanie repliki i skręcanie dwóch części... Z selektorem (przynajmniej u mnie) jak na razie wszystko w porządku. Co prawda chodzi zdecydowanie lżej niż na początku ale mi to tito bo i tak strzelam tylko na semi ;)

Link to post
Share on other sites

on mam nadzieję że to był przypadek egzemplarza :strach: Bo bym nie przeżył jakby sie psuło to w każdym heh :D No ale cóż przekonam się na własnej skórze jak kupię i zaraz wam powiem jak wygląda ta M14 w mojej sytuacji pozdro

 

Edit:

 

Zapomniałem się spytać czy włożenie batki 9.6 jak mówiliście może popsuć replikę ??

Edited by luxis
Link to post
Share on other sites

Powiem tak:

Deep Fire - siedzą idealnie, podają idealnie. Stosunek cena/jakość marvelous.

Tokyo Marui - siedzą idealnie, podają idealnie. Wolę jednak magi od DF - są lepiej wykonane.

G&P - siedzą idealnie, ja nie musiałem nic piłować. Podają idealnie, jednak ostatnie 10 kulek nie jest podawane. Co ciekawe - po czasie rdzewieją o.O

 

 

Jeśli jeszcze raz ktoś zada pytanie o magi...

Link to post
Share on other sites

Wygląda to tak:

p1300201vp2.th.jpg

 

Jak na moje to GB rozbierać nie trzeba. Wystarczy zdjąć łoże.

 

Co do ROF'u i wytrzymałości batki- jestem w ciężkim szoku. ROF bardziej niż przyzwoity mimo, że korzystam ze stockowej Cymowskiej baterii 8,4V. Jeśli chodzi o wytrzymałość to również jestem bardzo zadowolony. W ostatnią sobotę wystrzeliłem jakieś 500 kulek a bateria trzyma do dzisiaj i ma się świetnie. Z tym, że... Strzelałem praktycznie tylko na semi ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...