Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oto i wrażenia z pierwszej ręki, prosto z Hong Kongu:

Oh, on front of CYMA M14:

 

1) TIGHTBORE! 6.04mm HOLY ######! - "Precrura! 6,04mm, ja pier...!"

2) METAL BUSHINGS! - "Metalowe łożyska!"

3) GREAT SHIMMING! - "Porządnie zrobione podkładki!"

4) 100% clone of the TM, unlike the AGM KART. - "Klon TM 1:1, nie tak jak AGM czy KART"

5) The overall quality is very, very, very good. Except the fake wood. It looks a bit fake. - "Ogólnie świetna jakość. Tylko drewno kiepsko wygląda."

6) Still has a mini connector in the full stock. Only bugbear, but a quick visit to the RC shop or my soldering iron will sort that. - "Nadal mała wtyczka do baterii, ale to się da poprawić wizytą w sklepie modelarskim i lutownicą."

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

No też mi sie tak zdaje...

Pisalem do gunfirei mówili że Cyma byłaby najlepszym woborem spośród Kart/AGM/CYMA.

Mówili też ze ta precka w stoku to nie zaden pic na wode tylko prawda :D

Więc wystarczy tylko czekać na dostawe w gunfire.pl i zamawiać póki nie rozszarpią jej fani klimatów "Vietnam" i parasnajperów :D

Edited by shadowman
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wczoraj miałem toto w łapach. Wrażenia ogólne:

-"ooooOOOoooo... Jakie to ładne!"

-"nawet nieźle leży i swoje waży"

-"ale fajny zamek i okolice, nie gibie sie jak w KART`cie"

-"ojoj... widać łaczenie połówek body, ale aż tak sie w oczy nie rzuca"

-"ty... kurde... nic sie nie gibie"

-"mozna strzelić?"

-"O W MORDĘ!! To jest stock?"

-"O ja pier****, jak to zaje****** strzela!"

-"jakie to kulki?"

-"0,23? OooooOOOooooo..."

 

Zrozumieli?

 

Po ludzku mówiąc KART/AGM sie chowają we własnych magazynkach. Zwyczajnie gały mi wylazły...

Link to post
Share on other sites

To jest tak:

zasięgu skutecznego nie miałem okazji mierzyć bo walczyliśmy w terenie raczej zurbanizowanym (ale nie cqb ;-) ). Strzelałem na jakies 35-40 metrów i na takim dystansie kulki 0,23 zachowywały sie naprawde świetnie. Wiem, że to zaden dystans ale szybkość lotu kulki i celność na tym dystansie może sugerować, że dalej też bedzie w miare fajnie. Mocy jest sporo i to widać już od pierwszego strzału. Byłem pewien (patrząc na szybkość), że to kulki 0,2 ale własciciej twierdził, że 0,23.

W sumie strzelanie z tego porównałbym do m15 rifle z CA jeśli chodzi o ogólne "zachowanie" kulki. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że z tego porównania górą wyszłoby m14.

 

Ogólnie od dłuższego czasu ganiam z m15a4 carbine CA i gdyby nie fakt, że preferuje szturmaństwo to poważnie bym sie nad tym pukadełkiem zastanowił...

Link to post
Share on other sites

generalnie poldeck strzelał z mojej słodkiej czternastki:P

 

jeżeli chodzi o zachowanie auto/singiel to nie ma jakiejś gigantycznej rozbierzności - skupienie jest bardzo podobne.

 

jak poldeck wspomniał strzelałem na 0,23 - zasięg, prędkośc i wyczuwalna moc robią wrażenie

 

jedyny feler broni to fakt że na stockowej batce długo nie ciągnie, zwłaszcza przy teraźniejszych temperaturach. O ile na mojej poprzedniej cymie - ak74 hulałem cały dzień, tak czternastka żre prąd niemiłosiernie - polecam inwestycję w 9,6, przynajmniej ja tak zrobię

Link to post
Share on other sites

uzywałem dwóch standartwoych baterii cymowskich 8,4 v - nówki po sformatowaniu i wielokrotnie używanej ze starego ak74 - efekt był ten sam, przy niskiej temperaturze, batka najpierw hulała jak powinna, potem nie dawała rady przy pojedynczym ogniu, na końcu zaś nawet na auto nie chciała ciągnąc.

 

niestety, przy takiej mocy stockowe chińskie ogniwa nie hulają

 

nie wykonywałem jeszcze w miarę "profesjonalnego" pomiaru rof

Link to post
Share on other sites

Całkiem ładnie, jako "ten co to dłubie" ;-) moge powiedzieć, że dźwieki dochodzące z GB nie przypominaja dławiacego sie na niskich obrotach miksera. Brzmi bardzo kulturalnie.

W kwestii prądożerności:

myślę, że (jak zawsze w przypadku chinoli... i w sumie niektórych droższych też) wymiana okablowania na jakiekolwiek inne (praktycznie każde inne bedzie lepsze, choć akurat nie miałem okazji kabli oglądać ale tu zawsze sie tylko zyskuje), albo nawet i MOSFET, znacznie zwiekszy żywotność baterii, i odrobinę podniesie ROF. W AK74 pierwszej edycji w ten sposób dochodziło sie do 3 lub 4 i wiecej pelnych hi-capów na strzelanke w nie za dużych temperaturach, więc czemu tu miałoby to nie być osiągalne?

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

A ja mam nietypowe pytanie. Jak wygląda sprawa z zamkiem?? Również daje ten prześliczny metaliczny dźwięk?? (pytanie kieruję głównie do Świętego Mikołaja jako jedynego właściciela M14 Cymy który ujawnił się na forum ;)).

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

o bebechach mogę napisac tylko i wylacznie na podstawie informacji które wygrzebałem na zagranicznych forach, bowiem jeszcze nie rozgrzebywałem mojego maleństwa. Pewnym jest na prwno to że, CYMA w odróżnieniu od AGM ma:

 

normalny gearbox v.7

preclufę 6,04 - co zresztą namacalnie doświadcza się przy zasięgu i skupieniu

metalowe łożyska ślizgowe

 

dodatkowo od AGM/KART'a wygląda po prostu ładniej (miałem szansę trzymac/strzelac z agmowskiej drewnianej emki po bazowym tuningu)

 

zamek brzęczy tak samo cudownie

drewno jest o klasę wyższe

nie pojawiaja się problemy z podówjnym podawaniem kulek

hi cap (mało to pocieszne bo przechodzę na realcapy) jest metalowy, solidny i działa bez zarzutów

 

reasumując - zanim kupiłem cymowską czternastkę, dużo naczytałem się o agmach i kartach, jak i o samej cm 0.32 - dla mnie nie ma innego wyboru z półki chińskiej, zarówno jeżeli chodzi o czternstki, jak i o inne chińczyki (przeszło mi przez ręce parę replik BE, PJ czy inne CYMY)

 

jeżeli ktoś ceni sobie klimat, chce miec godziwą parasnajperkę (to po wrażeniach z tego co robią z nią za oceanem) powinien pomyślec o cymie.

Link to post
Share on other sites

A jak jest z montowanie bipoda? Bardziej w sumie interesuje mnie wersja SOCOM. Głównie chodzi mi o to, czy jest szyna na dole. I czy wersja SOCOM nie będzie wyglądała jakoś źle z kolimatorem? I jaka jest różnica w celności w SOCOMIE i w zwykłej wersji.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...