Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 [CYMA]


Guest frank_martin

Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jako że nabyłem już system RAS na M14, teraz mam problem z jego poprawnym założeniem.

Nie mam żadnych dodatkowych elementów, tylko samą konwersję. Przykręcając jedyną śrubkę do metalowej części body do końca, konwersja mi się wykrzywia w lewą stronę. Wie ktoś może jak to zamontować poprawie oraz czy są mi jeszcze potrzebne dodatkowe elementy ?

 

I jeszcze pytanie o mechanizmie przeładowania, a dokładnie o jej atrapę. Ma ktoś jakiś patent, by ta cała blaszka nie wypadała i nie zacinała się w pewnym miejscu po powrocie ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z montażem jakiegoś dwójnogu na drewnianym łożu? U mnie nie ma żadnego otworu i nie wiem jak to rozgryzć, wiercić otwór czy może odkręcić zaczep zawieszenia ale to naturalnie eliminuje pas nośny czyli spory minus... Jeśli ktoś ma podobną sytuację to będę wdzięczny za info na temat metody montażu i użytego dwójnogu.

 

Przepraszam za odkop.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Panowie, bawię się teraz używaną M-ką i jest kilka baboli, z jednym się już uporałem, mianowicie pękł gwint na suwadle, w miejscu gdzie przykręca się do niego tą chromowaną rurkę.

 

Ale jest kolejna rzecz, czy u was ten element w kształcie ósemki który suwa się po lufie przy przeładowaniu jest gdzieś umocowany? W mojej M-ce lata sobie po całej długości lufy.

Link to post
Share on other sites

Też tak miałem :-( . Poradziłem sobie rozwiercając otwór w suwadle i wklejając rurkę na poxipol. Ale jak nie masz imadła i porządnej wiertarki, to daj do rozwiercenia fachowcowi.

Ta "ósemka" to prowadnica suwadła - powinna być zamocowana do lufy zewnętrznej za pomocą wpustu - małego kawałka metalu, wkładanego do wnętrza prowadnicy, który wchodzi w otwór od spodu lufy. Pewnie dlatego, że nie była zamocowana złamała się rurka.

Link to post
Share on other sites

Też tak miałem :-( . Poradziłem sobie rozwiercając otwór w suwadle i wklejając rurkę na poxipol. Ale jak nie masz imadła i porządnej wiertarki, to daj do rozwiercenia fachowcowi.

Ta "ósemka" to prowadnica suwadła - powinna być zamocowana do lufy zewnętrznej za pomocą wpustu - małego kawałka metalu, wkładanego do wnętrza prowadnicy, który wchodzi w otwór od spodu lufy. Pewnie dlatego, że nie była zamocowana złamała się rurka.

 

Właśnie przed chwilą to zobaczyłem - brak u mnie tego małego elementu kontrującego prowadnicę w konkretnym miejscu na lufie. Będzie trzeba go z czegoś dorobić. A z gwintem dałem sobie radę, dosztukowałem cienkościenną metalową rurkę od długopisu którą wbiłem w otwór w suwadle - służy jako wzmocnienie dla przyklejonego kawałka gwintu który się odłamał.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Panowie mam pytanie odnośnie repliki cm032. Zdecydowałem się na tę właśnie replikę. I teraz pytanie czy według Was bardziej będzie się opłacało wziąć stock i do tego dokupić lufę promyka 550 mm i gumkę hu, energy albo guardera i zapłacić za to 880 zł, czy wziąć stock i dokupić do niego od razu cały zestaw tuningowy guardera i zapłacić 920 zł? Różnica w cenie nie jest duża tylko co się bardziej opłaca na początek? Pieniądze na replikę mam już odłożone.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz coś dobrego robić na bazie M14 to tylko G&G i G&P, znajomy to przechodził i mówi z własnego doświadczenia, że lepiej nie bawić się w Cymkę myśląc o porządnych osiągach repliki i jej wytrzymałości.

 

Może powtórzę pytanie odnośnie tego co wyżej pisałem. Ktoś coś wie na temat łoża JAE-100 do kupienia ??

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...