Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki z najwyższej półki


Recommended Posts

Witam.

 

Zastanawiałem się nad wyborem kulek do mojej repliki CYMY, 430 fps, brak precki, gumka silikonowa systemy. Do tej pory używałem kulek P&J premium, okazyjnie EXCELI. Z tego co czytam, warto zainwestować w inne kulki - które najlepiej poprawią moją celność i zasięg ? Zastanawiałem się nad Madbullami 0.25 Precision BB's, 0.25 G&G ... Jakie Wy polecicie ? Prosiłbym o propozycje, w których nie pojawiały by się ceny 40 zł/2000 kulek, bo na to mnie nie stać ;d.

 

Pozdrawiam, Mleczaj~

 

Może najpierw wyjaśnij co wspólnego ma Twoja replika z tym działem forum?

thor_

Link to post
Share on other sites
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A po co ma być je widać?
odezwał się szczęśliwy nie-posiadacz hopa icon_biggrin.gif

 

Aby go dokładnie wyregulować. No i żeby strzelając na dystans np 30m można było strzelać nie przez lunete. Żeby można było szybko regulowac celownik w warunkach polowych icon_smile.gif w trakcie walki. Żeby szybko brac poprawki. Wystarczy?

 

Każdy lubi co innego :)

Ja osobiście wolę zielone kulki (ten kolor madbula jest idealny, z ustawieniem hopa na 70m nie ma problemów, z ustawieniem lunety też nie ma, tor lotu idealnie widać w lunecie).

 

Na białych kulkach strzelając na 70m przeciwnik bardzo często chował się za przeszkodę... na zielonych w większości przypadków cel nie wie, że kulka do niego leci :P Dlatego właśnie zielone są lepsze :)

 

Co prawda nie ma co też przeginać w drugą stronę np. na czarnych kulkach, których w ogóle nie widać, ciężko ustawia się samemu hopa i nie można brać poprawek :P

 

Ale to tylko moje zdanie :)

 

PS: Z niecierpliwością czekam na recenzje nowych Blasterów (wciąż liczę na godnego następcę straightów :))

Link to post
Share on other sites

Każdy lubi co innego :)

Ja osobiście wolę zielone kulki (ten kolor madbula jest idealny, z ustawieniem hopa na 70m nie ma problemów, z ustawieniem lunety też nie ma, tor lotu idealnie widać w lunecie).

 

Na białych kulkach strzelając na 70m przeciwnik bardzo często chował się za przeszkodę... na zielonych w większości przypadków cel nie wie, że kulka do niego leci :P Dlatego właśnie zielone są lepsze :)

 

Co prawda nie ma co też przeginać w drugą stronę np. na czarnych kulkach, których w ogóle nie widać, ciężko ustawia się samemu hopa i nie można brać poprawek :P

 

Ale to tylko moje zdanie :)

 

PS: Z niecierpliwością czekam na recenzje nowych Blasterów (wciąż liczę na godnego następcę straightów :))

 

Dobrze goda, polejcie mu. Kulki widać z lunety, ale cel ich nie widzi.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Zastanawiałem się nad wyborem kulek do mojej repliki CYMY, 430 fps, brak precki, gumka silikonowa systemy. Do tej pory używałem kulek P&J premium, okazyjnie EXCELI. Z tego co czytam, warto zainwestować w inne kulki - które najlepiej poprawią moją celność i zasięg ? Zastanawiałem się nad Madbullami 0.25 Precision BB's, 0.25 G&G ... Jakie Wy polecicie ? Prosiłbym o propozycje, w których nie pojawiały by się ceny 40 zł/2000 kulek, bo na to mnie nie stać ;d.

 

Pozdrawiam, Mleczaj~

 

Może najpierw wyjaśnij co wspólnego ma Twoja replika z tym działem forum?

thor_

 

Otóż, panie thor, widzę, że ciągną się tutaj długie dyskusje na temat kulek - tak więc pytanie, które z dwóch podanych przeze mnie kulek są lepsze - A napisałem moc mojej repliki, ponieważ może ktoś mi zaproponuje jakiś lepszy kompromis celności i zasięgu. Myślę, że nikomu to nie zaszkodziło.

