Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabiny wyborowe seria SR (GB v2 Long)


Recommended Posts

  • Replies 278
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zrób mod g-hopa z gumki KA i promyka. Opis modu znajdziesz w dziale ogólnym technicznym. Dzięki temu będziesz mógł zamontować gumkę na, której miałeś najlepszą szczelność i element podkręcający będzie z materiału, który najlepiej spełniał swoje zadanie w testach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam problem ze swoim CA25. Mianowicie mam wrażenie, że sprężyna mid-capów od G&P za mocno podaje kule do komory, co działa na niekorzyść celonośc. Dodatkowo, co druga - trzecia kula dopiero jest wystrzeliwana. Ma ktoś pomysł co zrobić, aby te magi podchodziły pod moją replikę? Albo czy nie chce ktoś zamienić się Mid-cap od G&P za Mid od CA?

 

Całe moje podejrzenia uzasadniam tym, że wszystko działa ładnie sprawnie na magu który był w karabinie od początku. Czyli po prostu Hi cap od CA.

Link to post
Share on other sites

A z celnością to ma tyle wspólnego co rowerek przed lodówką z tym, że mleko skwaśniało w lodówce.

 

Co prawda seria SR to nie jest, ale u mnie było identycznie w AK - na magach Cymy I SRC celność i zasięg były gorsze, na hi capie boyi z zestawu - jakieś 6-7 metrów dalej strzelał. Pomogła wymiana magów na Bojcowe. Więc może i w tym przypadku jest to samo?

Link to post
Share on other sites

Doprawdy nie rozumiem zależności w sposobie podawania kulek przez poszczególne magazynki w stosunku do celności!

 

Bardziej bym obstawiał szczelność magazynków i nieszczelność kołnierz - dysza przez co część powietrza szła do maga. Tym samym szczelniejszy magazynek mógł poprawiać osiągi!

 

Jeśli ktoś jest mi wstanie jednak wyjaśnić dlaczego za słaba sprężynka w magazynku ma wpływ na celność to chętnie się dowiem czegoś nowego. :smile:

Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś jest mi wstanie jednak wyjaśnić dlaczego za słaba sprężynka w magazynku ma wpływ na celność to chętnie się dowiem czegoś nowego. :smile:

 

Nie sugeruję, że to wina sprężynki, może magazynek nie dociska komory hopka, albo ja odsuwa od GB, nie wiem. Ale jestem świadkiem, że coś takiego istnieje, a i na forum ktoś kilka razy wspominał o takich "niewyjaśnionych sprawach". :)

Link to post
Share on other sites

... może magazynek nie dociska komory hopka, albo ja odsuwa od GB, nie wiem...

Tu się z Tobą zgadzam! To jest prawdopodobne!

 

@Aurendil Ja bym stawiał na magazynki, prawdopodobnie Ci się zacinają lub źle leżą w gnieździe i zabezpieczenie nie jest do końca odsuwane.

Załaduj maga i trzymając kulki palcem zwalniaj je po jednej, jeśli w którymś momencie przestaną "wyjeżdżać" to już wiesz gdzie jest problem.

Jak się da to trzeba takiego maga rozebrać i wyczyścić, sprawdzić czy nie ma "nadlewk" i czy sprężynka nie siadła.

 

Pytanie jakich używasz kulek? Np Exele potrafiły się tak ciąć bo mają matową powierzchnie, PJty też tak ponoć robią!

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc

 

Kulki to Blaster Devil i Biovale eko. Karabin właśnie wrócił z naprawy, od faceta który raczej zna się na rzeczy.

Zauważyłem coś takiego, jak karabin nie podaje kulek to czasem wystarczy wycelować w dół i strzelić i znów zaczyna strzelać.

Po wyjęciu magazynka kilka kulek zazwyczaj wysypuje się z gniazda magazynka. Szukam rozwiązania bo może jest to jakiś znany przypadek na który jest jakiś "myk".

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś może doświadczenie czy do sr25 G&P da się włożyć przedłużony Gearbox od CA czy czegoś innego przedłużanego ? Będzie to wszystko współgrać z komorą itd?

Planuję zrobić replikę wsparcia ale na zwykłym v2 to ciężka robota i mocno kosztowna.