 

Mleczaj~

Link to post
Share on other sites

Otóż, panie thor, widzę, że ciągną się tutaj długie dyskusje na temat kulek - tak więc pytanie, które z dwóch podanych przeze mnie kulek są lepsze - A napisałem moc mojej repliki, ponieważ może ktoś mi zaproponuje jakiś lepszy kompromis celności i zasięgu. Myślę, że nikomu to nie zaszkodziło.

 

Mleczaj~

Kulki z najwyższej półki nie wpłyną w takim stopniu na skupienie w Twojej replice. Inaczej to się ma w replikach wyborowych. Możesz o to samo zapytac w innych działach, a najlepiej znajdz na forum informacje, jakie kulki są dla Twojej repliki najlepsze. Używaj nieco tańszych kulek niż te, o których mowa tutaj. Wdg. mnie mija się z celem kupowanie Cymki i używanie Madbull'i, Straightów czy czegokolwiek z tej półki.

Pozdrawiam!

Edited by Side
Link to post
Share on other sites

o straightach nie myślę, a madbulle w tej samej wadze i ilości są 8 zl droższe odP&J, oraz w cenie G&G ... więc zadaję proste pytanie, Madbull, G&G czy coś innego z tej półki ( nie p&j plax ).

 

Moja replika ma zasięg bardzo zadowalający, ale chodzi mi o celność i powtarzalność, które kulki będą najlepszym wyborem...

 

Mleczaj~

 

Jest kilka tematów poświęconym kulkom i replikom w dziale "zielonym" i "ogólnym technicznym".

 

Raz jeszcze proszę: nie zadawaj tego typu pytań w tym dziale. na razie jestem tolerancyjny, następny Twój post dotyczący kulek do "zwykłej" repliki w tym dziale spowoduje wywalenie w kosmos wszystkich twoich postów z tego tematu i każdego następnego zaraz po napisaniu.

 

To jest dział "Snajperzy i kamuflaż" i wszystkie tematy tu poruszane mają mieć związek z jego tytułem. Sorry ale skoro nie potrafisz znaleźć informacji która pojawia się w "wielu" tematach na forum to Twój problem. I nie próbuj więcej się tłumaczyć w ten sposób:

widzę, że ciągną się tutaj długie dyskusje na temat kulek - tak więc pytanie, które z dwóch podanych przeze mnie kulek są lepsze -

Na takiej samej zasadzie mógłbym zadać pytanie z jakiego papieru Pollux czy polspeed lepiej zrobić samolot z papieru na forum pilotów wojskowych "bo przecież oni tu piszą o samolotach"... :wink:

 

thor_

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Em.. nie ma chyba kulek BBB 0.3 w wersji max , są tylko standardowe (tzn wykonane ze zwykłego polimeru kulki Bioval 0.3 ) Chyba jedyne kulki w opcji max firmy Bioval to wyłącznie .27...

 

Co do kulek , Przy ok 550 fps , lufie 590 Guardera , Madbulle 0.4 są bardzo dobre .

Edited by Karol_K
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

nie mogę edytować, więc proszę dołączyć:

 

 

 

Znalazłem jeszcze ciekawy artykuł o precyzyjnych kulkach - warto go przeczytać:

http://www.begadishop.com/sheets/bbbmax-test.pdf

 

 

 

oraz ciekawostka - szklane kulki

http://begadishop.com/catalog/product_info...roducts_id=2047

i artykuł o nich

http://www.begadishop.com/sheets/bcb-glas-...iew-deutsch.pdf

Link to post
Share on other sites

Sam nie mogłem uwierzyć kiedy to znalazłem...

Liczyłem na to, że kiedyś do tego dojdzie ale nie sądziłem, że tak szybko.

Na stronie Biovala news był już chyba przed świętami i zapowiadają wprowadzenie na początku 2010 roku! Czyli jakoś w wakacje można się spodziewać ;) w końcu to bioval!!

 

Aha, sprawdźcie sobie ten artykuł który wcześniej przesłałem - sa nawet testy strzelania do człowieka z BBBMAXów (tych niby szkodliwych) i zdjęcia skóry po takim strzale (w różnych odstępach czasu - postępowanie rany / gojenie). I tego co widzę, to różnicy nie ma zbyt wielkiej, a jeżeli jest, to na korzyść Biovali.

 

A co do 0.80 to na stronie begadi są już do kupienia, ale nie wiem czy Biovala ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...