Edited by Raistllin
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam SR25 w wersji URX PJ czyli lufa ~350mm. No i stałem się posiadaczem głowic BU guardera

Jest sens wsadzać do tego BU bez przedłużania lufy albo wsadzania przeogromnego tłumika długości całego karabinu? Będę najprawdopodobniej zmieniał tłumik płomienia z tego nasadzanego na lufę na normalny nakręcany na gwint i wychodzący za lufę, przez co uzyskam jakieś dodatkowe 5cm do miejsca na lufę wewnętrzną.

Zależy mi na wyglądzie zbliżonym do L129A1 dlatego nie chce ingerować już w wygląd lufy, a jednak chciałbym stworzyć z niego airsoft'owy karabin wyborowy.

Myślałem nad kupieniem cylindra 0 i ew nawiercenia go w miejscach gdzie normalnie występują otwory typu 2...ale nie wiem czy wtedy warto w ogóle wsadzać BU.

Jakieś rady?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja mam pytanie z innej beczki. Urwało mi ostatni ząb tłoka (czerwony tłok G&P o ten http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1438 ) wraz ze sporym kawałkiem tłoka. Czy ktoś próbował go zastąpić jakimś innym tłokiem czy pozostała mi tylko wymiana na niebieski? Z tego co się już orientowałem żaden ze sklepów do których się zwracałem nie posiada czerwonych tłoków i raczej nie będą mieli bo już ich nie produkują.

Link to post
Share on other sites

A mój się posypał po 30 strzałach na m150 w datku nie guardera...

 

Moim zdaniem nie powinien sie zepsuć tak od razu, mierzyłem grubość tulei i jest nawet grubsza od tej w czerwonym, wiec powinien być mocniejszy. Tym bardziej, że ma lepsze podparcie na stalowych zębach niż czerwony.

 

A szlifowałeś prowadnice?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam,

 

Jeżeli, ktoś uzna że zaśmiecam forum, to z góry przepraszam.

(to już trzeci post - w różnych wątkach na forum)

 

Szukam modelu 3D korpusu GB V2 LONG.

Chętnych darczyńców zapraszam na:

 

E-mail: Bartek@bumar.biz.pl

 

Chcę wykonać korpus stalowy.

 

POzdrawiam

BArth

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest gecko123

Witam!

 

Większość tutaj pisze o SR25, a jak wygląda sprawa z AR10 CA? Na specshopie jest napisane, że ma już zębatki Torque Up, Bore Up, metalową prowadnice itd. W stocku podobno ma 400FPS. Co w nim trzeba wymienić, żeby spokojnie wstawić M150? Oprócz komory, lufy, kabli i gumki, bo one są oczywiste.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Panowie mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Do G&P włożyłem taki zestaw

- m150 guardera (stara seria)

- głowica tłoka systema wyciszona + większy o-ring (aż ciasno wchodzi w cylinder, był oryginalny z systemy podobno jest lipny to zmieniłem, ale fpsy nie skoczyły)

- cylinder bore-up do PSG-1 systema

- dysza do auga z wymienioną uszczelką (siedzi ciasno)

- komora KA + gumka systemy czarna / wsadzałem zieloną g&g ale to też nic nie zmieniało

- lufa CA 432mm / był promyk 590mm, ale wynik ten sam

 

i magiczne 505 fpsów na chrono... Strzykawa taka że można krew przez skórę pobierać. Wiem że muszę zwiększyć dystans miedzy komorą a gb o 0,55 mm wtedy skacze o mw. 20 fpsów i jest stabilne 525-528 ale nic ponad to. Wszystko jest uszczelnione, spasowane nic nie lata, lufa w osi, powiem szczerze, że już mnie głowa boli od rozmyślania co się dzieje. Ma ktoś może jakiś pomysł o co może być powodem tej nędzy ?

Jeśli ktoś by chciał się do sprężyny przyczepić to powiem, że mam 2xm150 guardera obie sprawdzane i obie ten sam wynik. Po włożeniu ich do l85 G&G kumpla wynik 540 i więcej, więc to na pewno nie wina sprężyny

 

Chrono Xcortech X3200

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...